İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile kazanmak için neler yapıyorsunuz?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Google Adsense ile kazanmak için neler yapıyorsunuz arkadaşlar? Belli başlı stratejileriniz varmı?

Mesela ben arama sonuçları 1.000.000 altında olan kelimelerde rekabete girmeyi seviyorum, bu konuda siteler hazırlayıp üst sıralarda çıkmaya çalışıyorum arkasından iyi bir adsense yerleşimi ile günlük 20-50 arası kazanıyorum...
Mesela reklamların yanına ufak resimler iliştirerek reklamları içerik gibi göstermeyi pek bi severim... :)
Sizlerinde kurallar dışı olmayan stratejileriniz varmı?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
herşey yerleşimdir. bunu güzel yapmak yeterli oluyor.

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google Adsense den iyi kazanmamin bana gore birkac kurali var.

- Sitenin icerigi iyi olacak.
- Google Adsense 'i sitenin bir parcasi gibi yerlestireceksin. Abartili renkler etkili olmaz.
- Sitenin uygunsa sitenden baska sitelere olabilgince az link vereceksin ki Ziyaretci Ads lara tiklasin. Tabi icerige gore reklam cikarsa.
- Kural disi birseyler yapmaya gerek yok. onlarla ugrasacagina, siteni gelistir para kazanmak kendiliginden gelir.

Bol kazanclar...

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet herkez kural dışı olmayan bilgileri paylaşırsa iyi olur ben mesela daha kazanamıyorum.Ve kazanmanın yolarını arıyorum yasal olarak. :)

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela benim imzamdaki forum sitesine bakınız.
Konu listesindeki reklamlara ve mesajlardaki reklamlara.
Hafta sonları 25 - 30 $ arası kazanıyorum.
Hafta içinde ise 10-15 $ arasında kazanıyorum.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela benim imzamdaki forum sitesine bakınız.
Konu listesindeki reklamlara ve mesajlardaki reklamlara.
Hafta sonları 25 - 30 $ arası kazanıyorum.
Hafta içinde ise 10-15 $ arasında kazanıyorum.

Peki bu kadar yüksek kazanci neye bagliyorsunuz yani ne yapiyorsunuz (yasal olarak) ve kazanamayanlar icin önerileriniz nedir?

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm sayfalarda reklam olmasın bence. Özellikle ana sayfada. Daha onceden tüm sayfalarımda reklam vardı. Hem gösterim fazlaydı, hem tıklama azdı.
Şuan kullanıcıların yoğun olduğu yerlerde reklamlar var. Özellikle mesajların altında yada üstünde olması... Ayrıca ziyaretçilere forumu kapatmayın. Ziyaterçilere kapalıyken kazancım 3 - 4 $ geçmezdi. Ziyaretçilere açtığımda ise en az 10 $.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
içerik ilk etken bence.Kaliteli kelime hedefli sponsorla çalışdığımız için öncelik olarak kelime yapılarını takip etmeliyiz.Örnek olarak, yabancıların en sık kullandığı şeylerden birisi, içeriğe uygun reklam çıkartırken, daha yüksek veren kelimelere yönelmesidir.Site adı vermeden konuşmak gerekirse;

Bilgisayar içerikli genel bir sitede, RAM hakkında bir makale var.Ancak ram hakkındaki makalede çıkan ram le ilgili reklamlar çok düşük veriyor.Bunu test eden site yöneticisi bir alternatif düşünüyor.Kelime analizi yaparak, Hard disk kelimesinin çok fazla verdiğini görüyor.Kullanıcılarınında pc için geldiğini bildiği için, google reklamlarının yakınına hard disk hakkında bilgi verici kısa açıklamalar koyuyor.Buda, hard disk reklamının çıkmasını sağlıyor.

Benim en çok kullandığım yöntem, site içeriğindeki analizdir.Siteye gelen ziyaretçinin yaş ortalamaası bence çok önemli.Çocuklara ağırlıklı sitelerimde arka fonla uyum sağlayan reklamlarım hep hüsranla sonuçlandı.Siyah backgrounda pembe google reklamları koyduğumdaysa % 60 tıklama oranına ulaşdım.Ama 17 yaş yukarısına hgitap eden sitelerimde tam tersi geçerli oldu.Bence site analizimizi yapmamız şart.

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içerik ilk etken bence.Kaliteli kelime hedefli sponsorla çalışdığımız için öncelik olarak kelime yapılarını takip etmeliyiz.Örnek olarak, yabancıların en sık kullandığı şeylerden birisi, içeriğe uygun reklam çıkartırken, daha yüksek veren kelimelere yönelmesidir.Site adı vermeden konuşmak gerekirse;

Bilgisayar içerikli genel bir sitede, RAM hakkında bir makale var.Ancak ram hakkındaki makalede çıkan ram le ilgili reklamlar çok düşük veriyor.Bunu test eden site yöneticisi bir alternatif düşünüyor.Kelime analizi yaparak, Hard disk kelimesinin çok fazla verdiğini görüyor.Kullanıcılarınında pc için geldiğini bildiği için, google reklamlarının yakınına hard disk hakkında bilgi verici kısa açıklamalar koyuyor.Buda, hard disk reklamının çıkmasını sağlıyor.

Benim en çok kullandığım yöntem, site içeriğindeki analizdir.Siteye gelen ziyaretçinin yaş ortalamaası bence çok önemli.Çocuklara ağırlıklı sitelerimde arka fonla uyum sağlayan reklamlarım hep hüsranla sonuçlandı.Siyah backgrounda pembe google reklamları koyduğumdaysa % 60 tıklama oranına ulaşdım.Ama 17 yaş yukarısına hgitap eden sitelerimde tam tersi geçerli oldu.Bence site analizimizi yapmamız şart.
Gene döktürmüşün abi:)
Bu arka rengi farklı yapma sistemini hemen oyun sitelerimde bi deniyecem.
Teşekkürler+rep..

M

MasterTR

Misafir
kesinlikle ozgun + yabanci icerikten geciyor.

wallpaper sitemde her kategoriye ayri kanal acarak adsense yerle$tirdim. araba kategorisinde araba reklami cikiyor saglik kategorisinde saglik. ikisinin tiklamasinda saglik daha fazla kazandiriyor cunku tik ba$ina odenen ucret daha fazla. tik ba$ina odenen ucretleri adwords tbm (tiklama ba$i maliyet) den inceliyebilirsiniz

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Oyun sitelerinde adsense nin yanına thumb koymak çok güzel oluyo bazen ben bile şaşırıp elim gittiği oluyor :D
Adsense renklerine ve yerleşimine özen gösteriyorum.Renkler aynı sitedeki gibi olmalı içerik gibi durmalı yane

M

MasterTR

Misafir
Oyun sitelerinde adsense nin yanına thumb koymak çok güzel oluyo bazen ben bile şaşırıp elim gittiği oluyor :D
Adsense renklerine ve yerleşimine özen gösteriyorum.Renkler aynı sitedeki gibi olmalı içerik gibi durmalı yane
2 ustteki mesajla bu mesaj birbiriyle tam 180 derece ters

aklimiz kari$iyor bi karar verin :)

hostingtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

çok güzel anlatmışsın hocam teşekkür ederim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5