İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GODADDY saçmalığı ! Uzak olmak lazımmış

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Opsiyon 1 : 199 dolar aktivasyon ücreti ödeyerek godaddy ile devam edebilirsmisim.

Opsiyon 2 : 75 dolar vererek hostumu baska yere tasıyabilirmisim.

Ya ben o parayı bulsaydım ucuz godady kampanyası pesinde kosarmıydım. Sitemin icinde zip li ice cold dosyası varmıs ben tek tek dosyamı inceliycem. 150 MB site . bikaç kilobyte lık bi dosya vede tamamen millet Frozen edilen hesaplarını acabilsin diye. Bu dosya yuzunden hesap SUSPEND edilmis. ALLAH ASKINA SOLEYIN ADAM GIBI BI HOST FIRMASI da ASP ve .NET desteklide bitsin bu çile . telefonla arayıp DISCUSS edicekmisim. sanki saldırı yaptık sunucuya IKIZ KULELERI BOMBALADIK :) herneyse ALLAH BUNLARDAN UZAK ETSIN BIZI . privacy policy e baktım dosya adı filan yazıor sanki tek tek dosya sorucaz UYGUNMU host etmeye die...

Go Daddy's Security Operations Center recently advised the Abuse Department that the web hosting account was host to a malicious “ice_reloaded.exe” file. This file was detected, quarantined and removed from our network by our Network Security staff. Your web hosting account potentially threatened the connectivity of Go Daddy's network because it housed this malicious file, which is a violation of Go Daddy's Universal Terms of Service Agreement. This type of abusive action is, of course, unacceptable; web hosting account was suspended as a result.

At this point you have two options:

----- Option # 1: Remain a Go Daddy customer; reactivate your web hosting account.

If you wish to remain a Go Daddy customer and reactivate web hosting account you must reply to this message with the following:

1. A statement that you will not host or allow a third party to host these types of malicious scripts or files in the future.

2. A statement that you have reviewed Go Daddy's terms of service policies, with your assurance that these policies will not be violated in the future. Go Daddy Legal Agreements and Terms of Service policies are located on Go Daddy's "Legal Agreement" page. Click the following link to access Go Daddy's "Legal Agreements" page: https://www.godaddy.com/gdshop/agreements.asp.

3. Authorization for GoDaddy.com to charge the credit card on file for your account a non-refundable $199 reactivation fee (you may want to log into your Go Daddy account and confirm that the card on file is valid and has not expired).

Please understand that if the problem persists, after your web hosting account has been reactivated the first time, the services in question will be immediately canceled.

----- Option #2: Transfer your website to another web hosting provider.

If option #1 is not agreeable to you, or you are unable to abide by these spam policies, you will need to transfer your domain name to another registrar and website to another web hosting provider. To do this you will need to reply to this message with the following information:

1. A statement that you will transfer your website to another web hosting provider within the next 24 hours.

2. Authorization for GoDaddy.com to charge the credit card on file for your account a $75 administration fee.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Suspend edip üstüne para istemeleri ilginç özellikle başka hostinge taşımak için. Söylerler dosyayı silersin olur biter. Gerçekten ilginç bir olay. Maillerle filan sıkıştır biraz daha. Belki açarlar.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel prensibim var:
Domain adını aldığım yerde hosting yapmıyorum
yani hem domain hem de hostingi bir yerden almıyorum.
Bu bende tecrübe ile oluşmadı baştan beri böyle olması gerektiğini düşündüm.

Size de tavsiye ederim; Tek kimseye dayandırmayın olayın bütün süreçlerini.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muhtemelen o aktivasyon ücretinin amacı şudur:

o dosya ne işe yarıo felan bilmiorum da,
biri şikayet etmişse adamlar incelemiştir, dosyayı kaldırmak için incelemişlerdir sora kaldırmışlardır
bunun için belli bi zaman harcanmıştır, onlar da bu zaman karşılığı harcanan işgücünün karşılığını istiolar sanırım

tabi 200$ bunun karşılığı mıdır bu tartışılır o ayrı konu

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
muhtemelen o aktivasyon ücretinin amacı şudur:
o dosya ne işe yarıo felan bilmiorum da,
biri şikayet etmişse adamlar incelemiştir, dosyayı kaldırmak için incelemişlerdir sora kaldırmışlardır
bunun için belli bi zaman harcanmıştır, onlar da bu zaman karşılığı harcanan işgücünün karşılığını istiolar sanırım
tabi 200$ bunun karşılığı mıdır bu tartışılır o ayrı konu

Dosya benm de farkımda deildi aslında zip icinde ice cold. msn hesabı dondurmak yada acmak icin kullanılıor ne virüs ne trojan nede servera zarar verici bişey deil. adı marez de gectigi icin sanki servera saldırı olmus gibi boyle bir email. sacmalık baska bişi deil.

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Farklı ve haklı bir sebepten godaddy benimde hosting hesabımı durdurmuştu. (geçmiş zaman bayağı oldu) bende php dosyalarının yedeği vardı zaten, mySQL yedeğimi istedim (bayağıda yüklüydü) ücretsiz verdiler. Fakat ben kiralık sunucuda problem yaşadım godaddy ile $140'mı hiç ettiler serverı kullanamadan.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seninki büyük bir talihsizlik...

Bu olay başına gelmemiş olsaydı belki birkaç yıl Godaddy yi kullanıp buraya çok memnunum diye bir başlık açabilirdin.. Veya tam tersi.. 1 ay sonra farklı bir sebepden de Godaddy yi eleştirebilirdin.. Forumda Godaddy nin Hosting işini sevenlerin oranı %40 sevmeyenlerin oranı %60 ben bir de şu listeyi incelemeni tavsiye ederim. Umarım bu listedekilerden birisi işini görür... Windows hosting aradığın için bu listeyi veriyorum.

http://forum.iyinet.com/web-hosting...e/38043-windows-hosting-arayanlar-buraya.html

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Seninki büyük bir talihsizlik...
Bu olay başına gelmemiş olsaydı belki birkaç yıl Godaddy yi kullanıp buraya çok memnunum diye bir başlık açabilirdin.. Veya tam tersi.. 1 ay sonra farklı bir sebepden de Godaddy yi eleştirebilirdin.. Forumda Godaddy nin Hosting işini sevenlerin oranı %40 sevmeyenlerin oranı %60 ben bir de şu listeyi incelemeni tavsiye ederim. Umarım bu listedekilerden birisi işini görür... Windows hosting aradığın için bu listeyi veriyorum.

http://forum.iyinet.com/web-hosting...e/38043-windows-hosting-arayanlar-buraya.html

Haklısın yani o dosya zip liydi ve zararı yoktu ben bile kullanıorum. marez bir dosya olup olmadıını bilmediin dosyalar icin devamlı sorup durucakmıyım sanki. ve olurda ufacık bi dosya bu muameleyeli gorurse gitti hesap gitti para demek . cok sakat bişe.

AYRICA o sayfadaki tum heryeri inceledim. saglam bir RESELLERguru var gibi geldi oda 2 GB alan bant cok kotu 45 verio ustelik 99 dolara bu. yani 99 dolar vericektim ama bant az geldi. birde sen demissin birtopicte DOSYALARA yazma izni veriliomu sordum cevap gelmedi die :D

neyse işte SAGLAM YER BULAMADIM VAZGECTIM ASP DEN. yani host bulana kadar ama sıkıldım 2 haftadır aramaktan. yok adam gibi ASP hosting olanlarda cok ucuk aylık 24 dolar vs.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5