İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi yabancı Hosting Firmaları Burada !..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşım,
Site5'ı en iyiler listesine hangi kriterle kim sokmuş bilmiyorum. Orada 50den fazla site barındırıyorum ve bu hafta hepsini taşıyacağım başka bir hosta.
Site5'ın tek iyi yanı var. İnanılmaz ucuz... ama inanılmaz... ööle bööle değil... Yine de sitelerin sık sık offline olacaktır...
Çok fazla host planı satıyorlar... ve ne yazık ki bunu karşılayamıyorlar... Zaten piyasada bu derece yüğksek alternatif sunan çok kısıtlı servis var. Tavsiyem onlarla başlamaman olur ama... özellikle toplist veya yoğun sql sorgusu gerektiren siteler kuracaksan uzak kur. html tabanlı, daha şirketlere yönelik jenerik sayfalardan oluşan siteler için tabii ki tavsiye ederim ucuzluğundan dolayı...
Teknik destek iyi değil. 1,5 ay sonra lütyfedip cevap verdikleri ticket'im bile mevcut :) Ama bana koymaz ben de bilgi derya onlar benden destek beklerler modundaysan bişey diyemem tabii :)
site5'tan geçen sene bıkmış ama gb'larca alan kapsayan 2-3 domainim orada kaldığı için ve ne yazık ki transferini doğru düzgün 2 host firması sağlayamadığı için hala onlarla çalışıyorum. Dediğim gibi gelecek hafta umarım bağlantımı tamamen kesecem...
Site5 yerine kullandığım alternatiflere gelince...
Birincisi vps hosting aldığım bir firma... Wiredtree... Diğeri de aynı planları sağlayan ama reseller hesabı aldığım hostnine...
Wiredtree destek hattı oldukça başarılı ama yine de 30dan fazla account transferi söz konusu olduğunda 1 hafta uğraştırdılar :(
hostnine ile yeni çalışacağım, site5taki tüm domainleri transfer etmeyi başardıklarında... ama bu şirketin beğendiğim yanı hem amerika hem de uk'da aynı hesap altında sitelerini host etme imkanı sunmaları... ben ingilizce siteleri usa'den türkçe siteleri uk'den host etmeyi planladığım için cazip geldi...
Karar vermende faydası olur umarım... Kolay gelsin...

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bluehost gayet iyidir, sanırım resellerzoom.com 'da iyi gibi. destekleri en azından gayet iyi şimdilik bunu söyleyebilirim...

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resellerzoom, dreamhost, site5, hostgator kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki;
henüz servage.net'i denememişseniz en iyi konusunda yanılıyorsunuz demektir.
kendileriyle üçüncü yılıma girmek üzereyim
30K hitli siteye yukarıda saydıklarınızın hiç birisi müsade etmez, servage.net müsade ediyor. (tabi abartılı sistem kaynağı tüketmemek kaydıyla)
çok fazla sistem kaynağı tüketen her siteyi bu sayılanlar anında suspend ederken servage.net 1 hafta süre veriyor. (hostgator'dan yedeklerimi bile alamamıştım) ve kapattıklarında da bütün verileriniz ulaşılabilir durumda hala sizi bekliyor yedeklemeniz için. dosyalarınız silinmiyor.
bir kez paypal'ım bloke oldu (ufak bi miktar dolandırılmıştım vakti zamanında) 3 aylık ödememi tam 15 gün geciktirdim ve maille bu durumu bildirdiğimde bana 15 gün hiç sorun çıkarmadılar. (bunu hiç bir yabancı hosting şirketi yapmaz)
kötü yönleri yok değil mi? var tabi. mesela ticketlara cevap süreleri eskiden çok kısayken şimdi uzadı.
eklediğiniz bir domaini sildiğinizde dosyalarını da ayrıca sizin silmeniz gerekiyor. bu bazen can sıkıcı.
mysql sunucularından bazıları günün belirli saatleri yavaş. (sitelerin hızını etkilemiyor ama phpMyAdmin'e girmek uzun sürebiliyor)

kesinlikle http://www.servage.net derim.

oaxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bluehost'u 3 yıldan fazladır kullanıyordum, geçen hafta sonlandırdım iki hosting hesabım olduğu için.

3 yıl boyunca ufak down olmalar haricinde hiç sorun yaşamadım desem yeridir. sorulara cevapları gayet hızlı. HostMonster.com'da BlueHost'un, aynı şirketler.

Ancak, eğer sisteminizde fazlaca MySql ve Php sorgulamaları oluyorsa, ve ziyaretçi sayınızda az denebilecek düzeyde değilse site gerçekten yavaş açılıyor. yani server üzerine çok fazla şekilde site yüklemesi yapılıyor ve hesap başına verilen CPU paylaşımı çok düzeyde değil. Bu yüzden hesabımın suspen olma durumlarını yaşadım zaman zaman.

Bu sıralar VPS hosting almak istiyorum, önerisi olan var mı fiyat açısından 50 doları geçmek istemiyorum. :D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostgator'u tavsiye ederim. Bluehost'u birkaç ay önce kullandım ve anormal yavaş bulup iptal ettim, dreamhost da aynı şekilde. Hostgator günlük 40k tekili, ki 15k'sı mysql kullanıyor, aylardır barındırıyor, bunu bu fiyat aralığında kaç host barındırır bilmiyorum. Ticket'lara da 1 gün içinde cevap veriyorlar genelde. Bir de genelde bu tip şirketlerin çoğu 5.99 gibi fiyatlar veriyor bir bakıyorsunuz yıllık almazsanız 3 katına geliyor o fiyatın hostgator'da o yok, ilk ay kuponla 1 cent'e kurup sonraki aylar ilan edilen fiyatı aylık ödeyebiliyorsunuz 3-6 aylık vb ödeme zorunluluğu yok, zorunluluk diyorum diğerlerinde çoğu zaman setup fee vs. diye aylık ödemeli planı direk anlamsız hale getiriyorlar. Ben siteyi server'a taşımak üzere geçici buraya kurmuştum 1 gün dursun kapanmadan yeter diye o günden beri neredeyse 6 ay oldu hala duruyor, servage'ı da bi deneyelim bir o kalmıştı heralde. Ha bir de Site5'i de denemedim evet.

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resellerzoom, dreamhost, site5, hostgator kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki;
henüz servage.net'i denememişseniz en iyi konusunda yanılıyorsunuz demektir.
kendileriyle üçüncü yılıma girmek üzereyim
30K hitli siteye yukarıda saydıklarınızın hiç birisi müsade etmez, servage.net müsade ediyor. (tabi abartılı sistem kaynağı tüketmemek kaydıyla)
çok fazla sistem kaynağı tüketen her siteyi bu sayılanlar anında suspend ederken servage.net 1 hafta süre veriyor. (hostgator'dan yedeklerimi bile alamamıştım) ve kapattıklarında da bütün verileriniz ulaşılabilir durumda hala sizi bekliyor yedeklemeniz için. dosyalarınız silinmiyor.
bir kez paypal'ım bloke oldu (ufak bi miktar dolandırılmıştım vakti zamanında) 3 aylık ödememi tam 15 gün geciktirdim ve maille bu durumu bildirdiğimde bana 15 gün hiç sorun çıkarmadılar. (bunu hiç bir yabancı hosting şirketi yapmaz)
kötü yönleri yok değil mi? var tabi. mesela ticketlara cevap süreleri eskiden çok kısayken şimdi uzadı.
eklediğiniz bir domaini sildiğinizde dosyalarını da ayrıca sizin silmeniz gerekiyor. bu bazen can sıkıcı.
mysql sunucularından bazıları günün belirli saatleri yavaş. (sitelerin hızını etkilemiyor ama phpMyAdmin'e girmek uzun sürebiliyor)

kesinlikle http://www.servage.net derim.

Unlimited Domain Hosting
1,2,many... Host all your domains with one account.

Bu olay reseller mantığı mı yoksa tüm domainleine tıklanınca tek site çıkması için mi?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Elbette birden fazla domaini tek hesaptan idare etme olayı. Reseller dan tek farkı reseller gibi SATIŞ yapma iznin olmaması. satarda sorun cıkarsa sorumluluğu sana aittir.

Tüm domainlerin tek domaine tek siteye açılması olayında DOMAIN ALIASING ifadesi kullanılır. Multiple web sites Host unlimited domains - gibi ifadeler Çoklu veya SINIRSIZ site ayrı ayrı demektir.

En iyi host listesine gelince - Dreamhost host ettiği miktardanmıdır nedir çok yavaş - Netfirms daha da yavaş - Ve bu listedeki bazıları sql yükü veya hit artınca siteyi kapatmakta buluyor çareyi...

Unlimited Domain Hosting
1,2,many... Host all your domains with one account.

Bu olay reseller mantığı mı yoksa tüm domainleine tıklanınca tek site çıkması için mi?

davut.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Netfirms'i tek gecerim, cok iyiler ve teknik destekleri mükemmel bence. Alanlarinda belkide internetin en iyi ve birinci sirasinda olan bir firma.

VPS'e gecmeden önce bende Netfirms'teydim. Kullanici panelleri de bayagi kolay.

Digerlerini hangi kriterlere göre koydun acikcasi pek bilmiyorum ama listedekilerinin cogunun WebHostingTalk forumunda sicilleri pek iyi degil bildigim kadariyla.

Servage.Net'i de denedim ama hesabimi kapattirana kadar ne cektim. Adamlarin teknik destegi bence cok yetersiz. E-maillerime cogu zaman cevap bile verme tenezzülünde bulunmadilar sagolsunlar.

quartz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
netfirms i bir ara kullandım beş para etmez
bluehosttan fazla cpu yemekten atıldım(birçok siteyi bir hostingle host etmeye kalktık..)

ve bir numara: mediatemple.net - resmen aşık oldum, sistem süper(grid service)
tüm sitelerim burada hatta vps vededicated ta dahi barınamayan bir sitemi buradan bir hesap daha alarak host ettim sonuç süper(grid service + mysql container) :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Neden bu forumlarda hiç windows hosting şirketlerinden bahsetmezler anlamıyorum :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
15 gündür Alpshost kullanıyorum windows hosting paketini. Herhangi bir sorun yaşamadım bu 15 gün içinde. Haziran ayı sonuna kadar kullanıp sorun çıkmazsa godaddy'deki sitelerimi buraya taşımayı düşünüyorum.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
8 aydır ahosting biz i kullanıyorum dicketlere cevap verme sureleri max 5 dakika bunun dışında cpu sınırlamasıda yok 8 aydır sitelerim bir kez olsun kapanmadı hicbir sorun yaşamadım herkese tavsiye ederim

aslano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel kullanıyorum , bunların hangisinde cpanel lidir veya siteler bağımsız kendi ayrı paneline girebilen ve reselleri kolay taşımanın yolu nedir ?

PrOgRaMmeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ABD kaynaklı bir firma
Surpasshosting.com güzel bir firma ping değerleri biraz yüksek olsada pek sorun olmuyor açıkçası....
İlgi ve alaka süper tam destek ve host ve sunucu özellikleri gayet iyi :)

aslano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reseller hangisinde var ipower.com bu gün aldım denedim paramı geri istedim yollarız dedi

sorun şu:

limitsiz domaini host ed diyor ama reseller yönetimi yok reseller menü vermiyor ayrıca 40 dolar daha yolla diyor vs.

limitsiz domaini napim ayrı host edemedikden sonra ?

şimdi dürüstce sayfasında reseller veren lazım kim var öyle ?

http://forum.iyinet.com/reseller/103638-ipower-com-burdaki-3-9-luk-paket.html

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 yıldır kullanıyorum ve DreamHost diyorum.Çünkü 4k hitli sitem daha önce BlueHost dan atıldı. Dreamhosttaki sitelerim şu an toplam 8-9k hit alıyor ve sorun yok. Hatta Kupon da vereyim kullanmak istersen. BESTOFFER2 119 dolarlık yıllık ücretten 50 dolar düşüyor(maximum 50 dolara izin veriyolar). Birde domain ekliyor kupon.

500Gb alan + 5000 Gb Bw + 2 Domain = 69 dolara geliyor.

Karar senin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5