İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ekip arkadaşları aranmaktadır

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Kendi şahsi görüşümdür ki; şu zamanda internet ortamında bir proje yapıp başarı sağlamanın en temel yolu ekip çalışmasıdır. Kendi imkanlarım ve bilgim dahilinde yaptığım projelerde ekip sıkıntısı sebebiyle muhakkak basamakların bir yerinde ya takıldım yada yorgun düştüm. Daha önceleri de bu tarz bir başlık açmayı çok düşündüm fakat son bir çırpınışmı diyelim yoksa başka birşeymi kısmet bu zamana imiş.

Uzun süredir düşündüğüm, üzerine titrediğim ve istenilen seviyeye getirildiğinde başarı sağlayacağına inandığım projelerim mevcut. Bu projelerde beraber çalışacağım güvenilir arkadaşlar aramaktayım.

Bu kurmak istediğim ekip arkadaşlığının en temel usuru,

Ne bilgi, ne de paradır.

Bu ekibin ;
İnsana güvenirim, güven veririm ilkesini benimseyen arkadaşlardan oluşmasını istiyorum.

İnternet ortamında hem anlın (m) ın akıyla dostluğumun devam ettiği insanlarla hem de yaptığı ayıpla yaşamaya mahkum olan insanlarla karşılaştım.
İşte bu ekibin anlının akıyla duran arkadaşlardan oluşmasını istiyorum.

Konu üzerine yazacağım giriş yazısı bunlardan ibarettir.

Katılmak isteyen arkadaşlar bu başlık altında ön görüşlerini ve sorularını iletebilirler.

İstanbul / Eyüp ' te yaşıyorum. Yüz yüze görüşmek isteyen arkadaşlara ayıracak vaktim ve ikrâm edecek bir bardak çayım her daim vardır.

Ekip arkadaşlığına katılmayacak olsanız bile beni tanıyan arkadaşlarımdan ve diğer üyelerden bir ricam var.

Ekibe katılmayı düşünen arkadaşlara benim hakkımda ön sezi oluşabilmesi için,

Hakkımda ki olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi ve var ise bu zamana kadar yaptığım yanlışları yazmanızı rica ediyorum. { Panelimdeki kırmızı kartlar hariç. :) }

Saygılarımla
Gazi ÖZATA​

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
İmzan böyle mi kalacak Sarget?

:) Her zamanki gibi fikirlerine ihtiyacım vardı, bakındım göremedim ben yazayım o elbet görür dedim. Yine yanıltmadın beni Loi ;)

Saat geç olmuş, biraz daha takılırsam tabanvay gitmek durumunda kalıcam.

Cümleten hayırlı geceler.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
SargeT yardım sever bir üyedir. Ve şahsen banada yardım etmişliği olmuştur. Selam vererek direk konuya girseniz bile sizi yıllarca tanıyormuş gibi size yardım etmeye çalışır.

Umarım başarılı bir ekip kurarsınız.

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Öncelikle içten yazdığınız ve bu durumdan müzdarip olduğunuz belli. Ekip çalışması çok güzel birşeydir. Bazı arkadaşlar tek başına birşey yapabildiklerini sanıyorlar. Ama sadece sanıyorlar. Bu iş kimsenin tek başına yapabileceği bir iş değildir. Bir forum sitesinin bile, en az 5-10 uğraşanı olması gerekmektedir. Sizin bu istediğinizin internet ortamında bulunması öyle zor ki... Ben 2004 yılında başladım bu sektöre. 2008'de bıraktım. Birçok kez hatalarla karşılaştım. Yinede kendimi kandırdım, tamam bundan sonra her zaman iyi insanlarla karşılaşacağım diye. Çok masum ve temiz bir insanı, şerefsiz yapabiliyorlar. En pisliğini, en çok haram lokma yiyeni el üstünde tutabiliyorlar. 2008 oldu. Dedim hooppss hüsamettin! Bu iş böyle olmaz. Benim belirli kural ve ilkelerim vardır. Kimseye 2. bir şans verilmez. Herkesin sadece 1 kere şansı verdir. Birisi bana bi hatayı 1 kere yaparsa suç onundur. Ama 2 kere yaparsa suç benimdir. Ben kendimi affedemem ve bu yara olur bende. Enayi durumuna düşmüş olurum. Düştüm de. O yüzden reel'e kaydım, çokta memnunum çok şükür. Sözün özü şudur ki, istediğin doğru olmakla birlikte çokta zor. Allah karşına şerefli ve Allah korkusu olan insanları çıkarsın. Dileklerin ve düşüncelerin de yerine gelsin inşallah en kısa zamanda.

Neden böyle birşey yazdım bende bilmiyorum ama birikmiş sanırım biraz :) Rahatladım.

Saygılar,
Hüseyin.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu sayfa yardımseverliliğini ön plana çıkartacak kadar önemlidir.

Her ne iş yapıyorsan, başarılı olmanı temenni etmekten fazla yapabileceğim yok. Keşke olsa da yardım edebilsem.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Gazi ekip çalışmanda ben varım:D Yeterli görürsen PHP bilgim ile ekibinde olmaktan gurur duyarım

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yapılacak iş nedir?

Gökhan bu soruna direk olarak şu yapılacak bu yapılacak gibisinden bir cevap yazmam yanlış olur. Başlangıç olarak şunu söyleyebilirim ki, Ne google adsense nede başka reklam ortaklıklarına yönelik projeler olmayacak. Tamamen sektörel çalışmalar yapılacaktır.

Çok şükür ülkemiz 4 mevsim yaşıyor ve her mevsimin kendine özgü getirileri var. Ben yap, sat veya kirala sistemi üzerinde duruyorum. Ekibe katılacak arkadaşlarında proje ve fikirleri doğrultusunda hareket edilecektir.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Joomla konusunda birçok konuda yardımınız dokunmuştu.

Ekip işi iyidir, hatta ekip işi en iyisidir. Umarım sizi mutlu edecek çalışma arkadaşları bulursunuz. Başarılar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben sanaldan ekip kurmaya çok gayret ettim. Zor oldu ama sonunda başardım. Zor olmasının asıl nedeni benim karşıma çıkan freelance çalışan çoğunluğun aslında çok fazla şey bilmediği, hazır script veya template editlemeden öte bilgiye sahip olmadıklarıydı. Meğer benim buldugum adamlar freelance çalışmayı kendilerine güvenden değilde iş bulamadıkları için seçmeleriymiş. Kıçı kırık 1-2 yerde 3-4 ay çalışmışlar veya ben bu işi yaparım asar keserim diyen yeni mezunlardı...Çünkü işi bilmek bir kaç satır kodu bir araya getirmekten çok ticari mantığı bilmek, müşteriyi anlamak, disiplinli çalışmak gibi bir çok etken barındıran bir bütün. Fakat dediğim gibi bir çoğu bundan bir haberdi.

Şu an için ise gerçekten işini sağlam yapmış, adı sanı duyulan projelerde/ajanslarda çalışmış kişilerle birlikteyim. Bu kişiler ref için bir kaç şehir portalı çıkarmadılar önüme, veya "wp ye edit yaptım deli oldu abi" demeyen çünkü bunların zaten olması gerektiğini bilen kişilerdi.

Anlatmak istediğim bu yolda biraz daha ince elemen ve karşına çıkan her insanla görüşmemen, çünkü gerçekten ciddi zaman kaybı oluyor. Ve herşeyden önce bulduğun insanlar neden freelance çalışıyor onu iyi düşün, iş bulamadıkları için mi yoksa gerçekten iyi oldukları ve 2-3 bin lira maaşı beğenmedikleri için mi freelance çalışmayı seçmişler. Bu çok önemli.

NOT: Ben projeye dönük değilde, hali hazırda müşteri işlerim için ekip kurmak zorundaydım. O yüzden ciddi insanlar aradım ve çizgilerim biraz sert oldu. Belki senin istediğin daha soft bir şeylerdir bilmiyorum ama belki yardımcı olur yazıdklarım diye fikir belirtmek istedim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ekibe maaş ödenecek mi? Kâr edilirse mi kazanç sağlayacaklar, Bir sözleşme imzalayarak ekip üyelerini herşeye ortak edecekmisiniz?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Ben sanaldan ekip kurmaya çok gayret ettim. Zor oldu ama sonunda başardım. Zor olmasının asıl nedeni benim karşıma çıkan freelance çalışan çoğunluğun aslında çok fazla şey bilmediği, hazır script veya template editlemeden öte bilgiye sahip olmadıklarıydı. Meğer benim buldugum adamlar freelance çalışmayı kendilerine güvenden değilde iş bulamadıkları için seçmeleriymiş. Kıçı kırık 1-2 yerde 3-4 ay çalışmışlar veya ben bu işi yaparım asar keserim diyen yeni mezunlardı...Çünkü işi bilmek bir kaç satır kodu bir araya getirmekten çok ticari mantığı bilmek, müşteriyi anlamak, disiplinli çalışmak gibi bir çok etken barındıran bir bütün. Fakat dediğim gibi bir çoğu bundan bir haberdi.

Şu an için ise gerçekten işini sağlam yapmış, adı sanı duyulan projelerde/ajanslarda çalışmış kişilerle birlikteyim. Bu kişiler ref için bir kaç şehir portalı çıkarmadılar önüme, veya "wp ye edit yaptım deli oldu abi" demeyen çünkü bunların zaten olması gerektiğini bilen kişilerdi.

Anlatmak istediğim bu yolda biraz daha ince elemen ve karşına çıkan her insanla görüşmemen, çünkü gerçekten ciddi zaman kaybı oluyor. Ve herşeyden önce bulduğun insanlar neden freelance çalışıyor onu iyi düşün, iş bulamadıkları için mi yoksa gerçekten iyi oldukları ve 2-3 bin lira maaşı beğenmedikleri için mi freelance çalışmayı seçmişler. Bu çok önemli.

NOT: Ben projeye dönük değilde, hali hazırda müşteri işlerim için ekip kurmak zorundaydım. O yüzden ciddi insanlar aradım ve çizgilerim biraz sert oldu. Belki senin istediğin daha soft bir şeylerdir bilmiyorum ama belki yardımcı olur yazıdklarım diye fikir belirtmek istedim.

Sevgili Darkart öncelikle düşüncelerini ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim.

Kurmak istediğim ekibin temel çalışma prensibi;

Gelen projeyi alıp belirli bir ücret karşılığında yapmak değil, Üretilen projeyi alınacak teklifler doğrultusunda en iyi fiyata satmak veya kiralamaktır.

Muhakkak ki ekipte yer alabilmek için çalışmak istediği kendini en iyi ifdae edebileceği pozisyonda bilgi sahibi olmalıdır.

Eli iyi iş yapsa dahi ekip çalışmasını benimsemeyen ve kendi görevini vaktinde yerine getirmeyen bir ekip elamını yerine kendini geliştirmeye acık verilen görevi vaktinde yerine getiren ve yaptığı işe saygı duyan arkadaşlara daha da sıcak bakmaktayım.

Ve en önemli husus ise bu ekibi oluştururken her alanda en az 2 pozisyon elemanı yer almalıdır. Böylelikle hem birbirlerinin eksikliklerini tamamlayabilir hemde ekip içerisinde olmasını istemesekte bir ayrılık söz konusu olduğu zaman proje ekibi yine yürüyebilir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Ekibe maaş ödenecek mi? Kâr edilirse mi kazanç sağlayacaklar, Bir sözleşme imzalayarak ekip üyelerini herşeye ortak edecekmisiniz?

Ekibe herhangi bir maaş ödenmeyecektir. Kâr bazında çalışan bir sistem oluşturmayı düşünüyorum.

Bu işte en kırılgan noktanın bu olduğunun farkındayım. Düşündüğüm ve ekiple birlikte değerlendirmek istediğim sistem % lik sistemdir. Bir projeye başlamadan önce projede birimlerin üzerindeki yük ve çalışma temposu hesaplanarak, projenin başlangıcında % lik dilimler oluşturulacak ve sözleşme doğrultusunda elde edilen kazançtan birim % de dilimine göre kazaç sağlayacaktır.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Akıl vermek gibi olmasın ama ben olsaydım;
Ekibe katılacak kişilerin sermaye koyarak dahil olmalarını sağlamaya çalışırdım. Sermaye koyduktan sonra iş daha ciddiyete binecektir. Cebinden birşeyler verecek olan kişi daha azimli ve sabırlı olacaktır.

Maaş ödenmediği için çalışan kişilerin kâra geçmeyi beklemesi bir süre sonra anlaşmazlıklar ve güvensizlikler yaratacaktır.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Akıl vermek gibi olmasın ama ben olsaydım;
Ekibe katılacak kişilerin sermaye koyarak dahil olmalarını sağlamaya çalışırdım. Sermaye koyduktan sonra iş daha ciddiyete binecektir. Cebinden birşeyler verecek olan kişi daha azimli ve sabırlı olacaktır.

Maaş ödenmediği için çalışan kişilerin kâra geçmeyi beklemesi bir süre sonra anlaşmazlıklar ve güvensizlikler yaratacaktır.

Bu konuyu açmamın sebeplerinden bir taneside siz arkadaşlarımın değerli fikirlerini almaktır.

Bu güzel önerin için teşekkürler disconnect.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi