İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebooktaki Sahte Hesap Yüzünden İntahar Etti

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Facebook'ta sayfası hayatını kararttı
43071.jpg

Üniversitesi öğrencisi Zeynep Abuşoğlu, arkadaşlarının uyarması üzerine kendi adına sosyal paylaşım sitesi "facebook"ta sayfalar açıldığını gördü. Paylaşımlar nedeniyle bunalıma giren genç kız, kaldığı öğrenci evinde çok miktarda ağrı kesici ilaç alarak intihara kalkışınca ev arkadaşı tarafından Adıyaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan genç kızın beyin ölümü gerçekleştiği için İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi. Üniversite öğrencisi Abuşoğlu’nun Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yaşayan babası Ali Abuşoğlu, kızının yapılan tedavisinin ardından cihazlarla birlikte eve gönderildiğini anlattı. Bitkisel hayatta olan ve hiçbir çağrıya tepki vermeyen kızının tedavisinin devam edebilmesi için Ankara’ya götürülmesi gerektiğini ifade eden baba yetkililerden yardım istedi.

"ARKADAŞLARINA MESAJ ATMIŞ"

Kızının hastaneye kaldırıldığı bilgisi üzerine Adıyaman’a gittiklerini anlatan baba Ali Abuşoğlu, "Hastaneye gittiğimizde bizi görüştürmediler. Yoğun bakımda olduğunu söyledikleri kızımı bir gün sonra Malatya’ya sevk ettiler. Adıyaman’da kızım 17 saat boşuna tutuldu. Derhal gönderilmiş olsa belki de şu an ayakta olacaktı. Malatya’da yapılan tedavinin ardından beynine oksijen gitmeye başlayan kızım yeniden hayata tutundu" dedi. İntihar girişimine neden olan facebook sayfalarıyla ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildiren baba, şöyle devam etti: "Kızımın arkadaşları onun, kendisi adına açılan sayfalar nedeniyle intihara kalkıştığını söyledi. Kızım, kendi adına açılan sayfaları gördükten sonra tüm arkadaşlarına mesaj atarak, söz konusu sayfalarla ilgisi bulunmadığını belirtmiş. Ancak, çok fazla sorun etmiş olmalı ki, ilaç alarak canına kıymak istemiş. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundum. Ancak, şu ana kadar bir sonuç çıkmadı. Kızımı bu halde görmeye dayanamıyorum."

"KAYMAKAMDAN YARDIM İSTEMEYE UTANIYORUM"

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezindeki tedavisi sona erdiği gerekçesiyle eve gönderilen kızının tıbbi cihaz ihtiyacının Akçadağ kaymakamlığınca karşılandığını belirten baba Abuşoğlu, teşekkür etti. Abuşoğlu, "Kaymakamımız cihazları aldı ve bize teslim edildi. Kızımın hayata dönmesi için Ankara’ya götürmem gerekiyormuş. Nereye başvuracağımı bilemiyorum. Malatya’ya gideceğim zamanlarda bile 5 lira borç alıyorum. Ankara’ya götürmeye gücüm yok. Kaymakamdan istemeye de utanıyorum. Lütfen kızımı kurtarın." Abuşoğlu, İnönü Üniversitesinden kızının taburcu edilme nedenini de söyle anlattı: "Doktorlar burada yapılabilecek tüm tedavilerin uygulandığını ve hastaneden almam gerektiğini söyledi. Daha ileri tedaviler için ileri merkezlere, dolayısıyla Ankara’ya gitmemiz gerekiyor. Aksi halde kızım iyileşemeyecek. Ev de kullandığımız cihazlar elektrikle çalışıyor. Burada sık sık kesinti yaşanıyor. Bu nedenle de ciddi sorun yaşıyoruz. Fidan gibi kızımın hareketsiz yatması bizi yaralıyor."

5227_1.jpg
5227_2.jpg
5227_3.jpg

Kaynak:
Milliyet

Arkadaşlar, forumda da birsürü facebook hesabı satılıyor. Bir insanın 150-200 tane farklı yüzü olduğuna inananınız varsa bilemem ama bildiğiniz gibi sağdan soldan vatandaşların resimleri ile bu sahte hesapları açıyorlar.

Oldum olası sevmezdim bu işi yapan arkadaşları, ama bu haberden sonra gerçekten tiksindim bu işten. Bilmiyorum bu kızın sahte hesabını kim açtı, belki bu işten para kazanan biri, belkide kendisine kini olan bir başkası bilemiyorum ayrıntısını.

Ama ben, illegal olan herşey gibi forumda sahte facebook hesabı satılmasından şikayetçiyim.

Acaba sizler ne düşünüyorsunuz? Sizcede facebook'un book'unu çıkarmadılar mı?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
haklısın. konu cidden üzücü. keşke facebook u kullanmayı öğrenmeden önce interneti kullanmayı öğrenseydik. sitenin bu çığ gibi büyüyüşü de inş bi süre sonra inişe geçer. yoksa sadece bu tarz vakalar değil bi çok şey çıkar.
duyduğuma göre amerikada şu sıralar boşanma oranının büyük çoğunluğu facebook da görülen şeylerden kaynaklanıyormuş.

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
o zaten intihar edecekmişte işte kendine bahane arıyormuş
statik ergenler
başka yoldan çözüme kavuşturulabilrdi
mahkemeler var bu ülkede
insan hakları var

ss waffen

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
kıza uzuldum kesın tanıyan bırı yapmıstır o kadar resım ıcınde o kızın resmını bulmak baya mesele
ALLAH acil sıfalar versın zaten face nın book u cıkmıstı bu yazı ıyıce tıskınmeme neden oldu .

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Facebook'ta sayfası hayatını kararttı
43071.jpg

Üniversitesi öğrencisi Zeynep Abuşoğlu, arkadaşlarının uyarması üzerine kendi adına sosyal paylaşım sitesi "facebook"ta sayfalar açıldığını gördü. Paylaşımlar nedeniyle bunalıma giren genç kız, kaldığı öğrenci evinde çok miktarda ağrı kesici ilaç alarak intihara kalkışınca ev arkadaşı tarafından Adıyaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan genç kızın beyin ölümü gerçekleştiği için İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine sevk edildi. Üniversite öğrencisi Abuşoğlu’nun Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yaşayan babası Ali Abuşoğlu, kızının yapılan tedavisinin ardından cihazlarla birlikte eve gönderildiğini anlattı. Bitkisel hayatta olan ve hiçbir çağrıya tepki vermeyen kızının tedavisinin devam edebilmesi için Ankara’ya götürülmesi gerektiğini ifade eden baba yetkililerden yardım istedi.

"ARKADAŞLARINA MESAJ ATMIŞ"

Kızının hastaneye kaldırıldığı bilgisi üzerine Adıyaman’a gittiklerini anlatan baba Ali Abuşoğlu, "Hastaneye gittiğimizde bizi görüştürmediler. Yoğun bakımda olduğunu söyledikleri kızımı bir gün sonra Malatya’ya sevk ettiler. Adıyaman’da kızım 17 saat boşuna tutuldu. Derhal gönderilmiş olsa belki de şu an ayakta olacaktı. Malatya’da yapılan tedavinin ardından beynine oksijen gitmeye başlayan kızım yeniden hayata tutundu" dedi. İntihar girişimine neden olan facebook sayfalarıyla ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildiren baba, şöyle devam etti: "Kızımın arkadaşları onun, kendisi adına açılan sayfalar nedeniyle intihara kalkıştığını söyledi. Kızım, kendi adına açılan sayfaları gördükten sonra tüm arkadaşlarına mesaj atarak, söz konusu sayfalarla ilgisi bulunmadığını belirtmiş. Ancak, çok fazla sorun etmiş olmalı ki, ilaç alarak canına kıymak istemiş. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundum. Ancak, şu ana kadar bir sonuç çıkmadı. Kızımı bu halde görmeye dayanamıyorum."

"KAYMAKAMDAN YARDIM İSTEMEYE UTANIYORUM"

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezindeki tedavisi sona erdiği gerekçesiyle eve gönderilen kızının tıbbi cihaz ihtiyacının Akçadağ kaymakamlığınca karşılandığını belirten baba Abuşoğlu, teşekkür etti. Abuşoğlu, "Kaymakamımız cihazları aldı ve bize teslim edildi. Kızımın hayata dönmesi için Ankara’ya götürmem gerekiyormuş. Nereye başvuracağımı bilemiyorum. Malatya’ya gideceğim zamanlarda bile 5 lira borç alıyorum. Ankara’ya götürmeye gücüm yok. Kaymakamdan istemeye de utanıyorum. Lütfen kızımı kurtarın." Abuşoğlu, İnönü Üniversitesinden kızının taburcu edilme nedenini de söyle anlattı: "Doktorlar burada yapılabilecek tüm tedavilerin uygulandığını ve hastaneden almam gerektiğini söyledi. Daha ileri tedaviler için ileri merkezlere, dolayısıyla Ankara’ya gitmemiz gerekiyor. Aksi halde kızım iyileşemeyecek. Ev de kullandığımız cihazlar elektrikle çalışıyor. Burada sık sık kesinti yaşanıyor. Bu nedenle de ciddi sorun yaşıyoruz. Fidan gibi kızımın hareketsiz yatması bizi yaralıyor."

Kaynak:
Milliyet

Arkadaşlar, forumda da birsürü facebook hesabı satılıyor. Bir insanın 150-200 tane farklı yüzü olduğuna inananınız varsa bilemem ama bildiğiniz gibi sağdan soldan vatandaşların resimleri ile bu sahte hesapları açıyorlar.

Oldum olası sevmezdim bu işi yapan arkadaşları, ama bu haberden sonra gerçekten tiksindim bu işten. Bilmiyorum bu kızın sahte hesabını kim açtı, belki bu işten para kazanan biri, belkide kendisine kini olan bir başkası bilemiyorum ayrıntısını.

Ama ben, illegal olan herşey gibi forumda sahte facebook hesabı satılmasından şikayetçiyim.

Acaba sizler ne düşünüyorsunuz? Sizcede facebook'un book'unu çıkarmadılar mı?

Aynen kardeşim katılıyorum sana. Forumda marez paylaşımı yasakken, uploader arama ilanları, facebook satış ilanları hangi akla hizmet anlamıyorum.

T

trgy

Misafir
Zamanında yasaklamıştım o zaman bir çok kişiden tepki almıştım. :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
facebookun sonu yok, üzülüyoruz böyle haberlere, o baba ne yapsın şimdi, bunu yapanlar çoluğundan çocuğundan bulur inş.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sayfa açmışlar, yani büyük bi ihtimalle vardır bi olayıki açıp dalga geçmişlerdir.Yoksa sadece adına sayfa var diye intehar etceğini sanmıyorum.

Ayrıca bu tür saçma nedenlerden intehar edenlerede anlam veremiyorum.Al işte kendine yapmadı ailesine yaptı gider ayak , üzücü.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bu Facebook artık çok olmaya başladı,

Bizim insanımız ne yazıkki interneti sadece Facebook'tan ibaret zannediyor,

İnşallah şu Facebook, Türkiye'de yasaklanır ve böylelikle bizde kurtulmuş oluruz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Üzücü bir olay.

Facebookda sahte profiliniz açılırsa şikayet ederseniz hesap kapatılıyor. Sayfalar için de aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Bu şekilde şikayet üzerine kapattırdığımız hesaplar oldu. Olmadı foruma yazarsınız, ne kadar çok şikayet giderse o kadar etkili olur.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bence bu forumda bu sahte Facebook profili satış olayı kesinlikle yasaklanmalıdır,

Bu işler çocuk oyuncağı değildir, para kazanacağım diye bir kişinin hayatı ile oynayabilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu Facebooktan nefret ediyorum kimileri boşanır kimileri intihar eder
:mad:

Öncesinde de msn, irc vs modası vardı. Facebook sadece bir araçtır. O kapansa başka bir akım başlayacak. Sorunun gerçek çözümü bu araçları kapatmaktan değil, toplumu bilinçlendirmekten geçer...

Vbdestabe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu haberi r10 ve bir kaç webmaster forumunda yayınladım kim bilir belki forumda face ticareti yapan biri yüzünden böyle olmuştur

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
aslında herkes bir şey yapmalı bıktım bu facebook tan yahu eskiden forumlarda paylaşımlar vardı güzel güzel şimdi eser yok eskilerden kıza çok yazık olmuş açıkcası umarım artık buna bir çare bulunur

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Öncesinde de msn, irc vs modası vardı. Facebook sadece bir araçtır. O kapansa başka bir akım başlayacak. Sorunun gerçek çözümü bu araçları kapatmaktan değil, toplumu bilinçlendirmekten geçer...

Msn halen kullanılan bir anlık mesajlaşma programıdır ve böylesi olaylar msnde çok nadiren oluyor,

Facebook ile Msn bence kıyaslanamaz bile, Facebook bambaşka bir olay, orada evinin adresine kadar herşeyini paylaşan insanlar ve onlarca-yüzlerce kendi fotoğrafını paylaşan insanlar var.

aslında herkes bir şey yapmalı bıktım bu facebook tan yahu eskiden forumlarda paylaşımlar vardı güzel güzel şimdi eser yok eskilerden kıza çok yazık olmuş açıkcası umarım artık buna bir çare bulunur

Bu dediğinize katılıyorum,

Facebook maalesef forum sitelerini öldürdü, eskiden forum siteleri inanılmaz aktif olurdu ama şimdi forum sitesine üye bulmakta insanlar çok zorlanıyor.

Vbdestabe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çevremde facebook yüzünden kavga eden boşanan insanlar bile var

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar demin bir sayfa gördüm, adamlar dini bile ticarete dökmüş, Peygamber efendimizin adıyla sayfa açıp, reklam almanın derdindeler.

Sayfa Adı:
Hz Muhammed (sav) Hayranlari (Arkadaşlarına Önermeyeceksen Girme)
REKOR DENEMESİ ''6 GÜNDE 600 BİN HZ MUHAMMED HAYRANI ARANIYOR''

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5