İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Ban [Yaktın Beni Google]

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu sabah ads hesabı açtım google banlamış herhalde beni gitti paracıklarım...
Google ads den para geliyor diye o kadar borca giriştim şimdi ne yapcam kurudum valla :(
Kod:
Hesap Etkin Değil
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

İbrahim Tatlıses - Buda geçer

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi bu acının ve sıkıntının üzerine belki biraz münasabetsiz olacak ama,gerçekten merak ediyorum neden banlanıyor bu kadar kişi? theersin belki bize de emsal olur diye soruyorum,sence sen neden banlandın? Google'nin bir gerekçesi var mıydı? Veya senin şüphelendiğin bir hata.Dediğim gibi bir mahsuru yoksa tabi...

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şimdi bu acının ve sıkıntının üzerine belki biraz münasabetsiz olacak ama,gerçekten merak ediyorum neden banlanıyor bu kadar kişi? theersin belki bize de emsal olur diye soruyorum,sence sen neden banlandın? Google'nin bir gerekçesi var mıydı? Veya senin şüphelendiğin bir hata.Dediğim gibi bir mahsuru yoksa tabi...

Her ay Google Ads den para alıyordum gün geçtikçe yeni siteler açıp ads kodunu koyup kazancım 2 katına çıkıyordu...Ban sebebim belki ama belki şu olabilir Google ads hesabımı internet cafeden kontrol ediyordum laptop almadan önce benim gibi bir kaç arkadaş aynı internet cafeden ads hesabını açmış olabilirse güme gitmiş olabilirim :(

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
arkadaşlar bu sabah bende banlandım. sorun şu lütfen sadece 1 makinadan girin hesabınıza ben aptallık yaptım bulduğum her bilgisayardan "dur bugun ne kazanmışız bakalım" şeklinde girdim bu sabah mail geldi "daha once kapanan bir hesapla ilişkiniz olduğu için kapadık" tarzı mail geldi. banlanan bir bilgisayardan hesabıma girmişim demekki

Buna dikkat ediniz.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence bu hiç mantıklı değil
yani bilgisayarın reklamlara etkisini söylüyorum. ne alakası var ha ordan login olmuşum, ha burdan, ha manisadaki pc den ha antalyada notebooktan.
Google kriterlerine göre bir eksiklik - hata vardır mutlaka diye düşünüyorum. yani login olayı aklıma pek yatmıyor

ya gönderilen ziyaretçi kitlesinin kalitesi düşük, reklamvereni ve google'ı tatmin etmiyor. yada yolunda gitmeyen başka şeyler.

neyse üzülme. ve kendini o kadar kaptırma bu olaylara. başka bir alternatif bulursun kendine. bundan sonrada para harcarken bu tür şeylere güvenmemeyi öğrenmiş oldun:)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence bu hiç mantıklı değil
yani bilgisayarın reklamlara etkisini söylüyorum. ne alakası var ha ordan login olmuşum, ha burdan, ha manisadaki pc den ha antalyada notebooktan.
Google kriterlerine göre bir eksiklik - hata vardır mutlaka diye düşünüyorum. yani login olayı aklıma pek yatmıyor

ya gönderilen ziyaretçi kitlesinin kalitesi düşük, reklamvereni ve google'ı tatmin etmiyor. yada yolunda gitmeyen başka şeyler.

neyse üzülme. ve kendini o kadar kaptırma bu olaylara. başka bir alternatif bulursun kendine. bundan sonrada para harcarken bu tür şeylere güvenmemeyi öğrenmiş oldun:)

google toolbar yüklü olan bilgisayarlar bilgisayardan mac adresi alabiliyorlar. sen google ye her login olduğunda google toolbar yüklü ise mac adresin otomatik olarak kullandığın macler arasına eklenir. eğer bir gün olurda banlanırsan bu mac adresleri kara listeye alınır. Başka birisi bu kara liste macli bilgisayar üzerinden hesap açmak isterse direk red cevbı verir.

Yada başka birisi bu hesaptan login olursa google kontrol eder ne kadar sık bu bilgisayarı kullanıyor. eger bu sayı 3 ü geçerse aynı kişi olduğunu düşünür ve seni banlar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adsenseden banlanan birisi yeni hesap açamaz. banlanmış hesabını yönettiğin aynı bilgisayar üzerinden daha sonra başka aktif hesaba giriş yapılıyorsa ya da hesap açılıyorsa kural ihlali olur ve sonuçları nettir..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google toolbar yüklü olan bilgisayarlar bilgisayardan mac adresi alabiliyorlar. sen google ye her login olduğunda google toolbar yüklü ise mac adresin otomatik olarak kullandığın macler arasına eklenir. eğer bir gün olurda banlanırsan bu mac adresleri kara listeye alınır. Başka birisi bu kara liste macli bilgisayar üzerinden hesap açmak isterse direk red cevbı verir.

Yada başka birisi bu hesaptan login olursa google kontrol eder ne kadar sık bu bilgisayarı kullanıyor. eger bu sayı 3 ü geçerse aynı kişi olduğunu düşünür ve seni banlar.

Cantani yaninda tasi
http://www.klcconsulting.net/smac/

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam geçmiş olsun ama sebep ne olabilir peki ? aklına gelen bişeyler vardır mutlaka ? yazarsan bizde bilgi sahibi olabiliriz o konuda ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

yine bir çözüm değil. toolbar aynı zamanda hdd seri numarasınıda gerek duyduğunda alabiliyor.

Bir örnek vereyim;

google toolbar yüklü ve arama yaptım. toolbarda keywordler gözüktü en arama şeklinde.
tüm cookieleri sildim ve mac adresimi 3 sn de bir değişen bir yazılımla deaktif ettim. firefoxu kapattım tekrar açtım keywordler hala orada idi. demekki ek olarak tanıdığı farklı bir bilgi daha olabilir ben bunu hdd serial no olarak tanımlıyorum.

web üzerinden hiç bir bilgi alamaz çünkü server side script kullanıyor. ama toolbar client side olduğu için klasör şeklimizi hdd boyutunu serial nosunu aklımıza gelebilecek herşeyi alabilir.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsenseden banlanan birisi yeni hesap açamaz. banlanmış hesabını yönettiğin aynı bilgisayar üzerinden daha sonra başka aktif hesaba giriş yapılıyorsa ya da hesap açılıyorsa kural ihlali olur ve sonuçları nettir..
Ayni bilgisayardan cookiesleri bile silmeden yeniden basvuru yapip
hesabina girip 1 seneden fazladir odeme alan ve almaya devam eden bir cok kisi biliyorum(hatta 2 tanesi eski banlanan hesaplarindaki kullandiklari isime eft aliyor)
peki bunlar neden banlanmiyor Farklari ne ?
cevabi acik :adsense-tr ile alakalari yok

Caesar
google toolbar yüklü ve arama yaptım. toolbarda keywordler gözüktü en arama şeklinde.
tüm cookieleri sildim ve mac adresimi 3 sn de bir değişen bir yazılımla deaktif ettim. firefoxu kapattım tekrar açtım keywordler hala orada idi.
Bu dediginin toolbarla alakasi yok ff de normal msn de arama yap
FF i uninstall et yeniden install et o keywordler gene orda cikar

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ayni bilgisayardan cookiesleri bile silmeden yeniden basvuru yapip
hesabina girip 1 seneden fazladir odeme alan ve almaya devam eden bir cok kisi biliyorum(hatta 2 tanesi eski banlanan hesaplarindaki kullandiklari isime eft aliyor)
peki bunlar neden banlanmiyor Farklari ne ?
cevabi acik :adsense-tr ile alakalari yok

e türkler kraldan çok kralcıdır. googleye yaranmak adına her gün tüm siteleri inceliyorlardır emin ol:)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hocam geçmiş olsun ama sebep ne olabilir peki ? aklına gelen bişeyler vardır mutlaka ? yazarsan bizde bilgi sahibi olabiliriz o konuda ?

Ban sebebim belki ama belki şu olabilir Google ads hesabımı internet cafeden kontrol ediyordum laptop almadan önce benim gibi bir kaç arkadaş aynı internet cafeden ads hesabını açmış olabilirse güme gitmiş olabilirim

farklı bilgisayarlardan kesinlikle girmeyin hesabınıza. sürekli girmeye de gerek yok. pini, hesabı girin sonra unutun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5