İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi Hosting Firması

Hangisidir iyisi?

• FDC

Kullanılan: 12 50.0%
  • Ev1

Kullanılan: 12 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    24

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu Ev1 ile FDC arasında bir çekişme söz konusu, bende diyorumki herkez bu yukarıdaki ankete oyunu bildirsin (ama namuslu olun oy verirken) bundan sonraki arkadaşlarda sunucu kiralarken rahat etsinler.

Pamuk eller oya :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Çekişmemi? Yapmayın. EV1 ile FDC karşılaştırılamaz. EV1 dünya'nın bir numarasıdır. Dergide okuduğuma göre EV1 şuan 20.000 üzeri sunucu barındırıyor. FDC overselling yapan, cogent ağırlıklı, servis sürekliliği düşük, illegal materyallere göz yumarak sorunlar yaşayan bir veri merkezidir.

Daha fazla neden ve fark için webhostingtalk forumlarına göz atabilirsiniz.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende Ovetto nun her soyledigine katiliyorum ev1 birinci sinif firma fdc nin kacinci sinif oldugu belli degil. Belki ev1 ile theplanet karsilastirilabilir?

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDC nedir?
Overselling yapar demişsiniz, çalışıpda bundan şikayetçi olan kim var? Madem overselling yapiyor ufak bir hesap yapalım birlikte :
10Mbit paylaşımsız bir hattın harcayağı maksimum trafik nedir? 3.2 TB
FDC nin 100Mbit paylaşımlı serverlarında üst limit kaçtır ? 10TB
100Mbit paylaşımsız olsaydı nekadar trafik harcardık? 32Tb

Nerede overselling? Eğer bu overselling ise kurban olayım ben buna.
Yok 100Mbit line'a 30 server bağlıyorlar overselling yapıyorlar diyenler "bol keseden atmayınız".

Ev1'in kahrolası Amerikan Prensiblerine bağlı olarak hareket etmesi de ayrı bir konudur. Türk insanıyız samimiyeti severiz sıcak kanlıyız. Ev1'den birisi ile Msn'de konuşan var mı? aranızda? ya da dedicated alırken pazarlık yapabileceğiniz kaç yer var:)

Ovetta arkadaşım yazmışsın FDC illegal materyallere göz yumuyor diye. EV1 göz yummuyor mu:)? elbette yumuyor.

Ev1 şu koşullarda iyi :
-Az trafik harcayacaksın 100-200 gb
-atak almayacaksın (tabiki bunun icin siten olmaması yada olağan üstü güçlerin olmaması gerekiyor)

Oversellingin kralı burda, limitiniz kadar band harcayın ve sonra olacaklara hep birlikte şahit olalım.

Sırf biz değiliz bunu yaşayan bir çok kişi var.. Lokasyon olarak çok yakınımda olan linehost.net, bayileri ile birlikte 1000 Civarı domain host eden bir firma. mail atıp sorun isterseniz "ev1 i nasıl tanırsınız" diye. emin olun sorduğunuza pişman olacaksınız.

Ayrıca FDC için cogent ağırlıklı denmiş. Komedi direk bol keseden sallama. Gidip biraz araştırın arkadaşlar webhostingtalk'da iki post okuyup yazı yazmayın lütfen. Cogent'i Ircd networkunde ve 5Mbit paylaşımsız hatlarda kullanır ağırlıklı olarak.

Neyse acil işim çıktı daha yazmak isterdim..

afiet...

N

nsbil

Misafir
Ovetto' Alıntı:
Çekişmemi? Yapmayın. EV1 ile FDC karşılaştırılamaz. EV1 dünya'nın bir numarasıdır. Dergide okuduğuma göre EV1 şuan 20.000 üzeri sunucu barındırıyor. FDC overselling yapan, cogent ağırlıklı, servis sürekliliği düşük, illegal materyallere göz yumarak sorunlar yaşayan bir veri merkezidir.

Daha fazla neden ve fark için webhostingtalk forumlarına göz atabilirsiniz.

tamamen katiliyorum

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şunu belirteyim ki bu başlığı açtığımda birçokyerde araştırma yapmış haldeydim sonra Ovetto arkadaşımın önerisi üzerine tekrar webhostingtalk forumlarına girdim ve yaklaşık 6 saat gezdikten sonra şu kanıya vardım;
DÜNYA ÜZERİNDE ADAM GİBİ BİR HOST FİRMASI YOK (webhostingtalk forumları sonucudur bu) :D :D :D

Bakın, ben size oraya buraya göre değil, size göre nedir diye sordum. Benim 2 kiralık sunucum var birisi planet diğeri servermatrix' de (ki matrix planet yan firması) hiçbir sorun yaşamıyorum ama forumlarda kimi postlarda bu 2 firmaya (yine 'ki' bana göre dünyanın en iyileri arasındadırlar) öyle laflar etmişler ki hayatta bunlarla çalışmazsınız.

Tekrar diyorum, bu firmalarla çalışanlara GÖRE hangisi daha iyi?

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darxis birader senle oturup bir yerde bircay icelim :) ev1 ile fdc karsilastirilamaz cunku fdc herzaman sizin icin calisir ev1 para icin . Cunku fdc nin sahibine mail atabilirsiniz hatta msn veya icq yoluyla konusabilirsiniz. FDCde ticketler ucretsizdir ve aninda cevap gelir . FDC hakkinda soylenenlere asla inanmam cunku ben zerre kadar hatalarini gormedim . ev1 gibi diskinize bozuk dedikten sonra sizden para almazlar yeni bir disk icin . gercek anlamda hizmetleri kalitelidir. isterse 100 Mbit e 500 tane makina baglasin benim sunucumda sorun olmadiktan sonra :) neyse darxis tanisalim seninle birader :)
iyi calismalar

MultiPHP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ShadowSong' Alıntı:
Arkadaşlar bu Ev1 ile FDC arasında bir çekişme söz konusu, bende diyorumki herkez bu yukarıdaki ankete oyunu bildirsin (ama namuslu olun oy verirken) bundan sonraki arkadaşlarda sunucu kiralarken rahat etsinler.

Pamuk eller oya :)

:D :D :D

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende katılıyorum, FDC ile EV1 in isimleri bile yanyana anılamaz. EV1 e tek rakip Theplanet tir.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ev1 ile theplanet yarışıyorlar haklısınız;
kazıklamakta :)

E

erotika

Misafir
Theplanet, gayet sağlam bence. Şu an sitelerimin büyük çoğunluğu orda, digerleri de managed de :p

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
FDC'de sürünmektense, biraz daha fazla para ödeyip çok daha kaliteli hizmet alırım.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya cidden anlamadım, oylama sonuçları da EV1 iyi diyor ama tanıdıklarla konuştuğum zaman FDC çok iyi diyorlar nasıl oluyor illah paraya kıyıp bir sunucuda onlardan alıp sonra burda bağırmam gerekiyor galiba :D

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
FDC'de sürünmektense, biraz daha fazla para ödeyip çok daha kaliteli hizmet alırım.

aksine FDC, ev1 ve SM den daha pahali. Neden?
çünkü hidden fee yok, ev1 SM ucuz satiolar sonrada ilaki parasini cikartiolar, ama izledikleri politika çok çok çok kötü.

ayrıca ev1 müşterisi olmadan nasıl savunabilirsin onları daha hala çözemedim seni. dene ve gör ardından yaz istersen.
bi ciğerin yansın da görelim o vakit seni de.
;)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
FDC ucuz! Verdiklerine göre tabi.

EV1'i 9 ay gibi bir süre kullandım. SM ilede tecrübem oldu. Fdc'nin bir sunucusu üzerinden shared hizmeti aldım. Ben kafadan sallayarak birşeyler söylemiyorum, tecrübelerimi ve diğer insanların tecrübelerini göz önüne alarak konuşuyorum.

Şurası kesin, FDC'yi EV1 ile karşılaştıramazsın.

ShadowSong, sana layeredtech.com'u önerebilirim. 3 aydan fazladır çalışıyorum ve her konuda dört dörtlük olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca, bu akşam fastservers.net'ten velocity cx sunucusunu alacağım, altyapı ve teknik destek konusunda çok öneriyorlar. Fiyatlarıda gayet uygun.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 Yıllık EV1 müşterisiyim. 3 Adet sunucum var. Aynı sistemi 1/10 fiyatına başka yerde bulsamda ev1 i değişmem. 4 yıl boyunca bi network bir kerede olsa dağılmazmi. ıhh, tık demedi.
7 aydır da theplanette bir sunucum var, gayet iyi.
9 Aydırda sagonet müşterisiyim. 1 sunucum var orada. Ancak ataklar karşısında çaresiz kalıyorlar. ataklardan sonra 1 saat down kalıyorsunuz. Tek güzel tarafı atak yediniz diye uyarı falan yapmamaları:)
2003 de FDC den bir server kiralamıştım. 1 ay sonra kapadım. zaten açık kalması ile kapalı kalması arasında bir fark yoktu:) irc ye ve shell firmalarına o kadar müsamaha gösteren network hiç bir zaman sağlıklı hizmet veremez...

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
İşte size başka bir canlı müşteri yorumu.

neresi canlı?
hani url?
ticketlarını kaydedip ortaya dokebilirmi?
aldigi hizmetin % kacini kullaniyor da ev1 sorun cikartmiyor?

daha once de soylemistim tekrar soyluyorum, kullanin size tahsis ettikleri bandin hepsini 1-2 ay sonra da sonuçlara hep birlikte şahit olalım.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
neresi canlı?
hani url?
ticketlarını kaydedip ortaya dokebilirmi?
aldigi hizmetin % kacini kullaniyor da ev1 sorun cikartmiyor?

daha once de soylemistim tekrar soyluyorum, kullanin size tahsis ettikleri bandin hepsini 1-2 ay sonra da sonuçlara hep birlikte şahit olalım.
1- Url ler veremem,çünkü adsense bölümünde epey yorum yaptım:)
2- ev1 deki sunucularımdan 2 tanesi full download, aylık 1000 Gb olan trafiğin ortalama her ay % 70 ila 90 arasını kullanıyorum. Diğer sunucum ise dual xeon, sql server olarak kullanıyorum.
3- ayda en az 2-3 kez atak yiyorum, anında kesiliyor ve bana bilgi maili geliyor.
4 - texas eyaletinde verginin kalkması sebebi ile şimdiye kadar ödemiş olduğum 640 $ lık tax ı iade aldım.
5- ticketlerime en geç 30 dk da sonuçlanmış olarak cevap alıyorum. Eğer sorunum çok acil ise, irclerine giriyorum, 5 dk hallediyorlar.
Sonuç olarak ben hizmete bakarım. 4 yıl boyunca hizmette 1 gram aksama görmedim. Yoksa bunları yazmam için ev1 bana para ödemiyor:)

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Küçük bir ilave: EV1 kurallarında çok katı. Geçenlerde bir tanıdığım sunucusunda bir arkadaşına irc açmış. otomatik girilen bir kanalda sahte kredi kartı dağıtılıyordu. ev1 tek kelime etmeden sunucuyu kapadı ve hiç bir data yı vermedi. direk format.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5