İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Bomb

S

Sevgimix

Misafir
Merhaba Öncellikle

Arkadaşlar Aranızda google bomb yiyp tekrar düzelen arkadaşlar varmı ve google bomb yediginizde backlinkleriniz 0 lanır mı?

Dün ben 14 şubat ile title taglari deiştirdim ana sayfamda fış hit düştü 200 - 18 binden ne yapacagımı bilmiyorum o kadar emek vermiştim spam yoq hiç bir şey yoq sitemde düzelir mi?

cumalee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Title tagları degistirince kısa sureli bir dusus olur. Zamanla düzelir.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim hitlerim bugün normale dönmeye basladi. Her ne kadar anasayfasi google dan cikarilmis olsada.

S

Sevgimix

Misafir
çok basit

1. geldigin aramalarda:D 2. 3. sayfada cıkarsan google bomb düştün :) ama aramalardana 6. veya hiç cıkmazsan önceden cıktıgın kelimede sandbox site:domain.com baktıgında sonuc bulamadıysa ban :D

Çok şükür ben cıktım google bomb dan

F

fatihhk

Misafir
alakasi yok. lutfen bilmediginiz konulara burnumuzu sokmayalim kisilere yanlis ogretiyorsunuz.

burnumuzu sokmayalım yerine "yanlış yönlendirmelerde bulunmayalım" yada en azından "atıp tutmayalım" deseniz çok daha güzel olur bence...
çok kırıcı bir üslup kullanıyorsunuz...(sadece bu mesajınız için söylemiyorum genelde...)
sizin gbi mesaj sayısı ve bilgi seviyesi yüksek arkadaşlarımızın bu konularda daha özenli davranmaları gerekdiğine inanıyorum...

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde yanlış yazılmış bir yazıya karşılık bence uslup bu olmamalı, eğer yanlış ise doğrusu ile düzeltilmelidir.

siz yanlış olduğunu söylemişsiniz ve doğrusunuda söylememişsiniz.

S

Sevgimix

Misafir
dikkat

alakasi yok. lutfen bilmediginiz konulara burnumuzu sokmayalim kisilere yanlis ogretiyorsunuz.

Seviyeni takın ben google bomb düştüm ve olanları söylüyorum bende öyle oldu bilip bilmeden siz yorum yapmayin kazayı yapan kişi olay sırasını en iyi bilen kişidir başıma geldi ve gördüklerim öyle senin gibiler varken saten kimse dogru bilgiye ulasamaz

saygılar

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
birde yanlış yazılmış bir yazıya karşılık bence uslup bu olmamalı, eğer yanlış ise doğrusu ile düzeltilmelidir.

siz yanlış olduğunu söylemişsiniz ve doğrusunuda söylememişsiniz.

Doğrusunu kim bilebilir ki google'nin mantigi çok zor kendime göre birşeyler biliyorum ama doğruluğundan emin olmadığım için insanları yanlış yönlendirmek istemiyorum. benim bir önceki yazdığım mesaj tepki idi. "aha buldum böyleymiş rep verin" demesine kızdım arkadaşın;
1. yanlış bilgi
2. doğruluğu emin değil bir de rep verin demek

saksgimix' Alıntı:
Seviyeni takın ben google bomb düştüm ve olanları söylüyorum bende öyle oldu bilip bilmeden siz yorum yapmayin kazayı yapan kişi olay sırasını en iyi bilen kişidir başıma geldi ve gördüklerim öyle senin gibiler varken saten kimse dogru bilgiye ulasamaz
Emin ol bu forumda herkesin sorununa koşan yegane insanlardanım sadece bu işi rep için yapmıyorum.

sibersonic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsterseniz konuyu toparlayalım ve işe yarar bir konu olsun
Lütfen sadece aşağıdaki sorulara cevap verin. Yorum yok !!

1. Google Bomb nedir ?
2. Google Bomp ile karşılaştığınızı nasıl anlarsınız?
3. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız çözüm yolları nelerdir?

Bunlara cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

G

gncytnk

Misafir
1. geldigin aramalarda:D 2. 3. sayfada cıkarsan google bomb düştün :) ama aramalardana 6. veya hiç cıkmazsan önceden cıktıgın kelimede sandbox site:domain.com baktıgında sonuc bulamadıysa ban :D

Çok şükür ben cıktım google bomb dan

saol valla yeni biri öğrendik

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende google bomb' a düştüm. Çıkmam için ne yapabilirim : (

Kahramankentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar lütfennn bi cevap yazın.

1. Google Bomb nedir ?

bu sorulara.

o kadar ugrastım emek ettim 1500 den 400 lere düştü hitim lütfen bilenler bu sorulara birer cevap versin.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaslar lütfennn bi cevap yazın.

1. Google Bomb nedir ?

bu sorulara.

o kadar ugrastım emek ettim 1500 den 400 lere düştü hitim lütfen bilenler bu sorulara birer cevap versin.

Google Bomb, googlenin cezalandırma yöntemlerinden sadece bir tanesidir.Geçici olarak değerlendirilen bir durumdur.Sandbox uyarıcısı olarakta adlandırılabilir. Siteniz için bir çok durumda bu cezaya maruz kalabilirsiniz.
1. link değişiminde abartı yapmak
2. site içeriğinizi çok fazla değiştirmek
3. copy içerikle uğraşmak..

1-) Google algoritma olarak sıralama yaparken Pagerank sistemini kullanmaktadır.Pagerankı etkileyen faktörlerin başında, karşılıklı ve karşılıksız diğer sitelerden aldığınız backlinkler gelmektedir.Ayrıca, backlinkleri alırken kullandığınız Anchor Text 'lerde pageranka yardımcı olmakta ve sizi sıralamaya sokmaktadır.Basit mantıkla, XXX kelimesinde üst sıralarda çıkabilmek adına, karşılıksız olarak backlink almalı, Anchor Text leride XXX olarak ayarlamalısınız.. İşte bu değişimleri yaparken, fazla aşırıya kaçılması durumunda google sizin sıralamayı etkilemeye yönelik hareketler yaptığınızı farkeder ve sizi cezalandırır.Buna türkçe tabirle, yapılan hileyi bombalamak denir.Ama google çoğu zaman bunu tercih etmez.Çünkü arama motorlarında başırı endexi pageranka indexlenmiş durumdadır.( bence %20 yi geçmez. ) Pagerank sıralamasını etkileyecek davranışları genellikle Google Wash cezasıyla, backlinkleri görmezden gelerek sıralama yapmayı tercih eder.

2- ) Sitenizdeki, title ve metatag gibi arama motorlarına yardımcı olacak kısımları; çok gereksiz kelimelerle doldurmak, çok aşırı kelime eklemek, absürt tarzı kelimeler eklemek ve site içeriğine uymayan kelimelerle ziyaretçi çekmek durumlarında bu cezayı alabilirsiniz.

3-) Site içeriğinizde, özgün içeriklerin yanına eklemiş olduğunuz copy içeriklerin sayısı artarsa, güncelleme adına yapılan bu davranışlar, özgün içeriğin önüne geçerse bu cezayı tekrar alabilirsiniz.

Googlenin bu cezaları vermesindeki amaç sizi tamamen arama motorlarından silmek değil, hedef kelimelerde sıralamalardan düşürmektir.Bunun amacıda, hilesiz daha iyi sonuçları kullanıcıya verebilmektir.

Genellikle, sıralamadaki yeriniz geriler..
Genellikle, beklediğiniz PR değeriniz 5-6 iken 3 ' ü geçemezsiniz.
Genellikle, sayfa sayınızdaki indexlenmeler düşer, artmalar ve güncellemeler gecikir.
Genellikle, hedef kelimenizde, link değişimi yaptığınız kelimede yukarılara çıkamazsınız..

Sandboxda indexleriniz tamamen silinir, geri düzeltmeniz daha zor ve zahmetlidir.Ancak Bomb olayında belirli süreler sonra, hatalarınız sandbox nedeni değilse, sıralamalardaki yerinizi geri alabilirsiniz.Ama bununda sanboxa girme uyarısı olarak algılarsak hatalarımıza dikkat etmeliyiz..

Kurtulmak için yapılması gerekenler, hile yapılan nedenleri, aşırı backlink alımlarını ortadan kaldırmaktır.Birisi sitenizi saldrı amaçlı ekledi napacaksınız diye soru gelmez umarım, google bunlarıda düşünerek gelişmiş bir algoritma kullanmıştır..
- Genellikle title güncellemesinden düşmüşseniz, kısa sürede yerinize gelirsiniz.Site içeriğinizdeki alakasız tagları kaldırın, gizli punto küçültüp kelime ekleme olaylarından vazgeçin.
- Backlink alımına son verin, alakasız sitelerden alınan aşırı backlinklerin bence zararı yoktur ama yinede tam bilinmediği için alakalı sitelerle link değişimini yapın.
- Çok fazla copy makale, içerik varsa bunları kaldırmayı deneyin.

Dip Not; Bunlar kesin şeyler değil, sadece benim fikrimdir.Polemik yaşamaktan bıktım, lütfen yanlış anlaşılmasın.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
daha önce bu durumu yaşayan biri olarak şunu söylemek istiyorum,
description ev keywords lerde genel anlamda değişiklik yaparsan bu durum meydana gelir en azından bende öyle olmuştu, birde aniden fazla backlink almamaya bak.
bu durum benim sitem için 1 hafta sonrasında yavaş yavaş düzelmeye başlamıştı yani kelimelerde 8. veya 10. sayfaya attıysa 1.haftada 5.sayfaya 2.haftada 2.sayfa ve 3.haftada eski yerin olmasada eskiye yakın yerlere atmaya başlar,
Sana tavsiyem bu durum düzelene kadar sakın sayfanda değişiklik yapma yeni birşey ekleme ben kendi haline bırakmıştım, gerisi sana kalmış
iyi çalışmalar

Kahramankentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkür ettim arkadaslar gercekten çok iyi anlatmışsınız.Hemen gerekenleri yapıyorum.

bu arada indexler silinmemiş.

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba çok backlink almışsak ve diğer siteler link vermeye devam ediyorsa (bizim istemimiz dışında) bu linkler artarsa google sandboxa sokar mı acaba siteyi? (not: site eski değil+google tarafından bombalanmış)

Teşekkürler,

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
biz kökden banlandık biz ne yapcaz hemde ingilizce site :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5