İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google aramada büyük değişim

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google, büyük bir ihtimalle 2 gün önce algoritmasında büyük bir değişim yaptı. tam olarak emin olamıyorum derken, yabancı forumlarda da konular açılmış. tarih olarak 27 haziran'ı gösteriyorlar. bigdaddy güncellemesi gibi bir şey yorumu yapılıyor. ben bu güncellemeden en olumlu etkilenen kişiyim sanırım. hitlerim aşağı yukarı %200 arttı. sizde durumlar nasıl 27 hazirandan sonrası ve öncesi arası fark için? özellikle yeri uzun süredir değişmeyen sitelerin bir çoğu düşüşte gözlemlediğim kadarıyla.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilişkisi var demek istemedim zaten, yabancıların yorumu, bigdaddy gibi etkiledi yorumu yapıyorlar..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bir türkçe sitem günlük 40.000 tekil alıyordu googleden.Yaklaşık 8 aydır da böleydi.27 hazirandan bu yana düşüş %50 ' den fazla :)

Sanırımki büyük bir güncelleme yada geliştirme yapdı.Bu güncelleme de ben olumsuz etkilendim sebebide sitemdeki içeriği değişmemdi.Normalde 3 aydır değişmişdim ama gerçek yerini 27 haziranda buldu.Demekdirki gerçekden de bir güncelleme söz konusu..

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birçok güzel kelimede ilk sayfaya çıktım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu güncellemenin mantığını anlamaya çalışıyorum. sanırım artık eski siteler o kadar da ön planda değil. örnek verecek olursam, 1 ay önce kayıt ettiğim domain şu an 20.000 tekil alıyor günde. eğer sistem böyle kalacak olursa, hedefim olan 250 milyarı 10 ayda değil, 5 ayda kazanırım :p

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allah bereket versin. Benim hitlerde artmış ama AdSense çok güzel orantılamış geliri. Hatta o kadar güzelki hit artmış eskiye göre daha az kazanıyorum :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Allah bereket versin. Benim hitlerde artmış ama AdSense çok güzel orantılamış geliri. Hatta o kadar güzelki hit artmış eskiye göre daha az kazanıyorum :D
hala adsense kullananlar mı var ya bu forumda :p

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlamıyorum bu hitlere nası ulaşıyosunuz bu kadar zmanda
biri yardımcı olursa sevinirim dicem walla tek cümle ile

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
bu güncellemenin mantığını anlamaya çalışıyorum. sanırım artık eski siteler o kadar da ön planda değil. örnek verecek olursam, 1 ay önce kayıt ettiğim domain şu an 20.000 tekil alıyor günde. eğer sistem böyle kalacak olursa, hedefim olan 250 milyarı 10 ayda değil, 5 ayda kazanırım :p
kendi adına hayır kurumu yaptırsana, napacan o kadar parayı? :)

W

Wasgo

Misafir
Benim kanimca Google'dan daha iyi arama motorlari var.

Indexlemesi daha iyi olan netice olarak daha iyi arama motorlari var. Bildiğim yapim aşamasinda Turklerin yaptiği bir search engine var 2 kişi , "87.bin satirlik bir codelama" hatağa kaç kb olduğunuda soleyim 417kb yer kaplayan henüz test edilmekte.

Webbased olarak amacindada kullanabilen ancak bankalarin databaselerinde İsim Addres arama motorudur.

Benden duymadiniz etmediniz :D

R

*reyeskane-

Misafir
Aslen gizlilik söz konusu olmasa adıyla sanıyla bu arama motoru yaapn kişiyi burada söylerdim :D ama bende kalsın.. ayrıca bu arama motoru google'dan daha hızlı arama ve indexleme yapabilmekte.. Ki google'ın da böyle birşeye ilgi göstermediğini söylesem yalan söylemiş olurum :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyuz' Alıntı:
borçlar çıkınca mini alabiliyorsun ama :p
borçlar bitince her ay mini alacak duruma gelirim sanırım :p bu arada eğer bahsettiğiniz hakia ise, bana göre o yüzyılın balonu. eğer "evolution" dedikleri şeyde tam bir evrim geçiremezlerse sönecekler acaip.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5