İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forex olayına girmek istiyorum...

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baya bir acemisin ;)
hortlamış konu.
azıcık dikkat mesaj tarihlerine...

azimli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğru diyosun :) napalım, bilginin dilenciliğini yapıyoruz :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forex iyidir güzeldir.. bi gecede kralda olursun soytarıda.. kork kaç demicem ama iyice öğren nedir ne değildir.. piyasalar nasıl bi olaya nasıl bir tepki verir..

azimli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar, dostum, sen şu anda yatırım yapıyor musun bu piyasada? yerli firmalar (hedef, tria,vs) güvenilir midir ne dersin??

makeAwish

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
borsada ve yurtdışı piyasalarda tecrübeli bür tanıdğım vardı, hep şöyle derdi

"amerikaya giden para ger gelmez"

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kısa bir şekilde bütün makalelerde gecen bir söz "kaybetmeyi göze aldığın miktarda parayla oyna "

chaki20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
agalar bende bu işe girmek istiyorum çok yeniyim sadece formda yazdıklarınız kadr bilgim var.uzun zamndır borsadayım çıkmak istiyorum. bu fore programını nerden bulabilirim nasıl girebilirim. bilgi verirseniz çok sevinirim.özelde sabırla anlatırsanız msnmi verebilirim.teşekkürler

mrt666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
radipten silinmiş dosya tekrar atarsan deneriz saol

mrt666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forexte kısa sürede kazanç yüksek olduğu gibi kısa sürede zarar etmekte var tavsiyem küçük küçük girin kaybetmeden kazanamazsınız bence! herşey güzel giderken bi anda bakmışsın bataksın 5 liranız varsa 2 lirasıyla oynayın 3 ile fısat bekleyin örneğin 1000 dolarla girdiniz diyelim kazanıyosunuz 5000 oldu işler yolunda ara makaslardan ufak ufak hep geliyo tam çoştun iice riske giriyosun(hep kazanıyosunya) bi bakmışsınki bi anda herşey tersine döndüyo ve hepsi gidiyo :)) televizyonda borsa değerlendirmelerinde şu klasik cümle geçer buda bi ihtimal küçükte olsa bi ihtimal forextede aynı olay işler iiyede gidebilir kötüyede o yüzden piyasaları takip etmek makaslardan ii faydalanmak zamanında doğru alımlar yapıp doğru zamanda satmak az hata yapmak olay bu denemesi en az 100usd sanırım girin birine deneyin sorup sorup durmayın bilmeyen birine anlatılabilecek şeyler bu kadar merak edenler denesin tavsiyem

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forex ve diğer para kazanma yöntemleriyle ilgili bilgi almak için bana mail gönderin ayda 5,000 dolar kazandıran sistemleri size anlatıcam :

[email protected]

kojoli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu forex olayı bana hep karışık gelmiştir. Bazı kaynaklar güncelliğini yitirmiş ama burada tavsiye edilenleri incelemek lazım.

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım ben dünyanın en iyi traderının bir aylık işlemlerini gördüm kendisi malezyada bir ayda gerçek para ile 100.000 doları 3.500.000 dolar yaptı ve bütün işlemlerini tek tek gördüm adam bir işlemde 100.000 dolar kazanmış buna benzer güzel paralar kazanan bir sürü kişi gördüm

apartopar06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Traderların %95 i Neden İflaseder?
İflas eden trader oranında en önemli olgu, zamandan bağımsız olarak bu oranın sabit kalmasıdır.
Halbuki traderlar zaman içerisinde çok daha gelişmiş koşullara sahip oldular. Artık traderlar kompleks Teknik Analiz programlarıyla, sofistike bilgisayar sistemleriyle, 1 saniyede ekrana gelen dünyadaki tüm piyasaların verileriyle işlem yapmaktadırlar. Tüm bu avantajlarına rağmen çok sayıda trader kaybetmekte ve iflas etmektedir. Dolayısıyla problem, teknolojideki gelişimi stratejilerine eklemelerinden çok daha derindedir.
Neden traderların büyük çoğunluğunun kaybettiklerinin cevabı sanki pandora kutusunu açmaya benzer. Oysaki nedenler çoğunlukla çok basittir.İnsanlar trade etmeye ilk başladıklarında iki yoldan birini izlerler.
İlk grup sadece neyi takip ettiğine odaklanır ya da bir çok kaynaktan tüyolar, ipuçları yakalamaya çalışır. Tahmin edileceğigibi bu gruptakiler uzun süre kalıcı olamazlar.
İkinci grup ise biraz daha sofistikedir. Onlar HolyGrail’i ( piyasalarda başarınızın sürekli ve kesin olmasını sağlayan indikatör) aramaya girişirler.Oysa ki bu sihirli indikatör hiç varolmamıştır ve bu traderler bu beyhude arayış için kendilerini paralar dururlar. Kimi traderlar yeni Teknik Analiz paketleri alırlar ya da bulmaya çalışırlar, kimileri internette son çıkan indikatörü bulmak için saatler harcar veya bilgisayarın rengini değiştirerek başarı şansını arttıracaklarına inanırlar. Gerçekte olması gereken bu tarz bir ‘Holy Grail’ ve sistem oluşturma arayışının traderın zamanının en fazla %10 unu almasıdır. Oysaki pek çok trader tüm enerjilerini sistem oluşturmaya odaklanarak harcamakta, özellikle de giriş sinyallere odaklanmaktadır. Oysaki ‘alım sinyali’ trading sistemlerinin küçük bir parçası hatta çoğu zaman önemsiz bir parçasıdır. Bir çoğunuz alım sinyali için söylediklerimi kabullenmiyorsunuzdur, ancak aşağıda yazacaklarımı okuyarak karar verin.
Eğer piyasalarda tamamen tesadüfi hareket ediyorsanız başarı şansınız %50 dir, yani ikiye bir beklentiniz vardır. Kaybettiğiniz her bir dolara karşı 2 dolar kazanmalısınız ki tradinge devam edebilesiniz. ‘The Turtles’ diye tanınan bir grup e-trader, sistemleri sadece %30 başarı ile oluşmasına rağmen dünyanın en başarılı traderlarından oluşmuşlardır. Eğer inanmıyorsanız basit bir hesapla dediklerimi sınayabilirsiniz, 10.000 dolarla başlayıp ilk işleminizde %10 kaybedip bir sonraki işlemde %20 kazandığınızı varsayarsak bu işlemi defalarca tekrarlarsanız hesabınızın ne kadar ne kadar büyük boyutlara ulaştığını göreceksiniz. Bu basit yaklaşımın gösterdiği gibi alım noktası, bizim başarımızı belirleyen bir unsur değildir.

Trader ne kazanacağına karar vermelidir, kaç kere haklı çıkacağına değil. Çünkü doğru çıkmanın ne kadar kazanacağınızla çok ta fazla ilgisi yoktur. Buna rağmen traderların çoğu giriş-alım noktasına saplantılıdır, sürekli oraya odaklanmışlardır, her biri ümitsiz bir haklı çıkma gayreti içindedir. Bu durum, traderın egosunun pençesine düştüğünün bir sinyali, yokoluşa sürüklendiğinin erken uyarılarıdır. Sistem oluşturma entry sinyalinin çok ötesindedir. Mekanik trading sisteminin özü, sistemin beklenti kavramının oluşturulmasıdır. Yani her bir işlemde ne kazanabileceğinize karşın her bir işlemde ne kaybedeceğiniz…Hangi sıklıkta işlem yaptığınız da sistemde yer tutar. Eğer çok büyük bir beklentiniz varsa, sistem örneğin senede 1 kez sinyal üretebilir. Son olarak satım kriteriniz nedir? Pozisyona girmek kolaydır diğer yandan çıkış-satım noktanız sizin kazanacağınız parayı belirler. Şu son derece açık olmalıdır, sistem dizaynı sihirli bir sistem arayışından çok daha ötesi, piyasalarda kalıcı olmak için kapsamlı bir yaklaşım oluşturma çabasıdır. Halbuki saydığım sistem oluşturma özellikleriniz’in trading zırhınızın sadece küçük bir kısmını oluşturur. Başarılı olmanızın ana kriteri para yönetimi ve psikolojidir. Kendi adıma kesinlikle eminim ki, trading finansal bir unsurdan çok psikolojik bir çabadır.

Traderlar bir çok sebep için sistem oluşturmaya odaklanırlar. Tüm teknik analiz programları alım-satım sinyali oluşturmanın ötesinde fazla bir şey içermezler, çünkü durum ‘ideal’ indikatörü ararken manipüleyi çok olanaklı kılar. Bunun ne kadar anlamsız olduğunu görmek için fibonacci sayılarını ele alalım. Pek çok trader indikatörlerinde default olarak bu sayıları kullanır, halbuki 13 günlük HO nasıl 12 ya da 14 günlükten daha muhteşem sonuçlar üretebilir ki? Böyle yaparak traderler piyasaların gizemini kavrayarak, mutlaka keşfetmek zorunda hissettikleri piyasa sırlarına vakıf olabileceklerini sanırlar. Traderların alım sinyaline konsantre olmalarının ikinci nedeni ise daha önceden de belirttiğim gibi haklı çıkma kaygılarından kaynaklanır. Bilindiği gibi hepimiz egoya sahibiz ve aldığımız tüm kararlarda bu duygusal dürtüyle etkileniriz. Yanlış sonuçlanan pozisyonların, haklı çıkılanlardan daha fazla olacağı gerçeği ile kalmak bizim için cidden zordur, oysaki olan hep te budur. Örnek olsun diye, giriş sinyallerinde en çok kullanılan yöntemlerden hareketli ortalamalarda doğru pozisyon alma oranı %50 nin altındadır. Bu yüzden de bizi her zaman haklı çıkaracak bir sitem arayışıyla bu dengesizliği aşmaya gayret ederiz. Ve böylece bu trading gerçeği nedeniyle traderler kendi egolarını besler, korur ve büyütürler.

Traderların giriş sinyali için uzun saatler harcamasının üçüncü nedeni ise mükemmel girişlerin kontrol ve hakimiyet sağlayacağı yanılsamasıdır. Traderların her nasılsa giriş sinyalinin onlara piyasaları kontrol etme ve yenme hakimiyeti sağlayacağını düşünürler. Bu durum sayısal lotoda kimi özel numaraları, rastgele seçilmiş numaraları kullanmaya tercih etmelerine benzetebiliriz. Halbuki sayısal lotoda seçilmiş özel numaralar ya da rastgele numaralar da kullansanız kazanma şansınız eşittir. Yaklaşık aynı gerçek, hareketli ortalamalarınızda gün sayılarını seçerken ister fibonacci sayılarını ister diğerlerini kullanarak göreceğiniz gibi, sizin trading teki başarı ya da kayıp oranınızı değiştirmez, değiştiremez. Sizlerde bir trading sistemi oluşturmanın anlamsız olduğu gibi bir düşünce oluşturmak istemiyorum, elbette traderların bir giriş sinyali formuna ihtiyaçları vardır. Oluşan trendleri saptamaya, hangi koşullarda girerek ne tür beklentilerimiz olmalı gibi analizlere ihtiyacımız olduğu da bir gerçektir. Fakat salt giriş sinyaline odaklanarak, sistemin diğer kompleks unsurlarını ve çok önemli para yönetimi ve trading psikolojisini gözardı etmek, önemsememek en büyük hatadır. Uzun verimli başarılı trader olmanın bu en önemli iki unsurunu artık traderlar anlamaya başlamalıdır. Bu unsurları yok sayarak sadece ‘Holy Grail’ arayışına konsantre olmak, kesinlikle sizi de hiç para kazanamayan %80 nin arasına katacaktır.

Bir Teknik Analistin Düşmanları ise aşağıdakilerdir.

1)Duygusallık,

2)Grafikte var olanı değil alt benlikte var olanı görmek,

3)Sistemi Dışında hareket etmek,

4)Sonuçlarla değil sebeplerle ilgilenmek,

5)Hatalarından ders almamak,

6)Sat sinyalinin aynı zamanda alma sinyalide olduğunu unutmak,

7)Al sinyalinin aynı zamanda tut sinyalide olduğunu unutmak

Ekleme: buda benden forex piyasasına girmeye hevesli - yada henüz acemi olan arkadaşlara ders olacak nitelikte bir makale olsun makale alıntıdır . sağı solu biraz düzeltilmiş bazı şeyler eklenmiştir.:) sakınha yok kazandıran köpekbalığı sistemi...vs gibi affiliateler tarafından satılanlara kanıpta paranızı boşa harcamayın...... piyasada seneliği 1000-usd ye satılan ismini burada açıklamayacağım sistemler bile kırılmıştır. sistem hakkında pm ile benden bilgi alabilirsiniz.

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Forex

Forex’in yatırımcılarına sunduğu işlem platformu ile uluslar arası döviz, emtia ve CFD piyasalarında yatırım yapabilir, ek gelir elde edebilir veya kazancınızı arttırabilirsiniz. (Bedava Demo Hesabı için tıklayın) İngilizce Foreign Exchange kelimelerinin kısaltılmış hali olan FOREX, Türkçede döviz anlamına gelmektedir. FOREX, genel olarak döviz piyasası anlamında kullanılmaktadır. Forex piyasasında Euro, Dolar, Sterlin gibi para birimlerinin sadece Türk Lirası cinsinden değerlerini değil, birbirlerinin ve 20’den fazla ülkenin para birimlerinin cinsinden değerlerini de takip edebilir ve fiyatlardaki değişimlerden kar alabilirsiniz. Örneğin EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY gibi döviz çiftlerinde alım satım yapabilirsiniz.

Bu konular size yabancı mı geliyor?
Merak etmeyin. Gün boyu telefon ve msn ile konuşabildiğiniz size özel danışmanınız oluyor ve daha fazla kazanmanız için elinden geleni yapıyor. Online kazanç yöntemleri ile ilgileniyorsanız Forex piyasasını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Önce biraz deneme yapmak isteyenler >> Bedava Hesap açmak için tıklayın
Hemen kazanmaya başlamak isteyenler >> Gerçek Hesap açmak için tıklayın
Forex Sitesini incelemek isteyenler >> En iyi forex sitesi için buraya tıklayın

arkadaş66

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım öncelikle forex kolay bir iş değil. İyi bir eğitim almalısın
tabi bu eğitimi bazı kuruluşlar 1-2 günlüğüne veriyor. Yalnız bir site var burada sende başka arkadaşlarda güzel ürünler bulabilir.

Birşey daha forex dinimizce(diyanete sordum) caiz değildir.

Ekleme: bu site

www.internetten-nasil-para-kazanilir.biz

simal25

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bende merak etmiştim ama araştırmadım bu işi borsadayım şu an

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Forex Kazançları ile kazanmanın sırları

Forex’in yatırımcılarına sunduğu işlem platformu ile uluslar arası döviz, emtia ve CFD piyasalarında yatırım yapabilir, ek gelir elde edebilir veya kazancınızı arttırabilirsiniz. (Bedava Demo Hesabı için tıklayın) İngilizce Foreign Exchange kelimelerinin kısaltılmış hali olan FOREX, Türkçede döviz anlamına gelmektedir. FOREX, genel olarak döviz piyasası anlamında kullanılmaktadır. Forex piyasasında Euro, Dolar, Sterlin gibi para birimlerinin sadece Türk Lirası cinsinden değerlerini değil, birbirlerinin ve 20’den fazla ülkenin para birimlerinin cinsinden değerlerini de takip edebilir ve fiyatlardaki değişimlerden kar alabilirsiniz. Örneğin EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY gibi döviz çiftlerinde alım satım yapabilirsiniz.

Bu konular size yabancı mı geliyor?
Merak etmeyin. Gün boyu telefon ve msn ile konuşabildiğiniz size özel danışmanınız oluyor ve daha fazla kazanmanız için elinden geleni yapıyor. Online kazanç yöntemleri ile ilgileniyorsanız Forex piyasasını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Önce biraz deneme yapmak isteyenler >> Bedava Hesap açmak için tıklayın
Hemen kazanmaya başlamak isteyenler >> Gerçek Hesap açmak için tıklayın
Forex Sitesini incelemek isteyenler >> En iyi forex sitesi için buraya tıklayın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5