İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

frontpage mi,dreamweaver m,yoksa ne?

A

Anonymous

Misafir
Arkadaslar ben bu islere yeni baslayan birisi olarak,1-Coldfusion Studio 2-GoLife 3-FrontPage 4-Dreamweaver bu 4 editorden hangisini ogreneyim hangisinin digerlerine avantaslari var,lutfen yardimci olurmusunuz?

A

Anonymous

Misafir
walla bana soracak olursan ben frontpage i pek tavsiye etmem, tüm istediklerini yapamıyosun, ama 2002yi denemedim ,
dreamweaver ı sevmiştim , 1 onu dene belki seversin

A

Anonymous

Misafir
Baska bi yorum gelmedigine gore sanirim digerleride Dreamwevaer yonunde tavsiyede bulunuyorlar..Ozellikle Dreamweaver kullanicilarindan fikir duymak isterim dogrusu...???

A

Anonymous

Misafir
SLM
bu gibi html editörlerinden en kullanışlısı hiç şüphe yoktur ki dreamveawer dir yalnız bunları bilmek yeterli degildir...
mesela flash bilmek artık bir zorunluluk ve bunu yanında java...
bu iş komple bir settir...
dream..
flash...
java...
vb...
%++%/(%¨¨¨¨¨¨¨ğ
derde devadan gayrısı ilaç gelmezmiş bu taraflara
daha fazla bilgi için mail atabilirisin...

A

Anonymous

Misafir
bence direk olarak html yazmayı öğren elinle
çok daha rahat ediceksin.

ben ilk olarak dreamweaver ile başlamıştım ama html ögrendikten sonra çok çok daha rahat ettim..

çok fazla da bi tag yok..
zamanla öğreniosun zaten

editör olarak da home site kullanmanı tavsiye ederim..

kolay gelsin
heval

A

Anonymous

Misafir
front page gibi bir program varken elle html yazmak zaman kaybından başka birşey değildir dostum
eğer amacın html öğrenmek ise zaten frontpage kodlarını gösteriyor

A

Anonymous

Misafir
Arkadaslar hepinize cok tesekkurler,
Bir kac haftadir html kodlarini ogrenmeye basladim en azindan bir giris yaptim,bundan sonra Dreamweaver ogrenmeye de ufaktan basladim..Sanirim bir kac hafta sonra da sirasiyla Flash ve Java ogrenmeye baslicam insallah..Ondan Sonrasi pratik ve internette gezinerek tecrube asamasi sanirim..
Ne dersiniz?
[email protected]

A

Anonymous

Misafir
Thief in dediğine şiddetle karşı çıkıyorum. Html bilmek bütün ama bütün programlardan daha iyi. Bütün programlarda " table in table " yaparken karmaşıklık olabilir, birbirinin içine girebilir ama eğer kendin yazıyorsan hiçbir şekilde karıştırmazsın çünkü kaçtane table açtığını bilirsin. Bende web sitesi yapıyorum ve programlarla yapabileceğimden daha hızlı html yazıyorum. Html, hem hız hemde düşüncene açıklık sağlar. Programla kısıtlanabilirsin ama html öğrenirsen ve ( zaten çok tag yok ) her tag i bilirsen , hayal edebildiğin bir sayfayı yapabilirsin. Oyüzden hayatın boyunca programa bağlı kalmaktansa öğrende kurtul derim. Eğer table ların boyunu genişliğini, nekadar % koycam falan bilmiyorum dersen o zaman programdan yardım al

A

Anonymous

Misafir
ben de öğreneyim diyosan html den öğren yoksa diğerleri pratik

A

Anonymous

Misafir
merhaba arkadasim
ben web olayina asagi yukari 5 sene once girdim
su anda birak php yi borland c++ la ugrasiyorum
ilk yillarimda front page fln bilmiyordum
oyle kodlarla ara-bul-yaz yapiyordum
daha sonra ise fp gibi bir programla karsilastim
anladimki elle yazmam sadece zaman kaybiymis
bu ayni php ile phpMyadmin olayina benziyor
pma varken elle tablo acmak ne kadar sacmaliksa
front page varken de elle kod yazmak o kadar...
ve bundan da otesi sana soyleyebilecegim artık html dili diger dillere 3 numara küçük geliyor
simdi ise php&mySQL kullanarak yaptigim sitelerimde phpED kullaniyorum
birde hepimiz biliyoruz ki front page sadece bir web editörüdür
calismalarinda basarilar

www.cevapbul.net

A

Anonymous

Misafir
allah allah :) bu ne şiddet bu celal?
hem kimse sana php msql bilip bilmediini sormadı
biz de bişiler biliyoruzdur da bunu kişilik meseesi haline getirip bunu bunu biliom demioruz..

ben html yazarken açıp da note pad de yaz demiyorumki hem dreamweaver da görebilir yaparken

ben örneğin home site kullanıyorum..
böylece tek tek elimle yazmıyorum
ama ilk başladığımda dreamweaver dan önce html yazmayı öğrendim..

böylece dreamweaver da pratik bi şekilde sayfa yaparken hem de müdahele edip kodu anlayabiliodum en azından
bu çok önemli bişey

wordde sayfa yapar gibi yapmaktansa bişeyleri anlayarak yapmak lazım kanısındayım..
sonra en küçük bi değişikliği hemen html kodundan yapabilmelisin

ben 3yıldır bir web firmasında web takımında çalışıyorum
ve bu web firmasının ortaklarından biri de phpEd in editörü ergin soysal..
yani ergin abi
e biz de abilerimizden bişeler öörenmişizdir sanırım
bilmem anlatabildimmi..
;)

sadece buranın bi forum olduğunu ve asabiyete gerek olmadığını düşünüyorum..
sence?

herkese kolay gelsin..
hewi

A

Anonymous

Misafir
hewall, sadece düşüncelerimi yazdım, kişilik meselesiyle ne alakası var anlamadım
senin bu yaptigin ne yani bende php biliyorum, biz bilmiyoruz mu sanki, kendini begenmis :) gibilerinden...
ancak yanlis anlamissin!
bende senin gibi önceden elimle html yazdığımı fakat daha sonra fp 'yle tanisip isin daha kolaylastigini anlattım
buna da php ile örnek verdim
kesinlikle bir asabiyet yok, zaten böyle bir durum yok :)
söyledigin gibi burasi forum ve bizde tartisiyoruz, neden ? en iyisini bulabilmek icin
bu arada superonline'ın kurucularındanız ve sana yuzlerce isim verebilirim
phpEd in editörü ergin soysal'ın web firmanızın ortaklarından biri olduguna cok sevindim
kolay gelsin

A

Anonymous

Misafir
tamam kardeşim bak bi açıdan sende haklısın, yazarken örneğini görmek falan , bende diyorum ki kullanacağın programın kısıtlı olması , herşeyi yapamaması kötü. Onun yerine html yazarsın olur biter. Ben senin gibi php fln bilmem ama 4 senedir html ile ugraşıyorum. Ve mesela kolayweb in editörüne girdiğimde bomboş wordpad gibi yere yazmaya başlarım. Fp de denedim ama sevmedim, -- yanlız dediğin gibi ordan yazıpta kontrol etmen güzel olabilir. :) sinirler gerilmesin

A

Anonymous

Misafir
Merhaba,
Iyi calismalar.. Size yardım istediginiz konu hakkinda biraz bilgi Frontpage microsoftun urettigi ucretsiz bir yazilimdir. Dreamweawer ucretlidir. Fakat yi kullanildigi taktirde dreamw. performansini yakalayabilirsiniz.

A

Anonymous

Misafir
Arkadaslar,
Hepinize ayri ayri tesekkur ederim,bir ay gecti aradan,html kodlarini ogrenmeye devam ediyorum, frontpage yi az biraz da Dreamweaver MX 'i kullanmaya basladim.Benim anladigim kadariyla aslinda bir cogunuz ayni seyi tavsiye ediyyorsunuz.HTML kodlarini bilmek iyi ama Dreamweaver veya frontpage gibi editorleride kullanmak isinizi cok kolaylastiriyor.Neyse benim tercihim Dreamweaver MX den yana simdilik:)onu daha iyi kullanmaya calisacagim.Yanliz Coldfussion ve HomeSite 'a da bakmak istiyorum.Sanirim Merak etmeden olmuyor bu isler.
Anladigim kadariyla bu is bir tercih meselesi imis..

A

Anonymous

Misafir
:) tamam ben yanlış anlamışım pardon..

neyse işte hepimiz bişiler biliyoruz ve bişiler daha öörenmek için burdayız belki ?..
bildiklerimizi paylaşmak için de olabilir..

bence de dreamweaver ila yapıp ordan koda müdahale etmek güzel..

ben uzun bi süre boyle yaptim fakat simdi daha iyi hissediyorum cunku bazen dreamweaver ın kodlarını anlamıorum
ama elimle yazdığımda tertemiz sade bir kod çıkıo ortaya
bu açıdan güsel
ama pratik olması için tabiki dreamweaver...

herkese kolay gelsin..

sinirler gerilmio.. :)
sewgiler

A

Anonymous

Misafir
sana kolay gelsin kazimbey :)
ilk defa bole bi tartisma ortami olduu icin de aslinda mutlu sayilirim :)

aramıza 1 htmlci daha katıldı işte.. :)
çok diil bikaç ay sonra da sen yanıtlarsın arkadaşların sorunlarını..
biraz merak biraz araştırma..
tabiki heves en önemlisi..

istedikten sonra herşey oluo..

tekrar kolay gelsin diorum..

A

Anonymous

Misafir
FrontPage in ucrets oldugunu yeni duydum:)Sadece bundan sonra Xp ile beraber gelecegini duydum ve daha baslamadi,ben gecen hafta yeni Pentium 4, Win XP Compaq aldim fakat FrontPage birlikte gelmedi:(
Ve gecen hafta bir arkadasim 170 dolar odeyerek Frontpage 2002 aldi.
http://www.microsoft.com/frontpage/howtobuy/default.htm
Order Just FrontPage 2002
Here is pricing for new users and customers who want to purchase upgrades, along with a link to order FrontPage 2002 online.*
New-user price: $169 US
Upgrade price: $89.95 US

A

Anonymous

Misafir
Arkadaşlar,

İşi kötümsemiyelim.
Front Page, yada dreamweaver v.b , yok o iyi yok bu iyi, bunları boş verin. Hepsi işe yarar, hepside iyi... Kim hangisini öğrenmiş ise o onun için en iyisidir... Hepsinin birbirine daha iyi yönleri ve daha kötü yönleri var. Öncelikle ne yapacağın önemli... Amaç sadece web sayfası yapmak ise, bütün editörler bu işi yapar, ama amaç daha fazlası ise, yani database uygulamalarına girmek ise, buda kişilerin neyi daha kolay öğreneceğine bakar, öreğin bu asp olur, jawa olur, sql olur, php olur, coulfusion olur v.b, hepsi aynı işe yara + yada - yönleri olabilir, ama hepsi aynı işi yapar. Kimin kafası hangisine basarsa, hangisini daha iyi öğrenebilirse onu yapsın...

bobo

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5