İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ftp Yetkileri

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, şimdi joomla gibi sistemlerde başıma hoş olmayan bir sorun çıkıyor, olay şu.

FTPden joomlayı kuruyorum, bileşen kurduğumda joomla ile bu dosyaların ve dizinlerin yetkisi apache oluyor. Böyle olunca ftp programı ile bu dosyaların üzerine yazılamıyor. Veya ftp ile atmış olduğum dosyalara joomla üzerinden müdahale edemiyorum. Joomlayı bir örnek script olarak verdim, bu tarz yetki sorunlarım var.

Daha önce çalıştığım bir host firmasında böyle problemlerim hiç olmamıştı, neden böyle olur, ne gibi ayarlar yapmalıyım, yol göstererek yardımcı olabilecek olan biri varmı?

not: konuyu yanlış yere açmışım kusura bakmayın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Dizinlerin yetkisi neden Apache oluyor, ftp ile baglanip upload ettigin dosyalar username'e atanir. Ancak webden upload edersen Apache olurlar. Kontrol panelinin Dizin Yoneticisinden bu dosyalarin sahiplerini degistirebilirsin heralde.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayni problemi bende yasamistim mambo da, modul vs. yuklerken admin panelinden daha sonra tüm dosyalarin permissionlari felc oluyor.cozumunu hatirlayamadim ama ..

Makroturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onu joomla kendisi yapiyo o dosyalari silmek istedigin zaman ftp veya panelden degil joomlanin icinden silmeye calistiginda olumlu sonuc alirsin diger scriptlerde pek rastlanmaz bu soruna

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olay joomla ile ilgili değil hocam,güzel ayarlanmış bir sunucuda böyle bir problem yaşanmıyor.

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Joomla kendi upload ediyor, yani webden, dolayısıyla apache oluyor ama ftp den müdahale edemiyorum ozaman, veya yetkisi username olan dosyalara da webden elleyemiyorum

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
php suexecle mi derlendi ?

php open basedir protection aktif mi?

bu sunucu bizim sunucu mu :D yoksa senin makina mı? bizim makinada böyle bir problem olmaması lazım...

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php suexecle mi derlendi ?

php open basedir protection aktif mi?

bu sunucu bizim sunucu mu :D yoksa senin makina mı? bizim makinada böyle bir problem olmaması lazım...

Benim makine abi, seninkinde problem yok.
Bilion benim makine taze daha, ayarlıyoz herşeyi yavaştan. Joomladan bileşen modül fln kurunca da bunların yetkisinin username olması lasım

Napmek lazım ? Bilion annaşılan :D

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php suexec aktif olmalı. suexec aktif iken php'ler kullanıcı adına göre çalıştırılır, aktif değilken nobody kullanıcı ile çalışır ve ftp ile çekilen dosyaları apache çekmiş gibi görünür. php suexec modu açarsan, eğer başk bir sorun yoksa problem düzelecektir.

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu nasıl yapacağımı anlatabilirmisin abi vaktin var ise ? veya kaynak verebilirmisin

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar flood yapıyorum ama kaynak bulamıyorum bulduklarıma da bilgim yetmiyor.. Yardım edebilecek kimse yokmu

Bu arada cybercajk, open basedir aktif abi ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5