İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google El Koyuyor

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hacı el konmus ns ler googleda, ancak site acılmıyor???

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya nasıl el koyarki ya analamıyorum özgürlük diye bişi var böle işmi olur nerde türkiye yasaları ..

H

hikayebul

Misafir
Türkiye yasalari mi :p Türkiye de yasa mi var,yaw hem senin TM olan bir firmanin ismini kendi cikarlarin icin kullan hemde ceza filan alma.Valla helal olsun google a.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
oldu o zmana canı sıkıldıkca el koysın olurmu öle iş kim veriyor o hakkı peki bu pkk.org neden ol koyamadıalr ?? haaa

H

hikayebul

Misafir
Permission , google = TM :D yani bu ismi kimse kullanamaz.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya dostum.. ben onun için demedim başka bişi içinde de dedim yani google kızdı diyelim böyle el koyabilecekmi demek oluyor

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google direk icann e bildiriyor ve guclu oldugu icin alıyor domaini, burada ismini kullandıgı icin almıslar ancak emin olun google hakkında ipsiz sapsız yazın gene alırlar.
yani herhangi bir domain de olabilir bu

T

TIP

Misafir
Google TradeMarkdır ve google markasını domainde geçiremezsiniz

bunun kızmayla alakası yok sen domaininde google ismini kullanırsan senin domaini de alır..

B

beriltech

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Sözkonusu site logosundan tasarımına, reklam alanlarından fontlarına kadar her açıdan Google'ı taklit eden ve kullanıcıları yanıltma amacında olan bir siteydi. Sadece renkleri değişikti, Google Türkiye sloganını kullanıyordu. Spam yapılarak tanıtıldı. google.com.tr whois bilgilerinden ulaşarak şirketimize bu konuda çok sayıda bildirim yapıldı.

Bu şikayetleri Google'a bildirdik. Sorunu ICANN nezdinde çözdüklerini tahmin ediyoruz.

Bu olayda bu sonuca hızlıca ulaşılmasının sebebi siteyi yapan arkadaşın işlediği suç ve Amerika'da son derece hızlı çalışan hukuk mekanizmasıdır. Bir başka sitenin adını ve içeriğini taklit etmek dünyanın her yerinde suçtur.

Bu konunun Google'ın güçlü olup canının istediğinin sitesine el koyması olarak yorumlanması son derece yanlıştır. Google hakkında eleştiri yapmak ayrıdır, ben Google Türkiye'yim diye taklit site yaparak insanları dolandırmak ayrıdır. Google'ı yerden yere vuran onlarca web sitesi var, bugüne kadar hiçbiri kapatılmamıştır.

Herkese sevgi ve selamlar,

beriltech
www.beriltech.com

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya benim anlatmak istediğimi anlasanzı ya dostum ebnim demek istediğim yani böyle domainlere el koyulmak kolaymı yani başka bir nedenlede bua dmaalr istediği siteyi elmi koyacak diyorum yaa anlam veremediğim olay bu bu domain el koyması için mahkemeye vermesi gerekli ve makheke kararı ile el koyulması gerekli bu domain şirketleri bu kadar müşterilerini bir anda silebiliyorlamıya anlatmak istediğim bu

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ben kızdı filan demedim ayrıca kızmakla da haklı olur zaten...

google isminde olmayabilir ancak belli bir firmayı karalarsanız ve bundan rahatsızlık duyarlarsa siteyi almasalr bile kapattırırlar..

kapanan bir sürü sitesi mevcuttur.

onu demek istedim...

soyle dusunun basbakan kendisini kedi, ördek, fil diye tasvir ettiler diye vb bi cok konuda durmadan tazminat davası acıyor...

pekala a firması da hakkını arayabilir...

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım bu durumlarda domainin düşme tarihine kadar domain askıya alınıyor daha sonra trademark sahibine devrediliyor, yani o tarihe kadar bu adreste ne google ne de önceki sahibi yayın yapamaz.

Ayrıca bende de bir TM içerikli bir domain var nokiawap.net sedoya ekleyememiştim. Acaba ebayda falan veya başka bir yerde satabilirmiyim ne dersiniz?, bir an önce elden çıkarmak lazım.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öyle bir hakkı varki, "beriltech" yazdıklarını anlamamanız çok garip.
google gene insaflı davranıp direk tazminat isteği ile bu işi yapmıyor yanılmıyorsam. Tazminatla yaparsa inanılmaz tazminatlar alma şansı var.
deneyin isteseniz tazminat almadan yakanızdan ayrılmayacak firmalar size
sabahturkiye.com
levisturkiye.com
alın aynı konu ile site yapın koyun orjinal patentli isimleri ile yada ürü çıkartın başınıza ne gelecek görün.
1-2 milyon $ lara varacak bir konu bu. şaka değil. firma itibarını küçük düşürmekten en az 500 bin $ yersiniz.

E

erotikbul

Misafir
:) "beriltech" kim olduğunu bilmeyen yoktur sanırım :)

Bu insanların bu forumu takip ettiğini gördükten sonra, size tavsiyem yaptığınız hielleri gösterip de uygun mu değilmi diye sormayın :D

Ayrıca, Adsense Türkiye ile biraz daha ilgilenirseniz sanrıım daha iyi olacak. ( Adsense TR'yi sizin yönerttiğinizden tam olarak emin olmasan bile, öyle düşünüyorum.)

Kolay gelsin.

B

beriltech

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Adsense Türkiye'yi biz yönetmiyoruz.

Ancak firma olarak Türkiye'deki tüm Adsense üyelerini ilgilendiren birçok konuda -kimse tarafından bilinmese de- çalışmalar yaptık ve yapıyoruz.

Örneğin, oldukça yoğun çabalar sonucunda Türk Telekom'un proxy uygulaması yüzünden ADSL kullanıcılarının Adsense tıklamalarının sayılması ile ilgili yaşanan problemin 15 gün içinde çözülmesini sağladık. Adsense üyesi sitelerin gelirlerinde proxy IP'leri yüzünden gerçekleşen (tahmini) %40'lık eksilmenin önlenmesini başardık.

Google ile bugünlerde, üye sitelerdeki Public Service Ads için yayınlanan reklam alanlarının, ingilizce sitelerde olduğu gibi, Türkiye'de de Türk hayır kurumları yararına kullanılması amacıyla yazışıyoruz.

Türkiye'deki tüm internet kullanıcıları için Google ile ilgili olsun olmasın, yardımcı olabileceğimizi düşündüğünüz konularda www.beriltech.com adresinden ulaşacağınız bağlantılar ile bize ulaşırsanız, bu konularda da çalışmalar yapmaktan çekinmeyiz.

Sevgiler,

beriltech
www.beriltech.com

E

erotikbul

Misafir
Bilgi için teşekkürler.Hangi kuş hızlı koşar, yok kim aya çıkmış gibi şeyler yerine denizfeneri yada kardesini sec gibi kampanyaların çıkmasına seviniriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5