İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forex olayına girmek istiyorum...

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar...bi süredir forex üzerinde araştırma yapıyorum..bu işe girmek istiyorum...demo hesaplarla küçük küçük kazanıyorum...fazla risk almıyorum...benim sorum şu sinyal olayı...
böyle, güncel sinyaller içeren, ücretsiz, bir yerli yada yabancı bir site varmı??
Malum bu forex'te sinyaller ekmek su gibi...
paylaşımlarınızı bekliyoruz...

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum ilk önce forex işin hayırlı olsun diyorum.Gerçekten ciddi bir şekilde takip edildiğinde ciddi paralar kazanabileceğin bir işe girmişsin.İnşallah kazanırsın....
Şimdi sorunun cevabına gelelim. bende kısa bir zaman önceye kadar senin gibi bir şirketten sinyal alarak yapmayı düşünüyordum bu işi ama kendi sinyallerimi üretmeye başlayınca diğer firmalarının hepsinin kazancının gerçekten düşük olduğunu hatta bazılarının geçmiş performanslarını tamamen yanlış göstererek müsteri kazanmaya çalıştıklarını gördüm...
Sana tavsiyem forex işinin vazgeçilmezi olan metatraderi bilgisayarına yükle ve çeşitli indikatörlerle kendi sinyallerini oluşturmaya çalış.

bak sana bi örnek vereyim.Ekteki dosyayı metatrader4/templates in içine at. metraderi yeniden başlat ve sablonlardan bunu seç.
şimdi gelelim sinyal oluşturmaya;1 saattlik EUR USDgrafiğinde, indikatördeki kırmızı ve mavi çizgilerin kesiştiği yerde (veya kesiştikten biraz sonra) yukarıdaki renge göre alım yada satım yönünde pozisyon aç....

bu çok basit fakat sıklıkla işe yarayan bir yöntemdir. geçmiş sonuçlarını falan bi incele. göreceksin ki böylesine basit bir yöntemle bile en iyi sinyal şirketinin kazandırdığından daha çok kazanabilirsin. Bu gibi yöntemleri daha değişik indikatörlerle sen de oluşturabilirsin.Biraz kurcala bunu...
ek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
L

LifeNIC~

Misafir
peki arkadaşlar bu forex'ten en çok kazanan ne kadar kazandı bugüne dek ve hyip 'ten farkı ne? Yani gelir elde etmesi lazım ki dağıtabilsin :)

Yabancı olduğum için soruyorum ama girmeye pek niyetim yok işten başımızı kaldıramıyoruz...

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar bu forex'ten en çok kazanan ne kadar kazandı bugüne dek ve hyip 'ten farkı ne? Yani gelir elde etmesi lazım ki dağıtabilsin :)

Yabancı olduğum için soruyorum ama girmeye pek niyetim yok işten başımızı kaldıramıyoruz...

dostum forexi galiba sen HYIP lere benzetmişin:)
forexde kimse bi şey dağıtmıyor. sen bi şeyler alıp satıyorsun ve ona göre gelir bekliyorsun. Ciddi şirketlerle, yeterli bilgi birikimiyle yapıldığında forex dünyanın en çok gelir getiren yasal işidir. forumda biraz arama yaparsan forex hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.

Bu arada arkadaşlar size bir indikatör daha önereyeim. Metatrader/experts/indikaters ın içine atın ve 1 saatlik EUR USD grafiğine ekleyin. kullanımı da çok basit. kırmızı olunca sat mavi olunca al sinyalleri gelmiş oluyor. Yeni başlayan arkadaşlar için oldukça iyi bir formul.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi firmayla çalışıyorsun?

L

LifeNIC~

Misafir
Evet dedim ya hiç bilgim yok diye
Peki neler alıp satılıyor ki bu forex'ta?

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ astraler ben marketivayla çalışıyorum.
kısa bir süre sonra da hedefonline veya triafx le devam edeceğim...

@lifenic; para alınıp satılıyor:)

mzk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni başlayanlara marketivayı tavsiye ederim kullanması kolay ve hoş bir görüntüsü var :)

L

LifeNIC~

Misafir
Adresi nedir ki marketiva nın ve güvenilir mi? SolidInvestment diye 1 yer duydum orası baya sağlam mış. ref varsa link verirsen üye olurum :)

Baya tehlikeli olmaya başladı yavaş yavaş içine çekiyor benide :D

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Marketivadan ödeme alan var mı ? ilk sayfaya göz attım pek ödeme alana denk gelemedim yada gözden kaçırdım...

mzk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adresi nedir ki marketiva nın ve güvenilir mi? SolidInvestment diye 1 yer duydum orası baya sağlam mış. ref varsa link verirsen üye olurum :)

Baya tehlikeli olmaya başladı yavaş yavaş içine çekiyor benide :D
SolidInvestment bilgiğim kadar hiyp firması ve paraları vermedi bilğim kadar marketivayı kullanan cengizzz var o parasını aldı her halde 50 $ yatırmıştı 800-900 $ aldı :D

bu adreste marketivaya nasıl üye olacağın ve programı nasıl kullancağını anlatıyor üye olmak için linkte var

L

LifeNIC~

Misafir
SolidInvestment bilgiğim kadar hiyp firması ve paraları vermedi bilğim kadar marketivayı kullanan cengizzz var o parasını aldı her halde 50 $ yatırmıştı 800-900 $ aldı :D

bu adreste marketivaya nasıl üye olacağın ve programı nasıl kullancağını anlatıyor üye olmak için linkte var
http://www.thedinamit.com/forex.htm

Teşekkürler bilgilendirme için +rep :)
Baya iyi gidiyor bakalım umarım ödememizi alırız..

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak sana bi örnek vereyim.Ekteki dosyayı metatrader4/templates in içine at. metraderi yeniden başlat ve sablonlardan bunu seç.
şimdi gelelim sinyal oluşturmaya;1 saattlik EUR USDgrafiğinde, indikatördeki kırmızı ve mavi çizgilerin kesiştiği yerde (veya kesiştikten biraz sonra) yukarıdaki renge göre alım yada satım yönünde pozisyon aç....

bu çok basit fakat sıklıkla işe yarayan bir yöntemdir. geçmiş sonuçlarını falan bi incele. göreceksin ki böylesine basit bir yöntemle bile en iyi sinyal şirketinin kazandırdığından daha çok kazanabilirsin. Bu gibi yöntemleri daha değişik indikatörlerle sen de oluşturabilirsin.Biraz kurcala bunu...
ek: http://rapidshare.de/files/32605690/stoch_493.tpl

Siz bu template i verimli olarak kullanabiliyor musunuz?

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gündür okuyorum bu bölümü
anlamadığım bikaç nokta var:

şimdi anladığım kadarıyla burada USD/JPY vs. geçişleriyle kâr edilmeye çalışılıyor.
peki normalden farkı nedir
yani normal paritede USD/JPY 140 ise forex nasıl birkaç katını kazandırıyor veya kaybettiriyor.
yani kullanılan pariteler başka bir dünya için mi :) yani var ama aslında kullanılmayan pariteler mi bunlar nedir?

mzk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gündür okuyorum bu bölümü
anlamadığım bikaç nokta var:

şimdi anladığım kadarıyla burada USD/JPY vs. geçişleriyle kâr edilmeye çalışılıyor.
peki normalden farkı nedir
yani normal paritede USD/JPY 140 ise forex nasıl birkaç katını kazandırıyor veya kaybettiriyor.
yani kullanılan pariteler başka bir dünya için mi :) yani var ama aslında kullanılmayan pariteler mi bunlar nedir?

burada devreye kaldıraç diye bir sistem devreye giriyor bu kaldıraç oranı 1:25 , 1:100, 1:400 gibi değişiyor bunlar kullandığın aracı firmalara göre değişiklik gösterir mesela marketivada bu oran 1:100 dür. Yani1 paritelik işlem yaptıgımızda kaldıraç oranı ile aldıgımız parite miktarı çarpılıyor. usd/jpy paritesi 1 birimlik artış yaptığında 1 puanlık yani yaklaşık %1 lik bir kar sağlarız 1:100 kaldıraç oranında eğer bu 1:400 olsaydı yaklaşık %4 lük bir kazanç sağlayacaktık ama kaybederkende aynı oranlar geçerli. Kazanırken büyük kazandığımızda kaybederken büyük kaybetmek kaçınılmaz oluyor.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BU ıktısattakı uluslararası arbıtraj mı yoksa ben mı yanlıs anladım

K

Kayıtsız Üye

Misafir
BU ıktısattakı uluslararası arbıtraj mı yoksa ben mı yanlıs anladım

Arbitraj olayı farklı arbitrajda para,menkul kıymet vs ucuz olan yerden alınıp pahalı olan yerde satılmasıdır.Ancak bu günümüzde oldukça zordur teknolojik gelişmeler sonucu fiyatlar heryerde aynı olmakta.Forex konusuna gelince arbitrajla hiçbir alakası yok çünkü dövizi başka yerden ucuza alıp pahalı olan yere getirip satmıyorsunuz.Sizin hesap açıp para yatırdığınız bir kurum oluyor ve oradaki fiyat değişimlerine göre para kazanmaya çalışıyorsunuz.Fiyatlarda bankalar arası piyasada belirlenmekte.Forex piyasası borsalar gibi teşkilatlanmış bir piyasa değildir.Bu yüzden kurumlar arasında 1 er 2 şer pip lik farklar görülmekte ancak sadece hesabınızın olduğu kurumda işlem yaptığınız için arbitraja olanak sağlamamakta.

azimli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemilik :]

dostum forexi galiba sen HYIP lere benzetmişin:)
forexde kimse bi şey dağıtmıyor. sen bi şeyler alıp satıyorsun ve ona göre gelir bekliyorsun. Ciddi şirketlerle, yeterli bilgi birikimiyle yapıldığında forex dünyanın en çok gelir getiren yasal işidir. forumda biraz arama yaparsan forex hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.

Bu arada arkadaşlar size bir indikatör daha önereyeim. Metatrader/experts/indikaters ın içine atın ve 1 saatlik EUR USD grafiğine ekleyin. kullanımı da çok basit. kırmızı olunca sat mavi olunca al sinyalleri gelmiş oluyor. Yeni başlayan arkadaşlar için oldukça iyi bir formul.

...dostum saol, oldukça sağlam bilgiler veriyorsun sanırım...kısa ve öz bilgiler..izin verirsen, ben de acemi ve forexe girmeye kararlı biri olarak, şu sinyal üreticilerini tekrar yüklemeni isticektim...eskileri silinmiş de, bi ilgilenebilir misin?? teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5