İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En Beğendiğiniz İçerik Yönetim Sistemi?

• Wordpress

Kullanılan: 22 81.5%
  • Joomla

Kullanılan: 1 3.7%
  • Drupal

• Dle

• Diğer

Kullanılan: 2 7.4%

• Kullanılan toplam oy
    27
  • Anket kapatılmış .

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

Nedenini de yazarsanız sevinirim.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Joomla bana her zaman çok karışık gelmiştir, Drupal'ı henüz denemedim ancak Wordpress'i hepsine tek geçerim :)

gokh4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede tartışılmasız wordpress. neden wordpress? eklentileri sayesinde süper seo elde edebiliosun. kullanımı hızlı ve kolay. ayrıca her gün yüzlerce yeni eklenti ekleniyor ve bunu üretenler arasında Türklerde var. yani destek konusunda da sıkıntı çekmiyorsun. Sistem hergün gelişiyor. Temaları sayesinde de diğer cmslere yetişebiliyor. Ama joomlada gelişmiş portal siteleri konusunda iyi bence. Detaylı kullanmadım ama izlenimlerim bu yönde.

X

Xman

Misafir
2005 yılından beri wordpress kullanıyorum :) artık yedim, içtim, bitirdim. 2007-2008 yıllarında açık kaynak geliştiriciliği yaptım aktif olarak, 2008 yılı mayıs ayında Milano wordcamp'da sunum bile yaptım 50 kadar geliştiriciye :) bu saatten sonra wp den vazgeçemem sanırım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
wordpress ve dle
ikisininde index hızları aynı, ikisininde seosu mükemmel, ikiside basit

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Wordpress. İçeriğe odaklanmak isteyen yayıncılar için birebir, hazır bir sistem olduğu için herkes kullanabiliyor. Wordpress gibi bir sistem olmasaydı sanırım kendime ait ücretli bir sitem olmazdı.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Drupali bilen ve ilgilenen yoksanırım onun için tabiki wordpress önde gidiyor.
Fakat Drupal kadar esnek bir sistem yok.

SEO sistemi, uygulamaları ile tartışmasız lider. Bunun göstergesi son 3-4 yıldır cms sistemleri arasında hep dünya lideri olmuştur.

Benim oyum tabiki drupal...

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Drupal'ı tam olarak CMS olarak sınıflandıramayız aslında. Bence olcukça esnek ve kullanışlı bir PHP Framework olarak değerlendirilebilir.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Joomlayı çok severim ama ancak güncellik istemeyen kurumsal siteler için uygun.
O nedenle wordpress diyorum.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Wordpress kuşkusuz son yılların en iyi içerik yönetim sistemi.
Seo, index, hızlı index, kolay kullanım, basit yapılı... (dahasına gerek yok sanırım)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Wp'yi beğenirim, ama oyumu Joomla'dan yana kullanıyorum. Daha profesyonel siteler kurma imkanı sağladığı için ve Drupal'a göre kullanmaya başlamanın daha kolay olduğu için.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bu konuyu kaçırmışım. Ben sadece wordpress kullandım, drupal ve joomla'yı da denemek istiyorum.
Peki ya içeriği, video, resim vb. olan yani uzun yazılar, makaleler olmayan bi site için hangi sistem daha uygun?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5