İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Expo Milano'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
İlk baş oylamayı izmir kazandı denilmiş sonrada oylamanın devam ettiğini söyliyerek ilk oylama iptal edilmiş ve ikinci oylamada da milano kazandı deniliyor...

Eskmania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçektende öyleymiş ya dalga geçiyorlar sanki bizimle.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konu çok canımı sıktı. Biraz uzun yazmışım ve o ara diğer konu açılmış. Kopyalıyorum...

Halaylı, lirik şiirli ve son derece janjanlı tanıtım videomuzla nasıl bu ticaret fuarının ev sahipliğini kazanamadık anlamıyorum! ve basında da bu tanıtımı oylama öncesi kimsenin eleştirmemesi de oldukça ilginç... (Magazinsel birşey çıkmadı galiba...)

İtalya Al Gore, eski Fransa cumhurbaşkanlarından biri ve dünya genelinde sempati kazanmış futbolcularıyla tanıtım yapıyor.(Basından duyduğumuz sadece bu kadarı); Ticari açıdan avantajlarını ve tecrubesini vurguluyor. Biz ne yapıyoruz? Kültürel değerlerimizden bahsediyoruz. Tamam kültürel değerlerimiz bir avantaj olabilir ama iş ticaret olunca herhalde biraz! değişir bu işler... Sezen Aksu, Mustafa Koç ve adını sayamadığım bir çok kişi tanıtım filminde yer alıyor. Oy verecek 151 ülkenin delegelerinin tanımadığı kişilerin oylamada nasıl bir etkisi olması bekleniyor bilemiyorum, anlayamıyorum...

Herşeye rağmen bu kadar oy aldık demekki başarılı olmuş diye düşünenlere şöyle diyorum: Oylar genel itibari ile, İtalya'ya oy verenler ve İtalya'ya oy vermeyenler diye bölündü...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ülkemiz adına üzücü bir gelişme oldu, keşke güzel izmirimiz daha güzel olsaydı...

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortada bir gerçek var; biz bu tanıtım işini beceremiyoruz. Senelerce olimpiyatlar'a aday olduk durduk, hep "tamam, bu sefer kesin" dedik ama elde var sıfır.
Bu işi delegelere seçtirmek yerine internete anket koysalar açık ara herkesi geçeriz oysaki :)

Yazık oldu gerçekten. İyi bir fırsat olabilirdi İzmir için.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yazık oldu..
ekmek çıkmadı bu sefer..İzmir alsaydı " bakın biz yaptık " diye çıkarlardı piyasaya. " izmiri istiyorum" diyordu ya, Expo güzel bir ekmekti ama yemedi..

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazık oldu..
ekmek çıkmadı bu sefer..İzmir alsaydı " bakın biz yaptık " diye çıkarlardı piyasaya. " izmiri istiyorum" diyordu ya, Expo güzel bir ekmekti ama yemedi..

İzmir yerel TV'si öyle demiyordu ama hocam. Baykal'ın ateşli konuşmasının kaç kişiyi etkilediğinden ve İzmir belediyesinin çalışmalarından bahsediyordu. Tabi bir iş becerilemeyince sorumlu bulmak kolaydır ve muhtemelen hükümetin başına patlayacak. Ama burda tek bir sorumlu aramak yanlış. Orada parmağı olan herkesin bu komediden iyi bir ders alması lazım.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçmişte olduğu gibi " beceriksizlik " tamamen..kim organize etmişse onun beceriksizliğidir..
eh organizatör belli olduğuna göre problem yok:)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Expo jüri delegeleri Nisan 1 şakası yapmıştır canım, organizasyon kesin bizim.
ABli dostlar söyledi :D

aziz başkan (ismi sildim) (belediye meclis üyeleriyle), kaç kere gitti uzakdoğu ülkelerine -fındık yiyerek- biliyormusunuz da Milano'nun diyorsunuz. Yani kesin bizim bu ekspo.

Expo İzmir'in olmasaydı (ismi sildim) ve ekibi çoktan mahkeme/yargı yolunu tumuştu. Hem 3te2 çoğunluk bile olmamış görünüyor, 151delegeden 86sı Milano'ya görünüyor; 102 tane delege Milano!ya oy vermeliydi ki kazansınlar.
Şaka değilse, 3gün sonra yargıdayız, adil bir oylama olmamıştır, oylamada hata vardır.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konu " siyasete " dönmesin..
Şimdi MoDlar kapatır..isim geçmesin mesajlarda

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yazık oldu..

favorites her konuda siyaset kokan mesajlar atmasan rahat edemiyeceksin. Bir dahaki seçimlerde seni aday göremezsem üzülürüm.

konu kaldığı yerden devam edebilir.

Saygılar.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bunları görmüyorsunuz ne hikmetse:)
Favorites yazınca " aman siyaset " ..
vay vay vay..güzel iş..devam..

İzmir yerel TV'si öyle demiyordu ama hocam. Baykal'ın ateşli konuşmasının kaç kişiyi etkilediğinden ve İzmir belediyesinin çalışmalarından bahsediyordu. Tabi bir iş becerilemeyince sorumlu bulmak kolaydır ve muhtemelen hükümetin başına patlayacak. Ama burda tek bir sorumlu aramak yanlış. Orada parmağı olan herkesin bu komediden iyi bir ders alması lazım.

Expo jüri delegeleri Nisan 1 şakası yapmıştır canım, organizasyon kesin bizim.
ABli dostlar söyledi :D

aziz başkan (ismi sildim) (belediye meclis üyeleriyle), kaç kere gitti uzakdoğu ülkelerine -fındık yiyerek- biliyormusunuz da Milano'nun diyorsunuz. Yani kesin bizim bu ekspo.

Expo İzmir'in olmasaydı D.Baykal ve ekibi çoktan mahkeme yolunu tumuştu. Hem 3te2 çoğunluk bile olmamış görünüyor, 151delegeden 86sı Milano'ya görünüyor; 102 tane delege Milano!ya oy vermeliydi ki kazansınlar.
Şaka değilse, 3gün sonra yargıdayız, adil bir oylama olmamıştır, oylamada hata vardır.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bunları görmüyorsunuz ne hikmetse:)
Favorites yazınca " aman siyaset " ..
vay vay vay..güzel iş..devam..

bak bakalım o mesajlar kimin mesajından sonra yazılmış ?

mantıklı insanların gözünde komik düşmekten başka birşey yapmıyorsun. Keyf senin.

Saygılar.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ortada bir " rezillik ve skandal " var, ve bunun sorumlusunu dile getirince niye tepki veriyorsunuz? tamam yandaşı olduğunuz birilerini kayıracaksınız elbette ona saygım var ama tek taraflı saldırmayın..
Buna izin vermem..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@favorites
Forumda yeni sayılırım, dolayısıyla kimseyi tanımıyorum. Lakin şu kadarını söyleyebilirim ki burada siyaset yapan sadece sensin. Bu işler ya seninle başlıyor, ya da tek başına eğleniyorsun.

Konuya dönünce;
Muhakkak ki bu durumda siyasilerin de hataları olmuştur. Eğer bugün milano değil izmir kazansaydı sonucu kendilerine maledeceklerine de eminim. Ama şundan da eminim: O zaman sen başarıyı asla onlara maletmeyecektin, tüm Türkiye çabaladı diyecektin. İşte zaten "partizanlık" da tam olarak budur. İmzan bile siyaset kokarken hala daha "ben siyaset yapmıyorum, rezilliği ve skandalı belgeliyorum" diye işin içinden sıyrılmaya kalkman da ayrı bir abes durum.

Kaybeden İzmir veya AKP değil, tüm Türkiye. Dolayısıyla bundan bile politik çıkar peşinde koşmak çok anlamsız.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
imzam siyaset kokuyor ha?
Demek bu kadar rahatsız oluyorsun imzam da yazan şeyden
Bu ülkenin Kurucusunun adını imzamda taşımak şereftir benim için. seni neden rahatsız etti onu anlamadım..

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır; imzandan rahatsızlık duymuyorum. Yazdıklarımdan o anlamı çıkarabilecek kadar "partizan" olmanı bir yana bırakıp; izah edeyim:
Bu ülkede politik tercihler ve/veya ülkenin temel değerleri imza ile belirtilmesi gereken bir noktaya gelmişse orada artık ciddi politik kamplaşmalar var demektir. Benim dikkat çekmeye çalıştığım konu bu. Yoksa imzanda yazdıklarından bana ne?
Bak; bana sorduğun bu soru bile benim haklı olduğumu tescilliyor; zira ben sana "partizan olduğunu, politika yaptığını" söylerken sen buna karşılık olarak yine aynı minvalde cevap veriyorsun. Oysa alman gereken şey bu değildi.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
beyler konuyu kitlemek istemiyorum abartmayın da tartışalım düzgün bir şekilde

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşım..
Kamplaşmayı kutuplaşmayı yaratanlar belli.
Cumhuriyete bağlı olmak, parti tutmaya takım tutmaya benzemez. Gönülden bağlı olunur.

Konu Expo. Bu işin sorumlusu bellidir diye bir mesaj yazıyorum ve hemen atlıyorlar yok şu isim yok bu isim yok siyaset yok bilmem ne..

tamam stresli günler yaşanıyor anlıyorum arkadaşları. Gerginlik var. Özellikle bugün doruğa çıkmış gerginlik. Ancak önce mesajı algılayalım, sonra cevap yazalım.
Ha birde "moderatör " arkadaşlar lütfen tek taraflı yazmasın.
Hepsi arkadaşımdır,severim sayarım ancak bu konularda " taraflı cevap " yazdıklarında gerginlik oluyor..
Admin gerekirse müdahale eder mesajlara. Ki şu an bunu gerektirecek bir olay yok.

Konu uzamasın. Gerekenler söylendi.

iyi akşamlar herkese

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi