İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

exe dosyalarını kodlarına ayıran program

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hangi dille yazılmış bir exe?

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodlara cevirmiyo da kucuk degisikler yapan bir program var. Title, file menu gibi yerleri degistirebilirsin. orn. mirci full turkce yapıp, iconları ve icinde yuklu resimleri degıstırebılırsın.

google de aratırsan: Reshack diye bulabilirsin. Full adı: Rescuere heker di sanırım.

airamasya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodlara direk ulaşan hiç duymadım ama crackleme mantığındaki gibi bi ASM kodlar üzerinde oynama yaparak ufak tefek şeyleri değiştirebilirsin zannetmiyorum tamamen kod görüntüleyecek bişi olamaz o zaman kod yazmanın zaten bi anlamı olmaz

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Exeyi tam anlamiyla yazildigi dildeki kodlarina donusturmen imkansiz. Visual basic ile yazilan yazilimlar icin bir program burada mevcut.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kodlamaya nasıl ulaşabilirki ancak aynı çalışmayı verebilecek şekilde kendi kafasına göre ayırabilir.Butonları vs mesela ayıraabilir.Ancak ben buton tıklandığında for döngüsüyle mi yoksa do while ilemi bir sayaç yaptığımız nasıl anlayabilir.Derlendiğinde PCcoduna dönüştürülmüyormu programlar.
Değilse ne berbat olur kapalı kodla programcılık denen şey olmazki hepsi açık kaynak olur :)
saygılar..

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hexeditor vasıtası ile arkadaşların dediği gibi bazı yerler değiştirilebilir. Mesela, butonlar üstündeki yazılar, program başlığı, versionu, sabit değerler vb..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demekki bu kısımlardan ayrı yerlere aitlik yazılarını yazmamız lazım ama en güzeli ben oralara resim ekleyeyim .Bunuda değiştiremezler değilmi.?

sekizbit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Exe, yi kaynak kodlarina acmaniz mumkun degildir. Eger oyle bi durum soz konusu olsaydi dunyada lisans diye birsey kalmazdi.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Azcık mantıklı düşünürseniz exe nin kodlarını görebilen kişi olsa yada çeviren heralde şimdiye kadar dünyanın en zengini olmuştu sonuçta norton kaspersky office macromedia msn gibi yüzlerce programın kodlarına bakarak bir kaç değişiklik yapıp kendisi satardı dimi.

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
exescope kısmen işini görür.Belli şeyleri görebilirsin
exe nin çağırdığı dll ler ikon lar
exe içerisine gömülmüş resimler
belli başlı kaynaklar menü isimleri vb ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5