İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi "Dedicated Serverlar" Yorumlar - Tavsiyeler

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
culpable' Alıntı:
ben kullaniyorum gayette memnunum (3 tane sunucum var onlarda)

Indexserver ikisini kiyaslaman anlamsiz dedcatednowdan hizmet almissindir
ama dediwebhost tan aldinmi ??
ben dediwebhost kullanicisi olarak sahsen 20-30$ icin dedicatednowa degismem onlari
kullandigim sure icinde sadece 1 sefer sorun yasadim oda Mysql un kendi hatasindan dolayi

ben sadece fiyat arasındaki farkı söyledim.ona bakılırsa bende sorun yaşamadım ufak tefek sorunlar hariç oda bizden yada müşterilerden kaynaklanan sorunlar.ama aradaki fark dediğim fiyat farkı. :)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
ben sadece fiyat arasındaki farkı söyledim.ona bakılırsa bende sorun yaşamadım ufak tefek sorunlar hariç oda bizden yada müşterilerden kaynaklanan sorunlar.ama aradaki fark dediğim fiyat farkı. :)
tok satici adamlar sitelerindeki fiyata bakma :}
senin yukarida ornek verdigin makinayi ben 4GB ram ile bile o dedigin fiyattan daha asagisina alirim dediwebhost dan kampanya cok yapiyorlar kampanya fitalarinda kimse o fiyatlara makina veremez :}
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=27349 bu baslikta AMD icin 150$ istemissin
en son kampanyada ki fiyatlara Gore ayni makinayi dediwebhost dan senin istedigin fiyatin nerde ise yari fiyatina almak mumkundu :}

dedicatednow fiyati :159.95$
http://dedicatednow.com/servers.php?pack_id=187

dediwebhost fiyati :79$
Sunucu:
Pentium4 2.8Ghz, 1024MB RAM, 120GB HDD, 1200GB data

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orası öyle tok insanlar anlamaz.aynı sagonet gibi admlara server iptali veriyorum yok diyor hatalarından dolayı bir sunucuyu iptal ettirmek istedim cevap vermediler ödeme gününde verdiler 349$ fazla para aldılar bizden ama dedicatednow.com dda pek öyle soru yaşamadıgımdan dolayı tavsiye ediyorum ama dediğim gibi herkese neresi uygunsa orayı tercih etsinler.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.theplanet.com Türkiyeye Server vermiyor, zaten onu Protesto sayfasında söylemiş ve tepkimi vermiştim. Almak için değil ama, öyle bişeyi öğrenince insanın zoruna gidiyor. Yani bedava verseler de almam ordan artık, bu olmadı aslında, bedava verseler alırım ama 5 kuruş vermem oraya artık. : )

www.layeredtech.com 'u zerre kadar tavsiye etmiyorum, kullandım ve beni adeta rezil etti. 20 günde 45 kere Hard Reboot sayfası doldurdum ve adamlara reboot attırdım. Hatta ondan daha önemlisi Server ayarlarını hep bozuk vermişler, phpBB forumumda herşey hata veriyordu ama çok şükür yeni bir Server aldım ve tüm hatalardan kurtuldum. Yeni yer bu arada www.nixcon.com.tr , walla artık zor bırakırım ben orayı. İnşallah Allah, sağlık afiyet versin, inşallah hep böyle sorunsuz ve hızlı oluruz. Olağanüstü güzel ve kaliteli Serverler. Tabi biraz da paraya kıyıp P4.3.0 falan almak lazım ki tadına doyum olamasın. Çok uzun uğraşlar verdim ama sonunda tam istediğim gibi bir yerdeyim, Allah bozmasın. Teşekkürler www.nixcon.com.tr

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de Nixcon ile çalışıyorum ve gerçekten çooook ama çooook memnunum.Sunucuda tek sorun load sorunuydu.Server load bir ara 200'ün üstüne kadar çıktı.O da CentOS 4.3 sürümünde gelen kernelden kaynaklanıyormuş.Kerneli değiştirdik hiçbir sorun kalmadı.7 gündür sunucu kesintisiz çalışıyor.Sunucuda 5-6 adet ram ve işlemci canavarı forum var.Çok yoğu hitleri var.Anlık ziyaretçi sayıları birkaç yüzü buluyor.Ama hiç sorun çıkarmadan kaldırıyor.

Herkese tavsiye ederim.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
www.layeredtech.com 'u zerre kadar tavsiye etmiyorum, kullandım ve beni adeta rezil etti. 20 günde 45 kere Hard Reboot sayfası doldurdum ve adamlara reboot attırdım. Hatta ondan daha önemlisi Server ayarlarını hep bozuk vermişler, phpBB forumumda herşey hata veriyordu ama çok şükür yeni bir Server aldım ve tüm hatalardan kurtuldum.

Layered Tech boş makine satar sadece İşletim sistemi ve Kontrol paneli kurup, Güvenlik ayarlarını sağlam yapamazsanız saldırılara herhangi birşey yapamazsınız buda dakka başı reboot triage demek :)

Nixcon.com.tr nin sattığı server fiyatlarının ya aynısına yada 1.5-2 kat fazlasına Server alıyoruz layered dan biz,

Daha öncede çok defa söyledim Nixcon a güvenmiyorum , Mantıklı bir açıklama yapılmadığı müddetçede server larımızı Layered da tutmayı düşünüyoruz,

Fiyatlandırma olarak türkiye standartlarının çok altında satış yapıyorlar bunun mantıki açıklaması olmaması durumunda sahtekarlık söz konusudur ki bu durumda 100 lerce server ın durumu zor görünmektedir, bu riske girmek isteyenler elbette hız keyfini çıkartabilirler ancak bizim böyle bir riske girme lüksümüz bulunmamaktadır.
Nixcon ile çalışanlara başarılar dilerim, umarım herkesi tatmin edecek bir açıklama yapacaklardır,

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Layered Tech boş makine satar sadece İşletim sistemi ve Kontrol paneli kurup, Güvenlik ayarlarını sağlam yapamazsanız saldırılara herhangi birşey yapamazsınız buda dakka başı reboot triage demek :)

Nixcon.com.tr nin sattığı server fiyatlarının ya aynısına yada 1.5-2 kat fazlasına Server alıyoruz layered dan biz,

Daha öncede çok defa söyledim Nixcon a güvenmiyorum , Mantıklı bir açıklama yapılmadığı müddetçede server larımızı Layered da tutmayı düşünüyoruz,

Fiyatlandırma olarak türkiye standartlarının çok altında satış yapıyorlar bunun mantıki açıklaması olmaması durumunda sahtekarlık söz konusudur ki bu durumda 100 lerce server ın durumu zor görünmektedir, bu riske girmek isteyenler elbette hız keyfini çıkartabilirler ancak bizim böyle bir riske girme lüksümüz bulunmamaktadır.
Nixcon ile çalışanlara başarılar dilerim, umarım herkesi tatmin edecek bir açıklama yapacaklardır,

Nixcon'dan herkesi tatmin edecek açıklamaların çok kısa bir süre sonra geleceğini söyledi temsilcim.Ayrıca yakında trafik konusunda biraz daha arttırım yapmayı düşünüyorlarmış.Şu anda herkes 10 mbps/unmetered trafik kullanıyor.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıkçası bende türkiyeyi birinci tercih olarak tercih etmiyorum her ne kadar yardımcı olmaya çalışsalarda o profesyonel hizmet kalitesini yakalayabildiklerine pek inanmıyorum

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sahsim adima onerdiklerimi soyliyeyim 6 adet sunucumun bulundugu datacenterlar soyledirki ;

2 adet kendi makinalarimi bulunduruyor ve 3mbit hatlik bir hizmet aliyorum. (co location) yurt ici datacenterim (sistemnet telekom)

www.sistemnet.com.tr , 1 senedir sistemnetle calisiyorum hic bir problem yasamadim , nixcon kadar fiyatlari ucuz degil , lakin guvenilirlik on planda , teknik destek derseniz vermiyorlar , daha cok profosyonel kullaniciya hitaben sunucu satislari var , yani management yapmiyorlar , o sebebden isletim sistemlerinde iyi olmayan sorun yasayabilirler hiz konusunda yada network uptimesinde ise nixcon'dan iyi olmakla beraber , bir borusan yada teklan kadar iyiler , Ayrica bizim icin musteriminiz datalarinin guvenirligi onemlidir , ben suan saat 00:20 'de (istediginiz zaman arayabilirsiniz saat gun sinirlamasi yok) nixconu aradigimda kimseyi bulamayacagimi biliyorum ama sistemneti aradigimda karsima Ercan bey , Ahmet bey , muhakkak biri cikacaktir sistemnet kendi datacenterim oldu diyebilirim icim daima rahat , onemli olanda bu zaten.

2 adet makinami bulundurdugum yurtdisi amerika datacenterim (Fdc , www.fdcservers.net)

6 aydir fdc ile calisiyorum suana kadar hic bir problem yasamadim , acilan ticket'larimizin cevaplanma suresi 5 - 10 dakika arasinda degisiyor , arada sirada turk telekomun yurtdisi portlarinda problem olmazsa baglantilardada 1 problem cikmiyor , tercih etmemin sebebi unlimited band olmasi.

1 adet makinami bulundurdugum yurtdisi almanya datacanterim (netdirek www.netdirek.de / www.teknoserver.net )

Netdirek ile calisali 1 ay dahi olmadigi icin pek yorum yapmak istemiyorum , izlemlerim sonucu 1 adet makina aldim suanda memnunum , tercih etmemim sebebi ise , turkiyeye verdigi iyi ping'lerdi.

1 adet nixconda bulundurdugum , musterime ait makinam ( www.nixcon.com.tr)

3 aydir nixcon ile calisiyorum , suana kadar had saffada 1 problem yasamadik , kendim kullanmiyorum musterim kullaniyor zaten, bazi geceler network dussede pek fazla surmuyor 15 - 20 dk arasi bir surede tekrar faal oluyor network , onun haricinde bazi zamanlar yavaslama soz konusu olsada yurtici makina almak isteyen arkadaslara fiyat/performans konusunda alternatif olabilir , teknik destek konusunda 3 ay boyunca destek icin actigim ticket yok diyebilirim ihtiyacimiz olmuyor o yuzden pek fikir sahibi degilim , networkun uptime olmasi bizim icin yeterli oluyor.

iyi calismalar.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Walla aynen öyle, bir ay çalıştım 60'dan fazla Reboot Ticketi yolladım adamlara, walla ömrümden ömür gitti bu bir ay. :D

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
magic2melody' Alıntı:
ev1 kullanıyorum, memnunum...
Evet gerçekten ben de çok tavsiye ederim Ev1'i. Ben ancak celeron 1.3 alabilmiştim ama o da haliyle sitelerimi kaldıracak performansta olmamıştı. P4 2.4 1 G RAM de 189 $ olunca onu da almak çok pahalı gelmişti. Ama Celeron 1.3 'üm ev1 ile çalıştığım 1 ay boyunca bir kere bile kapanmadı, çok güvenlikli bir yer, Online teknik destekleri var her an 7/24 online Chat yapabiliyorsunuz adamlarla, tel de edebiliyorsunuz ama bana chat daha kolay geliyor tel.de anlamak zor adamları çünkü çok hızlı konuşuyorlar. Yani diyeceğim şu ki, gözü kapalı Ev1'den alırm her zaman. Yalnız bence kesinlikle Ev1, dünyada tartışmasız 1 numara, onun üstüne yok. Kaliteden ödün vermiyorlar, fiyatı da işte tuzlu.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
Google reklamlarından bulduğum bir yer var, çok iyi gibi Fiyat ve Özellikleri --> www.serverpronto.com 2003 yılından beri de faaliyet gösteriyormuş, şirket de güvenilir gibi duruyor.

buranın sahibi yakın bir arkadaşımdır. sağlamlık konusunda %100 emin olabilirsiniz. ama ben kendim hızlarına ve diğer olaylara kefil olamam. sadece şunu diyebilirim ki 2 gün sonra kapatıp gidecek bir firma değil kendileri.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+olarak belirtmeliyim ki. ev1i dünyada bende tek geçerim.
biraz pahalı gelebilir ama gerçekten 1 numaralar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5