İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google itiraz etti

Genckolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işten en çok webmasterlar karlı çıkacaktır :) Bırakın birleşsinler...

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde tesrini düşünsek olmaz mı..

hitmallere açık olmak lazım mesela microsoft teklifte bulundu ama bunun ne kadar etik olduğunu bilmiyoruz mesela yahoo ile anlaşıp yahoonun değerini yükseltmek veya microsoft ne kadar parası olduğu göstermek veya googleye bak ben bunu yapabilirim demek olamaz mı..

yada google bu haberi yaparak microsoftun yahooyu alarak iyice berbat edeceğini biliyor ve ona en yakın rakip yahoonun microsoft tarafından berbat edilmesini sağlamak amacı ile tutmuş rolüne bürünerek microsoftta gaz vermek ve yahoo aldırmak için elinden geleni apmadığını nerden bilecez..

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Microsoft bence hani derler ya, kara kaşına kara gözüne mi bakıyor yahoo'nun :) markası yeter ve google amcayı zorlamayı istiyorlar bence.

Microsoft, Yahoo'yu arama motoru olduğundan dolayı alacağına pek inanmıyorum. Microsoft, microsoft, microsoft.. Şuan kullandığımız işletim sisteminin sahibi onlar ve eğer isterlerse zaten yahoo'dan daha çok ziyaretçi alacak site yapabilecekleri kanısındayım. Onlar bence yahoo'nun markası peşinde ve Google'u zorlamayı amaçlıyorlar. Eğer ki; işi ticari anlamda düşünürsek, Google bundan pek rahatsız olmazdı. Ama eğer bu 2 büyük dev birleşirse, bence Google amcanın azda olsa çokta olsa bir miktar kaybı olacak.

Görünce çok hak verdiğim bir yorum var. " Yahoo TR'de yer açacaktı. " Gerçekten büyük bir hata yaptılar veya ihtiyaç duymadılar. İhtimalleri de düşünmek lazım tabi. Google sanırım 50-60 tane ülkede şirketi var, her daim Google en çok kullanılan arama motoru ama eğer Microsoft-Yahoo birleşmesi olursa, ben Google amcanın eski prestijinin olmayacağı kanısındayım.. Google ads ile çok ileri bir şekilde ön planda, web site sahipleri sürekli reklamlarını yapıyor, yayınlıyor. Alan memnun satan memnun hesabı. Belki de Google'u Google yapan kendileri değil, onlara para kazandıran siz değerli insanlarsınız.

Baştan sona kendi fikirlerimdir, bana özeldir. Teşekkürler..

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
ben yerel büro konusunda birşey söyleyeceğim..

Yahoo avrupa ve iskandinav ülkelerinde nüfusu az olsa bile bazı şehirlerde büro açıyor ve ben bunu bir iskandinav ülkesinde gördüm çok ilgincime gitmişti bir Türk olarak..
Paylaşmak istedim...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanmıyorum yahoo dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi deniyor. ama herhangi bir siteme googlenin günde gönderdiği hitin 1000/1 ini anca gönderiyor. msn.com desen oda öyle..

Amerikalıların,Kanadalıların evden eve nakliyat,oyun,sohbet sitelerinde ne işi var ki ? Veya senin diğer Türkçe sitelerinde..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
google adsense reklamlarının oldğu sayfalarda diğer reklamların olmasını engellerken tekelleşmenin alasını yapmış olmuyor mu? sanki kendileri çok farklı... tekelleşeceksin tabi, kızmıyorum. çivi çakacaksın olduğun yere. ama sen çakarken başkasıda çakınca annene şikayet eder gibi davranmak pek hoş gelmiyor bana. :)

evcil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense reklamlarının oldğu sayfalarda diğer reklamların olmasını engellerken tekelleşmenin alasını yapmış olmuyor mu? sanki kendileri çok farklı... tekelleşeceksin tabi, kızmıyorum. çivi çakacaksın olduğun yere. ama sen çakarken başkasıda çakınca annene şikayet eder gibi davranmak pek hoş gelmiyor bana. :)

+1
ayrıca "seni anneme söylüücemm" diye sümüklü bir kız çocuğu hayal ettim. :)

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google webmasterları elinde tutuyor adsense ile.. bence google'n tek korkusu microsoft'nda adsense ve google'n projeleri tarzı projeler yaparak yahoo arama motorunu tüm dünyada kullanılır yapmak.

google'n sahibi ben olsam bende bu birleşmeyi istemem.. ne güzel yahoo zarar ediyordu, bill amca seviniyordu :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Asıl tekelleşmek isteyen google yahu. Adamların bulaşmadığı şey kalmadı. Bi tek açık arttırma yapmıyorlar (sanıyorum). Herkes ezbere almış MS yi tekelleşme yolunda diye. Google'ı ben köy bakkalına benzetiyorum artık.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asıl tekelleşmek isteyen google yahu. Adamların bulaşmadığı şey kalmadı. Bi tek açık arttırma yapmıyorlar (sanıyorum). Herkes ezbere almış MS yi tekelleşme yolunda diye. Google'ı ben köy bakkalına benzetiyorum artık.

MS bambaşka bir platformdaki başarısını diğerlerine taşıdığı için sorun oluşturuyor. Ama Google kendi konusu (internet) de bambaşka int uygulamalarına da üyelik yaptırıyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5