İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eski webmaster'lar dan kimler burada

Anyone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geri Döndüm

97'den beri Webmasterım.. 98 den beri profesinolim [cgi,php,asp yazarım.. html yi saymıorum :) ]

www.dopdolu.net - Tekrar Zirveyi Oynamaya Geldi. 2 aYda İyinet ilk20

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
97,den bugüne , aboo... hypermart.net vardı, domainlerime ordan bedava alan alırdım, reklamı çıkardı popup, onuda halletmiştim minik kodlarla....,,

eski dostlar eski dostlar :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hortlayınca şöyle baştan bir okudum tekrar bir heyecanlandım. En ilginç olay gerçekten de eskiden domainlerin para ödemeden kaydedilmesiydi, 2-3 ay sen ödeme yap diye beklerlerdi. Düşünün o zaman böyle düşürüp düşürüp yeniden alan bir sürü arkadaş vardı Türkiye'de. Bugün binlerce dolar edeceğini bilseydik keşke.

Google filan da yoktu. Sağdan soldan yahu diye bir arama motoru varmış diye duyulurdu, browserı açıp yahu.com yazdığımı da hatırlarım.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
"yahu" güzelmiş :D

1997 den beri internetteyim. Çevremde bilgili insan hiç olmadığı için bu tür işlerle tanışmam çok geç oldu. 3 mb lık bir mp3 30-40 dkda indirdiğimi biliyorum. O zaman googlede ne yazarsam kurtadam a çıkıyordu :p

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2000-2001 yılında ilk ciddi denememi yapmıştım CS Clanı için hazırladığım bir siteydi. O zamanlar MMC diye bir kanal vardı hala varmı bilmiyorum Bilgisayar ile ilgili bir programları vardı akşam saatlerinde sunucusu ile aramız iyiydi. İlk yaptığım o iğrenç sitenin tanıtımını yaptırmıştık. Televizyon ekranın yaptığım siteyi görmek sunucunun Zanza demesi falan baya mutlu etmişti beni :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende dün arşivden eski sitelerime bakıyordum, 8m.com 4t.com sub domainli. Hatta 8m.com la biten haala aktifmiş :) Ozaman bildiğim 3-5 site vardı hep onlara girerdim. Zaten 1 saatte anca gezerdik o hızla. Bedava domain almıştım hangi şirketti unuttum, 3 ay sonra evime posta geldi ingilizce yazıyor ve 70 dolar istiyor. Ben onu okula götürdüm ve bakın amerikadan ödeme aldım diye. Herkes bana o günden sonra heker gözüyle bakıyordu :D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hee mp3 diyince aklıma geldi, birde portal site hazırlamıştım ilk sitem, members.xoom.com/chatlakb idi, chatlak alınmıştı bende b koydum sonuna sonra tüm sitelerde onu kullanmaya çalıştık haha. Neyse muhteşem bir site (ozaman öyle geliyordu en azından) yaptım herşeyi ekledim, mp3 arşivi, program arşivi herşey var. Bi gönderiyi mdedim cuteftp yi bi açtım, ben gönderiyorumda gitmiyo. 2k ile göndermek nekadar sürerdi acep.. Uzun bir dönem ara vermiştim web sitesi işlerine :))

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
xoom'a ftpden dosya gönderene kadar zaten siteyi kapat gitsin. yalnız xoom'un nasıl okunacağı o zamanlar bir merak konusuyudu. iksuum diyenler eksuuum diyenlere kadara değişik görüşler ve fikirler masaya yatırıldı. ben zuum derdim hala da nedir doğrusu bilinmez.

bir de demek istiyorum ki

www.geocities.com/Sunset/Lake_Village/2006

Bu nasıl bir adrestir hahaha. hey gidi geocities be. tamam anladık sanal şehir tribi adres veriyorsun ücretsiz ama, bunu nasıl aklımda tutayım ben güzel kardeşim.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
98 de ilk amatör çalışmam efsanevi_jwj.cjb.net i açmıştım html :) hatta hiç unutmam iyi.net e kaydedip logoyu siteme koyardım bu çark niye dönmüyo diye sinirden kudururdum sarımtırak bir logoydu hatırlayanlar vardır :) aslında iyinet o banneri eski günlerin anısına tekrardan aktif etse iyi olur :)

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005 den beri burda üyeyim ama 2002 den beri webmasterlik yapiyorum bu sanalda neler görduk neler dinledik neler yasandi anlatirsak hikaye olur :) yeni webmasterler ve eski webmasterler allah yolunuzu acik etsin....

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vay be çok güzel konuymuş keşke daha önce görseydim.

Ben uzun yıllar önce üniversiteye hazırlanırken başarı puanı sistemine kıl olup protesto etmek için ilk sitemi yapmıştım hala da duruyor site bir düzine yıl oldu kapatmıyor adamlar takdir etmek lazım. Geocities yaa.. Yahoo'ya ait değildi o dönem yanlış hatırlamıyorsam. Öss olduğu gün 500 kişi falan girmişti havalara girmiştim genç yaşta milyoner oldu manşetleri döne döne ekrana yaklaşmıştı rüyalarımda.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005-12-01

2 senemi doldurmuşum :| pek aktif olamıyorum ama buralardayım

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 den önceki amatör sitelerimi aradım şimdi ama biri hariç bulamadım diğerlerini.
meşhur da.ru vardı, utanmazadamı ile nam salmıştı özellikle.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2000'den beri hobi olarak html kodları yazıyodum not defteriyle. Bi gazetenin haftasonu ekinde html dersleri olurdu. Her hafta yeni komutlar öğrenirdim kafama göre takılırdım. 2004'te adsl bağlatınca birkaç free domain free host'la siteler yaptım. Daha sonra internetten para kazanma olaylarına sardım. Buraya üye oldum. İnternetten para bölümünde takılıyodum. Sonradan forumun diğer bölümlerinede göz atmaya başlayınca gaza geldim :) Adsense'e üye olduk domainler aldık siteler kurduk. 1 senedir adsense'den cep harçlığım çıkıyor. 2 hafta öncede işe girdim. Şimdi webmaster'lık tamamen hobi oldu benim için. Hey gidi notdefterli günler :D

S

Sonay

Misafir
merhaba arkadaslar.
araniza yeni katildim ancak bende yaklasik 7 yildir bir firmada calisiyordum.
artik baskasina para kazandirmayacagim ve kendim calisacagim icin buraya geldim.
guzel paylasimlar yapacagiz insallah.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
herkes forumla başlamış ben neden +18le başlamışım ki ya :) ... ihtiyaçtan heralde :p

Kanında var abi senin,

İnternetle ilk fifa99 la başladım, o zamanlar 10-11 yaşında falandım cebimizde 200 bin lira para var 3 km yürürdük. Abilerim irc e takılırdı ne yapıyor bu manyaklar diye izlerdim bazen ama hiç irce takılmadım.

15.10.2004 te ilk bilgisayarımı aldım, lise 2 ye gidiyordum o zaman, sonra acemiler.net' e takılmaya başladım, somee.com dan site açmıştım, ama ne sevinmiştim artık benimde sitem var diye.

Fazla bir geçmişimiz yok ama herkes yazmış, kıskandım bende :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5