İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Düşüşe Karşı Birleşme

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar Size Bir Sorum OlaCak Googleden Gecen 2 aydan beri Meydana Gelen Düşüşe Karşı Birleşme Soz Konusu Olabilirmi Birlik OlaCak Olursak neler Yapabiliris? ve yapacaklarımıs işe Yararmı Yorumlarınızı Bekliyorum

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbirşey yapamayız. Biz reklamyayınlayanız. Reklam verenler bütçeyi yüksek tutarlarsa, bizlerin de gelirleri artar. Bunun başka bir çaresi yok. Ha bir de, MFA'lar var, yani made for adsense. Sırf Adsense'den para kazanmak için açılmış siteler. Her önüne gelen site(?) açıp Adsense reklamı koyduğu için, bizde 10 reklam gösterilecekken bu sayı 3-4'e düşüyor, bundan sebep de gelirler de düşüyor.

Sonuç: Hiçbirşey yapamayız, piyasanın temizlenmesini beklemekten başka.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba Arkadaşlar Size Bir Sorum OlaCak Googleden Gecen 2 aydan beri Meydana Gelen Düşüşe Karşı Birleşme Soz Konusu Olabilirmi Birlik OlaCak Olursak neler Yapabiliris? ve yapacaklarımıs işe Yararmı Yorumlarınızı Bekliyorum

siz ne öneriyorsunuz? ya da neler yapılacakmış?

P

prometheus

Misafir
yapýlabilecek 2 þey var.
1. si reklamverenlere yalvarup daha fazla bütçe ayýrmalarýný saðlamak veya reklamverenlerin çoðalmasýný saðlamak
2.si mfa ve hileci siteleri her gördüðünüzde þikayet ederek, veya bunlarý teþhir ederek sayýlarýný azaltmak.

her halükarda bunlar bireysel eylemlerdir.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu bir döngü gibi birşeydir.. yabancı reklam verenler Türk reklam verenlerden çok olduğu için.. düşük bütçe yazanlar kapışıyo üstte gözükmek için bütçeyi arttırıyor.. bizde bu yok.. her konuda reklam veren az.. bu yüzdende alakasız reklamlarla karşılaşabiliyoruz.. bunun tek çözümü google ın Türkiye'ye önem verip şu nerde olduğunu bilmediğimiz google ofisi sağlam çalışmalara başlamalı..

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2.si mfa ve hileci siteleri her gördüðünüzde þikayet ederek, veya bunlarý teþhir ederek sayýlarýný azaltmak..

bunun faydası nedirki ? bugün birçok sektördeki konuda reklam veren sadece google aramasından reklam çekebiliyor zaten.. bize gelen reklamların geneline bakarsanız internetten alışveriş ve internetle alakalı reklamlar geliyor.. ben hiç görmedim mobilya vs.. sektörden reklamı

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyede adworks kültürü yok, adworks kullanan kesim genelde internet üzerinden iş yapan şirket veya bireyler, bundan ötürüde çıkan reklamların büyük çoğunluğu net ile alakalı.Bu bir süreçtir, google'ın bu süreci hızlandıracak adımları olmalı, ofis ve tanıtım çalışmaları yürütmeli.
Rekabet ve reklam veren arttıkça webmasterların geliride artacaktır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Heehehe süper gidelim google a Türkiyede niye firmalar size reklam vvermiyor diye çıkışalım:D

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hep söylüyorum zaten, google adwords için tv ye reklam verse bak nasıl patlıyor reklamlar.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu seçeneği kimse söylememiş sanırım biraz radikal bir çözüm olduğu için.
-turksense

webmaster birliği kurulup kendi reklamlarımızı kendimiz alır sitelreimiz arasında paylaşırız.Olur biter..
googlenin kaprislerinden kurtuluruz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bu seçeneği kimse söylememiş sanırım biraz radikal bir çözüm olduğu için.
-turksense

webmaster birliği kurulup kendi reklamlarımızı kendimiz alır sitelreimiz arasında paylaşırız.Olur biter..
googlenin kaprislerinden kurtuluruz.

sorun orda zaten reklam verilebilecek güvenilir şirket çok az onun için goole la çalışıyoruz

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok biz bir birlik olunca en azından içinde reklam verenler googleye değil bize gelecek .. kastettiğim buydu.Hatta bir noktadan sonra yabancı reklamlar da alınabilir sisteme.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yok biz bir birlik olunca en azından içinde reklam verenler googleye değil bize gelecek .. kastettiğim buydu.Hatta bir noktadan sonra yabancı reklamlar da alınabilir sisteme.

Benim anlatmak istediğimde bu reklam alabilemek için (resmi olarak) bi firma olman lazım yani mliyeye para ödiyeceksin ama hiç bi firma google dururken başka bişeye para vereceğini sanmıyorum.Hadi diyelim kendi aramızda yaptık diyelim gine reklam bulmayız doğal olarak firmalara bağımlıyız.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bu şekilde de yürümeyeceği malum ya gooogle düzeltecek yada alternatifi çıkacak bu ne böyle kafama göre banlarım silerim çizerim..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Google Kendini tanıtıp daha çok reklam veren bulmalı yoksa çok zor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Doğru düzgün reklam verilecek site sayısı çok az, database ahmetten ücretsiz, bu database için script mehmetten ücretsiz, örnek olarak; forumda birçok kişi bunların peşinde , sadece 6-7$ harcayıp bir domain alıp, 3-4$ da hosting için harcayıp adsense den para bekler durumda, bu gün kendinizi reklam firması olarak düşünün ve bu forumda tanıtımı yapılan sitelere şöyle bir bakın siz olsanız kaç tanesini kabul ederdiniz. Google un tek avantajlı olduğu konu bu, google sizin sitenizin içeriğine gerçekten bakarak bu sitede reklam yayınlamalı demiyor, google adsense kodlarını hilesiz kullanıp kullanmadığınıza ve illegal tıklamanıza bakıyor.

Öncelikle problem gerçekten reklam verilecek sitenin çok az olması, gördüğüm kadar herkes vermeden almak peşinde, bugün gerçekten reklam alan sitelerin hemen hepside zaten bir firma olarak yayında ve adsense ihtiyaçları yok.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Borsa'nın düşüşüne karşı ne kadar birleşilirse buna da öyle birleşilir. Arz/talebin belirlediği piyasada neye karşı birleşiyorsunuz yahu.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki nasıl olacak istediğini banlamaya devammı edecek.Hakettiğini banlasın eyvallah da.Ben çooooooooooook ciddi olarak web üzerine eğiliyorum ve aylardır yeni bir site üzerinde ince eleyip sık dokuyarak çalışıyorum.Tüm işlerimi güçlerimi gelecek planlarımı bunun üzreine endeksledim ne olacak şimdi google efendinin kaprisine mi kalacak herşey.
Nerdeyse ölüme çare bulmuş insanlık bunun hiçmi çaresi yok..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Düzgün işleri durup dururken banlamaz, banlasa bile bir sürü network var güzel işler için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5