İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain (alan adı ) kaydını kendimiz nasıl yapabiliriz ?

kalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

karahanli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Domain bayiliği almanız gerekiyor 100$ ödeme yapıyorsunuz bunun 25$ kullanabiliyorsunuz bildiğim kadarı ile.

Slash

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
yok 50 TL Kapora alıyorlar sızden yanlızca. bayılık ıcın.

kalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bayilikden sözetmiyorum kendime site açacam domain kaydını nasıl yaparım onu soruyorum ?

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Kardeş 2010 yılından beri bir domain alıp bir site açamadiysan bence git akvaryum balık besle fotoğraf çek müzikle uğraş. Boşver ugrasma bu islerle.

karahanli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kardeş 2010 yılından beri bir domain alıp bir site açamadiysan bence git akvaryum balık besle fotoğraf çek müzikle uğraş. Boşver ugrasma bu islerle.

Ne alakası var ? Belki forumda daha önceden bilg. ilgili bir sorun üzerine gelip üye oldu. Şimdi de yardımcı olmamız için konu açtı. Ayrıca bu işe kimse yeni giremez mi ? Sende bu işe girdiğinde bir şey bilmiyordun bende.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ne alakası var ? Belki forumda daha önceden bilg. ilgili bir sorun üzerine gelip üye oldu. Şimdi de yardımcı olmamız için konu açtı. Ayrıca bu işe kimse yeni giremez mi ? Sende bu işe girdiğinde bir şey bilmiyordun bende.

Ben kimsenin birşey öğrenmesine birşey demiyorum. Ben üyelik tarihine degil açtığı ilk konunun tarihine ve sorduğu sorulara baktim ıstersen sende bir bak.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@beto07, merhabalar, önceki sorularını veya üyelik tarihini bilemem ama; sorulara bu şekilde cevap veripte kavgaya ortam hazırlamayın.
@kalem, merhabalar. Domain kaydınızı herhangibir domain firmasından yapabilirsiniz. Ödemeniz gereken ücret uzantıya göre değişecektir. Ama com, net, org gibi uzantılar ile 17-19 lira arası bir ücret talep ediliyor. Şayet sorduğunuz bir firmadan değilde, firmaların kaydettiği gibi bir bayii olmadan domain kaydetmek ise bilemeyeceğim.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
@beto07, merhabalar, önceki sorularını veya üyelik tarihini bilemem ama; sorulara bu şekilde cevap veripte kavgaya ortam hazırlamayın.
@kalem, merhabalar. Domain kaydınızı herhangibir domain firmasından yapabilirsiniz. Ödemeniz gereken ücret uzantıya göre değişecektir. Ama com, net, org gibi uzantılar ile 17-19 lira arası bir ücret talep ediliyor. Şayet sorduğunuz bir firmadan değilde, firmaların kaydettiği gibi bir bayii olmadan domain kaydetmek ise bilemeyeceğim.

@bylacoste kavgaya ortam hazırlamak diye birşey soz konusu degil. Mantıken hiç bir bilgisi olmayan birisi normal olarak en temel ve basit soruları sorarak öğrenmeye baslar. Arkadasin soru dizisi sırasında bir anormallik olduğunu farkettim ve kendi kanaatimce derdi bilgi almak olmadığını gördüm. Daha önceki bir konusunda com uzantısı bir domain icin 400 TL istendigini söyledi. Hangi firma olduğunu sordular soyleyemem dedi. Yardım isyeyen birisi yardım istediği kişilere bence yardımcı olur sorununun cozulmesi için.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@beto07, hocam konu akışını bozmak istemem. Ama belirteyim. Bu konuya yazacağımız cevapları sadece konu sahibi için yazmıyoruz. Bu aramaları yapıp arama motorlarından konuya dahil olan diğer ziyaretçi ve kullanıcılar için yazıyoruz. Dolayısıyla hani balık besle falan gibi tabirler yerine ilgilenmediğimiz konulara yorum yazmayalım ya da konudan koparak (buralara gelebilecek) yeni mesajlar getirecek yorumlar atmayalım.
Ben sizi anladım, o konuda bir şüpheniz olmasın. Bende kendimi anlatabildiysem ne mutlu bana.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
@beto07, hocam konu akışını bozmak istemem. Ama belirteyim. Bu konuya yazacağımız cevapları sadece konu sahibi için yazmıyoruz. Bu aramaları yapıp arama motorlarından konuya dahil olan diğer ziyaretçi ve kullanıcılar için yazıyoruz. Dolayısıyla hani balık besle falan gibi tabirler yerine ilgilenmediğimiz konulara yorum yazmayalım ya da konudan koparak (buralara gelebilecek) yeni mesajlar getirecek yorumlar atmayalım.
Ben sizi anladım, o konuda bir şüpheniz olmasın. Bende kendimi anlatabildiysem ne mutlu bana.

birbirimizi anladığımıza göre sıkıntı yok. Siz forum yöneticisi olarak o yönüyle düşünmeniz normal bende bireysel düşündüm.

Simdi gelelim arkadaşın sorusuna,
@kalem Türkiye'de sayılı firmalardan birisi IHS dir. com uzantılı domainlerin fiyatı 15,95 TL dir. Domaini almak için önce istediğiniz alan adını yazıp uzantısını seçiyorsunuz. Sonra sorgula diyerek domainin müsait olup olmadığına bakıyorsunuz. Eğer müsaitse devam et butonundan gereken bilgileri girip ödemesini yaparak alabilirsiniz. değişik ödeme seçenekleri mevcut paypal havale vs. TC Kimlik numarası istememktedir. Başka size yardımcı olabileceğim bir konu var mıydı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5