İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Taktikler [Rafet Özay]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhabalar;
Adsense'yi tam olarak nasıl kullanacağınıza dair bir kaç basit taktik vermek istiyorum...

1)Sitenize uygun reklamlar seçin... Mesela giysi,bayan siteleri Moda ile ilgili veya kıyafet ile ilgili bir reklam seçebilirler...

2)Reklamınız siteyle bütünleşsin...Yani reklamın çevresine tablo,border vs. koymayın sanki sitenizde bir topic tanıtım afişi gibi dursun yani...

3)
Adsense gelirinizin çoğalması açısından TRAFİK ve İÇERİK de çok çok önemli. Sayfalarınıza düzenli olarak kaliteli, başka yerde bulunmayan (kopya olmayan) içerik katarak arama motorlarında yükselmeye ve böylece sayfalarınıza gelen trafiği arttırmaya bakın.

4)Reklamlar için en uygun yeri seçin...

5) Özel bir taktik: Ben reklamları forum sitelerine koyarken navigasyonuma göre koyuyorum adam tam sayfa değiştiriyor tıkladığı yerdeki mouse ile reklamın mesafesi bir birine yakın ben bunların arasına geç açılan resim kokuyorum adam tam topic'e tıklarken resim açılıyor ve sayfa kayınca reklama tıklıyor :)

Evet yeni Adsense'ciler için benden bu kadar ileride gene birkaç birşey yazarım.

5.madde biraz hile gibi ama banlamazlar merak etmetyin üye tutturursa gelir tutturursa gelmez yinede faydası olur :)

İyi forumlar // Rafet Özay

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Filtre yöntemi kullanacaksınız... Zaten iletişime geçerseniz kırmazlar sizi. yani google'da iyi bir yeriniz varsa.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitemizde çıkan bütün domainleri mi filtreleyeceğiz? İleitişime geçip ne diyeceğim, kırmayın bana moda reklamları gönderin????

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Filtre yöntemi kullanacaksınız... Zaten iletişime geçerseniz kırmazlar sizi. yani google'da iyi bir yeriniz varsa.
Google içeriğe göre reklam çıkarır yada siteye gelen kişinin cookilerine göre. Filtre ile kaç adworscuyu engelliyebileceksiniz ki sadece moda reklamı çıksın. Google kırma yada kırmama gibi birşey yapmaz.

Konunuza ilave şunu diyeyim.. Adsensede acaba diyorsanız onu yapmayın. Sonu ban olabilir.

Sitemizde çıkan bütün domainleri mi filtreleyeceğiz? İleitişime geçip ne diyeceğim, kırmayın bana moda reklamları gönderin????
Üstte dediğim gibi filtre ile yapılamaz. İçerik artı gelen kişinin cookileri önemli.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Gerekli durumu anlatıp filitre uygularsanız işinize yarar mesela gittigidiyor.com reklamları bazen mıda siteleri için uygun olabiliyor o tarz reklamlar sitenize gider.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yani ben premium adsenseci değilim, 20 milyon hitim yok ki bana özel reklam çıkarsın....

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Gerçekten dediğim gibi sitenize uygun reklamlar almak isterseniz iyi ve ugun bir filtre yöntemi kullanın. En azından istediğiniz konuya yakın reklamlar düşer

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu konuda size katılmıyorum. Adsense Türkiye'den üye almaya başladığı ilk günden beridir üyeyim, aynı Misafir arkadaşımın dediği gibi cookie ve içeriğe göre reklam çıkar. Çıkan bütün domainleri filtreleyemezsiniz...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aloo iki 20 tl lik reklam çek ordan :p

Siz sipariş olarak reklam çıkartabiliyorsanız aşmışsınız demektir.Site kelimelerinde oynarsınız istediğiniz reklama göre veya verilen düzgün reklamların hangi kelime veya cümleye göre verildiğini öğrenip onu yoğunlaştırırsınız başkada yapabileceğiniz bişi yok.Ha içerden adamınız varsa bu hilenin bir üstüdür.Suçturda.Basit yardımlar dışında da olcağını sanmam.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aloo iki 20 tl lik reklam çek ordan :p

Siz sipariş olarak reklam çıkartabiliyorsanız aşmışsınız demektir.Site kelimelerinde oynarsınız istediğiniz reklama göre veya verilen düzgün reklamların hangi kelime veya cümleye göre verildiğini öğrenip onu yoğunlaştırırsınız başkada yapabileceğiniz bişi yok.Ha içerden adamınız varsa bu hilenin bir üstüdür.Suçturda.Basit yardımlar dışında da olcağını sanmam.

Dediğin bir nevi doğru ben içerik kısmını her zaman baskı yapıyorum... Ama google bu yapacağı belli olmaz bazen site içeriğine göre verir bazen alakasız reklamlar buna siz karar veremiyorsunuz... O dediğiniz Alooo varya evet aynı sipariş gibi iyi bir filtre siparişin anahtarıdır ;)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Dediğin bir nevi doğru ben içerik kısmını her zaman baskı yapıyorum... Ama google bu yapacağı belli olmaz bazen site içeriğine göre verir bazen alakasız reklamlar buna siz karar veremiyorsunuz... O dediğiniz Alooo varya evet aynı sipariş gibi iyi bir filtre siparişin anahtarıdır ;)

Çok yetersiz bir bilgidir. Siteme İngiltere'den girenlere ingilizce, Rusya'dan girenlere Rusça, Türkiye'den girenlere Türkçe reklamlar çıkıyor. Bunların hepsini filtreleme şansınız yoktur.

Sadece arkadaşların dediği gibi içeriği belli yönde geliştirip ona göre reklamlar çıkması sağlanabilir.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merak etmeyin aldığınız hitler zaten Türkiye'den geliyor ama siz dünyaca ünlü bir site yaptıysanız orası başka. içeriğe gelelim yazılarınızı sitenizde rusça,italyanca veya ingilizce yazmıyorsanız Google'nin English dilinden hayır beklemeyin hiçbir ingiliz, yani tamamen ingiliz olan biri kalkıpta Google'a Kadınlara özel yazmaz... İngilizcesini yazar ki index ingilizce olmadığı için Hit almanız zor :) Ki Daha Türkiye'den tam verim alamıyoruz. Siteniz o dillerde indexlensin onu o zaman konuşuruz... Kadınlara özel bir forum yaptıysanız iş orada biter... siteniz sadece moda ile ilgili mi? yok. işte tanışma-kaynaşma,güncel haber ve birçok konu vardır... O zaman google'nin sitenizden kelime seçmeside zor olur... Verdiğim taktikler basit zaten konudan anlaşıldığı üzere :) Ki şunu unutmadan söyleyeyim buraya gelişmiş taktikler yazmadık diye kimsede bize dünkü çocuk muamelesi yapamaz... Siz filtre kullanmadan basit diyorsanız kullandıktan sonra yorumunuzu alırım.

Teşekkürler.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Koskoca bir şirketin mühendisleri sizin bu taktikleri düşünebilme ihtimalini aklına getirmedi mi sanıyorsunuz?

Zamanında biri dedi ki: mühendisler gerek sıralama gerekse reklam alanlarında sizlerin ağzına bir parmak bal çalıp yanlış yollara sapmanıza sebep olur. Siz aslında taktiklerle fazla kazandığınızı düşünürsünüz oysa ki durum böyle değildir.

Benim adsense için önerilerim sadece 2'dir. Özgün kaliteli içerik, güzel reklam yerleşimi.

Filtre meselesine gelince, rekabetçi reklam filtresini çok miktarda kullandığınızda tık oranlarındaki ücret düşüşü dikkatinizden kaçmayacaktır.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aslında şimdi politikaya girmek istemiyorum ama... o gözünüzde çok büyüttüğünüz mühendisler varya ki değiller bile, sizleri yani Türk'leri düşünüyorlarmı sanıyorsun? tek şey Adsense tıklarının %90'nın kendi kasalarına gitmesi indexiniz umurlarında bile değil. Onlar sizi içi para dolu çanta olarak görüyor."Adsense bu gün neden az verdi? aaa güncel girmemişsin" bu yazılar kendini SEO'cu zanneden aslında hiçbirşeyi bilmeyen insanlar tarafından yazılır google kendi kasasına bakar illede banlanmak istiyorsanız benim dediklerimi yapmayın koyun adsenseyi ve kapatın sitenizi max. 1 hafta google o reklamları aldığı sayfaya ödeme yapamadığı için banlayacaktır sizi nedensiz yere... siz google mı reklamları veriyor zannediyorsunuz? :) Neyse birşey demiyorum artık. şuana kadar bir vukaat olmadı ki filtre yöntemini kullanın dediklerim hallerinden memnunlar kullanıp kullanmamak size kalmış. Konuyu artık kirletmeyelim.

Teşekkürler.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
>>> o gözünüzde çok büyüttüğünüz mühendisler varya ki değiller bile :)

Doğru, Google'de ekmek-köfte fiyatına boş beleş adam diye aldı bunları :)

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Köftecilere hakaret etme onlar alın teri ile iş yapıyorlar... Sözde google mühendisleri ise sizin çok sevdiğiniz adsense kupon paraları ile ;)

fazla söze gerek yok tartışma ortamı istiyorsanız özel mesaj kutum emrinize amadedir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Merak etmeyin aldığınız hitler zaten Türkiye'den geliyor ama siz dünyaca ünlü bir site yaptıysanız orası başka. içeriğe gelelim yazılarınızı sitenizde rusça,italyanca veya ingilizce yazmıyorsanız Google'nin English dilinden hayır beklemeyin hiçbir ingiliz, yani tamamen ingiliz olan biri kalkıpta Google'a Kadınlara özel yazmaz... İngilizcesini yazar ki index ingilizce olmadığı için Hit almanız zor :) Ki Daha Türkiye'den tam verim alamıyoruz. Siteniz o dillerde indexlensin onu o zaman konuşuruz...

Sitelerim zaten çok dillidir....

kimse de bize dünkü çocuk muamelesi yapamaz...

Teşekkürler.

Size çocuk muamelesi yapan kim. Burada tartışarak en doğru yolu bulmaya çalıştık. Aşırı alınganlık gösterdiniz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5