İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Empati Yeteneği

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenizi google a kaydetmeden once, empati yeteneğinizi çalıştırın.Ve kendinizi google un yerine koyun.Her türlü hileden haberdar olduğunuzu düşünün ve öylece sitenizi gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra bir plan çerçecesinde ekleyin.Göreceksiniz çok daha hızlı sürede siteniz indexlenecek, en azından sandbox a düşmeyecek.

Tüyo 1:
Sitenizi ilk defa google a kaydettiğinizde kesinlikle adsense reklamlarını sitenizde yayınlamayın.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüyo 3:
Sitenizi baştan sona insan eliyle yapılmış izlenimini kesinlikle verin.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
astraler' Alıntı:
Tüyo 1:
Sitenizi ilk defa google a kaydettiğinizde kesinlikle adsense reklamlarını sitenizde yayınlamayın.

bence bu tam tersi. kayıt yapmadığınızda adsense e gelip bir günde listeliyor google.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
bence bu tam tersi. kayıt yapmadığınızda adsense e gelip bir günde listeliyor google.
Bu söylediğim denenmiştir.Sitenizi ilk açtığınızda adsense kodu koymayın.Google sitenizi adsense için açtınız sanabilir.vs. v.s

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kendi DENENMİŞ tüyolarınız varsa, siz de burada yayınlayabilirsiniz.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verilen linklerin kelimeleride önemli. Mesela link sitesinde tüm linkleri "»" böyle verirseniz hepsinin aynı içerik olduğunu düşünür. İndexlese bile içeriğini almaz sadece sayfa sayınız artar. Ayrı olarak yine link sitesinde sayfaları "git.asp?id?=xxx" şeklinde verirseniz bunlarda sadece sayfa sayınızı artırır. Yani link verirken, verilen url ve url yi içeren kelime önemli.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yine aklıma geldi,
Linkleri javascript kullanarak vermeyin. GoogleBot henüz böyle linkleri indexlemiyor. Verdiğiniz linkler ne kadar üstte olursa o kadar değerlidir Google için.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
trextra' Alıntı:
Yine aklıma geldi,
Linkleri javascript kullanarak vermeyin. GoogleBot henüz böyle linkleri indexlemiyor. Verdiğiniz linkler ne kadar üstte olursa o kadar değerlidir Google için.

öyle bişey yok yani vardıda artık yok.
en canlı örnegi iyinet pr6 olmazdı :p

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
klarnet.net' Alıntı:
siteler html tarzinda olursa listelenmesi daha cabuk ve kolay olur..

bu doğru bencede. hatta içerik tamamen indexleniyo gibi.
bi sitem vardı pr:0 yeni açılmıştı sitede geçen kelimelerin çoğunda arama yapınca ilk sayfada çıkıyodu ve genele 1. sırada çıkıyodu. hatta şaşırıp msn de arkadaşlarada şunu ara bunu ara diodum onlarda şaşırıyorlardı. benim sitenin altındakilerin pr lerini kontrol etmiştim 4,5 ..

bu google amca çok ilginç, yada yeni sitelere kıyak geçiyo p.))

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni tüyo/lar:
Sitenizi, içerik bazının dışında sayfa bazında da güncelleyin.
Kopya template kullanmayın, daha önce kullanılma ihtimali olan bir template i kulanmayın.Orijinal template üzerinde çalışın.

Bütün bunlar google un sandbox gibi kısıtlama alanlarının dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
El-cevap1:
bu google amca çok ilginç, yada yeni sitelere kıyak geçiyo
Google demek matematiksel bir olay.her olayın matematiksel bir açıklaması vardır.biz bilemedigimiz için şans falan gibi etkenlere bağlıyoruz bu tamamen yanlış.Her sıralamanın bir açıklaması vardır. aşağıdaki örnektede açıklamaya çalıştım olayı biraz ;)

El-cevap2:
Google zaten table mable bakmaz görmez ;) şimdi bunu nasıl biliyorsunuz diyeceksiniz hemen sölim arkadaşlar örnekleriyle gösterecegim,

Yapılan bir hosting araması kriterine göre yapacağım:
Elimizdeki siteler www.izhost.com ve www.rh.com.tr
google amcaya girdim hosting yazdım
http://www.google.com/search?hl=tr&c2coff=1&q=hosting&btnG=Ara&lr=lang_tr

şu an 1.çıkan site izhost.com (pr5) ve rh.com.tr (pr6) ise 5.sırada bunun mantıklı açıklaması olmalı diye az biraz analiz ettim ve hemen gerçek ortaya çıktı.

Google amca izhost.com un içeriğini aynen böyle görürken:
http://www.gritechnologies.com/tools/diagnostic.go?www.izhost.com
rh.com.tr nin içeriğinide aynen böyle görüyor:
http://www.gritechnologies.com/tools/diagnostic.go?www.rh.com.tr

Kendinizi google amcanın yerine koyun. hangi siteyi üste çıkarırdınız
izhost mu rh.com.tr mi ?

Burada aynı işi yapan iki rakip sitenin analizini yaptık.Burada şans falan gibi bir etkenin birkez daha olmadıgını ispatlamış olduk

css tasarımı olayı var ama burada daha bilen adamın oldugunu sanmıyorum :rolleyes: bilmek isteyen arkadaşların ufku açılsın diye yazdım.
araştırın bulun, diger arkadaşlarla paylaşın.eski topiclerde dedigim gibi sıralamayı belirleyen 75 kadar etken var bunlardan biride bu olay.hatta görüldüğü gibi pageranktan bile daha önce geliyor bu olay.pr6 sitenin iç tasarımı bozuk diye pr5 siteyi geçemiyor.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
css tasarımı olayı var ama burada daha bilen adamın oldugunu sanmıyorum :rolleyes:

örneklerimi gösterebilirim istersen :) son 6-7 aydır sadece css & xhtml ile siteler yapıyorum ;) çok da yararlı bir şey..

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni tüyo;
Whois bilgilerinizi her domain için farklı tutun.Faydasını göreceksiniz..:)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
astraler' Alıntı:
Yeni tüyo;
Whois bilgilerinizi her domain için farklı tutun.Faydasını göreceksiniz..:)

Bu yanlış ve alakasız bir bilgi domaindeki whois bilgileri ile arama motorunda üst sıralara çıkmak arasında nasıl bir mantıksal bilgi var açıklarmısın çok merak ettimde.ilk kez duydum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5