İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geçmiş Olsun :)) - Şampiyon G.S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cem Uzan para saçan birisi(35 milyon dolar veren) Faruk Süren de o parayı cebe indirmek isteyen birisi(50 milyon dolar alan) :)

Ben de artık cevap atmayacam bana karşı sorulmuş olan sorulara cevap verdim diyorum.

E

erotikbul

Misafir
Angelo' Alıntı:
Olayınız bu olmamalı, Galatasaray şampiyon olduysa bunu kutlamalısınız, Fenerbahçe'ye saldırmak da bu kutlamaların bir parçası değil. Ha yine dediğim gibi ezersiniz geçersiniz o zaman bir nevi kutlayın, biz de burada ağlayalım, ama böyle bir durum olmadığına göre, gerçekten Galatasaray'ın büyüklüğüne yakışmayan komik şeyler oluyor bunlar..

Ezmemiz için ne yapmamız gerekiyor ? Sizin ayarınızda takım kurup, 24./25. haftalarda mı şampiyonluğu ilan etmemiz gerekiyor ?

Angelo' Alıntı:
Fenerbahçe GS'yi yendi sampiyonluk onun olmali diye yazdigim herhangi bir yazi ya da cumle var mi? Allah askiniza nasil bu kadar demagojiyi bir arada uretiyorsunuz hep beraber. Yazdigima pisman oldum.

Bence Galatasaray yuzde yuz helal bir sampiyonluk kazanmistir yazmisken bunlari yazmaniz ilginc.. Ama bunu kutlarken Fenere bindik hop hop nasil koyduk diye sevinmeleri, Galatasaray'a yakismaz. Hem ortada oyle binme, koyma gibi seyler yasanmadi gibi bir tespit yaptim. Yanlis oldugunu dusunuyorsaniz buna cevap verin. Bir de zenginlik yetmez naralari, Fenerbahce'de oynayan butun oyuncularin akittiklari tere haksizliktir. Herhangi bir insanin meslegine boyle yorum yapilmaz, yapilmamalidir. Tespitlerim sonuna kadar dogru olup kisisel zevk veya renklere baglilik ile uzaktan yakindan alakasi yoktur.

Fenerbahce basarisiz olmustur, basarisizliginin nedeni para ya da baskanin kendini birsey sanmasi degildir. Galatasaray basarili olmustur, basarisinin onemli noktasi zor durumda mucadele edebilmeleridir, helal olsundur. Sadece eski Galatasaray taraftari MSN'de iletisine Fener'e horoz bindi, vestele 5 taksit, yok trabzon macinda goruscez yazmazdi, Ali Sami Yen'e bekleriz yazardi, aradaki farki vurguladim, cunku komik bi fark.

Daha da yazmam.

PS

alorak : satildi demedim, sadece besiktas super asilmadi maca dedim, bu da benim kisisel teknik analizimdir, besiktasi baglamaz : ) sike var filan diyecek kadar akilsiz degilim

Bu yazını baştan oku kendinle çelişiyorsun.
Unutma, Süper Lig, GS FB turnuvası değil.

Ayrıca webmaster forumlarında sürekli elit Fenerbahçe'li imajı yaratma olayından vazgeçsen diyorum. Angutcom'a git istersen, ama bu ara tavsiye etmem, pis kudurmuşlar : D

Forumdaki diğer Fenerbahçe'liler gibi olmayı dene. Onlar susup tebrik edebilmesini öğrenebilmiş.

hitix' Alıntı:
ben söyledim Fanatik bir KAYSERİSPORLUYUM ve hakkı yenen 2 klüpten biri biziz. Diğeri kim mi? Elbet de FENERBAHÇE

Tüm galatasaraylı kafasını 2 elinin arasına koyup düşünecek. Sezon boyunca ağlayıp duran başkan ve yönetim + futbolcular neden ağladı?

1. Fenerbahçe Elle gol attı 3 puan aldı.
2. Fenerbahçeye haksız 1 penaltı verildi.
3. Tuncay Baba Hindi dedi bize bindi vs.. vs.. gibi saçma sapan şeyler.

Öncelikle dün gece ve bugün ligin tüm takrarını GS ve FENERBAHÇE maçları için seyrettim. Özellikle saydım ki Fenerbahçenin 2 hatalı penaltısı Galatasarayın da 3 hatalı penaltısı var. Fenerbahçe birde elle gol atmış. Galatasaraylı defans oyuncuları ise 2 kere elle gollük pozisyon kesmiş hakem esgeçmiş.

Verilmeyenlere gelince Fenerbahçenin %100lük 6 penaltısı verilmemiş Galatasarın ise sadece 2 pozisyonu atlanmış.

Frikiklere gelince özellikle ligin 2. yarısında olmak üzere Fenerbahçenin 25e yakın tehlikeli noktadan kazandığı serbest vuruş Alex yüzünden bu adam atıyor veya attırıyor es geçilmiş. Galatasarayın ise sadece 8 frikiği verilmemiş.

Gösterilmesi gereken kırımızı kartlar konusunda Galatasaray 4-3
Gösterilmesi gereken sarı kartlar konusunda ise Galatasaray 16-11 önde.

Bu verileri Fenerbahçeli bir adam çıkarmıştır diyenler açar ligin tekrarında önemli anlara bakar anlar.

Bu mudur Fenerbahçeyi kayırmak? Ben burada galatasarayın sürekli itilerek zirvede olması için zorlandığını aksi halde Fenerbahçenin 5-6 hafta önce şampiyonluk ilan edeceğini görebiliyorum.

Şimdi kalkıp da elle gol attılar yoksa biz 10 puan fark atardık diye saçma şeyler söylemeyin. Hangi takımın daha iyi olduğu ortadadır. Neden mi?

Rakibinle 4 kere karşılaşıyorsun. Biri kendi evinde olmak üzere 3 kere yeniliyorsun. Üstelik rakip kendini zorlamıyor bile neden mi?

Şampiyonluk maçına çıkıyorsun. Rakip seni ilk kez ciddiye almış 4 tane atıyor.

Son olarak hala gelip de alın teri ile şampiyon olduk hakem feneri kolladı diyenlere helal olsun.. sevinmeye devam

Gerçekleri görmek isteyenler varsa da bu ligte 1990'dan sonra GS sürekli devlet ve Federasyon tarafından desteklenmiştir. Bu gerçeği herkes biliyor ama kabullenmeyenler olacaktır. Aradaşın biri demiş ki biz Hagili dönemde 2 değil 4 kere şampiyon olduk. ilk 2sine bak nasıl şampiyon oldunuz anlarsın. Hakemin suratına balgam atan oyuncunuz ceza almadı şimdi kalkıp Fener elle gol attı derken insan utanır biraz. 25 golle gol kralı olan oyuncusunun 18-19golünü penaltıdan atmasına utanır insan. Gerçekleri görün burada hakkı yenen tek takım Kayseri bir diğeri ise Fenerdir. Fener kendini toplar bi şekilde ama ya Kayserinin küme düşme maçı olsaydı bu? GS yine 2-3 oyuncu transferi ile maçı bağlar mıydı?

En son olarak da kapanan ve kapanması gereken saha olaylarına bakarsak Galatasarayın kayıtsız koşulsuz ve büyük bir azim ile desteklendiğini görürüz.

Beşiktaş maçı da satılmıştır. Bu gerçektir. 93. dakkada gol oldu satılsa ilk yarıda iş biterdi gibi saçma şeyler söylenmesin. Sen maçın satıldığını anlasan FIFA da anlar ve tescil etmezdi. Çok büyük cezalar gelirdi BJKli başkanın söylediklerinden sonra açık açık maç verilse GS'ye.

Ama bunu ben anlıyorum nasıl mı?

BJKnin direkten dönen topuna ve şutun çekildiği mesafeye bakarak... Aynı topu ben aynı direkten 5 şut çekerek 5ini de direğe sabitlerim. 5te 5 direk olur yani. Ben yapıyorsam BJK'li X bi futbolcu da yapar diye düşünüyorum.

Cordobanın yaptığı penaltı da cabası.. Maçtan sonra Tümerin vs.. Cordobanın üzerine yürümesini saymıyorum bile.

Fazla Söze gerek yok
Bugün GSye gelen bu şampiyonluk Federasyonun hediyesidir. Ben şahsen Fenerli olmuş olsam bunu ispatlar adamların çenesini kapatırdım. Ligin önemli anlarından oluşan 1-2 saatlik bir film ile bu mümkün.

Şimdi GS'liler gelip de bana hikaye anlatmasın. Ligin en çok şike yapan en çok maç alan takımıdır GS. Öyle bir takımdır ki uzatmasız maçı 98 dakika oynayıp penaltı atmıştır. Maçlardan sonra maçı yöneten hakemler istifa etmiştir.

Fenerbahçeyi de anlamadım doğrusu daha ligin ilk 4-5 haftasında verilmemiş 2-3 penaltı vardı ve adamlar çıkıp konuşmadı. Çok sessiz kalınca da suçlu oldular. Yaman hırsız sakin evsahibini bastırırmış örneği oldu tam olarak. Sanırım Fener de o maçlarda puan kaybetmediği için ve takımını çok güvendiği için fazla ses çıkarmadı.

GS'lileri tebrik etmiyorum. Son sözüm budur yine

Beşiktaş maçı da satılmıştır. Bu gerçektir. 93. dakkada gol oldu satılsa ilk yarıda iş biterdi gibi saçma şeyler söylenmesin. Sen maçın satıldığını anlasan FIFA da anlar ve tescil etmezdi. Çok büyük cezalar gelirdi BJKli başkanın söylediklerinden sonra açık açık maç verilse GS'ye.

Ama bunu ben anlıyorum nasıl mı?

BJKnin direkten dönen topuna ve şutun çekildiği mesafeye bakarak... Aynı topu ben aynı direkten 5 şut çekerek 5ini de direğe sabitlerim. 5te 5 direk olur yani. Ben yapıyorsam BJK'li X bi futbolcu da yapar diye düşünüyorum.

Yorumları neyi izleyip yaptığın çok açık. Eminim ligin tamımını tüm önemli pozisyonları izlemişsindir : D Hala gülüyorum. Tümer maçı satmış diyorsun ha ? 1-0'ı atmış adama, niye 2-0 yapmadı diye sattı diyorsun ha ? Sende 5'ini direğe isabet edersin ha. HAHAHAHAHAHAHAHAHA !!!

G.serispor'a iki kere 3, G.Seri Erciyes'e de son dakikalarda koymamız bu yazıyı yazmandaki temel neden olmasın ? Ne koymuş bu Galatasaray'da G.seriye ya ?

Sahanızda boru gibi gollerle, 3-1.
Rengini satan kardeşinize, son dakikada 2-1.
Gene takımınızı, Samiyen'de, attığımız golü çizgide elle çıkarmanıza rağmen 4-2. (Yoksa sen direkleri döven Emre Toraman mısın ? Samiyen'in direklerini dövmeni de Aziz amca mı söyledi. Yoksa Aziz Yıldırım mısın sen utancından başka nicklere büründün ? )
Son haftada Samiyen'de eze eze 3-0.

Anlıyorum seni aslında.

Not: Malum takımın malum taraftarları, vereceğiniz - repler kadar size selamlarımı yolluyorum ;)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Jardeli mardeli bırakmalı, şampiyonluğumuzun keyfini çıkartmalıyız.
Galatasaray 2005/2006 Şampiyonu olmuştur, bir kez daha tebrik ediyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bana verdigin herhangi bir cevap yok koskoca 5 paragraflik postu quote edip de, verdigin cevap angutcoma git, elit fenerbahceli imaji yaratma filan olmus. Madem cevap vermeyeceksin onca yaziyi neden quote ediyorsun, elit fenerbahcel imajim filan yok, zaten elit bir insanim, hayatimin belirli donemlerinde Galatasaray'i da destekledim. Sizin gibi anlamsiz satasma yapanlarin (angutcom veya hangi yakinlik ve samimiyet ile bana emir kipinde oneriler getirebiliyorsan) aksine kisiligimi takimimla ortaya koyan birisi degilim. Lutfen dogru duzgun tartismak istemeyenler, benim mesajlarimi alinti yaparak altina cocukca seyler yazmasinlar, rica ediyorum.

Bu arada Turkiye'de Gayseri diye bir il yok.

E

erotikbul

Misafir
Angelo' Alıntı:
Bana verdigin herhangi bir cevap yok koskoca 5 paragraflik postu quote edip de, verdigin cevap angutcoma git, elit fenerbahceli imaji yaratma filan olmus. Madem cevap vermeyeceksin onca yaziyi neden quote ediyorsun, elit fenerbahcel imajim filan yok, zaten elit bir insanim, hayatimin belirli donemlerinde Galatasaray'i da destekledim. Sizin gibi anlamsiz satasma yapanlarin (angutcom veya hangi yakinlik ve samimiyet ile bana emir kipinde oneriler getirebiliyorsan) aksine kisiligimi takimimla ortaya koyan birisi degilim. Lutfen dogru duzgun tartismak istemeyenler, benim mesajlarimi alinti yaparak altina cocukca seyler yazmasinlar, rica ediyorum.

Bu arada Turkiye'de Gayseri diye bir il yok.

Verdiğim cevap açıktı, iki takımın birbirini yenmesinin şampiyonluk ile alakasının olmadığını savunmana rağmen, mesajın sonunda bunun tersini ima etmeye çalışman, senin çeliştiğini gösterir.

Emir kipinden alındıysan, düzelteyim bir tavsiye olarak kabul edebilirsin. Fenerbahçeli taraftarlar, 14 Mayıs 20:45'den itibaren hazımsızdır, mordur, mosmordur ve bunu kimi olduğu gibi, kimi de "elit" havası yaratarak ifade etmektedirler. Biz takıyormuyuz, tabi ki hayır ama gölge etmeyiverin, tebrik etmesini bilin.

Tebrik edip olaydan çekilen Fenerbahçe'lileri tebrik ediyor, onlara teşekkür ediyorum ayrıca. Kalanlar boşa konuşmasınlar, angutcom ağlama duvarında takılsınlar biraz da biz de eğlenelim, gülelim.

Ayrıca, herkese kullandığı üslup ile cevap vermek gerekir. Elit olduğunu zannedene, aynen;
Kahve ağzını bile doğru dürüst kullanamayıp, yok ben Kayseriliyim deyip de altında zırvalayana da kullandığı üslup ile aynen.

Gayseri diye bir şey yazmadım ayrıca, dikkat edersen bunu sen kullanmışsın :)

Ayrıca Türkçe kullanma edebiyatına gireceksek -nerede yaşadığını bilmiyorum-, ö,ö,ü,ğ,ş içeren bir klavye ile yazman gerek.

Neyse konu değişmesin, Galatasaray'ın şampiyonluğu kutlu olsun.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tersini ima etmeye calismadim, hersey cok acik ve net yaziyor orada. Eski GS'li arkadaslarim boyle yapmazdi simdi boyle oldu dedim. Hatta kendi destekledigim takimi da kucumseyerek eskiden Fenerlilerin yaptigi seyler de bunlar dedim.

Ben 10 kere tebrik ettim, helaldir dedim. Sen Hazimsiz, doyumsuz mosmor yazarak hayasiz bir insan oldugunu gosteriyorsun ki, bu davranis bicimin cok yanlis. Hala angutcom yaziyorsun bu da ikinci terbiyesizligin.

G.serispor yazdin anlayamadim ne demek istedigini, hala da anlayabilmis degilim ama onemi kalmadi.

Hangi klavyeyi kullandigimin seni ilgilendirdigini sanmiyorum. Turkce kullanma konusu geyik (edebiyat degil) olsun diye soylenmedi, fiziksel klavyenin durumundan bagimsiz olarak dogru duzgun cumle kurabildigim icin gayet mutluyum, bunu da kafasi calisan insanlarla paylasiyorum, arada cevaben bizim arka parkta oynayan cocuklar gibi cevap atanlar cikinca da soyluyorum. Bu dogal birsey.

Sonuc olarak biz burada tribun yapmiyoruz, fikir alisverisi yapiyoruz, FB-GS kavgasi da yapmiyoruz, gelip de ortaligi karistiran konuyu degistiren, yaklasik 9. sayfada sensin. O yuzden konuyu goturenlere fazla karisma (bir oneri de benden)

Ben daha fazla zaten yazmayacagim, kufur etseniz gene yazmayacagim, hayasizliga tahammulum yok.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben bu konuyu kapattım tebrik edip ama moderator olarak acaba ters bir durum varmı diye mesajları okumak zorundayım. Konuyu kilitleyip, Galatasaraylılara saygısızlıkta etmek istemiyorum ama hem bir Fenerbahçe li olarak hemde bir moderator olarak arada kalıyorum. Lütfen daha fazla uzatmayın. Kimseye faydası yok çünkü..

E

erotikbul

Misafir
Angelo' Alıntı:
Tersini ima etmeye calismadim, hersey cok acik ve net yaziyor orada. Eski GS'li arkadaslarim boyle yapmazdi simdi boyle oldu dedim. Hatta kendi destekledigim takimi da kucumseyerek eskiden Fenerlilerin yaptigi seyler de bunlar dedim.

Ben 10 kere tebrik ettim, helaldir dedim. Sen Hazimsiz, doyumsuz mosmor yazarak hayasiz bir insan oldugunu gosteriyorsun ki, bu davranis bicimin cok yanlis. Hala angutcom yaziyorsun bu da ikinci terbiyesizligin.

G.serispor yazdin anlayamadim ne demek istedigini, hala da anlayabilmis degilim ama onemi kalmadi.

Hangi klavyeyi kullandigimin seni ilgilendirdigini sanmiyorum. Turkce kullanma konusu geyik (edebiyat degil) olsun diye soylenmedi, fiziksel klavyenin durumundan bagimsiz olarak dogru duzgun cumle kurabildigim icin gayet mutluyum, bunu da kafasi calisan insanlarla paylasiyorum, arada cevaben bizim arka parkta oynayan cocuklar gibi cevap atanlar cikinca da soyluyorum. Bu dogal birsey.

Sonuc olarak biz burada tribun yapmiyoruz, fikir alisverisi yapiyoruz, FB-GS kavgasi da yapmiyoruz, gelip de ortaligi karistiran konuyu degistiren, yaklasik 9. sayfada sensin. O yuzden konuyu goturenlere fazla karisma (bir oneri de benden)

Ben daha fazla zaten yazmayacagim, kufur etseniz gene yazmayacagim, hayasizliga tahammulum yok.

Halk olanı, halktan olanı karşıma alır konuşurum. Sınıf yaratmaya çalışanlar, elit takılanlar, biz cumhuriyet kurduk diye ortada gezenlerin hepsi de aynıdır benim için. Tamam bu da benim senle ilgili son mesajım olsun. Angutcom'u da sen istedin diye herhangi bir şekilde yazamam. Sen Angutcom'u tanımıyordun gerçi değil mi :) Son tavsiyem, bir hazım ilacı içiniz. :)

Bu arada önerini kabul etmedim, arada adam gibi tebrik edip çekilenlerin dışında, meydanı boş bulanlar sallamış sayfalar boyu ve son Kayserili arkadaşın yazdıkları da çok ilginçti, ondan değişik bir tarzda yaklaştım.

Tebrik edebilen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum, Angelo sana da -atışma şeklinde olsada- düzeyli tartıştığın için teşekkür ediyorum. + rep verdim bunun için.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BOLUM 1:

BOLUM 1:

Hayatim boyunca her zaman GS tarihinin gelmis gecmis en saibeli zamaninin 1996-98 yillari arasinda oldugunu dusunmustum. Bu arastirmayi yapmadan once bu sezonun GS acisindan saibeli ve hakem hatalariyla dolu bir sezon oldugunu zaten biliyordum ama bu sezonun 1996-98 yillarindan daha beter oldugunu tahmin etmiyordum. Arastirmam sonucu gordum ki, bu sezon GS'nin son 15 yilda hakem hatalariyla en cok puan kazandigi sezon. GS'liler bunu o kadar sessizce ve profesyonelce yapiyorlardi ki kimse farkina varmiyordu. Hatta ben dahil bir cok Fenerbahceli bile bunun farkina varmadi. Antu forumlarinda dahi zaman zaman Anelka'nin elle attigi gol ve Nobre'nin samsunspor macinda kazandigi haksiz penalti devamli gundeme oturdu. Butun sezon boyunca bu iki pozisyondan baska pozisyon konusulmadi. Bu iki pozisyon surekli gundemde tutularak sanki sezon boyunca yapilan hakem hatalarinin cogu Fenerbahce lehine gerceklestigi havasi estirildi. Hatta bir cok Fenerbahceli seyirci bile bu fikri paylasiyordu. Medya GS'yi sezon boyunca, fakir, gururlu ve mazlum takim olarak tanitti. Bu reklam ve kampanya o kadar yogun bir sekilde yapiliyordu ki gazetelerde bazi Fenerbahce'li spor yazarlari bile GS'yi savunan yazilar yaziyordu. Bir iliskide eger adamin teki karisini aldatmissa bunu gizlemek icin kiskanc es rolunu ustlenmeye baslarmis ve sanki karisi onu aldatiyormus gibi bir hava yaratirmis. Bu sene hakem hatalariyla cok puanlar kazanan GS de sanki hakem hatalariyla puan kazanan takim Fenerbahce'ymis gibi bir hava yaratmaya calisti. Ilgincti ki gercekte GS bir cok maci hakem hatasiyla aliken, Fenerbahce'nin kazandigi maclarda bile aleyhine bir suru hakem hatasi vardi.

Herkesin bu sezon merak ettigi bir konu vardi. Nasil oluyordu da maddi kriz icinde cirpinan, elinde bir tane dunya capinda yildiz olmayan, oyuncularinin parasini bile odeyemeyen Galatasaray ile Turkiye'de en iyi futbolculara ve tesislere sahip olan, maclarini 52 bin kisilik stadda oynayan Fenerbahce ayni puanda oluyordu. Ustelik Fenerbahce Galatasaray'i ligde 2 macta da yenmisti. Buna pek aciklama getiremeyen medya olaya farkli bir acidan bakti ve GS'lileri "her turlu imkansizliklara ve zorluklara ragmen ligin zengin ve simarik ogluyla basa bas mucadele eden fakir ama gururlu genc" olarak lanse etti. Acaba gercekten oyle miydi? Nasil oluyordu da Aydin, Ferhat, Ugur'dan olusan kardo Anelka, Appiah ve Alex gibi oyunculardan olusan kadroyla basa bas gidiyordu. Iste bu belgesel ligde oynanmis tum maclari tek tek analiz ederek bu soruya cevap bulmaya calisacak.

Bu basita alinacak bir arastirma degildir. Bu arastirma haftalarca surdu ve kac saatimi harcadigimi ben bile bilmiyorum. Once iki takimin taraftar forumlarina girdim ve iki takimin oynadigi 34'er macin yani yaklasik 66 macin mac topigini bastan sona okudum. Bu da yuzlerce, belki de binlerce sayfa yazi okumak demekti. Bundan amacim iki takimin maclarinda olusan tartismali pozisyonlari bulmakti. Sonra her macin oynandigi gunun ertesi gununun gazetelerini tarayarak forumlara yansimayan diger tartismali pozisyonlarin da listesini cikarttim. Bu islemden sonra listesini yaptigim bu pozisyonlarla ilgili spor yazarlarinin yorumlarina baktim ve onlarca, pozisyonun da videosunu bizzat izledim. Sunu rahatlikla soyleyebilirim ki toplam 66 macin her birine rahat rahat en az 1 saat ayirmisimdir. Bunu ovunmek veya alkis almak icin degil bu arastirmanin ne kadar ciddiyetle hazirlandigini gostermek icin soyluyorum. Her mactaki her pozisyona (hatta bazen verilmeyen tac ve kornerler kadar basit pozisyonlara kadar) objektif bir sekilde inceledim ve asagidaki arastirma ortaya cikti. Umarim begenerek ve zevk alarak okursunuz. Gerci okurken ne kadar sinirleneceginizi, GS'ye ne kufurler edeceginizi tahmin etmiyor degilim. Okuyun da gorun tromso'ye elenen, bize her 2 macta da elenen GS nasil oluyor da bizimle ligde kafa kafaya gidiyor.....

1. HAFTA:

G.Birliği-F.Bahçe: 0-0

Macin 40. saniyesinde Serkan tekme yedi ve sahada sakatlik gecirdi. Hakem faul verdi fakat kart vermedi. Macin 9. dakikasinda Alex cezaalanina girmek uzereyken yere indirildi ve hakem faulu vermedi. Fenerbahce tehlikeli yerden faul kazanabilirdi. Ozellikle macin ilk 30 dakikasinda hem Alex hem de Nobre bir cok kereler tekme yemesine ragmen hakem faul vermedi. Macta Fenerbahce'nin 2 topu direkten dondu.

G.Saray-Konya: 2-1

Galatasaray maci 2-0 onde gotururken Konyaspor bir penalti kazandi ve skoru 2-1 yapti. Bize gore penalti karari hakliydi. Macin ikinci yarisinda en az 3-4 pozisyonda Hasan Sas hakemin verdigi bazi kararlari begenmeyince hakemin uzerine yurudu fakat kart gormedi. Yine de macta skoru degistirebilecek bir hakem hatasi olmadi.

2. HAFTA:

A.Gücü-G.Saray: 0-1

Macin 8. dakikasinda Galatasarayli Necati cezaalani icinde yere indirildi ve hakem Selcuk Dereli oyunu devam ettirdi. Macin 28. dakikasinda da Ankaraguculu Umut GS cezaalaninda yere indirildi ve hakem bu kez de Ankara'nin penaltisini vermedi. Mac 0-0 devam ederken Galatasaray 90+4'te buldugu golle maci 1-0 kazandi.

F.Bahçe-D.Bakır: 2-2

Fenerbahce'nin yaz doneminde oynadigi bir hazirlik macinda cikan olaylardan dolayi Fenerbahce'ye federasyon tarafindan komik bir ceza verilmisti ve Fenerbahce maci bos stadda oynayacakti yani daha mac baslamadan haksizliklar baslamisti. Fenerbahce macin 10. dakikasinda Ilyas'in frikikten attigi harika golle 1-0 maglup duruma dustu. Macin 37. dakikasinda Fenerbahce'nin yuzde yuzluk gol pozisyonu ofsayt gerekcesiyle kesildi. Ofsayt karari yanlisti. Macin 45. dakikasinda bu kez de Anelka'nin bir gol pozisyonu ofsayt karariyla haksiz bir sekilde kesildi. Macin ilkyarisi 1-0 bitti. Ikinci yarinin baslarinda diyarbakirspor bir gol daha buldu ve skoru 2-0 yapti. Golden once Fenerbahce'li Serkan'a yapilan ve hakemin gormek istemedigi net bir faul var. Fenerbahce ikinci yarida baski kurararak skoru 2-2'ye getirdiginde macin bitimine 13 dakika kalmisti. Stresli macin 90. dakikasinda Tuncay kirmizi kart gordu. Mac 2-2 bitti. Macta Fenerbahce'nin 1 topu direkten dondu. Federasyon bu maci seyircisiz oynatarak Fenerbahce'nin 2 puanini caldi.

3. HAFTA:

Ç.Rize-F.Bahçe: 1-2

Fenerbahce sahaya ligdeki bu sezonki ilk galibiyetini almak icin cikti. Macin 7. dakikasinda cezaalaninin cok yakininda Nobre yere indirildi ve hakem oyunu devam ettirdi. Ilk yarida Rize'yi kendi yarisahasina hapseden Fenerbahce Semih ve Nobre'nin ayagindan tam 7 tane net gol pozisyonunu kacirdi. Macin 45. dakikasinda Rizespor tartismali bir penalti kazandi ve bu penaltiyi gole cevirince ilk yariyi 1-0 onde kapatti. Penaltiyi veren isim de Fenerbahcelilerin yakindan (!) tanidigi Metin Tokat. Ikinci yariya hizli baslayan Fenerbahce Nobre'yle skoru 1-1 yapti. Gol oncesinde top Nobre'nin eline carpmisti fakat hakem gormemisti. Daha sonra Semih'in golu skoru 2-1 yapti. Macta hakem iki takim lehine de birer hata yapmisti fakat ilk yarida 7, ikinci yarida da 4 tane net gol pozisyonunu kaciran Fenerbahce 3 puani tamamen haketmisti.

G.Saray-Malatya: 5-2

Galatasaray maca hizli baslayarak ilk dakikalarda 1-0 one gecti. Bundan birkac dakika sonra Malatyaspor bir penalti goluyle skoru 1-1 yapti. Macin 20. dakikasinda Altan'in attigi golle GS skoru 2-1 yapti. Malatyanin kalecisi Fevzi kaleyi tutan tum sutlari iceri aldi. Macin 27. dakikasinda Malatyanin net bir gol pozisyonu ofsayt bahanesiyle kesildi. Ilk yari bitmeden Malatyaspor Mustafa Ozkan'in goluyle skoru 2-2 yapti. Malatyaspor maci en az berabere bitirebilecek bir takimdi fakat kaleci fevzi hesaba katilmamisti. Galatasaray ilk yari bitmeden hemen once bir sut daha cekmeye karar verince skor 3-2 oldu. Her Fenerbahce macinda yildizlasan Fevzi kaleyi tutan sutlarin hicbirini kurtarma zahmetini gostermiyordu. Galatasaray ikinci yarida 2 gol daha buldu ve maci 5-2 kazandi.

4. HAFTA:

G.Antep-G.Saray: 2-2
Mac 0-0 devam ederken 30. dakikada Tomas'in rakibine attigi dirsegi gormeyen hakem Arzuman kirmizi kartlik pozisyonda faul bile vermedi. Galatasaray maci 40. dakikasinda Umit Karan ile 1-0 one gecti. Bundan 3 dakika sonra Lazarov skoru 1-1 yapti. Ikinci yarida macin bitmesine 30 dakikadan az zaman kala Gaziantepspor 2-1 one gecti. Macin 87. dakikasina 2-1 girilirken Gaziantepspor'dan Hasan Yurt komik bir sekilde 1 dakika icinde ust uste 2 sari kart gorup kirmizi kart gordu. Macin 87. ile 90. dakikasi arasindaki 3 dakikalik dilimde Galatasaray 7 tane serbest atis kullandi. Hakem GS'ye beraberlik golunu attirmak icin tum takdir haklarini GS lehine kullanmaya basladi. Macin 89. dakikasinda Umit Karan kendini yere atinca Ismet Arzuman cezaalaninin hemen onunde GS'ye serbest atis hediye etti. Atisi kullanan cinconlular topu auta atti fakat hakem bir bahane bularak atisi tekrarlatmaya karar verdi. Ayni dakikada Antepli oyunculara ust uste sari kartlar cikti. GS'liler frikiki kullandilar ve yine gol olmadi. Hakem de atisi ucuncu kez tekrarlatmaya karar verdi ve itiraz eden antepliler sari karttan nasiplerini aldilar. Hakem macin son dakikalarina imzasini atmisti. Bu da yetmezmis gibi hemen hemen hic duraklama olmayan ikinci yarida 5 dakika duraklama ekleyen hakem GS'ye gol attirmak icin elinden geleni yapti. Herkes mac 2-1 bitecek diye beklerken GS 90+4'de hasan kabze ile gol atip skoru 1-1 yapti ve 1 puani kurtardi. Sonuc olarak GS'ye son 3 macta toplam 15 dakika uzatma verilmisti ve GS bu dakikalarda toplam 2 gol bulup 4 puan cikartmisti.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
F.Bahçe-Samsun: 5-2
Ligin 4. haftasi gelmisti ve Fenerbahce daha ilk kez kendi seyircisi onune cikiyordu. Fenerbahce macin 15. dakikasinda 1-0 maglup duruma dustu. Macin 17. dakikasinda Alex efsane bir golle (YOK BOYLE BIR GOL!!!) skoru 1-1 yapti. Macin ilk yarisi 1-1 bitti. Macin ikinci yarisinda anelka skoru 2-1 yapti. Macin 72. dakikasinda Nobre skoru 3-1'e getirirken, 89. dakikada Serkan skoru 3-2'ye getirdi. Fenerbahce duraklama anlarinda 2 gol daha bularak maci 5-2 kazandi. Macta skora direk etki edebilecek hicbir hakem hatasi gerceklesmedi. Fenerbahce haftayi Galatasaray'in 2 puan gerisinde kapatti.
10. HAFTA:

G.Saray-Denizli:

Macin 9. dakikasinda GS hasan sas'in goluyle 1-0 one gecti. Hasan Sas mac 1-0 devam ederken kameralara 2 kez hakeme kufur ederken yakalandi fakat hakeme bir turlu yakalanamadi. Ikinci yarida denizlispor skoru 1-1 yapti ve mac bu skorla bitti. Macta Denizlispor'un 2 topu direkten dondu. Macta GS'liler hakem Selcuk Dereli'nin aleyhlerine verdigi her karar sonrasi onun etrafina dolusarak dakikalarca itiraz ettiler ama hakem hicbirine kart gostermedi. Sonucta GS 2 puan kaybetmisti. Mactan sonraki gun hakan sukur gazetelere "hakem altimizi ince ince oydu" derken birkac gun sonra da "ozur dilerim, maci banttan izledim ve hakemin sonuca etki eden hata yapmadigina karar verdim" dedi.

Malatya-F.Bahçe:

Fenerbahce galibiyet almasi durumunda liderle ayni puana gelecekti. Fenerbahce maci zorlanmadan 3-0 kazandi ve GS ile puanini esitledi. Macta skoru degistirebilecek bir hakem hatasi olmadi.

11. HAFTA

F.Bahçe-G.Antep:

Macin hakemi Cem Papila'ydi ve mac kadikoydeydi. Fenerbahce maca cok iyi basladi ve ilk 10 dakikada iki net gol pozsiyonuna girdi fakat Nobre pozisyonlardan yararlanamadi. Ilk yarim saatte Fenerbahce baskisini arttirirken Fenerbahce'lilere rakip ceza alani yakinlarinda yapilan 3 net faul verilmedi. Ilk yarida gaziantepspor cok sert bir futbol oynadi ve hakem buna zaman zaman goz yumdu. Ilk yari 0-0 bitti. Ikinci yarinin 10. dakikasinda Appiah'in sert sutu direkten dondu ve donen topu Nobre tamamladi fakat hakem ofsayt gerekcesiyle golu iptal etti. Bundan hemen sonra Appiah sari kart gordu. Macin 64. dakikasinda Fenerbahce'nin bir topu daha direkten dondu. Macin 70. dakikasinda Fenerbahce'nin net bir gol pozisyonu ofsayt karariyla kesildi. 85. dakikada Gaziantepli faruk bir topu elle cikardi ve top disari gitti. Hakem penalti yerine korner verdi. Macin son dakikasinda Fenerbahce tartismali bir penalti kazandi. Penaltiyi Alex gole cevirdi ve mac 1-0 bitti. Belki Fenerbahce'nin kazandigi penalti dogru bir karar degildi fakat ondan once verilmeyen penalti ve Fenerbahce aleyhine yapilan buyuk hatalar vardi. Fenerbahce 11 gol pozisyonu kacirdigi mactan 3 puanla cikti.

G.Birliği-G.Saray:

Galatasaray deplasmanda Genclerbirligine 2-1 yenildi ve mactan sonra ergun gursoy: "Hakem biraz acemi bir görüntü çizdi ancak maçın sonucuna tesir edecek bir hata yapmadı. Fenerbahçe maçının hakeminden daha iyi bir yönetim gösterdiğini söyleyebilirim. İki haftadır kötüyüz. Ama lig uzun bir maraton, inişler ve çıkışlar olması çok normal" dedi.

12. HAFTA:

G.Saray-D.Bakır:

GS'li Metin Tokat'in yonettigi ve 14 bin seyircinin izledigi macta GS diyarbakirsporu konuk etti. Macin ilk 25 dakikasinda GS rakip kaleye bastirirken Metin Tokat da GS'li oyuncularin her yere dustugu pozisyonda hic beklemeden GS'ye faul verdi ve tum takdir haklarini GS lehine kullandi. Yine de GS henuz golu bulamamisti. Macin ilk 30 dakikasinda GS'liler diyarbakir kalesine toplam 1 sut cekmisti ve o da uzak farkla auta gitmisti. Macin 33. dakikasinda Necati cezaalanina girdi ve kendini nazikce yere birakti. Hakemi aldatan hareket oldugu cok belliydi. Zaten yillarca arif'e sayisiz penalti hediye eden metin tokat bile bu penaltiyi vermedi ama necati'ye gostermesi gereken sari karti da gostermedi. Macin 40. dakikasinda hakem GS aleyhine ilk hatasini yapti ve Hakan Sukur'un topla bulusmasina ofsayt karari verdi. Gercekte ise pozisyonda ofsayt yoktu. Macin ilk yarisi 0-0 bitti. Ilk yarida kaleyi tutan hicbir sut cekilmedi. Cekilen 1-2 ciliz sut auta gitti. Ikinci yarinin 10. dakikasinda GS'li Volkan cezaalanina giren diyarbakirli oyuncuya celme takip net bir penalti yapti fakat hakem vermedi. Bu karar hakemin macin basindan beri yaptigi en buyuk hataydi. Bu dakikadan sonraki 10 dakikada Burhan ile diyarbakir 2 net gol pozisyonundan yararlanamadi. Cincon sahada dokuluyordu ve henuz kaleyi tutan bir sut bile cekmemisti. Macta son 10 dakika yaklasirken Umit Karan GS'nin macta kaleyi tutan ilk sutunu cekti ve kaleci de topu iceri alinca mac 1-0 oldu. Bundan birkac dakika sonra Diyarbakirspor tehlikeli bir yerden frikik kazandi fakat hakem baraji 9,15 yerine 5 metre uzakliga kurdurunca frikikten sonuc gelmedi. Son dakikada da Ilic skoru 2-0 yapti ve GS maci aldi. Macin hakki en azindan beraberlikti. Diyarbakirspor mac boyunca 5 tane net gol pozisyonunu harcamisti ve skor 0-0'ken bir tane de net penaltisi verilmemisti. Bu skora direk etki eden bir hata olmustu. GS seyircisi mac boyunca kendi yonetimine, Fenerbahce'ye, Diyarbakirspor'a, hakeme ve kendi futbolcularina kufur etti.

Sivasspor-F.Bahçe:

6 KASIM 2005 tarihinde Fenerbahce ligde ust uste 10. galibiyetini almak icin Sivasspor karsisina cikmisti. Macin 5. dakikasinda sivasspor Sergio ile 1-0 one gecti. Bundan 5 dakika sonra Fenerbahce Aurelio ile skoru 1-1 yapti. Macin 17. ve 20. dakikalarinda Anelka iki kez cezaalani onunde yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Macta 40. dakikaya gelindiginde Alex attigi golle skoru 2-1 yapti. Macta dakikalar 72'yi gosterirken sivasspor bir kontra atakla golu buldu ve skor 2-2 oldu. Fenerbahce'liler golu getiren pozisyonun ofsayt oldugunu iddia ettiler. Fenerbahce bu gole 10 dakika sonra cevap verdi ve maci 3-2'lik skorla kazandi.

13. HAFTA:

F.Bahçe-V.Manisa:

Alex'in oynamadigi maca iki takim da cok suratli ve atak basladi. Macin 20. dakikasinda Fenerbahce Tuncay ile 1-0 one gecti. Macin 26. dakikasinda Nobre cezaalaninda formasindan cekilerek yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Macin 34. dakikasinda Nobre cok guzel bir pasla bulustu fakat atak ofsayt ile kesildi. Ilk yari 1-0 bitti. Ikinci yarida V. Manisa hizli basladi ve 52. dakikada skoru 1-1'e getirdi. Bundan birkac dakika sonra Umit Ozat'in sutu direkten dondu. Macin 59. dakikasinda hakem Fenerbahce'nin bir penaltisini daha vermedi. Nobre cezaalaninda yere indirildi fakat hakem penalti yerine sari kart verdi. Fenerbahce daha sonra forvete Semih'i alarak atak ustune ataklar yapmaya basladi ve galibiyeti getirecek gol icin rakip kaleye yuklendi. Macin 87. dakikasinda Semih'in attigi golle skor 2-1 oldu. Hakem maci 94. dakikada bitirdi ve fenerbahce aleyhine bir cok hakem hatasinin yapildigi maci herseye ragmen 2-1 kazandi.

Ç.Rize-G.Saray:

Rizespor macin ilk 5 dakikasina firtina gibi girdi fakat sonra duruldu. Macin 9. dakikasinda GS cihan ile 1-0 one gecti. Macin 12. dakikasinda cezaalani icinde Tomas topu elle oynadi fakat hakem oyunu devam ettirdi ve Rize'nin net penaltisini yedi. Macin 26. dakikasinda Umit Karan cezaalanina hizla girdi ve topu tubitak necati'ye acti ve o da skoru 2-0 yapti. Pozisyonda necati az farkla da olsa ofsayttaydi. Galatasaray macta 2 sut cekmis ve 2 gol bulmustu. Ilk yari 2-0 bitti. Ikinci yarinin 15. dakikasinda hakem Mustafa Culcu Rizespor'un net bir penaltisini daha vermedi. GS'li oyuncular yine cezaalani icinde topu elle oynadilar. Macin son dakikalari yaklasirken Rizespor'un ataklari siklikla ofsayt ile kesildi. Bu ofsayt kararlarindan en az 1 tanesi net bir sekilde yanlisti. Macin 92. dakikasinda cincon bir gol daha buldu ve skoru 3-0'a getirip maci kazandi.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
14. HAFTA:

Galatasaray-Fenerbahce:

Fenerbahce ile GS arasinda 3 puanlik bir fark vardi ve maci Fenerbahce'nin kazanmasi puan farkini 6'ya cikartacakti. Fenerbahce hafta icinde milanla oynamis ve yorulmustu ve mac ASY'deydi, ayrica Alex macta yoktu, yani macin favorisi GS'ydi. Fenerbahce maca cok iyi pres yaparak basladi. Ilk dakikalarda Nobre ve Anelka GS savunmasina zor anlar yasattilar. Macin 17. dakikasinda bir kontra atakta Necati cok net bir gol pozisyonunu kacirdi ve bu dakikadan sonra GS oyunda ustunlugu yakaladi. Macin 30. dakikasinda oyun yine dengelendi ve orta saha mucadelesi seklinde dondu. Macin ilk yarisi bitmeden hemen once Nobre bir gol atarak ASY'yi susturdu ve ilk yari 1-0 sona erdi. Ilk yarida hakem maci hatasiz yonetmisti. Ikinci yariya Fenerbahce cok iyi basladi ve Anelka ile ust uste pozisyonlara girdi fakat ikinci bir golu bulamadi. Macin 54. dakikasinda Cihan Nobre'ye dirsek atti ve kirmizi karti haketti fakat hakem pozisyonu gormedi. Ikinci yarinin sonlarina dogru GS'li orhan macta cok oncelerden gormesi gereken kirmizi karti ikinci sari karttan gordu. Maci Fenerbahce 1-0 kazandi.
15. HAFTA:

F.Bahçe-Trabzon:

Macin 24. dakikasinda skor 0-0'ken Nobre cezaalani icinde formasindan cekilip yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Bundan 1 dakika sonra Anelka'nin bir topu direkten dondu. Macin 31. dakikasinda Nobre cezaalani yakinlarinda tekme yedi fakat hakem Metin Tokat oyunu devam ettirdi. Macin 35. dakikasinda Trabzonspor 1-0 one gecti. Macin 40. dakikasinda Metin Tokat Fenerbahce'nin atagi sonucu kornere giden topa aut karari verdi. Hakem ilk yarida Fenerbahce aleyhine bir cok hatalar yapti. Ozellikle Alex ve Nobre'ye rakip yari sahada yapilan bir cok faulu vermedi. Ilk yari 1-0 bitti. Macta 60. dakikada Nobre skoru 1-1 yapti. Macta 70. dakika yaklasirken trabzonspor bir gol daha buldu ve skoru 2-1 yapti. Son dakikalara dogru fenerbahce nobre'yle bir gol daha buldu ve skoru 2-2 yapti. Mac bu sekilde bitti.

B.Ş. Ankara-G.Saray:

Macin 23. dakikasinda Ankaraspor ataga kalktiginda mondragon cezaalanini terk edip ankarasporlu oyuncuyu yere indirince sari kart gordu. Aslinda ankarasporlu oyuncu son adamdi ve kaleciyle karsi karsiyaydi yani kartin rengi kirmizi olmaliydi. 26. Jaba cezaalani icinde yerde kaldi ve Ankaraspor penalti kazandi. Penalti haksiz ve agir bir karardi. Ankarasporlular penaltiyi kacirdilar fakat kaleciden donen topu tamamladilar ve 1-0 one gectiler. Macin 35. dakikasinda GS skoru 1-1 yapti. Bu kez de galatasaray'in golu nizami degil cunku gol oncesi GS'li Umit karan ankarali rakibini iterek topu kapiyor yani net bir faul yapiyor. Boylece iki takim da birer tane haksiz gol bulmustu ve macin hakki 0-0'di. Hakem Firat Aydinus ilk yarida 2 dakika duraklama isaret etti. Tam duraklamalarin 2. dakikasi bittiginde aydinus da dudugunu calmaya hazirlanirken GS hizla ataga kalkti ve hakem dudugunu calmaktan vazgecti. Sonra da necati GS'yi 2-1 one geciren golu attiginda dakikalar 45+3'tu. Santra yapilamadan ilk yari bitti. Ikinci yarinin basinda Umit Karan'a penaltilik faul yapildi fakat hakem gormedi. Hakem her iki takim aleyhine inanilmaz hatalar yapiyordu. Macin 79. dakikasinda rakibine kufur eden Tomas kirmizi kart yedi. Macin 86. dakikasinda Ramazan da kirmizi kart gordu ve ankara da 10 kisi kaldi. Son dakikada ankaraspor Jaba ile bos kaleye golu kacirinca mac 2-1 bitti.

16. HAFTA:

G.Saray-Beşiktaş:

Yaklasik 12 bin seyircinin izledigi macta gs, bjk'yi konuk etti. Besiktas macin 2. dakikasinda Ibrahim ile 1-0 one gecti. Macin 6. dakikasinda necati skoru 1-1 yapti. Ibrahim toraman 30. dakikadan sonra 1 gol daha atti ve skoru 2-1 yapti. Ilk yarida hakem bir tane net hata yapti, o da GS'nin bir gol pozisyonunu ofsayt diye kesti. Ikinci yarinin baslarinda Ilic bir gol atti ve skor 2-2 oldu. Golden hemen sonra ilic bir tane daha atti ve skor 3-2 oldu. Macin 68. dakikasinda da bjk aleyhine yanlis bir ofsayt karari cikti ve boylece iki takim odesmis oldu. Macin 80. dakikasinda Sergen'in kullandigi serbest atista top Song'un eline carpiyor fakat hakem penaltiyi vermiyor. Maci cincon 3-2 kazandi.

Erciyes-F.Bahçe:

Macin hemen 2. dakikasinda Fenerbahce Onder'in goluyle 1-0 one gecti. Macin 15. dakikasinda Fenerbahce'nin bir korneri hakem tarafindan aut karariyla yendi. Fenerbahce'nin ust uste pozisyonlar kacirdigi 20. dakikada elektrikler kesildi ve yaklasik 10 dakika sonra elektrikler geri geldi. Macin 20. dakikasinda Fenerbahce'nin attigi bir gol ofsayt nedeniyle sayilmadi ve bir dakika sonra Semih'e yapilan bir penalti verilmedi. Daha sonra Serkan'in yere indirilmesiyle kazanilan penaltiyi Alex gole cevirdi ve skor 2-0 oldu. Daha sonra Fenerbahce bir gol daha bulup maci 3-0 kazandi.

17. HAFTA:

F.Bahçe-Denizli:

Macin 6. dakikasinda Semih skoru 1-0 yapti. Macin 11. dakikasinda Semih'in net bir penaltisi verilmedi. Macin 36. dakikasinda Alex tam cezaalaninin onunde yere indirildi ve hakem oyunu devam ettirdi. Daha sonra Alex itiraz edince bir de sari kart gordu. Macin 45. dakikasinda Semih skoru 2-0 yapti. Ikinci yarinin 4. dakikasinda Semih skoru 3-0 yapti ve birkac dakika sonra Serhat 3-1 yapti. Macin 55. dakikasinda Appiah skoru 4-1 yapti. Macin 71. dakikasinda Aurelio ve 75. dakikasinda Semih birer gol daha atinca skor 6-1 oldu. Macin 87. dakikasinda Denizlispor penalti kullandi ve skoru 6-2 yapti ve mac bu skorla bitti.

Kayserispor-G.Saray:

Hafta icinde canaydin basin toplantisinda barkovizyon gosterisi yaparak cinconun ligde haksiz (!) duruma dustugunu gostermeye calismisti. Bu macta Galatasaray 10. dakikada saibeli bir golle 1-0 one gecti. GS once auta giden topta haksiz bir sekilde korner kazandi ve atagin devaminda da golu atan necati topla bulustugunda kesin olarak ofsayt pozisyonundaydi. Macin 17. dakikasinda GS'li yalcin topu cezaalani icinde net bir sekilde elle oynadi fakat hakem Kayseri'nin penaltisini vermedi. Hakem Yunus Yildirim adeta maca GS'nin 12. oyuncusu gibi cikmisti. Ilk 30 dakikada Kayserispor gokhan'in ayagindan 4 net gol pozisyonu kacirdi. 33. dakikada GS kontraatakta umit karanla skoru 2-0 yapti. Bu golden sonra kayserispor oyundan dustu. Gokhan ilk yarinin son dakikasinda bos kaleye atamayinca ilk yari 2-0 bitti. Ikinci yariya Kayserispor sagli sollu ataklarla basladi ve ilk 3 dakikada 2 net pozisyon kacirdi. Macin 50. dakikasinda kayserinin bir topu direkten dondu. GS macin 73. dakikasinda bir gol daha bulup skoru 3-1 yapti. Ilerleyen dakikalarda Ayhan Johnson'a tekme atti fakat kirmizi kart gormesi gerekirken sari kart bile gormedi. Daha sonra kayserispor skoru 3-1 yapti. Bu dakikada GS'liler orta sahada kavga cikarttilar fakat kavgayi cikartan Ayhan ve Cihan yine kart gormeden olaydan siyrildilar. Mac 3-1 sona erdi ama macin hakki Kayseri icin en azindan beraberlikti. Kayseri mac boyunca en az 6-7 net gol pozisyonu kacirdi, bir topu direkten dondu, en az bir penaltisi verilmedi ve macin basinda cinconu one geciren gol tamamen saibeliydi.

Ligin Ilk Yari Istatistikleri:

Fenerbahce:

Hakem Hatasiyla Kazandigi Puanlar: 2

Konyaspor Maci: Macta Konyaspor 2-0 ondeydi ve Fenerbahce ust uste ataklar yapiyordu. Anelka eliyle ve hakeme faul yaparak bir gol atti ve skor 2-1 oldu. Bundan sonra Fenerbahce 3 gol daha atarak maci 4-2 kazandi. Bize gore Anelka'nin o malum golu olmasaydi Fenerbahce maci kazanamazdi fakat kaybetmezdi de. Cunku o gol Fenerbahce'nin tek golu degildi. Attigi 4 golun yarisini yani 2 gol bile atmis olsa 1 puani alacakti. Bu macta Fenerbahce'nin hakki 1 puandi ve 2 puan haksiz geldi.

Hakem Hatasiyla Calinan Puanlar: 4

Diyarbakirspor Maci: Mac haksiz yere seyircisiz oynandi ve bu Fenerbahce'nin en buyuk silahi olan seyircisinden mahrum birakti. Macta Fenerbahce'nin 2 net gol pozisyonu hatali ofsayt karariyla kesilirken, Diyarbakir'in ikinci golunde de Serkan'a faul yapilmisti. Fenerbahce'nin bu macta 2 puani calindi.

Trabzonspor Maci: Macin 24. dakikasinda skor 0-0'ken Nobre cezaalani icinde formasindan cekilip yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Macin 31. dakikasinda yine durum 0-0'ken Nobre'nin yedigi bir tekme hakem tarafindan gorulmedi. Fenerbahce'nin bir korneri aut gerekcesiyle verilmedi. Ikinci yarida da Fenerbahce'li Nobre ve Alex'e yapilan cok sayida faul verilmedi. Fenerbahce 2 kez maglup duruma dustu fakat beraberligi kurtardi. Hakem hatalari olmasa Fenerbahce galip gelirdi.

Sonuc: Fenerbahce'nin ilk yari itibariyle aldigi puandan 2 puan yukarda olmasi gerekirdi.

Galatasaray:

Hakem Hatasiyla Kazandigi Puanlar: 11

Gaziantepspor Maci: Mac icinde hakem GS lehine bir cok hata yapti fakat bu hatalarin hicbirini saymasak bile macta hemen hemen hic duraklama yokken verilen 5 dakikalik duraklama ve bu surede de GS'ye verilen birkac haksiz faul ve 95. dakikada kazandirilan gol GS'ye bir puani getirdi.

Erciyesspor Maci: Macin ilk 30 dakikasinda Necati ve Song'un, ilk yari bitmeden de Cihan'in kirmizi kartla oyun disinda kalmasi gerekirdi. Hakem ikinci yarida Erciyes'in net penaltisini vermedi. GS maci tek farkla ve son dakika goluyle kazandi ve macin hakki beraberlikti.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyarbakirspor: Macta Hasan Sas ve Necati'ye cikmasi gereken kartlar cikmadi ve hakem takdir haklarinin tamamini GS lehine kullandi. GS'ye olmadik fauller veren hakem mac 0-0 giderken Diyarbakirspor'un net penaltisini vermedi. Cincon maci son 10 dakikada attigi 2 golle kazanirken penalti verilseydi diyarbakir mactan en az beraberlik cikartabilirdi.

C. Rizespor: Mac 1-0 giderken Tomas'in topu ceza alaninda elle oynamasina hakem devam karari verdi. Cinconun ikinci golu de ofsaytti ve haksizdi. Macin 60. dakikasinda skor 2-0'len Rizespor'un bir penaltisi daha verilmedi. Son dakikalara dogru bir rize atagi da ofsayt gerekcesiyle kesildi. Macin hakki beraberlikti.

BesiktasMaci: Macta son dakikalara GS 3-2 onde girmisti ve BJK frikik kullanmisti. Sergen'in frikiginde top cezaalani icinde Song'un koluna carpti ve net bir penaltiydi. BJK skoru 3-3 yapabilirdi.

Kayserispor Maci: GS'yi 1-0 one geciren golu atan Necati ofsayt pozisyonundaydi. Zaten gol oncesindeki pozisyon korner degil aut olacakti. Macin 17. dakikasinda Kayseri'nin net penaltisi verilmedi. Ayhan'a verilmesi gereken bir kirmizi kart da cikmadi. Macta daha cok pozisyonu bulan takim Kayseriydi ve macin hakki da en azindan beraberlikti.

Hakem Hatasiyla Calinan Puanlar: 0

GS'nin bariz hakem hatasiyla puan kaybettigi hicbir mac olmadi fakat GS'nin kazandigi bazi maclarda GS aleyhine hatalar yasanmadi degil. GS ilk yarida sansliydi ki hakemin aleyhine hata yaptigi maclarin hepsini bir sekilde aldi.

Sonuc: GS'nin ilk yari itibariyle aldigi puanin 11 puan gerisinde olmasi gerekirdi.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IKINCI YARI

18. HAFTA:

F.Bahçe-G.Birliği:

Fenerbahce macin 10. dakikasinda 1-0 one gecti. Macin 39. dakikasinda nobre skoru 2-0 yapti. Genclerbirliginin futbolculari 2. golun oncesine Nobre'nin rakibini ittigini ve faul yaptigini one surduler. Pozisyon tartismaya acikti fakat bize gore pozisyonda faul yoktu. Ilk yari bu skorla bitti. Ilk yarida hakem skora etki edecek buyuk bir hata yapmadi fakat genclerbirligi ilk yarida cok sayida faul yapti ve hic kart cikmadi. Hakem kart cikartmayarak genclerbirliginin sert savunmasina yesil isik yakmis oldu ve oyunda kontrolu az da olsa kaybetti. Bazi pozisyonlarda genclerli oyunculara kart gosterebilirdi. Ilk yarida tekme ve celmeler arasinda atak yapmaya calisan Fenerbahce gollerin disinda pozisyon bulmakta zorlandi. Ikinci yariya gencler yine cok sert basladi. Tuncay'a ikinci yarinin ilk dakikasinda yapilan hareket en az sari kartlikti ve hakem yine kart vermedi. Bu hakemin macta vermesi gereken ama vermedigi en az 3. sari kart olmustu. Bundan birkac dakika sonra Deniz'e dirsek atan Ismail'e de kart cikmadi. Macin son dakikasinda Nobre bir tane daha gol atip maci 3-0 bitirdi. Fenerbahce helalninden 3 puan kazanmisti. Macta Fenerbahce aleyhine bir cok hakem hatasi olmustu ve Genclerbirligi'ne cikabilecek bir cok kart cikmamisti. Fenerbahce'nin attigi 2. gol ise tartismaliydi fakat o golde faul oldugunu varsaysak bile Fenerbahce yine galibiyeti haketmisti cunku Genclerbirligi'nin zaten hicbir atagi yoktu ve Fenerbahce 1 degil 3 farkla kazanmisti.

Konya-G.Saray:

Macin ilk yarisinda Konyaspor oyun olarak hakimdi fakat 45. dakikada GS'nin net bir penaltisi verilmeyince ilk yari 0-0 bitti. Macta 80. dakika da ayni skorla gecilmisti ve iki takimin da kacirdigi pozisyonlar vardi. Macta 90. dakika yaklastikca GS yoruluyordu ve konyaspor gs kalesine yuklendikce yukleniyordu. Iste bu ataklarin birinde topu kaptiran konyalilar kontra ataktan golu yediklerinde dakikalar 92'yi gosteriyordu. Cincon her zamanki gibi 90 dakika yatmis ve son dakika goluyle kazanmisti.

19. HAFTA:

G.Saray-A.Gücü
Galatasaray seyircisinin turkiye kupasi macinda sahaya attigi 300'e yakin yabanci madde yuzunden GS bu maci seyircisiz oynadi. Macin 45. dakikasinda GS hakan'in goluyle 1-0 one gecti ve ilk yari bu sekilde bitti. Golun oncesinde golun asistini yapan GS'li Hasan Sas acikca Ankaraguclu oyuncunun ayagina basarak faul yapiyor ve topu bu sekilde kazaniyor yani gol nizami degil. Ikinci yarida ust uste ataklar yapan ankaragucu Abdurrahman ve Balic'in ayagindan en az 3 gol pozisyonu buldu fakat yararlanamadi. Bu ataklarin donunsunde de GS bir kontra ataklar 2. golu buldu. GS maci 2-0 aldi.

D.Bakır-F.Bahçe
Hakemin neredeyse hatasiz yonettigi macta Fenerbahce Luciano ile 7. dakikada 1-0 one gecti, sonra Appiah skoru 2-0 yapti ve nobre'nin iki golu macin 4-0'lik skorunu tayin etti.

20. HAFTA:

F.Bahçe-Ç.Rize
Macin ilk yarisinda hakemin skora etki edecek bir hatasi olmadi ve Fenerbahce'liler bulduklari birkac pozisyonu gole ceviremeyince ilk yari 0-0 bitti. Ikinci yarida Caykur Rizespor Serkan'in goluyle 1-0 one gecti. Bu dakikadan sonra rakip kaleye yuklenmeye calisan Fenerbahce'nin bir cok atagi hakem Selcuk Dereli'nin duduguyle kesildi. Bir cok pozisyonda Fenerbahce aleyhine gereksiz fauller veren hakem oyunu da sogutmaya basladi. Fenerbahce Tuncay'la golu bulup skoru 1-1'e getirdiginde macin bitimine 20 dakikadan az zaman kalmisti. Macta son 10 dakikaya girilirken Rizespor'u Yasin cift sari karttan kirmizi kart gordu. Yasin'in gordugu iki sari kart da hakliydi, hatta kirmiziyi daha onceden gormeliydi. Macin 83. dakikasinda cezaalani icinde iki Rizeli savunma oyuncusu Nobre'yi aralarina alip yere indirdiler fakat Dereli oyunu devam ettirerek Fenerbahce'nin penaltisini yemis oldu. Mac 1-1 bitti. Hakem Fenerbahce'nin puan kaybinda rol oynadi. Gerek 60 ile 75. dakikalar arasinda verdigi yanlis kararlar, gerek 83. dakikada vermedigi penalti skoru etkiledi.

Malatya-G.Saray
Macin 7. dakikasinda Tomas ceza alani disinda topu elle oynadi fakat sari kart verilmedi. Bu macin ilk hakem hatasiydi. Macin 22. dakikasinda GS defansi malatyaspor'u oyuncuya faul yapti fakat Malatyalilar hakemin avantaja biraktigini dusunup devam etti ve gole cok yaklastilar. Tam o sirada hakem oyunu durdurdu ve faul atisi verdi. Boylece avantaj kuralini katletmis oldu. Malatyaspor rakip kaleye iyice baski kurdu ve 25 ile 30. dakikalar arasinda ust uste pozisyonlara girdiyse de golsuz esitligi bozamadi. Macin 30. dakikasinda GS'lilerin macta belki de ilk cektigi sut gol oldu ve skor 1-0 oldu. Macin 37. dakikasinda rakibine cok sert giren Cihan da kart gormesi gerekirken gormedi. Macin ilk yarisi 1-0 bitti. Macin 55. dakikasinda Malatyaspor skoru 1-1 yapti ve umutlandi. GS'liler malatyalilar gole sevinirken hemen oyuna baslayip rakip kaleye saldirma cirkefligini gosterdiler fakat golu atamadilar. Hakem de boyle bir seye goz yumdu. Bu dakikadan sonra Malatyaspor rakip kaleye iyice yuklenmeye basladi. Hakem Serdar Tatli bu dakikalarda Malatyaspor'un net en az 2 tane faulunu vermedi. Macin 89. dakikasina 0-0 girilirken Orhan Ak once rakibine tekme atti sonra da sahada kavga cikardi ve en az sari kart gormesi gereken pozisyonda kart gormedi. Son 10 dakikada Malatyaspor atak ustune atak yapti. Mac 1-1 sona erdi.

21. HAFTA:

Samsun-F.Bahçe
Maca Fenerbahce hizli basladi ve macin 2. dakikasinda topla bulusup cezaalanina suratle giren anelka yerde kaldi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Hakemin karari dogruydu. Macin 21. dakikasinda Nobre cezaalaninda yerde kaldi ve hakem hem penalti verdi hem de Samsunspor'un kalecisine kirmizi kart verdi. Her iki karar da yanlisti ve Fenerbahce haksiz bir penalti kazanmisti. Konya'da anelkanin elle attigi golden sonra bu sezon Fenerbahce lehine yapilan en buyuk hakem hatasiydi bu. Penaltiyi Alex kullandi ve gole ceviremedi. Bu Alex'in Fenerbahce'ye geldiginden beri kacirdigi ilk penaltiydi. Penalti karari verildiginde Fenerbahce'nin oyuna mutlak hakimiyeti vardi ve topa sahip olma oranlari %65-35 Fenerbahce lehineydi. Macin 32. dakikasinda Fenerbahce Appiah'in attigi golle 1-0 one gecti. Ilk yarinin son dakikasinda Tuncay skoru 2-0 yapti. Ilk yari bu skorla bitti. Macin ikinci yarisinin hemen basinda hakem Serdar Tatli Fenerbahce'nin net bir penaltisini vermedi. Pozisyonda Umit Ozat Samsunlular tarafindan yere ceza alani icinde yere indirilmisti. Bundan kisa bir sure sonra Tuncay bir gol daha atti ve skoru 3-0 yapti. Aurelio'nun golu skoru 4-0 yapti. Fenerbahce'nin 5. golu Anelka'dan geldi ve mac 5-0 bitti. Bazi kisiler Fenerbahce'nin maci hakemle kazandigini one surse de Fenerbahce maci hakkiyla kazanmisti. Haksiz verilen penalti gol olmamisti ve penalti oncesinde de fenerbahce'nin oyuna zaten mutlak bir ustunlugu vardi. Kaldi ki mac 1 veya 2 farkli degil 5 farkli bitmisti.

G.Saray-G.Antep
Ayni hafta GS hakemin neredeyse hatasiz yonettigi ve bir cok eksikle ciktigi macta rakibi gaziantepspor'u ter dokmeden 6-0 maglup etti.

22. HAFTA:

B.Ş. Ankara-F.Bahçe
Macin 3. dakikasinda rakip yari alanda Aurelio'ya yapilan faul verilmedi. Macin 10. ve 13. dakikalarinda Alex'e yapilan 2 net faul verilmedi. Macin hakemi Kuddusi'ydi. Macin 17. dakikasinda Nobre yerde kaldi fakat hakem oyunu yine devam ettirdi. Macin 25. dakikada Alex'i neredeyse sakatlayan Hurriyet kart gormezken bir dakika sonra Appiah'a hatali bir sari kart cikti. Macin ilk yarim saatlik bolumu geride kalmisken Fenerbahce 1-0 maglup duruma dustu. Macin 35. dakikasinda Fenerbahce'nin Anelka ile buldugu net bir gol pozisyonu haksiz bir ofsayt karariyla kesildi. Macin ilk yarisi 1-0 bitti. Macin 57. dakikasinda Anelka skoru 1-1 yapti. Golden birkac dakika sonra Fenerbahce'nin net bir penaltisi yendi. Anelka topla beraber cezaalanina girmisken top yukseklik kazanmisti ve cezaalani icinde Ankarali oyuncu topu elle durdurmustu. Hakem Kuddusi ise penalti verecegine Anelka'ya hucum faul (!) verdi. Bundan bir dakika sonra zaten sari karti olan Ahmet Yildirim en az sari kartlik bir faul yapti fakat hakem ikinci sari karti cikartmadi. Pozisyon tartismasiz en az sari kartti, hatta direk kirmizi bile gosterilebilirdi. 73. dakikada FB bir gol daha yedi. Hakem macin sonunda 3 dakika uzatma gosterdi fakat 2 dakikalik uzatmanin ardindan oyunu bitirdi. Mac 2-1 ankara ustunluguyle bitti.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sivasspor-G.Saray
Macin 3. dakikasinda Cem Karaca'ya ceza alani yakinlarinda yapilan net faul verilmedi. Macin 18. dakikasinda Sivasli oyuncu yerde sakat kivranirken firsattan istifade ataga kalkan GS pozisyon buldu fakat golu bulamadi. Macin 25. dakikasinda Sivas'in kornerini yiyen hakem aut karari verdi. Bir sure sonra Song cezaalani icinde topu elle oynadi fakat Selcuk Dereli penaltiyi vermedi. 33. dakikada Cem Karaca'ya yine tehlikeli bir yerden faul yapildi fakat hakem Selcuk Dereli yine faulu vermedi. Ilk yari 0-0 bitti. Ikinci yarida topsuz alanda GS'li Cihan rakibine yumruk atinca bitime 20 dakika kala kirmizi kart gordu. GS'li oyuncular 4. hakemin etrafini sarip dakikalarca itiraz ettiler fakat hicbirine kart cikmadi. Ozellikle Hasan Sas ve Necati'nin hakeme itiraz ederken net bir sekilde kufur ettikleri dudaklari okunarak anlasilabiliyordu. Mac 0-0 bitti fakat hakemin hatalari olmasaydi Sivasspor maci alabilirdi.
23. HAFTA:

G.Saray-V.Manisa
Galatasaray macin henuz 4. dakikasinda 1-0 one gecti. Macin 31. dakikasinda Manisaspor skoru 1-1 yapti. Macta ilk yarida son dakikalar oynanirken hakem Vestel'in net bir penaltisini vermedi ve atagin donusunde GS'li Volkan'in 35 metreden cektigi sutu kaleci iceri alinca skor 2-1 oldu. Ilk yari bu skorla bitti. Ilk yari Manisa'nin 3 forvetle oynamasiyla ve kacirdigi gollerle hatirlanacakti. Macin ikinci yarisinda Mondragon Manisa'li Holosko'ya tokat atti ve sonra hakemi aldatmak icin kendini yere atti fakat kart gormedi. Macin 65. dakikasinda da Ugur'a verilmesi gereken bir sari kart es gecildi. Macin 73. dakikasinda Arda'ya sert giren Hasan Sas'a cikmasi gereken ikinci sari kart cikmadi ve Hasan Sas oyuna devam etti. Macin 77. dakikasinda Manisaspor skoru 2-2 yapti. Macin 85. dakikasinda Song'un 40 metreden attigi ve kalecinin yine iceri aldigi golle skor 3-2 oldu. Duraklamalarda da Umit Karan skoru 4-2 yapti ve mac boyle bitti. Hakem her iki takim aleyhine de hatalar yapti. Macin genelinde Vestel Manisa daha cok atak yapti, daha cok pozisyona girdi ve daha iyi oynadi fakat Vestel'in kalecisi berbat oynadi ve tum toplari iceri aldi ve boylece GS 3 puani aldi. Ayrica ilk yaridaki penaltiyi hakem verseydi ilk yari GS yerine Manisa ustunluguyle 2-1 bitecekti ve macin skoru farkli olabilirdi.

F.Bahçe-Beşiktaş
Macin hakemi Fenerbahce'lilerin babasindan cok gordugu Selcuk Dereli'ydi. Macin ilk dakikasinda cezaalanina girdigi anda iki kisi tarafindan yere indirilen Luciano penalti bekledi. Macin 3. dakikasinda Nobre buldugu gol pozisyonunda topu iskalayinca top auta gitti. Macin 4. dakikasinda Tuncay'in kafa vurusu az farkla auta gitti. Cezaalaninin hemen disinda topla bulusan Tuncay'in sutu 6. dakikada auta gitti. Macin 9. dakikasinda Tuncay'a sert giren Mustafa sari kart gormesi gerekirken gormedi. Bu hakemin mactaki ilk hatasiydi. Ayni dakikada Tumer'in guzel sutu az farkla auta gitti. Macin 14. dakikasinda Appiah'la ikili mucadeleye giren Sergen topu elle kesti fakat kart gormedi. Bu besiktaslilara cikmasi gereken fakat cikmayan ikinci sari kartti. Macin 19. dakikasinda Anelka cezaalaninin hemen onunde yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Bundan bir dakika sonra Appiah'in harika sutunu kaleci kornere celdi. 24. dakikada bu kez de Nobre'nin sutunu cikartti kaleci Cordoba. GS macinda neredeyse her sutu iceri alan ve macin en kotu adami olan Cordoba bu macta inanilmaz sutlari cikartiyordu. Macin 25. dakikasinda Mustafa Dogan'in Nobre'ye yaptigi bariz bir faul verilmedi. Macin 27. dakikasinda bu kez de Alex'e rakip yari alanda yapilan net bir faul verilmedi. Macin 30. dakikasinda Anelka cezalanina soldan girmek uzereyken sille tokat yere indirildi fakat hakem Selcuk Dereli yine oyunu devam ettirdi. Burada sadece faul degil sari kart da verilmesi gerekirdi. Macin 33. dakikasinda Rustu ile Gokhan cezaalani icinde carpisti ve Gokhan yerde kaldi. BJK'liler penalti bekledi fakat pozisyonda penaltilik bir sey yoktu. Pozisyonda Gokhan Rustu'nun uzerine dusup faul yapan kisi olmustu. Zaten mactan sonra mikrofonlara konusan Gokhan da pozisyona penalti demenin cok dogru olmayacagini soyledi. Macin 35. dakikasinda ceza alani icinde bombos pozisyonda kendini yere birakan Tumer'e verilmesi gereken sari kart verilmedi. Bu es gecilen 3. sari kartti. Alex macin 44. dakikasinda Cordoba ile karsi karsiya kaldi fakat kaleci yine devlesti ve pozisyonu durdurdu. Macin 38. dakikasinda Tumer'e yapilan bir faul verilmedi. Bu macta BJK aleyhine yapilan tek ve en buyuk hakem hatasiydi. Macin 45. dakikasinda Sergen uzak ara ofsayttaydi fakat Selcuk Dereli oyunu devam ettirdi. Neyseki Sergen buldugu pozisyonu atamadi. Bundan yarim dakika sonra da Anelka net bir pozisyonu atamadi. Ilk yarinin duraklama anlarinda hakem Fenerbahce'ye once bir korner verip sonra da atilmasina firsat vermeden devreyi bitirince ilk yari 0-0 bitti. Ilk yarida hakemin Fenerbahce aleyhine bariz hatalari vardi. Bir baska dikkat ceken konu ise GS macinda cekilen hemen hemen her sutu iceri alan Cordoba'nin kalesinde devlesmesiydi. Ikinci yarinin hemen basinda Besiktas net bir gol pozisyonunu kacirdi. Daha sonra Cordoba Tuncay'in 2 tane guzel sutunu cikartti. Fenerbahce macin 57. dakikasinda Tuncay'la golu buldu ve 1-0 one gecti. Bundan 10 dakika sonra Sergen skoru 1-1 yapti. Macin 71. dakikasinda Sergen bir gol daha atip skoru 1-2 yapti fakat golu atan Sergen bariz bir sekilde ofsayt pozisyonundaydi ve gol kesinlikle nizami degildi. Macin 75. dakikasinda Nobre'nin attigi golle skor 2-2 oldu. Bu dakikadan sonra Cordoba bir kez daha devleserek Semih'in iki tane pozisyonda cektigi sutlari da kurtardi. Mac 2-2 sona erdi fakat Fenerbahce'nin hakki galibiyetti ve hakem hatalari skora net etki etti. Selcuk Dereli Fenerbahce'nin 2 puanini calan isimdi.

24. HAFTA:

G.Saray-Samsun
Macin ilk yarim saatinde Samsun'un 2 tehlikeli atagi ve GS'nin auta giden uzaktan cekilmis 2 sutu disina hicbir sey yoktu. Hatta henuz korner bile atilmamisti. Macin 35. dakikasinda Necati'nin cektigi golluk sut Hakan Sukur'e carpip yon degistirdi ve auta gitti. Bundan hemen sonra MSN aleminin krali umit karan bir pozisyon kacirdi. Maci 41. dakikasinda Tamer'in attigi golle Samsunspor 1-0 one gecti. Herkes ilk yari boyle bitecek derken GS ilk yarinin son dakikasinda bir gol atti ve skoru 1-1'e getirdi. GS bu sezon attigi gollerin neredeyse yarisinin ilk yarinin ve ikinci yarinin son dakikalarinda atmisti. Macin ikinci yarisinin baslarinda Tubitak Necati'nin attigi golle skor 2-1 oldu. Bundan 6 dakika sonra bir tane de Ilic atti ve skor 3-1 oldu. Son dakikalara dogru Tamer skoru 3-2 yapti ve mac bu sekilde bitti. Hakem Cem Papila macta GS aleyhine bazi hatalar yapti fakat hatalarin sonuca etkisi olmadi.

Kayserispor-F.Bahçe
Ilk yarida iki takim da acik oynadi ve iki takimin da kacan gol pozisyonlari oldu. Topa sahip olmalarda Fenerbahce %65-35 ondeydi fakat Kayseri'nin de kacan net pozisyonlari vardi. Ilk yari 0-0 bitti. Ilk yarida hakemin skora etki edebilecek bir hatasi olmadi. Macin 55. dakikada cezaalani icinde resmen bicilen Anelka'nin net bir penaltisi verilmedi. Macin 68. dakikasinda Tuncay inanilmaz bir gol kacirdi. Bundan birkac dakika sonra zaten sari karti olan Serkan'a verilebilecek ikinci bir sari kart cikmadi. Bu macin basindan beri hakemin FB lehine yaptigi ilk hataydi. Macin 90. dakikasinda Gokhan'in attigi golle maci kayserispor 1-0 kazandi. Mac boyle bitince GS 2 puan farkla liderlige oturdu. Verilmeyen penaltiyi hesaba katarsak Fenerbahce'nin en az 1 puani yendi.

25. HAFTA:

F.Bahçe-Konya:
Fenerbahce'nin basindan sonuna kadar ustun ve hakemin hemen hemen hatasiz yonettigi maci Fenerbahce 5-0 kazandi. Macta Fenerbahce'nin kaleye attigi 22 suta karsilik konyasporlular sadece 3 sut cekebildiler. Fenerbahce'li Tuncay macta sari kart gormustu ve ikinci sariyi da gorebilirdi fakat hakem Tuncay'a ikinci sariyi gostermedi. Bu hakemin mactaki tek hatasiydi.

Trabzon-G.Saray
Trabzon ayni ilk mactaki gibi bu maca da kaleci Tolga'yla cikti. Yine Jefferson kadroda yoktu. Jefferson nedense GS maclari disinda tum maclarda oynuyor ve cok iyi performans gosteriyordu. Macin 24. dakikasinda ilk bariz hakem hatasi geldi ve hakem Bulent Demirlek kornerlik pozisyonda aut atisi karari verdi ve Trabzon'un net bir kornerini yedi. Macin 40. dakikasinda da ayni hata bu kez GS aleyhine tekrarlandi. Bu dakikaya gelindiginde iki takimin da birer korneri yenmisti. Macin ilk yarisi vasatin altinda gecti ve 0-0 bitti. Macin 64. dakikasinda Gokdeniz'in attigi golle trabzonspor 1-0 one gecti. Necati 73. dakikada skoru 1-1 yapti. Gol tamamen kaleci Tolga'nin hatasiyla geldi. Boylece mac 1-1 bitti ve haftayi Fenerbahce averajla lider kapatti. Ligin bitimine 9 hafta kalmisti artik ve iki takim burun burunaydi.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
26. HAFTA:

A.Gücü-F.Bahçe
Macin henuz ilk dakikasi bitmemisti ki Tuncay cezaalaninin hemen onunde yere indirildi fakat hakem net faulu vermedi. Macin 3. dakikasinda bu kez Mehmet Yozgatli Petkov tarafindan cezaalaninin onunde bicildi ve hakem yine oyunu devam ettirdi. Macin 9. dakikasinda Alex'in kullandigi frikige ters kafa vuran Ankaragucu'lu Ibrahim skoru Fenerbahce lehine 1-0 yapti. Fenerbahce daha sonra Appiah, Onder ve Tuncay ile net gol pozisyonlari kacirdi. Macin 43. dakikasinda Ankaragucu cezaalaninin onunde ilginc bir serbest atis kazandi. Pozisyonda faul yoktu fakat hakem israrla faul vermisti. Topun basina Balic gecti, topa sert vurdu, top rustuden dondu ve Emre donen topu tamamlayip golu atti ve skoru 1-1'e getirdi. Emre golu atmadan once bariz bir sekilde ofsaytti ve gol oncesindeki frikik de haksizdi. Boylece ilk yari hakemin ikram goluyle 1-1 bitti. Ikinci yarinin basinda rakip cezaalaninda once Nobre sonra da Tuncay bariz sekilde bicildi fakat hakem ikinside de oyunu devam ettirdi. Macin 53. dakikasinda hakem Fenerbahce'nin net bir kornerini yedi. Macin 61. dakikasinda Tuncay skoru 2-1 yapti. Fenerbahce 79. dakikada Appiah'la skoru 3-1 yapti ve 93. dakikada da Alex 4-1'lik skoru ilan etti. Macta Fenerbahce aleyhine cok hatalar oldu fakat Fenerbahce farkli kazanmayi bildi.

G.Saray-Erciyes
GS macin 23. dakikasinda 1-0 one gecti ve 41. dakikada skoru 2-0 yapti. Ilk yarida GS'nin net bir faulu verilmezken bir de korneri haksiz sekilde yenmisti. Ilk yarinin son dakikasinda Erciyes bir gol bulunca ilk yari 2-1 bitti. Macin 58. dakikasinda Erciyes skoru 2-2 yapti. Macin 84. dakikasinda GS'nin bir penaltisi verilmedi ve bundan 3 dakika sonra GS bir gol daha bulup skoru 3-2'ye getirdi. Macin 93. dakikasinda Hasan Kabze'nin golu skoru 4-2 yapti ve mac bu skorla bitti. GS hakemin aleyhine bazi hatalar yaptigi mactan yine de 3 puan cikartmisti.
27. HAFTA:

Denizli-G.Saray
Mac GS'nin baskanlik secimiyle ayni gune gelmisti. Macin 23. ve 25. dakikalarinda Denizlispor Beyaz Sayfa Yusuf ve Selahattin ile iki tane cok net gol pozisyonunu kacirdi. Bunlar macin ilk net gol pozisyonlariydi. Macin ilk yarisinin son dakikasinda Mehmet'in attigi golle Denizlispor 1-0 one gecti ve ilk yari bu skorla bitti. GS'li futbolcular Mehmet'in apacik bir sekilde gogsuyle topu yere indirdigi pozisyonda Mehmet'in topu elle oynadigi itirazinda bulundular. Ilk yari futbol olarak birkac pozisyon disinda vasat gecmisti ve hakem hatasi olmamisti. Ikinci yari baslar baslamaz Yusuf'la ataga gecen Denizlispor bir gol daha kacirdi. Macin ikinci yarisinda Denizlispor'lu Bulent kendi kalesine sut cekti ve kaleci de toptan kacinca skor 1-1 oldu. Gol buram buram satis kokuyordu. Bu macin 56. dakikasinda oldu. Nedense her macta GS'ye rakip olan takimin ya defansinda bir oyuncu ya da kalecisi hayatinda oynamadigi kadar kotu bir performans gosteriyordu ve ertesi hafta ise yeniden iyi oynamaya basliyordu. Macin bir ilginc tarafi da Denizlispor'un sahip oldugu yabanci oyuncularin tamaminin bu macta yedek klubesinde olmasiydi. Mac baslayali 60 dakika olmustu fakat GS henuz bir gol pozisyonu bile bulamamisti, attigi gol de rakibin kendi kalesine attigi ikram bir goldu. GS'de heinz dakikalar 70'ken skoru 2-1 yapti. Bu GS'nin belki de macta buldugu ilk net gol pozisyonuydu. Macin 76. dakikasinda Denizlispor'un buldugu gol ofsayt gerekcesiyle verilmedi. Pozisyonda Song ofsayti acik bir sekilde bozuyordu ve Denizlispor'un bariz golu yenmisti. Galatasaray maci 2-1 kazandi fakat macin hakki 2-2'lik skordu. Zaten GS'nin attigi goller disinda hemen hemen hicbir pozisyonu yoktu. Hakem GS'ye hakettiginden 2 puan fazlasini hediye etmisti cunku Denizlispor'un son 15 dakikadaki bariz golunu vermemisti.

F.Bahçe-Malatya
Fenerbahce maca yogun stres altinda cikti ve hakem Selcuk Dereliydi. Macin ilk 10 dakikasinda Luciano ve Nobre'ye yapilan 2 net faul verilmedi. Maci 31. dakikasinda Selcuk Dereli Alex'in kaleciyle karsi karsiya kaldigi ve en az bir penalti kadar net bir gol pozisyonunu ofsayt gerekcesiyle hatali bir sekilde kesti. Ayrica 25-30. dakikalar arasinda Fenerbahce'nin bazi faullerini vermedi. Macin 37. dakikasinda Nobre'nin bir net faulu daha verilmedi. Malatyaspor cok sert oynuyordu ve hakem de buna izin veriyordu, boylece Fenerbahce'nin ataklari siklikla sonucsuz bitiyordu. Macin 39. dakikasinda Nobre bir kere daha yere indirildi ve hakem yine oyunu devam ettirdi. Ilk yari 0-0 bitti ve ikinci yariya cok hizli baslayan Fenerbahce bu yarinin hemen basinda 2 net pozisyona girdi ve ikisini de kacirdi. GS macinda geleni geceni iceri alan Fevzi bu macta devlesmisti adeta ve topu kaleye yaklastirmiyordu bile. Macin 56. dakikasinda Selcuk Dereli Fenerbahce'nin %100'luk net bir penaltisini vermedi. Kemal cezaalani icinde malatali oyuncular tarafindan yere indirilmisti ve bunu stadyumdaki hakem haric herkes gormustu. Bundan 4 dakika sonra da Nobre cezaalaninda yere indirildi ve yine penalti verilmedi. Bundan 2 dakika sonra da Alex'in net faulu verilmedi. Macin 65. dakikasinda Mehmet Yozgatli Fenerbahce'yi 1-0 one gecirdi. Golden sonra kameralara Fenerbahceli bir bayan aglarken yakalandi. Macin son dakikalarinda Fenerbahce bir gol daha bulup maci 2-0 kazandi.

28. HAFTA:

G.Saray-G.Birliği
Mac ilk saniyesinden son saniyesine kadar saibeli gecti. Hatta mactaki saibe mac baslamadan baslamisti. Genclerbirligi baskani Ilhan Cavcav Fenerbahce'li futbolcu Deniz'le ilgili cikan bir meseleden dolayi Fenerbahce klubune adeta savas acmisti. Ayrica Cavcav'in GS kongre uyesi oldugunu bilmeyen yoktu. Cavcav Genclerbirliginin GS ile oynayacagi kritik macin oldugu hafta boyunca hemen hemen her gun Fenerbahce aleyhine demecler vererek gercek rengini gostermeye baslamisti. Mac sampiyon olmaya calisan GS ile, baskaninin GS'nin sampiyonlugunu istedigi genclerbirligi arasindaydi ve kimin yenecegini tahmin etmek guc degildi. Genclerbirligi maca kaleci Omer yerine Gokhan'la cikti. Gokhan GS'li Necati'nin umit milli takimdan da tanidigi cok yakin ve eski bir arkadasiydi. Macin 7. dakikasinda Hakan Sukur cezaalani icinde kendini kibarca yere birakti ve hakem tereddutsuz penalti noktasini gosterdi. Buraya kadar hersey zaten alisilmisti. GS zaten surekli hakemin ikrami penaltilar kazanan bir takimdi fakat hikayenin devami oldukca ilgincti. Penalti pozisyonunda hicbir Genclerbirligi oyuncusu en ufak bir itirazda bulunmadi. Bu cok degisik bir durumdu cunku Hakan Sukur apacik bir sekilde kendini yere birakmisti. Penalti icin topun basina Gokhan'in yakin arkadasi Necati gecince gokhan kalenin sol tarafini isaret etti. Necati de kafasini "tamam" anlaminda salladi ve tam Gokhan'in istedigi yere atti. Gokhan da diger koseye atlayinca GS 1-0 one gecti. Macin 30. dakikasinda hakem Firat Aydinus GS'ye ilk penaltinin ayni seklinde ikinci bir penalti hediye etti. Bu kez yine topun basina necati gecti, yine gokhan sag koseyi gosterdi, yine necati tamam dedi ve saga atti ve yine gokhan sola atladi ve skor 2-0 oldu. Bu penalti pozisyonunda da ayni onceki gibi 1 tane bile genclerbirligi oyuncusu itiraz etmemisti. Bundan sonra gule oynaya maca devam eden iki takim fazla ter dokmedi. GS bir gol daha atti ve maci 3-0 aldi. Boyle bir mac avrupanin herhangi bir liginde oynanmis olsaydi sikeden dolayi en iyi ihtimalle GS'nin de Genclerbirligi'nin de en az 3'er puani silinirdi. Bu macta GS'nin 3 puani hakemin ve rakibin ikrami seklinde gelmisti. Macta sike olmadigini gosteren en ufak bir alamet bile yoktu.

G.Antep-F.Bahçe
Birkac hafta once GS'ye 6-0 yenilen ve mucadele bile etmeyen Gaziantepspor Fenerbahce'nin karsisina ayni sekilde cikmadi. Gaziantepspor Fenerbahce karsisinda arzulu ve istekli oynadi. Macin 21. dakikasinda Tuncay Fenerbahce'yi 1-0 one gecirdi. Macin 63. dakikasinda Nobre bir tane daha atti ve mac 2-0 bitti. Macin hakemi zaman zaman Gaziantepli oyuncularin sert oyununa izin verse de skora direk etki eden bir hakem hatasi olmadi. Haftayi Fenerbahce averajla lider kapatti.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
29. HAFTA:

D.Bakır-G.Saray
Diyarbakirspor'un sahasi kapanmisti ve mac GS'nin istegi uzerine Istanbul'dan sonra en cok GS seyircisi bulunduran sehir olan Izmir'e alindi. Boylece GS bu deplasmani kendi saha macina cevirmeyi basardi. Diyarbakırspor Kulüp Basın Sözcüsü Aziz Gölcük yaptığı açıklamada, Galatasaray maçını koşulsuz olarak Elazığ'da oynama taleplerini federasyona ilettiklerini, ancak kendilerine gerekçe gösterilmeden maçın İzmir'de oynanacağı kararının verildiğini belirtti. Mac baslar baslamaz Diyarbakirspor GS kalesine saldirdi ve hemen 1-0 one gecti. Macta 12. dakika oynanirken hakan sukur skoru 1-1 yapti. Bu GS'lilerin macta cektigi ilk suttu. Macin 40. dakikasinda Hakan yine sahneye cikti ve skoru 2-1 yapti. Ikinci yarinin baslarinda Necati bir gol daha atti ve skor 3-1 oldu. Macta skora etki eden bir hakem hatasi olmamisti fakat macin izmir'de oynanmasi basli basina bir skandaldi. Boylece bu sezon tum takimlar 17 deplasman maci yaparken GS manisa ve diyarbakir maclarini izmirde oynayarak toplam 15 deplasman macina cikmis oldu.

F.Bahçe-Sivasspor
Fenerbahce maca ezici bir ustunlukle baslamisti ve rakibi kendi cezaalani etrafina hapsetmisti. Macin 14. dakikasinda Aurelio'nun yaptigi ortayi Sivasli oyuncu cezaalani icinde elle kesince Fenerbahce penalti kazandi. Penaltiyi kullanan Alex Fenerbahce'yi 1-0 one gecirdi. Macin 34. dakikasinda Serkan ceza alani icinde yaka paca yere indirildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Bundan 5 dakika sonra Alex'in golu skoru 2-0 yapti. Ilk yari bu skorla bitti. Macin 51. dakikasinda bu kez de Mehmet Yozgatli cezaalani cizgisinin hemen orda yere indirildi ve hakem oyunu yine devam ettirdi. Macin bitimine 3 dakika kala tuncay'in attigi golle mac 3-0 bitti.
Galatasaray:

Hakem Hatasiyla Kazandigi Puanlar: 11

Ankaragucu maci: GS'li Hasan Sas Ankaragucu'lu rakibinin ayagina basip kazandigi topu hakan sukur'e aktardi ve bu GS'nin ilk golu oldu. Bu gol disinda GS'nin neredeyse pozisyonu yoktu fakat Ankaragucu'nun kacirdigi pozisyonlar vardi. Ankaragucu beraberlik icin yuklenirken gs bir kontra atakla 2. golu bulmustu. Macin hakki en azindan beraberlikti. GS ilk golu bulamasaydi ikinciyi de bulamazdi.

Malatyaspor maci: GS mactan 1 puan cikartmisti fakat yukarda da bahsedildigi gibi hakem bu macta GS lehine o kadar cok hata yapmisti ki bu hatalar olmasaydi maci malatyaspor kazanabilirdi. Hakemin en buyuk hatasi ilk yarida malatyaspor'un bir ataginda topu once avantaja birakip sonra malatyali oyuncu kaleciyle karsi karsiya kalinca durdurup faul karari vermesi ve mutlak bir golu engellemesiydi.

Sivasspor maci: GS bu mactan da 1 puan cikartmisti fakat bunu Selcuk Dereli'ye borcluydu. Selcuk Dereli macta GS lehine bir cok hata yapmisti. En buyuk hatasi da Song'un cezaalani icinde elle oynadigi bir pozisyonda penaltiyi vermemesiydi.

Manisaspor maci: Macta ilk yari 1-1 devam ederken hakem manisa'nin net penaltisini vermedi ve atagin hemen donusunde GS gol atip ilk yariyi 2-1 onde kapadi. Penalti verilseydi ilk yariyi manisa onde kapayacakti. Ayrica ikinci yarida hasan sas'a ve mondragon'a kesinlikle cikmasi gereken 2 kirmizi kart cikmadi. Macin hakki beraberlikti.

Denizlispor maci: Mac 2-1 giderken 77. dakikada Denizlispor'un attigi net bir gol ofsayt gerekcesiyle verilmedi. Bu gol verilseydi mac 2-2 biterdi. Zaten bu pozisyondan sonra baska gol olmadi.

Genclerbirligi maci: Macta acik bir sike kokusu vardi. Genclerbirligi kalecisi necati'nin attigi penaltilarda necati'ye hangi koseye atmasini soyleyip ters koseye yatmisti ve sikede rol oynamisti. Zaten macta satis olmasa bile GS'yi 2-0 one geciren 2 penaltinin 2'si de penaltiyla ilgisi olmayan pozisyonlardi.

Hakem Hatasiyla Kaybettigi Puanlar: 0

Zaman zaman maclarda GS aleyhine hatalar da oluyordu ama genelde ya bu hatalar skora etki etmeyecek kadar kucuk hatalar oluyordu ya da bu maclari GS zaten kayipsiz atlatiyordu.

Fenerbahce:

Hakem Hatasiyla Kazandigi Puanlar: 0

Bazilari Samsunspor macini Fenerbahce'nin hakem hatasiyla kazandigini dusunuyor fakat konuyla ilgili aciklama macla ilgili bolumde mevcuttur.

Hakem Hatasiyla Kaybettigi Puanlar: 7

Caykur Rize Maci: Mac 1-1 giderken bitime 6 dakika kala Fenerbahce'nin net bir penaltisi Selcuk Dereli tarafindan verilmedi. Penalti verilseydi Fenerbahce maci alirdi.

Ankaraspor Maci: Macin hakemi kuddusinin mac icinde yaptigi tum hatalari bir kenara koysak bile ilk yarinin sonlarinda Ankarali oyuncunun topu eliyle aldigi pozisyonda vermedigi net penaltiyi bir kenara koymamiz mumkun degil. Hakem macta Fenerbahce'nin 2 puanini net bir sekilde caldi.

Besiktas Maci: Selcuk Dereli macta cok fazla hata yapti (macla ilgili bolumde bahsediliyor) ama skora direk etki eden hatasi BJK'nin ikinci golunu atan sergen'in net bir sekilde ofsaytta oldugunu gorememesiydi. Bu pozisyon ve daha bir cok hata yuzunden Fenerbahce 2 puan kaybetti. Bu selcuk dereli'nin fenerbahce'den ligin ikinci yarisinda caldigi 4. puandi.

Kayserispor Maci: Macin 55. dakikasinda Anelka cezaalaninda yere bicildi fakat hakem oyunu devam ettirdi. Macta Fenerbahce son dakika goluyle yenildi fakat penalti verilseydi en az 1 puan koparabilirdi, hatta galip bile gelebilirdi.

30. HAFTA Sonunda Iki Takimin Puan Durumu:

Galatasaray: 74
Fenerbahce: 71

Hakem Hatalari Olmasaydi 30. HAFTA Sonunda Olusacak Olan Puan Durumu:

Fenerbahce: 83
Galatasaray: 52

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sezon Boyunca GS'nin hakem hatasiyla kazandigi puanlar: 22
Sezon Boyunca GS'nin hakem hatasiyla kaybettigi puanlar: 0
Sezon Boyunca FB'nin hakem hatasiyla kazandigi puanlar: 2
Sezon Boyunca FB'nin hakem hatasiyla kaybettigi puanlar: 11

Iste beyler, maddi kriz ceken, tesislesememis, ic krizlerle bogusan ve kalitesiz bir kadroyla bize karsi mucadele eden GS'nin bizimle kafa kafaya olmasinin TEK sebebi var o da saibeler.

Ayrica diger saibelerden bazilari:

1. Ulusoy'un GS'ye en sikisik zamaninda 3 milyon dolar vermesi.
2. GS'nin Diyarbakir ve Manisa maclarini izmir'de oynamasi
3. Fenerbahce'nin 2 kere haksiz yere sahasinin kapatilmasi
4. Fenerbahce'li Deniz'in lisansinin en formda oldugu zamanda iptal edilmesi
5. Her macta kufur ve hakaret yuzunden kirmizi kart gormesi gereken hasan sas, ayhan gibi oyunculara hic ceza verilmemesi
6. Ankaraspor, Rizespor, Besiktas gibi takimlarin Fenerbahce maclarinda deli gibi saldirmasi ama GS maclarinda yatmasi.
7. Trabzon ve Genclerbirliginin GS macina yedek kalecileriyle cikmalari
8. Fenerbahce macinda yildizlasan Fevzi ve Cordoba adli iki kalecinin GS macinda istatistik olarak kaleyi tutan sutlarin %80'ini iceri almalari.
9. GS ile BECEKE'nin son zamanlarda ortaya cikan kardesligi.
10. GS'lilere sezon boyunca neredeyse hic doping testi yapilmamasi.
11. Fenerbahce maclarina surekli fenerbahce dusmani selcuk dereli gibi hakemlerin verilmesi.
12. Klupler birliginin basina canaydinin gecmesi.
13. Bu boyle gider.........

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala karşıma geçip de boş boş konuşan ve hiçbirşey bilmeden, hayatında 1 kere stada gitmemiş, televizyonda ermantoroglu ve telegol seyrederek yorum yapan, maç özetlerini bakıp vay be ne güzel veya ne kötü oynamışız diyen insanlara cevap vermeyeceğim.

İstatistiklerin tamamı doğrudur. İnanmayan gider bakar araştırır görür. Amacım GS'lileri karalamak değil bilakis FB'li yöneticilerin ne kadar pasif olduğunu göstermektir. Bu kadar haksızlığa uğrayıp Haksızlık yapan klüp olarak isminiz çıkıyorsa hatayı kendinizde aramalısınız.

Benimde yaptığım bazı araştırmalar var.. 3-4 güne kadar sanıyorum ki bitecek henüz ligin 11. haftasındaki verilere kadar ulaştım.

Ben istatistik koyuyorum önünüze bişeylere dayanarak konuşuyorum bazı arkadaşlar ise gerek FBli gerek GSli kulaktan dolma bilgilerle boş boş cevaplar yazıyor.

Yazdığınız mesajları umarım zeki biri okumaz yoksa çok güler..

eg-zotikBul nickli arkadaşa gelince, yazımı önce oku sonra yorum yap. Yukarıda benim yazımda yaptığın yorum ile yazı arasında en ufak ilişki yok. Cevap vermek adına cevap yazmak olmuş seninkisi.

Dediğim gibi ben bir seviye koyuyorum bu seviyeyi yakalayacak arkadaşlarla tartışırım sonuna kadar kırıcı olmamak şartı ile. Ama benim tüm yazımı alıp daha tam okumadan veya anlayacak kapasiteye sahip olmadan 1-2 satırla geçiştiren arkadaşlara cevap dahi vermeyeceğim bundan sonra..

Z

Zion

Misafir
Bir Galatasaray'lı olarak bunları okumak beni ne kadar mutlu etti anlatamam. Koskoca "Fenerbahçe Zumhuriyeti" hakem hatalarının arkasına sığınmış.
Şimdi Galatasaraylılar olarak lütfen bütün ağlayan Fenerbahçe'lilere omzumuzu uzatalım, yaslanıp doya doya ağlasınlar. Ağlamayıp tebrik edenlerin elini sıkabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5