İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox Hayal Kırıklığı

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bende tam bir hayal kırıklığı yarattı firefox.
24 tık 2 geri dönüşüm. Ana banner olarak kullandım. Hit yaklaşık 3-4 bin arası.
Bizim türk insanımız ne olduğunu bilmediği şeye tıklamıyor sanırım :)

Herkez gibi bende sevinmiştim. Ama sadece sevinmekle kaldık üstüne üzüntü yaşadık.

Bence firefox bannerlerini kullanacağın site bilinçli kullanıcılar için olmalı. Mesela download siten varsa. Adam Blocker toolbar ve browser arıyorsa reklamına tıklayıp indirecektir. Onun dışında indireceğini pek sanmıyorum. Eminim bi çok kişi aynı şeyi düşünüyordur.

Ve bize verdiği ücret çok düşük. Zaten sevinme noktamız 1$ dı. 300 tık 50 indirme 50$ gibi hayal kurduk. Hiç hile yok. Atılma riski yok.

Bana göre bu firefox tam bir fiyasko

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ 1500 katılıyorum, ancak download sitelerinin de bu furyadan tatlı bi kazanç elde edebileceğini düşünüyorum. Ancak tabii, banner yerleşimlerinin vs. ii olması gerek.. :)

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yooo normal kisilerde indirebilir neden derseniz popuplardan engellenmek icin yapmaniz gereken bannerin altına veya üstüne bi not düşmek yeni google toolbar felan diye :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google toolbar indirin süper hızlı arama yapın vs. yazsak acaba kural ihlali olmuş olur mu?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
mantık olarak olmaz, çünkü google da bizim tavsiye etmemizi istiyor. fakat bunu çıkarlarımız için yaptığımızı düşünürsek :) kural ihlali olarak değerlendirebilir..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ama reklam sözleşmesinde kullanıcıları tıklamaya tahrik etmenin sonucunuda üyelikten çıkarmak oldugunu düşünürsen sanırım altına ya da üstüne bunu yazmak sakınca doğurabilir

S

Sporty

Misafir
venom' Alıntı:
ama reklam sözleşmesinde kullanıcıları tıklamaya tahrik etmenin sonucunuda üyelikten çıkarmak oldugunu düşünürsen sanırım altına ya da üstüne bunu yazmak sakınca doğurabilir

Tamam ama tıkla demiyorsunki, indir kur diyosun. Yani googlın da amacı bu zaten :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdiye kadar ne adsense tavsiyesinden ne de firefox tan bir kuruş bile kazanamadım, 100 lerce defa tıklandı ama bi allahın kulu üye olmazmı veya indirmezmi yahu, kaldırdım çoğu sitemden.

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada download siteleride bu işten ekmek yiyemiyor: nedenide tıklanılan sayfanın ingilizce olması nedeniyle gerçi dönüş miktarının çok az olması. google'a bildirios ama bakalım tr yapcakmı...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence en iyi kazanç forumları iyi olan sitelerde olabilir.+10.000 üyesi olan forumlar anons yada özel topic açarlarsa, internet ile yeni tanışan insanlar indirebilir meraktan.Zaten meraklı bir toplummuz.
Firefox un artı yönlerini anlatan merak uyandıran bir makale yazıp, altınada banner konulursa daha çok kazanç sağlanılabilir.

Yoksa öyle siteye banner koyarak kazanç saglamak çok çok zor.Bannerlarda hatun resmi olmadan bizim toplum tıklamaz, merak etmez, indirip kullanmaz. :p

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Firefox u anlatan bir makale yazıp, insanlara merak uyandırtıp indirmek niye yasak olsun yaw.Kimse ne oldugunu bilmedigi şeyi indirip kurmaz ki.Hile yapmıyorsun ki.firefox browser ile IE browserı kıyaslayan bir yazı yazmak yeterli zaten

M

mfk_1868

Misafir
sitenizde firefox kurulu uyelerinize ayricalik verebilirsiniz. bu sekildede iyi bir yuklenme oranina ulasabilirsiniz.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende 1 $ verdiğide oldu ama sanırım amerikalı falandı indiren... baktım istatistiklere %52 explorer var koyayım dedim sitelere ama direk click oranım düştü... millet tıklıyo firefoxa indirmiyo siteden gidiyo bi daha gelmiyo zarar ediyosun...

T

tahtakale

Misafir
Kim indirsin ki ? Sağ taraftaki dil seçenekleri bölümüne baktığınızda Türkçe olmadığını göreceksiniz :eek: Türkçe olmayan browseri kim ne yapsın :p

eyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar geniş içerikli sitelerde firefox reklamını kullanmayın! Ben 3-4 gündür test ediyorum hem tıklama oranı düşük hemde direk genel gösterime giriyor! Ben firefox kodunu eklediğimden beri SayfaTo ve CPM 5-6 kat düştü! Buda günlük gelire 3-4 kat düşüş ile yansıdı! Kesinlikle hayal kırıklığı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5