İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

domain mi önemli title' mı ?

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
domain diyorum,çünkü;

1-domainim aldıktan yarım saat sonra indexlenmişti ve yapım aşamasında sayfası ile google da ilk sayfada çıkmıştım ( bunu jenerik olmasına bağlııyorum ) bir süre sonra baktım yahoo da ilk sayfadayım :) şuan dns yönlendirmesi felan oldu site bir kaç gün yayından kalktı o esnada google beni gerilere attı ancak sitem yayında olmadığı halde alexa da hergün oratalama 350.000 rank yükseliyorum 20 milyonlu sayılardan 3 milyonlu sayılara a kadar yükseldim.

Benim seo anlayışım şu;Madem seo da kalıcı bağlantılar çok önemli,en kalıcı bağlantı ise domaindir

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Daha önce bir konumda bunun hakkında ufak bi makale yazmıştım ama gene buraya bir şeyler yazmak daha isterim. Eğer tam teşekkürlü bi' seo istiyorsanız domin ve title uyumu çok önemlidir. Ama ikisi arasında bi seçim yapılacaksa en önemli olan TİTLEDİR. Çoğu zaman görürüz; her hangi bi arama yaparız ve domaini ile alakasız bi site çıkar karşımıza. Bunun nedeni; hangi domain olursa olsun, düzgün bi' optimizasyon ypılmasından kaynaklıdır. Domain diye arkadaşımızıda katılıyorum bi açıdan. Çünkü domainin yaşlılığı seo açısından önemli bi' etkiye sahiptir.
Örnek olarak; Mobilya kelimesini ele alalım

mobilyaxxx.com diye bir domain var yeni açılmış
iyinetseniseviyorum.com diye bir domain var 10 yıllık
Her iki sitede mobilya kelimesinde kasmakta. Sizce hangi sitenin en üstlere görünme oranı yüksektir. Tabikide iyinetseniseviyorum.com'un. İşte asıl mesele burda zaten. İyinetseniseviyorum.com'un üt sıralara çıkmasının nedeni yaşlı olmasından kaynaklıdır. Düzgün bi optimizasyonla hareket etmesinden kaynaklıdır. Burdanda anlışacağı gibi en önemli olan domain ve titlenin uymudur. Herhangi yaşlı bi domain ilede istenilen kelimelerde düzgün bi optimizasyonla istenilen kelimelerde üst sıralar yakalanabilir. ( Kelime ve yoğunluğuna göre değişir tabikide)

director

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
title önemlidir domainde bir nevi yardımcı işde titile cok önemli

BLaCk CoDe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce bir konumda bunun hakkında ufak bi makale yazmıştım ama gene buraya bir şeyler yazmak daha isterim. Eğer tam teşekkürlü bi' seo istiyorsanız domin ve title uyumu çok önemlidir. Ama ikisi arasında bi seçim yapılacaksa en önemli olan TİTLEDİR. Çoğu zaman görürüz; her hangi bi arama yaparız ve domaini ile alakasız bi site çıkar karşımıza. Bunun nedeni; hangi domain olursa olsun, düzgün bi' optimizasyon ypılmasından kaynaklıdır. Domain diye arkadaşımızıda katılıyorum bi açıdan. Çünkü domainin yaşlılığı seo açısından önemli bi' etkiye sahiptir.
Örnek olarak; Mobilya kelimesini ele alalım

mobilyaxxx.com diye bir domain var yeni açılmış
iyinetseniseviyorum.com diye bir domain var 10 yıllık
Her iki sitede mobilya kelimesinde kasmakta. Sizce hangi sitenin en üstlere görünme oranı yüksektir. Tabikide iyinetseniseviyorum.com'un. İşte asıl mesele burda zaten. İyinetseniseviyorum.com'un üt sıralara çıkmasının nedeni yaşlı olmasından kaynaklıdır. Düzgün bi optimizasyonla hareket etmesinden kaynaklıdır. Burdanda anlışacağı gibi en önemli olan domain ve titlenin uymudur. Herhangi yaşlı bi domain ilede istenilen kelimelerde düzgün bi optimizasyonla istenilen kelimelerde üst sıralar yakalanabilir. ( Kelime ve yoğunluğuna göre değişir tabikide)

Bu kelime yoğunluğunu neye göre ayarlamalıyız? mesela ne kadar olursa fayda görürüz yada ne kadar olursa zarar görürüz bir örnekle açıklarsan sevinirim

LiofLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
damoin %40 title %60 bence sonucta kelımede cıkmak ıcın title daha önemlı bencede mantık olarak .Ama domain de cok önemli bir etkendir alakasız domaınle alakasız kelımede cıkan ustadlarımız var buda tartışılır,tabiki !!!Domainle uyumlu olması daha yuksek bır ıhtımal hedef e ulasmak ıcın :)

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Arkadaşlar yazıları baştan sona okudum ama tam anlayamadım.

Hem title hem domain önemli olduğunu anladım, fakat domain com / net / org harici sıradan bir domain olursa title ile domain tam uyum sağlasa başarılı olma şansı nedir?

örneğin :

domain adı : Sev.im

Title : Search Engine Visibility - Internet Marketing

Bu şekilde olsa , başarılı olma şansı nedir?

X

Xman

Misafir
Örnek: Hürriyet.com.tr haber kelimesinde birinci sırada, domainde haber kelimesi yok hedef kelime haber ve sadece title de haber kelimesi var ama kafada çıkıyor. Buradan hesaplayın işte :)

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Örnek: Hürriyet.com.tr haber kelimesinde birinci sırada, domainde haber kelimesi yok hedef kelime haber ve sadece title de haber kelimesi var ama kafada çıkıyor. Buradan hesaplayın işte :)

Abi doğru söylüyorsunuz da Hürriyet,Milliyet gibi siteler Google ile Haber konusunda anlaşmalı siteler.İsmini hatırlayamıyorum Google news'te bir haber paketi var.Bu sitelerden haber takip edebilirsiniz gibi...Bu anlaşmanında etkisi olabilir,reklamları sayesinde çok ziyaret edilmesinin de olabilir,çoğumuzun toplam backlinkinden kat kat fazla olan backlinklerin de etkisi olabilir....Kısacası,arkasında milyon dolarlık yatırımlar bulunan bu sitelerin bize örnek olabileceğini düşünmüyorum :)

Kendimden örnek vereyim,aldığım domain ilk index aldığında oldukça popüler bir konuda ilk sayfa da başladı,hedef kelimemde.Sonra aldığıma pişman olup hiç ilgilenmeme rağmen 2.sayfa civarlarında yer aldı.

O yüzden domain diyorum;title'ı herkes koyabilir ve istediği zaman değiştirebilir,mesala;bir sağlık sitesinde siyaset title'ı da yer alabilir.Google'ın istediği de sorgularla en alakalı sonuçları döndürmek olduğundan çöp sitelerden ziyade alakalı siteler olmasına dikkat edecektir.İçeriğinizle alakalı domain her zaman önce gelir.Yok benim sermayem çok,reklamım backlinkim çok olur diyorsanız.Title ile de güzel yerlere gelebilirsiniz.

Benim projelerimin vazgeçilmezi;İçinde içeriğimin geçtiği domain ve içinde içeriğimin geçtiği title

ReSt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
domain'le ve Titleyle Belirli Kelimelerde Üst Sıralara Çıkarsın

Fakat: Siteni Güncel tutup Google'ye sevdirirsen gerisini google halleder

Kimbilir belkide sitene aşık Olur :hmmm:

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Google güncel sitelere öncelik tanıyan bu algoritmasını değiştirecektir o yüzden güncelliğe pek güvenmemek gerekir.Örneğin ben son 1 yıla yakın süre zarfında aradığım şeyleri bulmakta güçlük çeker oldum Google'da.Bu durumdan şikayetçi olan tek kişi de ben değilim.
Önemli olan aranılan kelime en alakalı sayfalar üretebilmek,benim için bir bilginin 5 dakika önce yazılmış olması ile 5 yıl önce yazılmış olması pekte önemli değil yeter ki aradığım şey olsun.

VuuB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence title Daha Önemli ..
Kendi Forum Sitemde Örnek veriyorum
www.Kopgel.net ..
Title İle Google Genel Forum Aramasında İlk Sırada.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
peki genel her konuya yer veren bir site yapacaksak nasıl bir domain daha önemlisi nasıl bir title bulmalıyız?

VuuB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bana Göre Domain alırken Forum,frm Gibi Kelimeler Kullanmayın ..
Her konu Gibi Domainde Özgün olsun .
Alakasız Domainler Bile sizin anlamlı Gördügünüz Domainlerden Kat kat Daha Fazla işlem Görür ..

Title Secerken Kısalıga Önem Verin.
Genel Bir Blogunuz var ise Genel Konuları Ele Alan Blog vs vs Olabilir ;)
İyi Günler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5