İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi "Dedicated Serverlar" Yorumlar - Tavsiyeler

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada çok fazla başlık var, bayağı bir inceledim ve gerilere gittim. Ancak böyle sabit bir başlık olsa da herkes buraya görüş ve tavsiyelerini bildirse, hem toplu halde bulunacak hepsi, hem de tam manasıyla bir karşılaştırma yapmış olucaz. Eğer Yönetici arkadaşlarımız da uygun görür de sabit yaparlarsa çok faydalı olacağından eminim.

Bu arada açılışı ben yapmak istiyorum. Daha önceden www.keyweb.de ve www.hosteurope.de 'yi kullandım ama bu adamların ingilizce destekleri yok denecek kadar az. Yazdığınız maillere bazen cevap vermiyorlar, sorunlarınızı erteliyorlar. İkisinde de 1 günden fazla kapalı kaldığımı hatırlıyorum bir kaç kez. Bu da tabi ki hiti yüksek olan sitelerinizin yokuş aşağı düşmesi ve bitmeniz demektir. Çünkü 10 dakikalık kapanma bile çok önemliyken 1 gün asla kabul edilemez. Makina özellikleri iyi ama teknik destekleri ve hızları sıfır. Ayrıca iki yerde saldırılara karşı güzel bir koruma yok, serverlar kitlenip hata veriyor ve adamlara muhtaç kalıyosunuz reboot için.

www.fdcservers.net 'ten almıştım, özellikle bu adamların teknik destekleri çok hızlı ve iyi. Ancak Serverları saldırılara karşı yine çok açık. Tabi bunlar unmanaged olduğu için tüm korumaları siz kurmak zorunda kalıyosunuz. Ancak ben APF ve anti-dos kurmama rağmen yapılan en ufak Ddos'larda bile makina kilitleniyordu. Adamlar Server kapandığında mail atınca en fazla 5 dakika içinde reboot ediyorlar ancak yüksek hitli bir siteyseniz saldırılardan dolayı hiç verim alamıyosunuz ve sürekli bir yavaşlık oluyor.

Şu anda www.ev1servers.net 'i kullanıyorum. Adamların en güzel yanı "Remote Reboot" yani server kilitlendiğinde adamlara muhtaç kalmadan kendinizin servera "Uzaktan Reboot" yapabilmeniz. Ayrıca bir diğer en önemli fonksiyonu "FireSlayer" denilen özel Anti-DdOs donanımı. Bu donanım saldırı başladığı zaman otomatik devreye giriyor ve de serveri koruyor, saldırıların etkisini minimuma indiriyor ve çok fazla bir yavaşlama bile olmuyor, hatta "Remote Reboot"a bile ihtiyacınız kalmıyor, kapanmalar olmuyor böyle durumda yada hata mesajları almıyosunuz. Ancak buranın da en büyük Sorunu Server'ların pahalı olması. Ben 1.3 celeron 512 Ram kullandım, ama bu sefer de server fonksiyonu çok düşük kalıyor sitenin hitine göre ve yavaşlık oluyor. Hızlı bir server ise el yakıyor biraz.

Şu anda bir kaç yer dikkatimi çekiyor www.layeredtech.com Burada server özellikleri ve fiyatları gayet uygun gibi. Ancak kullanan varsa, adamların teknik destekleri ve server performansları nasıl, bunları yazarlarsa iyi olur.

Özellikle avrupa firmaları olursa pingleri daha düşük olur ve bize daha uygun olur diyorum. Herkes deneyip kullandığı yada tavsiye edeceği Dedicated Satan şirketleri ve özelliklerini, o şirket hakkındaki yorumlarını yazarsa sevinirim. Sevgiler

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben layeredtech kullanıyorum teknik destekleri hızlı ve iyi ama hız konusunda beni tatmin etmedi açıkçası... Nixcon dan Makine alan bi arkadaşın makinesine girdim. Gözlerim Açık Kaldı. FTP , SSH, Panel ( üstelik Plesk ) Bir Hızlı Bir Hızlı Ne Siz Sorun Ne Ben Soyliim. Şok oldum cidden Makineler Yurt içi ve fiyatları uygun. Hizmet ve güvenlik konusunda hiç bilgim yok . İyidir diye düşünüyorum.

H

hoppala

Misafir
kesinlikle nixcon diyorum.
olağanüstü bir ddos korumaları var...
www.nixcon.com.tr saldırın görün 100'den fazla bağlantı yapamıyor 1 ip ;)

A

Airborne

Misafir
Eger almanya veya avusturya da ikamet ediyorsaniz www.strato.de bu alemde tektir.
www.keyweb.de ve www.hosteurope.de ye gelince. Eger almancaniz var ise tel support ile islerinizi aninda hallediyorsunuz. Mail ile en fazla bir kac saat.
Almanca bilmiyorsaniz alman serverleriyle ugrasmayin derim.
Ama belirttigim gibi strato gibiside yok

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosteurope çok pahalı dos saldırısı oldumu kalıyon ortada....

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Google reklamlarından bulduğum bir yer var, çok iyi gibi Fiyat ve Özellikleri --> www.serverpronto.com 2003 yılından beri de faaliyet gösteriyormuş, şirket de güvenilir gibi duruyor.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada rica ediyorum, Hosting Firma sahipleri yada çalışanları sırf burada adlarını duyurmak için yazmasınlar, yani kimse Reklam yapmak için yazmasın sadece kullanan ve de onun hakkında yorum yapmak isteyen yazsın lütfen.

D

deja-vu

Misafir
uzun aramalar sonucu nixcon.com.tr musterısıydım omrumde gordugum en hızlı ftp baglantısına sahıp 1 2 ay oncesıne kadar

ste acılıyo cok hızlı bı sekılde calısıyo kapatıp tekrar acınca 40 50sn suruyo bu 1 gunde yaklasık 30 40 kez yasanıyo yuksek hıtlı veya forum stelerını olumsuz etkıleyen bı etken sorunun benden kaynaklandıgını soyledıler ama foruma konular acılınca dıger ında aynı sorun yasadıgı ortaya cıktı ama bunun dısında herhangı bı sorun yasamadım

suanda fast tan sunucu aldım 1. ayını doldurdu gayet memnunum

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben şuanda www.dedicatednow.com la çalışıyorum bence tek kelimeyle süper.destek 7/24 ve ücretsiz.serverlarıda gayet harika.fiyatları bazılarına pahalı gelebilir ama kaliteli hizmet vereceksen bence normal.

oskimert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha Dedicated e gecemedikk belki ileride :) Ama FDCTURKEY De resellerim var gayet memnunum

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deja-vu' Alıntı:
suanda fast tan sunucu aldım 1. ayını doldurdu gayet memnunum
Fast derken www.fast.com mu acaba, adresi de yazarsan bir inceleme imkanımız olur. Sevgiler

IndexServers' Alıntı:
ben şuanda www.dedicatednow.com la çalışıyorum bence tek kelimeyle süper.destek 7/24 ve ücretsiz.serverlarıda gayet harika.fiyatları bazılarına pahalı gelebilir ama kaliteli hizmet vereceksen bence normal.
http://www.dedicatednow.com/servers.php?pack_id=187 'deki server çok hoşuma gitti bayağı. P4 2.8 FSB800 1 MB Cache Demiş. Acaba 1 Mb Cache çok etkili oluyor mu acaba hızda. Bi de Network bağlantı hızları kaç acaba 100 Mps mi, çok fazla ayrıntılı teknik bilgi vermemişler ama siz kendiniz yazabilirseniz sevinirim biliyorsanız. Teşekkür ederim.

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixcon dan sunucum var bir de bnet te co-located'im mevcut
bnet teki makinama aylik 600$ oduyorum hiz olarak muhteşem ama normal kullanıcılar için kesinlikle nixcon oneriyorum fiyatı çok ucuz hızı mükemmel.

orcunyucel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende ahosting.biz ile calisiyorum. amerikada bir datacenterde racklari var. ordan satis yapiyorlar. bir sorununuz oldumu destek departmani 24 saat online.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orcunyucel' Alıntı:
bende ahosting.biz ile calisiyorum. amerikada bir datacenterde racklari var. ordan satis yapiyorlar. bir sorununuz oldumu destek departmani 24 saat online.

ahosting.biz destek konusunda çok iyidir.bağlı oldugu datacenter hostdime datacenterlarıdır.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
www.dedicatedturk.com
5-6 aydır kullanıyorum. Mustafa bey kardeşimiz iyi insandır. bilgilidir ve teknik destek iyidir. Makinalarıda iyidir, hızlıdır.
bir ara ofisini taşıdı,erişim sorunu oldu vs.. o süreçte bizi kanser etti ( şaka tabi :D ) ama tavsiye ederim kesinlikle..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.dediwebhost.com
birde burayi inceleyin isterseniz burda Fiyatlari digerlerine gore oldukca uygun acilan ticket lere cevap suresi 20 dakikayi gecmiyor
(kendim 4 tane makina kullaniyorum burdan)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5