İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GoDaddy firmasından şikayetçiyim

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Devraldığım bazı domainler sebebiyle, godaddy'de acount açmıştık ama artık bu firmanın tam bir çapulcu olduğunu düşünmekteyim. GoDaddyde bulunan bir domainim, domain renew suresi gelmeden önce KAYIT eden firma tarafından karantinaya alındı sebebi ise, godaddy ile kayıt edici yetkili kurumun kayıt bilgilerinin örtüşmemesi. Böyle saçmalık olurmu demeyin oluyormuş demekki.. Süresinden önce domainim drop edilmeye alınmış..

Neyse yaza yaza zorla anlattım adamlara, işin kötü tarafı renew yapma imkanımda yok, sadece GoDaddy yetkilileri renew yapabiliyor, diyorum ki renew edin.. Bana verdikleri cevapta diyorlarki 45$ renew ücreti neyle ödemek istiyorsunuz, bende diyorum ki ben sadece 1 domainimi renew etmek istiyorum ama onlar shopping cart a 3 domain eklemiş 3 ünüde renew yaptırmaya çalışıyorlar.

Zor bela bunları hallettim ayrıca 45$ 3 domain için istendiğini farkedince ne oluyor diye renew ücretlerine baktım.. Tek domain için 15$ istiyorlar, renew icin kupon kodları ile en fazla 13$ a renew edebiliyorsunuz.

Fiyatlar çok fahiş.. Ayrıca renew işlemleri sırasında onu istermisin bunu istermisin SSL verelim mi bi sürü seçenek, kendimi "eski İzmit sahilinde" hissettirdi... Başınıza geldimi bilmem, "selpak alırmısın abi, yengeye bi cicek alirmisin be abiii" olayları..

NameCheap'in gözünü seveyim.

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
benimde ayni yerde 6 adet domainim var.. ucuz diye ordan aldim. bak bu olaydan sonra killandim.. gecmis olsun..

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
zaman zaman kafalarına göre domainlere bile el koyuyorlarmış. googlede aratsanız saymakla bitmez şikayet.sadece bizde değil tüm dünyada nefret edilen ama zaman zaman yaptığı kampanyalarla insanları kendine çeken bir firma. bizdeki türkticaret benzeri bişey ::eek:lmadı:

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Zaten bunlardan oldum olası haz etmiyordum şimdi hiç haz etmem artık bilgilendirme için teşekkürler :)

Atiim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her servisin bu tür sorunları elbette vardır ancak bu firma için yapılan şikayetler gerçekten çok ilginç. Resmen canları sıkılınca domainler puf oluyor. Benimde domainlerim bu servis'den. Domainlerin süresi dolsun, bir daha asla kullanmayı düşünmüyorum.

IHS'nin Paypal avantajı olsa çok harika bir servis olurmuş diye düşünüyorum. Tek eksiği bu. Sorun yaşamadığınız ve tavsiye ettiğiniz bir servis var mı?:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben severim aslında :D Gerçi 4-5 yıl önce kayıtlı camera.de domainini bana satıp ingilizce kıtlığım yüzünden paramı gere alamadığım site ama olsun :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Domain Godaddy'de ise, kayit eden firma kim? Kimle kimin kaydi ortusmuyor yani orasi tam anlasilmiyor.

Yenileme ucreti de ben kupon kullanmadigimda bile 10 dolar, sanirim kuponla daha ucuza gelmesi lazim

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet özellikle 15$ renew ücretini bende anlamadım. Kendimi bildim bileli tonla domain ekledim sildim hiç sorun yaşamadığım bir yer godaddy.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Domain Godaddy'de ise, kayit eden firma kim? Kimle kimin kaydi ortusmuyor yani orasi tam anlasilmiyor.

Yenileme ucreti de ben kupon kullanmadigimda bile 10 dolar, sanirim kuponla daha ucuza gelmesi lazim

Kayit firmasi nic.be
Sana kıyak geçiyorlar galiba :)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
geçmiş olsun , godady firmasında barındırdığım 1 domainim var 2 yıl olacak neredeyse herhangi bir sorun yaşamadım , bilgi ye katılıyorum en azından isimtescil e göre profesyonel bir firma ,türkiyede Godady tarzı kampanyalar düzenleyen kurumsallığı yemiş bitirmiş domain firmaları olsa kimse gidip godady ile sıkıntıyada girmez

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Benimde GoDaddy ile ilgili sorunlarım oldu. Şu an name ve moniker dışında önermiyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kayitlardaki bilgi ortusmezligini ciddiye aldiklarini biliyorum. Bana surekli email gelio, bu kayitlarda bir problem var bilgiler gercek degil diye. Fiyat da .be domainine ozel olabilir sanirim. Godaddy hakkinda tek alkislanacak yon, bu kadar dandik bir web sitesi ve bu kadar abuk subuk bir cart olmasina ragmen nasil hala herkesi alisveris yaptiriyorlar budur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Hayır fiyatlar .be için değil - .be renew 17 küsür $ kuponla 15$ a kadar indirebiliyorsunuz. Yukarıda bahsettigim domain bedelleri .com ve .net içindi.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
zaman zaman kafalarına göre domainlere bile el koyuyorlarmış. googlede aratsanız saymakla bitmez şikayet.sadece bizde değil tüm dünyada nefret edilen ama zaman zaman yaptığı kampanyalarla insanları kendine çeken bir firma. bizdeki türkticaret benzeri bişey ::eek:lmadı:

aynen bizim bir domaine el koydu adiler. oda arkadaşıma site açacaktık benim kartla ödendi onun adına kaydedildi. ödemeyi iade edip domaine el koydular. başka bir firmadan regliyemiyorum tekrar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kayitlardaki bilgi ortusmezligini ciddiye aldiklarini biliyorum. Bana surekli email gelio, bu kayitlarda bir problem var bilgiler gercek degil diye. Fiyat da .be domainine ozel olabilir sanirim. Godaddy hakkinda tek alkislanacak yon, bu kadar dandik bir web sitesi ve bu kadar abuk subuk bir cart olmasina ragmen nasil hala herkesi alisveris yaptiriyorlar budur.

Evet kayıt bilgileri oldukça önemli, herangi bir ciddi şikayette inceliyorlar ve domaini askıya alıyorlar.Çoğu kişi bilmiyor türkiyeden bunu...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Godaddy gibi firmalar bana çok itici geliyor. Her tarafta bannerlar, kampanyalar birşeyler... Bu tarz durumlar yaratmalarıda çok normal çünkü işlerini son derece "popüler kültür" ile yapıyorlar.

Son 5 aydır yalnızca name.com ile çalışıyorum. Şu anda orada yaklaşık 100 civarında alan adı kayıtlı hesabımda, en ufak sıkıntı yaşamadım. Fiyatları hiç oynamaz hep 10$ tır ve her ay 1,50$ lık bir kuponu mutlaka bulunur yani 8,50$ a kayıt edersiniz ve uzatırsınız her zaman. Tavsiye ederim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi