İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Domain Yönlendirmeye Google Ne Yapar!

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu daha önceden açılmış olabilir ben aradım bulamadım. Benim googleden banlanmış bir sitem var bu sitenin günlük 500 - 600 arama motorlarından tekili var buna adsense kodu yerleştiremediğim için şu an benim hiç bir işime yaramıyor. Ve ben bunu adsense reklamı olan bir siteme yönlendirmek istiyorum.Acaba burada adsense olan site için google tarafından bir sorun olurmu bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak birşey söyleyemiyorum ama şu şekilşde yaparsan bir sorun olacağını sanmıyorum.
Yönledirdiğin sayfada adsense olmasın sitenin diğer sayfalarında olabilir.Bu durumda google'in buna birşey diyeceğini sanmıyorum...

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında banlanan site üzerinden diğerine link var ama bu sadece link o açıdan adsense için sorun olmadığını biliyorum. Şimdi diyorsunki eğer index te adsense olursa bu sorun olur o zamanda indexten adsenseyi kaldırmak lazım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
banlanan siteyi yönlendirmek mantıklı gelmiyor. ama o domaine bir index ve üzerinden bannerla falan o siteye giriş olabilir.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanan siteyi yönlendirmek mantıklı gelmiyor. ama o domaine bir index ve üzerinden bannerla falan o siteye giriş olabilir.

zaten böyle yapıyorum şu anda ama genelde siteye girişle diğer adsense siteye yönlenme arasında çok var bannera tıklama oranı site hitin % 1 gibi bişey

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim herhalde pop up daha mantıklı olcak

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Banlanma sebebin kurallara aykırı içerik değilse(absürt marez vb), geçersiz tıklama vs gibi bişeyse, yönlendirmenin sorun olması için bi sebep görmüyorum ben şahsen (yorum)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yönlendirmenin adsense in banlanmış hesapla bağdaştırma gibi bir sorunu olabilir.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu daha önceden açılmış olabilir ben aradım bulamadım. Benim googleden banlanmış bir sitem var bu sitenin günlük 500 - 600 arama motorlarından tekili var buna adsense kodu yerleştiremediğim için şu an benim hiç bir işime yaramıyor. Ve ben bunu adsense reklamı olan bir siteme yönlendirmek istiyorum.Acaba burada adsense olan site için google tarafından bir sorun olurmu bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Banlanma sebebin kurallara aykırı içerik değilse(absürt marez vb), geçersiz tıklama vs gibi bişeyse, yönlendirmenin sorun olması için bi sebep görmüyorum ben şahsen (yorum)
O dediklerinden Banlanip daha sonra banlanan siteni yeni bir siteye yonlendirip yeni sitene adsense kodu Koyarsan
%100 banlanirsin
Sebeb :daha once banlanan bir hesapla iliskili oldugu icin
sadece yonlendirme degil buna Popup da dahil

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
banlanmış siteden pop açmanın ban sebebi olması da mantıklı değil ama.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O dediklerinden Banlanip daha sonra banlanan siteni yeni bir siteye yonlendirip yeni sitene adsense kodu Koyarsan
%100 banlanirsin
Sebeb :daha once banlanan bir hesapla iliskili oldugu icin
sadece yonlendirme degil buna Popup da dahil

hayır yanlış anlamışsınız hesap banlanmadı sadece domain banlandı hala aynı hesapla devam ediyorum

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
kusura bakmayın dalıyorum tartışmaya , bilmiyorum ne dersiniz , bence biz çok inceliyoruz...

usa sitelerine bakıyorumda (magazin,celeb) adamlar adsense'se , resmen resim dizmişler.. yüzlerce site böyle..

bence şu birbirimizi ispiyonlama olayını bırakırsak , geçersiz tıklama dışında , banlanan olacağını sanmıyorum....

birbirimize destek olmazsak , tek başımıza kalacağız

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
1. herhangi biri de banlanmış domainini sitemize yönlendirebilir.
2. mantıklı biri 500 hiti tanımadığı bi siteye yönlendirmez

çelişki tabi. ama bence sorun çıkmaz.

ama bi domaininiz banlandıysa hesabınız banlanmadıysa riske girmeyin derim.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanmış siteden pop açmanın ban sebebi olması da mantıklı değil ama.
Mantikli degil Ama
boyle sacmaliklari var belki o insan baskasindan Popup almis olabilir ama buna bakmiyorlar bile sorgusuz sualsiz daha once banlanana bir hesapla iliskili diye banliyorlar

hayır yanlış anlamışsınız hesap banlanmadı sadece domain banlandı hala aynı hesapla devam ediyorum
hesapdan bahsetmedim zaten
domainin adsense den banlandi ise sende baska bir adsense kullandigin siteye bu banlanan domainini yonlendirirsen %100 banlanirsin
daha once bunu yapan cok oldu ve hepsi banlandi

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pop up acmanın sorun olacagını zannetmiyorum yada bir banner ile hit cekilebilir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google reklamları gösteren sayfalar otomatikman program yüklemeyi
veya virus dağıtımı denemeyi başlatamazlar. Ayrıca, bu sayfalar aşırı sayıda pop-up, trafiği yükseltmek için beklenmeyen yönlendirme veya genel web dolaşımına engel olan davranışlar içeremez. Reklamlarımızı, arama kutularımızı, arama sonuçlarımızı veya tavsiyelerimizi gösteren sayfalar pop-up başlatan, kullanıcıları istenmeyen sayfalara yönlendiren veya tarayıcının ayarlarını

banlanmış bir hesap degil ama az da olsa başka siteden pop-up hiti almak sonuç bu oldu.. uyarı... google reklamları acılan pop degil sadece ana sayfaya pop-up..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5