İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum İyinet Olarak Counter Strike Takımı

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyuna özel server açılma sebebi ise oyunun çok tutması ve bu oyunun hastası olan sıkı dostları bir arada toplama çabası.
Bizimde 1.5 yıl kadar kendimize ait bir serverımız oldu ama hastane istatistiklerinde ani bir düşüş olunca serverımızda yalan oldu=D

Bu serverdan sonra o yüzden forumda sakın online user bekleme=D

Server yönetimi oldukça basit ve normal serverlardan biraz farklılık gösteriyor.
Genel olarak VPS şeklinde satışa sunuluyor zaten.

Eğer servera kurulacak olan CS versiyonu 1.5 yada 1.6 olacaksa;
Ve lamerlerin oyunda dolaşmamasını istiyorsanız oyun lisanslı olarak yüklenmeli.
Eğer fark etmez diyorsanız lisansada gerek yok.

Public server ve private server olmak üzere 2 farklı server çeşiti var.
Public servera herkez ulaşabiliyor ve istediği zaman girip çıkabiliyor ama bu seviyede büyük bir düşüş sağlıyor ve oyun heyacanı ile hayatınızda karşılaşmadığınız küfürleri okumanız mümkün oluyor.

Ayrıca public serverın diğer bir kötü yanı ise;
Oyun serverı genel olarak kotalı oluyor ve CS serverlarda en yüksek kota 32 diye biliyorum.

Yani 32 kişiden fazlası oynayamıyor ve server public olursa iyinet userlarına yer kalmayacak diyebilirim.

Ve private serverda adı üstünde zaten.
Sadece userlara özel oluyor.

Ama iyinet bu serverıda seçecek olursa yönetim ve userlara özel olarak entegre edilecekse oyun, sakın sponsor kabul etme!!!

Çünkü tüm userlar kendi forum şifreleri ile giriş yapacaklar servera ve güvenliğini tehtit edici bir unsur bu.

Private alınsın üye olmak isteyenler için sonradan istedikleri özel bir şifre oluşturulsun bu daha güvenli olur...

Bu şekilde yani...

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca bu serverda bazı zamanlar ortak maçlar yapılıyor.
Mesala R10 Vs. İyinet şeklinde ve istenildiği taktirde yasakparade oynanıyor paypal üzerinden...
Kapışma ve maçlara göre=)
Tabiki bunlar işin ilerleyen yanları dediğin gibi hemen seo forumu okumak zorlar insanı öncelikle bir vbulletini kurmak lazım:p

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[ Ama iyinet bu serverıda seçecek olursa yönetim ve userlara özel olarak entegre edilecekse oyun, sakın sponsor kabul etme!!!

Çünkü tüm userlar kendi forum şifreleri ile giriş yapacaklar servera ve güvenliğini tehtit edici bir unsur bu.]

Buraya KAtılmıyorum Neden Dİyecek olursanız .Private Sunucu demek Sürekli Serverda Passwordo lan bir sunucu demek sizin anlattığınız üyelik sistemli bir sunucu.İyinet e yapılacak olan server sürekli şifreli olacak ve Server için forumda ayrı konu bölüm açılacak ve Sadece Üyelerin görebileceği konuda Server şifresini yazarak sadece üyelerin server şifresini bilerek servera girebileceğidir.Böyle birşey öneriyorum.Üyelik sistemli denilirse zaten forumun databaseiyle çakıştırmak gerekiyor.Ki aynı makinada veya database i copy lememiz lazım kendi makinamıza .Onlarda sorun değil ama Ben Zaten OyunHost.Com olarak öyle bir yükümlüğüğü alamam üstüme .Bir sitenin kull adı ve şifrelerinin bende işi yok.Dediğim gibi önerdiğim Private Sunucu yani sürekli şifreleri olacak server.Forumkilerden Başka kimsenin girmemesi için.!!!

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
@OyunHost|Hasan, Kullanıcıları çoğunluğu hangi versiyonu istiyorsa o versiyonda bir oyun serveri açabilecekmisiniz forum için?

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabiki Açabiliriz OyunHost.Com Olarak Onur Olur Bizim İçin.Ama işte Cs 1.5 veya Cs 1.6 HAngisini kuracağımızı belirlemek için bir anket yapsak ii olur !!

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir anket açalım konuyla ilgili olarak forumda bölümüne.

Yada daha iyi bir yöntem söyleyeyim kişisel fikrimce.

İyinet Güncel bölümünde seçmeli olarak bir CS bölümü açsın nasıl olsa kalıcı bir olay bu.

Bu şekilde oyunu sevmeyenlerde gereksiz mesajlarla rahatsız olmaz.

Bu konunun tamamını forumda bölümünde tartışmak uygun olmaz sanırım. Oyunla ilgisi olmayan çok arkadaş var aramızda çünkü.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
aksama kadar hangisi önde götürürse o acılsın.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maziyi hatirlamak adina 1.5 hasan sen ne kadar surede kurabiliyorsun..

Bence anketi bekleme suan 9 kisi 1.5 sen sadece 1.6 istiyorsun kurmaya basla bence :p

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) evt büyük bir çoğunluk 1.5 diyecek gibime geliyor

Dosyaları hazırlamaya başlıyayım ama Şuan İş yerindeyim .İş yerinden Bağlanıyorum Nete O Yüzden Akşam veya Gece Hazırlayabilirim.Ondan 2-3 gün anket süresi istedim.Haftaya Pazartesi AÇılabilir Sanırım En erken !!!

Sefikibo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.5 1.5 :) İyi olur valla rızamızı kazanırsın biraz stres atalım ueah :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
cs oynamayalı uzun zaman oldu ama kısa sürede formumu yakalarım. açılırsa güzel olur gerçekten. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
benim bu rüyamada girdi bi baktım rüyamda 44 kişi 1.6 yı istemiş konu açtım iyinete soruyodum acaba anketleri kimin cevapladığını öğrenebilirmiyiz diye:D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
benim bu rüyamada girdi bi baktım rüyamda 44 kişi 1.6 yı istemiş konu açtım iyinete soruyodum acaba anketleri kimin cevapladığını öğrenebilirmiyiz diye:D

Biliyorsunuz admin anket sonuçlarındz oynama yapabiliyor, sen hangisini istemiyordun bakiim

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evt İyinetcim sen şu ankette bir küçük sadece küçüçük bir oylama yapda 1000 oy 1.6 ya 100 1.5 e oy veriver.Sadece Küçüçük Bir oynama :):):)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5