İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Günden Güne Batıyor

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kac ay onceki
11.736 219 1,87% USD 5,01 USD 58,82
11.640 176 1,51% USD 3,61 USD 41,97
12.305 143 1,16% USD 2,82 USD 34,74
12.313 143 1,16% USD 2,86 USD 35,22
Bu hafta
7.041 174 2,47% USD 1,72 USD 12,13
9.256 200 2,16% USD 1,17 USD 10,87
13.475 344 2,55% USD 0,90 USD 12,13
21.951 574 2,61% USD 1,75 USD 38,51

Son gun artmasinin sebebi yaklasik 100 tikin sabah saat 9 ile 12 arasinda gelmesinden dolayi

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
firar: türkiyeye ödeme yapan ve ödemeyi kesin yapan başka bir sponsor söyle onu ekliyelim.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabınızı iptal etme riski olsa bile hemalhemsat.com ayrıca clickleri eksik saymasına rağmen gittigidiyor.com vs gibi sitelerle daha fazla kazanabilirsiniz...

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
çok ilginç ben 27 tıkla 2.5 dolar aldım sen bu kadar tıklamayla çok az alıyorsun

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
culpable' Alıntı:
bizler google un %70i webmastere %30 unuda kendine aldigini biliyoruz yada oyle oldugunu dusunuyoruz ama sanki %30 webmaster %70 i kendisine aliyor gibi gorunuyor

Liberal (Kapitalist) ekonomilerde fiyatı arz talep dengesi belirler, eğer bir hizmeti/malı tekel sayılabilecek bir şirket üretiyorsa/satıyorsa/organize ediyorsa fiyatı o belirler, ve yine liberal ekonomilerde şirketlerin doğal yapısı en fazla kar edebileceği kuralları uygulamaktır. Doğu toplumlarının düşünce tarzı duygulara dayanır ancak batı toplumları böyle düşünmez, onlar herşeye MANTIK açısından yaklaşırlar. Google'ın Türkiye pozisyonu açısından mantıklı bir analiz yapmanız gerekirse şöyle düşünebiliriz sanırım; Ben bu pazarda TEK'im , reklam verenler de reklam yayınlayanlar da benimle işbirliği yapmak zorunda, o halde fiyatları ben belirlerim.

Türkiye'de internet kullanım oranı çok düşük, reklam veren az, reklam almak isteyen site sayısı ise çok, o halde Google neden yayıncılara %70 versin?? Hiç bir mantığı yok... Bu oranları nasıl tesbit ettiniz bilmiyorum ancak çok akılcı olduğunu söylemek zor...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkçe reklamlarda tıklama başına ortalama : 0,02 cent

İngilizce reklamlarda tıklama başına ortalama : 0,20 cent

kazandırıyor. Bu sebeple Google Adsense için site açmak isteyen arkadaşlar ya günde binlerce kişinin girebileceği çok akılcı ve tutacak bir site yapacaklar.. Ya da önce ingilizce kursuna gidip sonrasında ingilizce site yapıp daha az zamanda daha çok para kazanacaklar.... Yukarıda verdiğim istatistik gerçekten aradaki farkın bir uçurum olduğunu gösteriyor...

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bişi sooracam
şimdi elimde şöle bi değer var bir sitemde
7,96% USD 19,78
burda 19,78 Sayfa eCPM [?] değeri bunun yuksek olmasında sakınca varmı
veya Sayfa TO değerinin yuksek olmasında..
Bilgi verirseniz sevinirim..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Katre' Alıntı:
Ya bişi sooracam
3.745 298 7,96% USD 19,78 USD 74,06

Woowww, gozlerime inanamadim.
Tepkim icin kusura bakmayin ama bu rakamlar cok yuksek! geldi bana
Ek olarak: bu rakamlari paylasmak sanirim TOS a aykiri.

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
nereden bilecek google bu arkadaşın bunları paylaştığını :)

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Türkçe reklamlarda tıklama başına ortalama : 0,02 cent

İngilizce reklamlarda tıklama başına ortalama : 0,20 cent

kazandırıyor. Bu sebeple Google Adsense için site açmak isteyen ya günde binlerce kişinin girebileceği çok akılcı ve tutacak bir site yapacaklar.. Ya da önce ingilizce kursuna gidip sonrasında ingilizce site yapıp daha az zamanda daha çok para kazanacaklar.... Yukarıda verdiğim istatistik gerçekten aradaki farkın bir uçurum olduğunu gösteriyor...

reklam değerlerinin yarıya dusulmesinden bahsediliyo..bunun tek sebebi bence elden ele dolaşan adwords kredileridir..eskiden belli firmalr adwords alıyordu..şimdi mahalle bakkalı bile adwords reklamı veriyor..tabi buda site sahiplerinde patlıyor..

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katre' Alıntı:
Ya bişi sooracam
3.745 298 7,96% USD 19,78 USD 74,06
Bu parayı alacağına inanıyormusun ? Ben inanmıyorum.

Sayfa TO bu kadar yüksek olduğuna göre sanırım hile yapıyorsun.

I

i.s.a.q

Misafir
romsage' Alıntı:
senin konun kötüyse google ne yapsın.

İşte bu kavramı googlenin kaldırması lazım

Örneğin

Hotel Konusu Güzel bir konu gibi lanse edilip yüksek değer alır aynı şekildede sağlık.Bunun sebebi google ile ilgilide degıl aslında Örneğin bir ara forex furyası vardı forex kelımesının cok fazla vermesi güzel kelime oldugundan yada google insifiyatinden değil tabiki Forex sitelerinin tıklara yuksek ucret vermesınden di.Aynı şekilde Host siteleride bu şekilde.

Öyleyse sorun ne googlede nede kelimelerde

Sorun sadece googleye para akıtan adwors kullanıcısında.Eğer adwors kullanıcısı genelde ucretı az öderse (piyasa ortalaması) tıklama ucretlerıde azalır.Sistem budur.

Ha adwors kupon furyası ıle alakası varmıdır.evet vardır.Bir süre sonra msn ortaklık sıstemı hayata geçtiğinde rekanet duygusuda ortaya cıkacak ve herşey güzel olacaktır.

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Borte45' Alıntı:
Bu parayı alacağına inanıyormusun ? Ben inanmıyorum.

Sayfa TO bu kadar yüksek olduğuna göre sanırım hile yapıyorsun.

Sonunda bizede denildi hile yapıyorsun die
ne diyim şimdi buna :
ne hilesi
bak saat kaç hala pc başındayız hile yapıyorsun demesi kolay tabe
sen işini takip etme yaptıgın siteyi ölee bırak sonra o rakamları görünce yağpıştır hemen hile yapıyorsun die...
sağlam bi kelimem var ve bu kuponlarla bu günlerde ciddi girdiler oluyor tabiki ona görede kazanıyorum..Ne hilesi...!
Bu parayı alacagıma inanıyorum neden ınanmıyım
inanmasam zaten uğraşmam Allaha şükür 1 yılı geçti almaya başlayalı..

B

Baria

Misafir
+ 1 benimde oyle yuksek sayfa to ne yaptıgını biliyorum :) banada geldi o maillerden birşey olacagını sanmıyorum. nedenini ozeline attıyom

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bende 40000 gösterim var neden benim tıklama oranım düşük acaba sitenin her yerine koymamı lazım bu addsenseyi

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katre' Alıntı:
Sonunda bizede denildi hile yapıyorsun die
ne diyim şimdi buna :
ne hilesi
bak saat kaç hala pc başındayız hile yapıyorsun demesi kolay tabe
sen işini takip etme yaptıgın siteyi ölee bırak sonra o rakamları görünce yağpıştır hemen hile yapıyorsun die...
sağlam bi kelimem var ve bu kuponlarla bu günlerde ciddi girdiler oluyor tabiki ona görede kazanıyorum..Ne hilesi...!
Bu parayı alacagıma inanıyorum neden ınanmıyım
inanmasam zaten uğraşmam Allaha şükür 1 yılı geçti almaya başlayalı..
Sana yanlızca gülüyorum. O sayfa TO'su ile hile yaptığın apaçık ortada.

..sen işini takip etme yaptıgın siteyi ölee bırak sonra o rakamları görünce..
Senin hile yaparak kazandığın parayı ben yanlızca diğer sponsorlardan kazanıyorum,yani çerez parası olarak :) İyinetadmin'e şu iki ayda kadar kaç bin $ lık Paypal bozdurduğumu sorabilirsin :=) Adsense'den kazandığımı söylememe gerek bile yok sanırım.

Şunu söylemek istiyorum kazan hatta Allah artırsın daha çok kazan sen kazanırsan bende sevinirim emin ol buna. Ama sanırım daha çok gençsin hileyle hurdayla para kazanmanın geçici şeyler olduğunu öğreneceksin.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir sayfanın gösterimi: 15
Tık: 8
TO: 53,33%
CPM: 0,00
Kazanç: 0,00

Sayfa yabancı bir dilde, herhangi bir hile ya da teşvik vs söz konusu değil, komik:))

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwords kuponları adsense gelirlerini yarı yarıya düşürdü.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5