İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Döviz Coştu

• Konbuyu başlatan Xman
  • Başlangıç tarihi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.50 önemli bir psikolojik kırılma noktası bence. 1.50'yi güle oynaya asarsa dolar daha da çıkar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şu an herkes kısa vadeli bir kriz yaşadığımızı düşünüyor. Yani bir müddet sonra herşey düzelecek zannediyor. Böyle düşünenler çok yanılıyor. Bu krizin bize yansıması uzun vadeli olarak çok büyük zararlar getirecektir. Bunuda son cari açık ile birlikte başbakanın bütün riskleri göze alarak para gelsinde kaynağı ne olursa olsun şeklindeki düzenlemeleri getireceklerini söylemesinden de anlayabiliriz...

Her ne kadar kendisine pek güvenmesemde geçen gün bir laf etti. Eğer gerçekleştirebilir ise ülkemiz için önemli bir adım atmış oluruz. üretime ağırlık vereceklerini söylediler ! Gerçi bugüne kadar neden bu yönteme ağırlık vermediklerini anlamıyorum ama, zararın neresinden dönsek kardır...

Dolar uzun vadeli bür süreçte artış eğilimini gösterecek gibi gözüküyor...

X

Xman

Misafir
ben doların 2 euronunda 3 ytl yi aşmadan durulacağını sanmıyorum, acı ama gerçek :( hepimiz her dakika fakirleşiyoruz :(

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gün sonunda dolar düsüste olur bence, Merkez Bankası alım yapabilir..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Devlet sitelerini adsense kullanmaya ve tüm Türkiye halkını(80 milyon) tıklamaya davet ediyorum :p

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Devlet siteleri her durumda dil Türkçe ve Türkçe içeriğe göre bizim paramız bize dönüyor ama google karını arada alıyor.

Yabancı içerikli siteler yapın, adsense ile paramız yurtdışına çıkmadan cebimize girsin.

Yaşasın kopya içerik :D

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Devlet siteleri her durumda dil Türkçe ve Türkçe içeriğe göre bizim paramız bize dönüyor ama google karını arada alıyor.

Yabancı içerikli siteler yapın, adsense ile paramız yurtdışına çıkmadan cebimize girsin.

Yaşasın kopya içerik :D

Harbiden alemsin ya :D koptum

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
merkez bankası dalgalı kura bırakmış müdahaleyi kesmiş artık

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.50 seviyesini böyle güle oynaya geçeceğini tahmin edemedim açıkçası.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
borsa taban yapmışken kağıt almanın tam zamanı perşembe günü aldığım ( 3 iş günü) kağıtlar üzerinden %30 kar yaptım,

en favorim " TAVHL "

kı sürede %100 kar bekliyorum

X

Xman

Misafir
borsa taban yapmışken kağıt almanın tam zamanı perşembe günü aldığım ( 3 iş günü) kağıtlar üzerinden %30 kar yaptım,

en favorim " TAVHL "

kı sürede %100 kar bekliyorum

Bugün borsa yine dip ve dolar 1.69 böyle çalkantılı bir dönemde ne borsaya nede dövize girilir, en mantıklısı ytl de kalıp mevduat yada yatırım fonunda değerlendirmek.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Coşturanlar utansın. Bazı arkadaşlar iyidir demiş ama doğalgaz, sigara, elektrik, benzin, mazot yine zamlanmak üzere biliyorsunuz herhalde. Bir ülkenin parası diğer paralar karşısında değer kaybediyor ve bakkaldan ekmeği o değer kaybeden parayla alıyorsan bu iyi değildir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Coşturanlar utansın. Bazı arkadaşlar iyidir demiş ama doğalgaz, sigara, elektrik, benzin, mazot yine zamlanmak üzere biliyorsunuz herhalde. Bir ülkenin parası diğer paralar karşısında değer kaybediyor ve bakkaldan ekmeği o değer kaybeden parayla alıyorsan bu iyi değildir.

Aynı şeyleri yazacağım ama olsun.

mesela 1 dolar = 1, 0.50 ytl olduğu zaman ülkenizde üretim yapmanız zorlaşır. Sonuç olarak üretim oranınız düşer buna bağlı olarak firmaların kapanır, işsizler ordusuna her geçen gün birisi daha eklenir. Buna bağlı olarak zaten paran olmayacak, aç kalmak zorunda kalacaksın.

Buradan 1 dolar = 2. veya 3 ytl olsun dediğimiz gibi anlam çıkarmayınız.

Artık borcu borçla kapatma devri, yürüyemez hale geldi çünkü borç alabilecek para piyasada yok ! Dikkat ederseniz ekranlarda konuşanların büyük bir çoğunluğu artık, ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM vurgusu yapmakta ..!

Düşük Kur, Yüksek Faiz dönemi bitti..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sayın başbakanımıza göre kriz bizi teğet geçecekmiş, rahat olunuz. :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bu krizin üstüne biraz vergi affı gelse iyi olacak...
Sinir etti beni bu USDdeki dengesizlik, global işler bize ters yahu!
Bushun basuru çıkar, kriz olur; franssızın parfümü biter, kriz çıkar; ingiliz uykusuz kalır, yine kriz. Sıkıldım bu global işlerden!

X

Xman

Misafir
Krizi çıkaranlar bu krizden maximum kazancı sağlamadıkça krizin sonlanmasına izin vermezler, 1.10 seviyesinden aldıkları dolarları 1.80 lerden bozup havadan zengin olmadan bu krizi bitirmezler.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yagmayok ile aynı fikirdeyim Düşük Kur, Yüksek Faiz dönemi bitti.. Yani bu şu anlama da geliyor artık bankalar eskisi gibi kazanamayacaklar yakın zaman da ülkemizde tekrar ufak çapta bir bankacılık krizi yaşanabilir.

X

Xman

Misafir
yagmayok ile aynı fikirdeyim Düşük Kur, Yüksek Faiz dönemi bitti.. Yani bu şu anlama da geliyor artık bankalar eskisi gibi kazanamayacaklar yakın zaman da ülkemizde tekrar ufak çapta bir bankacılık krizi yaşanabilir.

Bankalar her zaman kazanı,r olan dar gelirliye olur, örneğin biz bugünden itibaren verdiğimiz kredilerden aldığımız dosya ücretini 2 kat artırdık ve kredi talebinden başımızı kaldıramıyoruz. Unutmayınki kapitalist düzen her zaman parası olana yani borç verene çalışır, borç alana yada borçla ayakta kalana değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5