İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eski webmaster'lar dan kimler burada

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1992'den - 1996 yılına kadar Amiga 500'ü internete bağlamaya çalıştım, baktım olacak iş değil ilk PC 'mi satın aldım. :D freeservers.com da 30'a yakın site yaptım (site denirse tabii) f2s.com da 5 tane toplist açtım. (badem top 100) Hakan Dikici sayesinde perl öğrenmeye başladım.Sonra php'ye geçiş yaptım.
Bugün eski sitelerime baktım, sadece bu açık kalmış http://cinedecoder.8k.com/ :p
Sitede program yok :rolleyes:

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uzayli.com du ilk sitemiz :) domaini antalyada bir şirketten 2 taksitle almıştık:) tabi chatle geçen 2-3 seneyi söylemeden geçmek ayıp değil mi geçmişimizden neden utanacağız ki:p

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
scorpio9.da.ru
html ogreten sayfalar, java kodlari filan fistik vardi, linkler vardi.

hic chat ortamina takilmadim

H

hibrahim

Misafir
valla pc eve 96 da girdi ama iyi neti virlikte açtık yani:) eski forumdan zaten o uyeler belli giriş tarihi 1970 yazıyo benim gibi:) esk,ilerden ben bi ayhanı hatırlıyorum birde TOMMY vardı ama o ya nick değişti yada yok artk...
sertac ile dursunu da unutmamak lazım tabi.. turkiyede para=sertac.com nilat oldu:)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
..
8m.com altında bir domainle bulaştık bu işe ,
şimdi de işin içinden çıkamıyoruz..

galiba ilk ".com" www.maxtr.com idi
1998

(Sertaç'ı tanıyorum yalan, gerçek bilmem ama fazla para kazanamadığını söylüyor.:))

saygılar..

H

hibrahim

Misafir
he ya chat dediğin de aklıma chatapat.com geldi:) irc server a bi bulaştık 2 senemizi aldı elde var sıfır neymil ircd host muş da shell mişde çok iy ihatırlıyorum o irc yi kaan diye birinden almıştık ve aylık 12$ verioduk hey gidi gunler heyy:)

H

hibrahim

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
..
8m.com altında bir domainle bulaştık bu işe ,
şimdi de işin içinden çıkamıyoruz..
(Sertaç'ı tanıyorum yalan, gerçek bilmem ama fazla para kazanamadığını söylüyor.:))

saygılar..

yalan:) sertac sadece spedia dan almış olsa par5asını yeter ona ömrü boyunca herkes onun alt uyesiydi themail vardı a ile başlayan bi mail sponsoru da vardı unuttum hepsi ondna çıktı...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hibrahim' Alıntı:
yalan:) sertac sadece spedia dan almış olsa par5asını yeter ona ömrü boyunca herkes onun alt uyesiydi themail vardı a ile başlayan bi mail sponsoru da vardı unuttum hepsi ondna çıktı...

zaten ben ilgilenmiyorum artık diyodu üçkaatçı vayy.. sedoya yönlendirmiş demek ki yine de son durumu takip ediyo:):)

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güzel bir konu olmuş herkes eskiyi hatırlamış,
cevap yazanlara teşekkürler

Serbülent Daşkın

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
1997-bir konya sitesi yaparak başlamıştım
1999-ejder.com

goto.com iyi kazandırmıştı :) keşke yine kazandırsa ;)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
yaw bu forum çok iyi oldu sevdiğim ve özendiğim sitelerin sahipleriyle bilgi paylaşmak güzel bir şey... iyi ki varsın iyi.net diyorum walla başka bi şey demiyorum :D (notalji yapınca duygulandımda )

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 lerde cakal.net le
2001 den berı dazlak.com la :) (cakal.net le buyuk başarı elde etmıştırk ey gıdı gunler ey )

S

sevdik

Misafir
nete 2000 de başlamıştım

ilk başladıgım tarih 2000 li seneler yeni girmiştik yaşım daha 13 tü o zaman unuturmuyum Şubat ayını şimdi 18`e girdik Gencliğim burda gecti 3sene chat e takıldım bilmem bilirmisiniz abilerimin anlatıgı kadarıyla www.avrupachat.com sitesinde başlamıştım chatte şunada kapalı arkadaşlarımın elazığdan site

ilk sitem www.kobiline.com/web/kos 2002de açmıştım sonra sevgilime özel www.kos.sevgisi.com(mysite`den) modacafe.tr.gs modachat.tk filan :) sonra modachat.com alındı elimden sevdik.net sattık şimdiyine bişeyler kovalıyoruz

Şuanda netten para kazanmıyorum hiç de kazanmadım çünkü hep bilgilerimi başkasıyla paylaştıgım için ama pişman değilim dostlar kazansın önümüzde güzel bir gelecek var yaşım daha 18 daha neler yapacagız neler bakarsınız birgun 2008-2010 yine bir arkadaş burda başlık açar da bu mesajları yine yazma zamanı gelir Tabiki hepimizin saglıgı yerinde olursa iyiki varız

T

TicaretHost

Misafir
Guzel anılar.hatırlandıkca,Gecmişe dogru bakıyor.
Irc ile basladım 2000 de showtvnet de 2002 de kapanınca
diger Irc ler beni acmadı.
web le mynette tanıstım.
simdide surunuyoz.:)
herkeze kolay gelsin.

T

Turkyurdu.org

Misafir
Cok duygusallastirdi sanirim forum. ozel anlari dahi yazmaktan vazgectim..
Her ne kadar sartlar daha ust seviyede olsada , o gunler daha guzeldi.

M

mavidusler

Misafir
irc: mynet, celiknet sonra bir daha tövbe.
ilk net: ilkini hatırlamıyorum ama en uzun süreli free domain; zeus.kolayweb.com 'du. Belki bilen vardır.
ilk domain: mavidusler.net (.com düşünce .com'u alıp .net'i bıraktım)
site serisi: bedavamaster.com webmasterabi.com (her iki domaini de askerdeyken kaçırdım elimden)
hedef: bir çok siteyi bünyesinde barındıran bir network sahibi olabilmekti.
sonuç: ulaşıldı ancak ulaşılan her hedefin başka bir hedefi gösterdiği anlaşıldı...
şimdi: dışardayken bile acaba yeni bir mail geldi mi dürtüsüyle her an yakınlardaki internet cafelerden birine dalabilme potansiyeli, rüyada hosting pazarlıkları, yatarken bile son anda akla gelen bir yenilik nedeniyle yataktan kalkıp pixel pixel bakan gözlerle uykusuzluğa katlanmaya çalışmak.
Hayatımız .net'leştikçe, dünyamız kararıyor sanırım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5