İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ftp'ye dosya yükleyemiyorum

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
K.adı ve şifremle giriş yapıyorum.Normalde herhangi bir klasöre dosya yükleyebiliyorum.Fakat bir tane klasör var, ona dosya yükleyemiyorum.

553-Can't open that file: Permission denied
553 Rename/move failure: No such file or directory
Rename/move failure: No such file or directory
Failed [Rename/move failure: No such file or directory]

Klasör sistem klasörü vs değil.Scriptin bir bileşen klasörü.Türkçe dil paketini yükleyecektim, ama yukarıdaki hatayı veriyor :) SSH'tan girip yüklemeyi denedim, yine hata verdi.Site kullanımda da değil, dosyalar kullanılmıyor.O klasörde bir sorun var, ama çözemedim. : )

Daha önceden böyle bir sorunla karşılaşmadım.Yardım ederseniz sevinirim..

M

Makro Servers

Misafir
You are unable to change anything on this account because the username listed under the home directory is proberl set to caption and not you username it should be.

If you would like me to reset the entire permissions to your current username, notify your host,

The problem normally is caused by theusername being changed causing permissions to be redone or somebody has shell access and changed ownership themselves.

Hesabın kullanıcı adı değişmiş olabilir yada hesap sahibi değişmiş olabilir yada shell yetkisi olan biri girip değiştirmiş olabilir ... (sanırım böle bişey :) ) chmod değiştirmeyi denedin mi?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makro Servers' Alıntı:
Hesabın kullanıcı adı değişmiş olabilir yada hesap sahibi değişmiş olabilir yada shell yetkisi olan biri girip değiştirmiş olabilir ... (sanırım böle bişey :) ) chmod değiştirmeyi denedin mi?

Owner : nobody yazıyor.Chmod değişiyor, fakat owner'da sorun var sanırım : )

Joomxplorer kurunca düzeldi.Fakat niye böyle bir sorun oldu acaba ?

M

Makro Servers

Misafir
SLiM_BoY' Alıntı:
Owner : nobody yazıyor.Chmod değişiyor, fakat owner'da sorun var sanırım : )

Joomxplorer kurunca düzeldi.Fakat niye böyle bir sorun oldu acaba ?

hesabın owner ını kontrol ettin mi? reseller olarak kim görünüyor eğer root ta açtıysan ve değişmişse tekrar root a taşı

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer bir modül yüklüyorsan joomlaya yada mamboya script atracılığıyla yada yüklediysen sahibi yada grubu nobody olur onu kullanıcı adına alman lazım unuda basit bir php scriptiyle system komutu ve chmod komutu yada exec chmod komutlarını kullanarak yapabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5