İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

frame yapilip da cagrilan sayfa hakkinda

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet biliyorsunuz frame yapiyorsunuz ve bir sayfa cagiriyorsunu sayfada adsense kodu var ve sayfa da dogal olarak sizin title niz var ve buna gore reklam cikiyor bu yasal miydi, yapan cok varda

bu sekilde icerige gore reklamin cikmasi engellenmiyormu?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu sorunun cevabı ne evet ne hayır.
frame serbest ama tam bir açıklama yok.
Google diyor zaten, adsense için site yapmayın.Bir kaç sayfalık site yaparsan içine frame koyarsan bu yasak ama mesela şarkı sözleri sitesi yaptın onbinlerce alt sayfan var ama sitende çicekçi reklamı yada greenkart reklamı çıkıyorsa music.html sayfası oluşturup içine hiç bir şekilde kelime döşemeden {kelime döşemek yasak eger gösterim sayın 340.000 degilse }
sadece title etiketine music yazarsan ve frame açarsan bu serbest {bence}

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur peki site.com/music.html diyelim ben başka bir siteden iframe açtım ve site.com/music.html yi gösteriyorum bu serbestmi

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi diyelim sevgi siten var.
sen sevgidomaini.com/music.html yapsan bile çicekci reklamı çıkar :p google bazı sitelerin alt sayfalarını bile analiz edip site için komple karar vermiştir.bu site sevgi sitesi çicekçi reklamından başkası kolay kolay çıkmaz.
tam karar veremediği sitelerden çağırtmak gerekiyor bu durumda.ama bunlar hep risk.
Google hiç sorgusuz accountu kapatabilir.Geçen ay aldın diye bu ayda alacaksın diye bişey yok.accoutunu kapatabiliyorlar

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Bu sorunun cevabı ne evet ne hayır.
frame serbest ama tam bir açıklama yok.
Google diyor zaten, adsense için site yapmayın.Bir kaç sayfalık site yaparsan içine frame koyarsan bu yasak ama mesela şarkı sözleri sitesi yaptın onbinlerce alt sayfan var ama sitende çicekçi reklamı yada greenkart reklamı çıkıyorsa music.html sayfası oluşturup içine hiç bir şekilde kelime döşemeden {kelime döşemek yasak eger gösterim sayın 340.000 degilse }
sadece title etiketine music yazarsan ve frame açarsan bu serbest {bence}

yoktur, 340bin gösterim varsa, kelime döşemek serbest mi diyorsun yani?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben demiyorum.özel gösterim şartnamesi var google ana sayfasında.
aylık 10milyon gösterimi geçiyorsa accountunuz diye buda günlük 340.000 kadar bişey.
ayrıntılar google adsense ana sayfasında var zaten :rolleyes:

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav bence frame ve iframe karıştırılmamalı ne dersiniz ;)

W

w0w

Misafir
yoktur bu premium hakkinda bilgini paylasirmisin benle ne gibi avantajlari oluyor dostum?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu büyük siteler için bir avantaj
istedigin reklamı çıkartabilirsin
ads by googleee yazısı kalkıyor reklamlardan böylece reklam sitenin bir parçası oluyor ve daha çok tıklanıyor daha çok kazanıyorsun.

KaplumBaga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam,
Dayanamadım bende yazacağım artık :)

daha önceleride buna benzer konular açılmıştı şu frame yasakmı bu frame yasakmı diye @doganli Arkadaş yukarıda hatırlattığı için bende destekliyeyim
''frame'' Adsensede yasak degil çünkü frame bir sitenin sayfa olarak parçası olabilir
frame_top
frame_left
frame_page gibi bunlar yasak degildir

"iframe" konusu adsense kurallarında hiç bahsedimiyor fakat yasaktır neden?
çünki içeriği olmayan bir Sayfada Adsense Reklamı gösterilemez diye bir MADDE var ve bu herşeyi açık açık anlatıyor
bana göre "iframe" = sayfanın içinde bir başka sayfanın belirli bir yerinin gösterilmesidir

iframe nin gösterildiği sayfadaki <title> xxxxx </title> ile gösterilen adsense kodlarının bulunduğu xxx.html sayfasının title ve keywords ları tamamen farklıdır birbiriyle alakası yoktur buda yasak olduğunu açıkça belirtmektedir

frame ile iframe yi karıştırmayalım
hadi size kolaygelsin.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KaplumBaga' Alıntı:
Selam,
Dayanamadım bende yazacağım artık :)

daha önceleride buna benzer konular açılmıştı şu frame yasakmı bu frame yasakmı diye @doganli Arkadaş yukarıda hatırlattığı için bende destekliyeyim
''frame'' Adsensede yasak degil çünkü frame bir sitenin sayfa olarak parçası olabilir
frame_top
frame_left
frame_page gibi bunlar yasak degildir

"iframe" konusu adsense kurallarında hiç bahsedimiyor fakat yasaktır neden?
çünki içeriği olmayan bir Sayfada Adsense Reklamı gösterilemez diye bir MADDE var ve bu herşeyi açık açık anlatıyor
bana göre "iframe" = sayfanın içinde bir başka sayfanın belirli bir yerinin gösterilmesidir

iframe nin gösterildiği sayfadaki <title> xxxxx </title> ile gösterilen adsense kodlarının bulunduğu xxx.html sayfasının title ve keywords ları tamamen farklıdır birbiriyle alakası yoktur buda yasak olduğunu açıkça belirtmektedir

frame ile iframe yi karıştırmayalım
hadi size kolaygelsin.

İçeriksiz bir iframe kaynağının tek başına değil de içerik olan bir sayfada gösterilmesine ne diyorsun?_

Yaw ben bunu açık açık sordum adsense ekibine, ertesi gün mail geldi. Direk açıkladım durumu. Bire bir. Adam upuzun mail yazmış ama olmaz dememiş hiçbir yerinde, yasak da dememiş. TOS'da da bahsetmemiş. Neyse yaw çok uzadı..

KaplumBaga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olay cok basit Arkadaşım içerik olan bir sayfada içerik ile alakası olmayan bir başka sayfanın içerisindeki REKLAM gösterimi
Hile oluyor

yasak olmasaydı o zaman Tüm sitede iframe ile istediğin Reklamı çıkarırsın her Sayfada alakası olmasa bile.
örn. Fıkra sayfasında Hosting Reklamı

Dost acı sölermiş :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevgi sitesinde hosting reklami cikartanlar da var unutmayin bu sekilde
bence olay su siten ile ilgili reklam cikartmak serbest ama alakasiz reklam yasak

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abicim niye kendinizi kandırıyorsunuz
iframe yasak diyenlere google madalya mı veriyor ?

ben adsense nin içnde hiç iframe yazan bi yeri görmedim
haa mail attım bişey demediler diyen arkadaşlara
soruyorum sizin mail attığınız sayfalardaki iframeler içinde
adsense kodundan başka bişey varmı yok mu ?

istese iki satır javascriptle iframe içinde reklamı iptal eder uyarı çıkarır vs. vs..

adam iframe bişey demiyorsa sebebi şu
siz belki asp php cfm yada başka bişey kullanıyor olabilirsiniz ama halen html kullanan bi ton insan var ve bu adamlarında reklamlarını göstermek için bazı kolaylıklara ihtiyaçları var !

unutmayın insan hiç kimseyi kandıramaz sadece kendini kandırabilir

A

..::aTi::..

Misafir
bakın olay farklı iframe kullanacaksanız "Reklam çerçeveli bir sayfada gösterilecek. " solunda bulunan kutuyu İŞARETLEMEMELİSİNİZ. işaretlerseniz iframe içerisindeki yazılara göre reklam çıkar ve hileye girer. işaretlemezseniz ve boş bir sayfaya eklerseniz bu kodu iframe in bir etkisi kalmaz normal içeriğe göre reklamlar çıkar.

W

w0w

Misafir
KaplumBaga' Alıntı:
olay cok basit Arkadaşım içerik olan bir sayfada içerik ile alakası olmayan bir başka sayfanın içerisindeki REKLAM gösterimi
Hile oluyor

yasak olmasaydı o zaman Tüm sitede iframe ile istediğin Reklamı çıkarırsın her Sayfada alakası olmasa bile.
örn. Fıkra sayfasında Hosting Reklamı

Dost acı sölermiş :)
Kasap sitesinde çiçek reklamı çıkarmak kolay. Yada galatasaray sitesinde fener reklamı. önemli olan o reklama tıklatmak. Ondan google pek takmıyor bu işleri siz nedense 1 yıldır atlatamadınız iframe olayını. Sizin iframe tartışmanız bitene kadar ankaraya deniz yaparlar..

W

w0w

Misafir
Maxi' Alıntı:
Sanki sen yapmıyorsun. Bende seni attım. :D
Kısır döngü olcak herhalde :D
Yok atakan çok feci hile yapıyor google reklamını sayfanın en üstüne koymuş hemdeeeeeeeeeeeeeeeeeee bomba geliyor ARKA PLANI GRİ!!!!!!!!!!!!!!!! :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5