İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum Kategorilerinde Moderatörlük Yapmak İstiyorum

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de olabilirdim de daha yeni geldik iyinet'e, kendimizi gösterme fırsatı olmayacak sanırım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Her yetki, beraberinde sorumluluk gerektirir. Sorumlulukların yazılı olduğu kurallar da ya yazılı olarak ya da şifahî olarak bildirilir. Bunları merak ediyorum.

Moderatörlerin alacağı sorumluluklar ne orandadır? Mesela, konularında yolunda gitmeyen şeylerden onlar mı sorumludur? Üyelere karşı yaptırım yetkileri var mıdır vb vb?

Genel anlamda o bölümü modere etmekle yükümlüdür.
Forum kurallarımız bellidir, bu kuralların uygulanmasıdır esas olan.

Kategori moderatörleri İYİNET FORUM larındaki tüm yarışmalardan faydalanabilirler. Örnegin AYIN ÜYESİ kategori moderatörlerine de açıktır.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Link değişim bölümüne talibim
online saatim yüksek link değişim bölümündeki marez/mp3 içerikli linkleri yönetebilirim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Gayet güzen bir fikir, bu görevi üstlenmeye ne dersin?

Eğer foruma yararlı olacaksa seve seve yaparım.İlk önerimde, başvuracaklar için bir başvuru formu olur sanırım.Her kategori için ortak hazırlanacak bir form.Dilerseniz yarın hazırlar yollarım.Diğer arkadaşlarımızda o başvuru formuna eklemeler yapar ve en güzel şekilde, en yararlı modlar ortaya çıkar.

Her kategori için sabit başlık açılır ve başvurmak isteyenler oraya başvurularını yaparlar.Sanırım 12 kişilik bir yönetici kadrosu var, sizlerde aranızda bu adaylardan en uygun 5-6 ( sizin belirleyeceğiniz aday sayısı ) kişiyi seçersiniz ve anket başlatılır.Sanırım en adili ve en yararlısı bu olur.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Eğer foruma yararlı olacaksa seve seve yaparım.İlk önerimde, başvuracaklar için bir başvuru formu olur sanırım.Her kategori için ortak hazırlanacak bir form.Dilerseniz yarın hazırlar yollarım.Diğer arkadaşlarımızda o başvuru formuna eklemeler yapar ve en güzel şekilde, en yararlı modlar ortaya çıkar.

Her kategori için sabit başlık açılır ve başvurmak isteyenler oraya başvurularını yaparlar.Sanırım 12 kişilik bir yönetici kadrosu var, sizlerde aranızda bu adaylardan en uygun 5-6 ( sizin belirleyeceğiniz aday sayısı ) kişiyi seçersiniz ve anket başlatılır.Sanırım en adili ve en yararlısı bu olur.

Ben diyorum ki tüm organizasyonu sen yap. Şu olur şu yapılır değil yani. Yap diyorum bir fiil.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Başvuru Nicki ;
Forum Kayıt Tarihi ;
Üyelik Grubu ;
Günlük Ortalama Online Süreniz;
Mesleğiniz;
Foruma Giriş Yaptığınız Günler;
Forumda Daha Önce Ceza Aldınızmı;
Ceza Aldıysanız Nedeni ;
Moderatör Olmak İstediğiniz Kategori;
Bu Kategori İle İlgili Tecrübeleriniz;
Bu Kategori İle İlgili Varsa Referanslarınız;
Neden Bu Kategoride Görev Almak İstiyorsunuz;
Moderatör Olunca Kategoride Yapacağınız Çalışmalar Nelerdir ;
Sahibi Olduğunuz Yada Görev Aldığınız Diğer Platformlar;
Kısaca Kendinizi Tanıtın;

Yukarıdaki tabiki eksikleri olan bir bölüm moderatör başvuru forumu.Arkadaşlar ekleme ve çıkarma yaparak, en iyi başvuru forumunu belirlerler.Her alınacak bölüm için, bölüm içinde sabit bir başlık açılarak başvurular toplanır.Daha sonra, 10 kişilik anket için yönetim isim belirler.Zaten başvuru şartları olsada, şartlara uymayan bir çok kişide başvuru yapacaktır eminim.Ama özelde başvuru yapılmasıda çok mantıklı bir fikirdir.Bu sayede şimdiki yönetim kadrosu kendi arasında tartışacaktır.Şu anda sanırım yapabileceğim bu kadar olur.Başvurlar geldikçe elimden gelen bir şey olursada yaparım seve seve.

Örnek Form ;

Başvuru Nicki ; beceriksiz_acemi
Forum Kayıt Tarihi ; Dec 2005
Üyelik Grubu ; Platinum (Platinyum)
Günlük Ortalama Online Süreniz; 12 Saat
Mesleğiniz; Kurumsal Portföy Yönetim Uzmanı
Foruma Giriş Yaptığınız Günler; Haftanın 7 Günü
Forumda Daha Önce Ceza Aldınızmı; Ceza Almadım ( örnek alanlar için Evet Aldım )
Ceza Aldıysanız Nedeni ; Tartışmadan, ( örnek verdim, mümkünse linkide verelim )
Moderatör Olmak İstediğiniz Kategori; Adsense
Bu Kategori İle İlgili Tecrübeleriniz; Kurumsal Portal Yönetimi, Kobi ve ŞTİ Optimizasyonu, Reklam Yönetimi
Bu Kategori İle İlgili Varsa Referanslarınız; Ony Lock, Kuytu, Ilgaz A.Ş., Modern bus, *****Bank, Consuma
Neden Bu Kategoride Görev Almak İstiyorsunuz; Bu konu hakkında sürekli makale okuyorum, takip ediyorum
Moderatör Olunca Kategoride Yapacağınız Çalışmalar Nelerdir ; Guideleri aktartmak, deneyimlerimi paylaşmak, eksik olan alt kategorilerin oluşturulması..
Sahibi Olduğunuz Yada Görev Aldığınız Diğer Platformlar; Digitalpoint
Kısaca Kendinizi Tanıtın; Sektörüme giren konu hakkında çalışıyorum, 24 yaşındayım, vaktimin çoğunu iş nedeniyle internette geçiriyorum.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başvuru Nicki ; aytuggg
Forum Kayıt Tarihi ; Agustos 2007
Üyelik Grubu ; link değişimi
Günlük Ortalama Online Süreniz; 5-10 saat
Mesleğiniz; öğrenci
Foruma Giriş Yaptığınız Günler; hergün.haftasonu her saat :)
Forumda Daha Önce Ceza Aldınız mı; 1 yıl önce banlanmıştım.
Ceza Aldıysanız Nedeni ; atatürk'e aykırı bir siteye saldırdığım için diye hatırlıyorum.
Moderatör Olmak İstediğiniz Kategori; Arama Motorları ve SEO Teknikleri
Bu Kategori İle İlgili Tecrübeleriniz; google optimizasyon ve seo hizmeti vermekteyim ve birçok wb forumundan referanslarım vardır.
Bu Kategori İle İlgili Varsa Referanslarınız; son örnekler kraloyun kelimesi ekraloyun.com 8. bitirdi - kinerase kelimesi kinerase.web.tr 2. bitirdi
Neden Bu Kategoride Görev Almak İstiyorsunuz; işim optimizasyon ve seo hizmeti sağlamak ayrıca bu konuda birçok makalem mevcut.
Moderatör Olunca Kategoride Yapacağınız Çalışmalar Nelerdir ; insanları daha çok bilgilendirmek ve gereksiz mesajlarla uğraşmak olacak.
Sahibi Olduğunuz Yada Görev Aldığınız Diğer Platformlar; 20 kadar blogum var (hitli) ama ana sitem www.komiktavuk.com

1999-2001 yıllarında komikaze.net 'deki anketlere katılır dururdum..bi gün dedim ' ulan ben de şu sitede bi anket yapsam da,benim anketimi oylasa millet ' yaptım.. günler,haftalar aylar geçti dedimki kendi sitem
olsa,istediğim kadar anket yapar doldururum,koyarım siteme dedim..o zamanlar ismi melis idi sanırım bi kız arkadaşım (sanaldan) sitemynet'den 2-3 şey göstermişti onun yardımıyla ilk sitemi kurmuştum..

5-7 yıl geçti..bugüne bakıyorum,önümde optimizasyon için bekleyen siteler,adsense ödemesi,reklamlar vs.aylık gelirim xx$ k olabiliyorsa (yaşım 16) bi 16 yıl sonra da bi garaj bulup ' google ' gibi bi arama motoru kurup,köşeyi dönmek istiyorum..

Hedeflerinizi büyük tutarsanız,büyük işler başarırsınız..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayalle yaşayanı bikere yaşamayanı iki kere tebrik ediyorum :)
Aytuğ geniş bir mazin var senin için hayırlısını diliyorum.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar, başvuruyu buradan değil, admin başvuru formunu onayladıktan sonra, hangi kategoride moderatör olmak istiyorsanız oradan yapacaksınız.Orada moderatör olma şartlarınıda paylaşacaktır admin.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Başvuru Nicki ;
Forum Kayıt Tarihi ;
Üyelik Grubu ;
Günlük Ortalama Online Süreniz;
Mesleğiniz;
Foruma Giriş Yaptığınız Günler;
Forumda Daha Önce Ceza Aldınızmı;
Ceza Aldıysanız Nedeni ;
Moderatör Olmak İstediğiniz Kategori;
Bu Kategori İle İlgili Tecrübeleriniz;
Bu Kategori İle İlgili Varsa Referanslarınız;
Neden Bu Kategoride Görev Almak İstiyorsunuz;
Moderatör Olunca Kategoride Yapacağınız Çalışmalar Nelerdir ;
Sahibi Olduğunuz Yada Görev Aldığınız Diğer Platformlar;

Yukarıdaki tabiki eksikleri olan bir bölüm moderatör başvuru forumu.Arkadaşlar ekleme ve çıkarma yaparak, en iyi başvuru forumunu belirlerler.Her alınacak bölüm için, bölüm içinde sabit bir başlık açılarak başvurular toplanır.Daha sonra, 10 kişilik anket için yönetim isim belirler.Zaten başvuru şartları olsada, şartlara uymayan bir çok kişide başvuru yapacaktır eminim.Ama özelde başvuru yapılmasıda çok mantıklı bir fikirdir.Bu sayede şimdiki yönetim kadrosu kendi arasında tartışacaktır.Şu anda sanırım yapabileceğim bu kadar olur.Başvurlar geldikçe elimden gelen bir şey olursada yaparım seve seve.

Örnek Form ;

Başvuru Nicki ; beceriksiz_acemi
Forum Kayıt Tarihi ; Dec 2005
Üyelik Grubu ; Platinum (Platinyum)
Günlük Ortalama Online Süreniz; 12 Saat
Mesleğiniz; Kurumsal Portföy Yönetim Uzmanı
Foruma Giriş Yaptığınız Günler; Haftanın 7 Günü
Forumda Daha Önce Ceza Aldınızmı; Ceza Almadım ( örnek alanlar için Evet Aldım )
Ceza Aldıysanız Nedeni ; Tartışmadan, ( örnek verdim, mümkünse linkide verelim )
Moderatör Olmak İstediğiniz Kategori; Adsense
Bu Kategori İle İlgili Tecrübeleriniz; Kurumsal Portal Yönetimi, Kobi ve ŞTİ Optimizasyonu, Reklam Yönetimi
Bu Kategori İle İlgili Varsa Referanslarınız; Ony Lock, Kuytu, Ilgaz A.Ş., Modern bus, *****Bank, Consuma
Neden Bu Kategoride Görev Almak İstiyorsunuz; Bu konu hakkında sürekli makale okuyorum, takip ediyorum
Moderatör Olunca Kategoride Yapacağınız Çalışmalar Nelerdir ; Guideleri aktartmak, deneyimlerimi paylaşmak, eksik olan alt kategorilerin oluşturulması..
Sahibi Olduğunuz Yada Görev Aldığınız Diğer Platformlar; Digitalpoint
Kısaca Kendinizi Tanıtın; Sektörüme giren konu hakkında çalışıyorum, 24 yaşındayım, vaktimin çoğunu iş nedeniyle internette geçiriyorum.

Arkadaşlar moderatör başvuruları bu başlık altında yapılacaktır.Lütfen formu eksiksiz doldurup başvuru yapınız.Bu sayede yönetim kadrosu, ankete katılacak moderatör adaylarını belirleyecektir.Bir ricam da forumda yönetici olarak görmek istediğiniz kişileride teşvik etmenizdir.Bu teşvik dostaneden çok paylaşımlarını istediğiniz için olursa, foruma çok yararlı olur.Bilindiği gibi iyinet forumları sürekli kadro değişen bir yer değildir.Bu yüzden en iyi kadroyu kurabilmemiz için herkesin yardımları gerekiyor.

Benim moderatör olarak görmek istediğim kişilerden ;
Parking - Merlin
Google Adsense - osahin

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim moderatör olarak görmek istediğim kişilerden ;
Parking - Merlin
Google Adsense - osahin

katılıyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5