İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google, bu işi biliyormu ?

mstfsz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar. Ben ne oldugunu anlamadan. Googele Hesabımı kapattı.
Bir kac sitede adsense kodları vardı. ve gunluk 15-25$ kazanıyorduk. Birisi kasıtlı olarak reklamlarıma surekli tıklayıp beni bannlattı. bu benim gorusum. ve tahminim. cunku bana gore hiç bir neden yoktu banlmamak için
Simdi size bir soru rasgele gıcık oldugum bir sitenin adsense kodlarını bir autosurf sitesine koysam veya bir subdomainli bir siteye popup seklinde koysam. yada absürt içerikli bir siteye koysam. ve bu işten gercek hesab sahibinin haberi olmasa ve bir sahah ansızın bir email ve " hesabınız adsense kurallarına aykırı olarak yayınlanmaktadır. " panik bir sekilde cevap veriyorsunuz. "hayır ben oyle bişey yapmıyorum. diye. ancak 2 gun sonra "uzgunuz bizi anlayısla karsılayın" gibi ifadelerle baslayan bir hesap kapatma haberi. Google için ne dusunursunuz?
Yorum sizin .
Ha buarada ben, hiç kimsenin adsense reklam kodlarını asla almadım. alıpta kotu niyetli kullannlara da lanet olsun diyorum.
Google bu tip gecersiz tıklamaları tespit edip yok edemiyorsa yazıklar olsun. birde adsenese kodlarını her siteve doamin için verse sanırım boyle bir sorun olmayacak

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah Allah ya olaya bak peki bu kodları kopyalanmasını engellenmesi için birşey bir önlem yokmu yoksa bu google ın işine mi geliyor... Peki atıyorum bu kodlarını koyan siteyi göremiyormusun ?? Böyle bir sistem de mi yok ?? Pub kodunu aratabileceğin bir sistem ne biliyim garip ya geçmiş olsun arkadaşım..

mstfsz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sagolun.Arkadaslar.
Fakat kac arkadasın sitesinde kodları kopylamayı engelleyici yazılım var. Benim hiç aklıma gelmedi. Gelse bile yapabilicegim fazla bir seyin olmadıgını dusunuyorum.Cunku profesyonel yazılımcılar ne kadar kodlar engellenirse engellensin oradaki kodalrı alırlar. Ne bileyim guuugel enin bu kadar basitlesebileceği aklmı hiç gelmedi.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle geçmiş olsun...

Google'ın bu konuda acil bir önlem alması gerektiğini düşünüyorum.Domain'e özel bir kod üretip vermesi lazım adsense'in, kodda kanal id'si gibi domain'e özel bir id olursa bu iş çözülecektir.Fazla bir zorluğu olduğunu da düşünmüyorum.Birbirinden karışık sistemler geliştiren google için bu hiçte zor olmasa gerek.
Belkide bazı arkadaşların belirttiği gibi banlamak için açık bir kapı bırakmak google'ın işine geliyorda olabilir.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kontera da bi reklam sistemi ama biraz daha değişik

mesela google da içeriğe göre reklam çıkıyor ama belli reklam alanları içinde
bunda ise belli bir yazının içine reklam kodunu koyuyorsun ve o yazıda reklam verenin istediği bi kelime varsa ona link veriyo diye biliyorum.yani kelimeye reklam linki ekliyor
yani ben böle biliyorum

http://www.kontera.com/demo.aspx

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatalı biliyorsun, nitekim verdiğin URL'deki DEMO'da dahi bunu sitenin içerisinden aldığını gösteriyor.

Sitenin içeriğini botlar ile tarayarak yapıyor... En uygun reklamları gösteriyor.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatalı biliyorsun, nitekim verdiğin URL'deki DEMO'da dahi bunu sitenin içerisinden aldığını gösteriyor.

Sitenin içeriğini botlar ile tarayarak yapıyor... En uygun reklamları gösteriyor.

phantasm verdiğin site Türkiye ile çalışıyor mu sorunsuz? birde bilen var mı bu tür bi reklamı google adsense ile birlikte almanın bir sakıncası var mı? Google amca kızar mı?

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çalışıyor diye biliyorum.
Küresel iş yapıyorlar.
Ayrıca Google Adsense ile aynı sayfada bulunduramazsın...
Aynı domainde, farklı sayfalarda olabilir.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu kadar basit bir önlemi almaması garip. sanırım google'ın işine geliyor.

halbu ki panelde dediğiniz gibi her domain için özel bir kod olsa ya da reklam yayınlanmasına izin verdiğimiz domain'ler gibi bir yer olsa kolayca çözülebilir.

üstüne bir de fazla tıklamalar için günlük olarak her ip'ye tıklama sınırı getirilirse veya bunun gibi bir önlem alınsa haksız ban'lanma olayları baya azalıcaktır.

dediğim gibi sanırım bu haksız ban'lar google'ın işine geliyor...

darkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
At this time, Kontera has limited non-English language support. Applications for participation in the ContentLink™ Publisher Program can be for sites with content primarily in English.

Kontera works with publishers from nearly every country in the world. Join us!

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım sadece ingilizce dil desteği var ama bütün ükeri kabül ediyorlar.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google yapay tıklamayı çözecek patentli teknolojisiyle, pub kodunun başka sitelerde kullanılmasını anlayabiliyormuş( MUŞ !!! )
mail atmıştım öyle cevap gelmiş.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
1 sene öncesine kadar anlayamıyordu. üfürmüş olabilirler.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim anlamadığım,ben hesabıma eklemediğim bir url kanalına sen nasıl kodlarımı ekleyip beni banlattıracaksın?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
E gösterim ve tıklamalar gösterilmiyor ise,kazanca geçiyor mu oradaki tıklamalar.Geçmiyor ise problem ney?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5