İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google.gen.tr Virüscü Imiş Arkadaslar Dikkat !!!

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
GOOGLE GEN TR NİN TOPLİSTİNE UYE OLAN SİTELERİN HEPSİNE VİRÜS TROJAN BULASIYOR KIMSE EKLEMESİN SİTESİ HATTA VE HATTA KALDIRSINLAR BANNERLERİNİ SIMDI RESİMLERLE BELİRTİCEM ORNEKLERİNİ TROJANIN İSMİ adı: Backdoor.IRC.Flood.droppe BUDUR BAKTIGIM HERKEZ DİKKATLI OLSUN BEN COK KUFRETTİM ARAŞTIRDIM BULDUM.. http://www.viruslist.com/en/viruses/encyclopedia?virusid=48018 HOST ALDIGI YERE BİLDİRİLDİ GEREKİRSE KANUNİ İŞLEM BAŞLATILACAKTIR.. BİLGİNİZE...

ve google.gen.tr nin sahibide erdem bey olmalı sayın cikolata.net gördük...

tro1.jpg

tro2.jpg

tro3.jpg

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Not: unutmadan resimler biraz buyuktur beklemenız gerekcek beklersenız kendi gozunuzle gorursunuz bilgisayarımın halini traktor gibi calısıyor :(

Sanırım resimler acılmıyor buyuk oldugu ıcın direk linklerini veriyorum kımsenın malı zarar gormesın maksatım budur..

Resim1

Resim2

Resim3

M

messmedia

Misafir
resimler açılmıyor image host yapan bi yere atman mümkün mü, herkes görsün.

C

cappytoi

Misafir
aferim böyle bir şey yapıyorsa, eğer böyle bir şey gerçekten varsa boykot edelim kapattıralım, vs. örnek olsun. yazık değil mi bunca insanın emeklerine...

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
yapiyor arkadaslar kaldirin kodlari varsa bendede google.gen.tr toplist kodu olan butun sitelerde antivirusum uyari veriyor! Bir Lamer daha cikti yazik.. Telekoma ve hosting firmasina mail atmamiz yeterli. TROJAN Suctur illegaldir.

WHOIS BILGILERI ASAGIDA:

google.gen.tr whois results:--------------------------------------------------------------------------------** Registrant:
Ugur Can
Cumhuriye Mah. Lale sit. 56/12

Balikesir,
Turkiye
[email protected]
+ 90-544-7445342-
+
** Administrative Contact:
Nick Handle : nbn2-metu
Person : NetLine Bilgisayar Net.Yaz.Tel.Tic.San.Ltd.Sti. Temsilcisi
Organization Name : NetLine Bilgisayar Net.Yaz.Tel.Tic.San.Ltd.Sti.
Address : Cumhuriyet Cad. Korukcu Is Merkezi No:85

Erzurum,25100
Turkiye
Phone : + 90-442-2140556-
Fax : + 90-442-2139484

** Technical Contact:

Erzurum,25100
Turkiye

** Billing Contact:

Erzurum,25100
Turkiye

** Domain Servers:
ns.netline.com.tr
ns2.netline.com.tr
ns3.netline.com.tr
ns4.netline.com.tr
ns5.netline.com.tr

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Evet Yeni Sistemi Buldular vbs ile direkman bilgisayara yerlestiriyolar büyük bi risk bunlar suan cidden eklediginiz toplistlere dikkat edin arkadaslar pc yi formatlamak zorunda kaldım ayrıca resimleri paralı bi hosta alıcam ama isim vermek istemıyorum geocities te band sorunu veriyor free napalim :)

C

CodeMaster

Misafir
Google.com saks icerikli siteleri veya trojan icerikli siteleri indexliyor diye google mi suclu sizce... sacmalik... yorum yapmadan önce biraz düşünmeyi öğrenmelisiniz!

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CodeMaster' Alıntı:
Google.com saks icerikli siteleri veya trojan icerikli siteleri indexliyor diye google mi suclu sizce... sacmalik... yorum yapmadan önce biraz düşünmeyi öğrenmelisiniz!

ciddimisin? yada kafamı buluyorsun? google.com'dan bahsedilmiyorki google.gen.tr'den bahsediliyor. Ya yazdığından ben anlamadım yada sen konudan bişey anlamadın.

N

n0kta

Misafir
CodeMaster' Alıntı:

Arkadaşda ya okuma sorunu ya da anlama sorunu var heralde... ne bu şiddet bu celal!

T

turkgenc

Misafir
symbiantech' Alıntı:
ciddimisin? yada kafamı buluyorsun? google.com'dan bahsedilmiyorki google.gen.tr'den bahsediliyor. Ya yazdığından ben anlamadım yada sen konudan bişey anlamadın.

CodeMaster o yazida bu trojani host eden firmanin suclanmamasi gerektigini soylemeye calismis sanirim.

Asil anlama kitligi kimde varmis simdi anlarsiniz her halde, anlamaniz hakikaten kit degilse :)

Soyle aciklamali yazayim...

Simdi bu trojani host eden firma yazilmis ya bundan onceki bir mesajda, boyle uzun uzadi... Sonucta google da bu host firmalari gibi siteleri kendi hostunda indeksliyor, yani arkadasim demek istiyor ki host eden firmalar da google gibidir; yani google kendi icinde host ettigi trojan barindiran siteler yuzunden suclu mudur? tabi ki degildir. O zaman bu tojani host eden firma da suclu degildir.

Dilim dondugunce ve acele islerimin icinde bu kadar anlatabildim. Umarim kit arkadaslar anlamislardir :)

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Host firmasi tabiki suclu degil buyuk ihtimalle bilmiyordur. Bildirildiginde o sitenin accountunu kapatmadigi zaman suclu olur :)
Saygilar..

C

CodeMaster

Misafir
CodeMaster' Alıntı:

CodeMaster Yukarda Demeye Calismiski:
.gen.tr kim alan adi tahsislerini kim yönetiyor? "Nic.TR" veya "METU" veya "ODTU". acaba gen.tr leri neden veriyor. him anladigim kadari ile 15 YTL ödeyen herkes alabiliyor. saks.gen.tr de veriliyor virus.gen.tr de. acaba adi gecen neden almis domaini almissa neden .ch bir sunucunun nameserverlerinde. Nic.tr nie domain satar? Bir bilgisayar firmasi neden baksasinin adina domain alir? Bu sorulari soruyorum ama eminim anlayan cikmayacak önceki yazdigim gibi. cevap basit TİCARET!. domainin ödeme sorumlusu felanca firma diye kimse neyin ne oldugunu bilmeden firmalari karalayamaz. Karalamamalı.

C

CodeMaster

Misafir
murme' Alıntı:
metuya sikayet edin illegal site yapamaz gen.tr ismiyle yasak
Metu site indexine karışmaz. Sitede bir sorun mu var mahkemeye verirsin. Mahkeme kararini uygular metu.

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu olayı neredeyse 1 ay kadar once yazmıştım buraya. sallayan olmamıştı

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
valla salllayan sallar yalan konusmuyoruz bizzat yakalamasam inanması güc bi olay kaldırdım toplist bannerlerini cogunu bilindik bilinen guzel toplistler duruyor gerisi bos hitmi yollucakmıs hikaye ayak inanmıyorum bırakki buyuk toplistler bile gondermıyo eger en baslarda cıkmadıktan sonra bi işe yaramıyor arkadaslar ayrıca bu alttaki mesajın sahibi :)

Sayın Erdem Bey Demişlerki :

Orjinal Mesaj Sahibi CodeMaster

erdem sen hayret bi insansın hala daha yazıyosun haklı cıkarmaya calısıyosunya kendını helal olsun verirsin fetfayı s.... fatmayı sen gibi cok adam var :) ama bu mılleti bayıltan varsa ayıltanda var kuyrugu kaptırmayın yapacaksanız gece 12 den sonra 5 e kadar yapın baride yemesinler :D hadi kolay gelsin anlayan anlamıstır sanırsam vs vs

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5