İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google kara liste ?

T

tikky

Misafir
google de kara listeye alinan türkçe siteleri hangi adresten bakiyoruz ?.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kara liste diye bişey yok.

google a girip, arama kutusuna şunları yaz:

site:domain.com
link:domain.com
cache:domain.com

bu 3 tanesinede ayrı ayrı bak.bir tanesinde problem varsa, banlanmamış olsan bile cezalısın demektir

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zannetmem onun black list oldugunu orada olan bir cok site google da yer almaktadir hala..

bu arada google'da soyle bir arama yaptim

site:arkadasyeri.com
link:arkadasyeri.com
cache:arkadasyeri.com sadece bunu buldu google acaba site ban'lımı yoksa cezalımı ve cezası varsa ne zaman acılır 11 ay Oldu bu durum

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
http://www.hido.net/black-list.txt

bu bana ait bir liste, Google'dan bagimsiz sahsimin duzenledigi bir liste. Google uzerinde SPAM yapan ya da arama sonucu ile icerigin uymadigi siteleri kendim ekliyorum. Yazdigim diger META arama motorlarinda Google kullanirken bunlari iptal ettiriyorum. Mumkunse firewalla ekleyerek hem gidis hem donus kismini engelliyorum. Belki ileride Google'a sunulabilir, dikkate alirlarsa...

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O konu sanirim Google Turkiye ile gorusme sonrasi belli olacak. Dedigim gibi dikkate alirlarsa oyle birsey tahminimce *kucuk bir ihtimal* olabilir. Yoksa tek tek Google'a sikayet gibi birsey soz konusu degil. Baskalari ederse edebilir, ben sadece kendim hazirladigim bilgiyi baskalari da gorsun, kullansin, fikir edinsin diyerek yayinliyorum. 100% guvenilir bir listedir gibi birsey de soz konusu degil, sonucta kisisel bir liste.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende link:domain.com şeklinde aratınca hiç sonuç bulamadı ama diğerler aramalarda problem yok bir sürü sonuç çıkıyor , birde 2 ay önce pagera 3 ten sıfıra indim neden olabilir budurum bir fikriniz varmı

Canimnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Canimnet' Alıntı:
Bunu yapan toplistler dahil 100 binlerce site var .. Eğer haklıysan çok tembelsin, listeni kabart biraz !!!
Korkarim bu listeyi cok ciddiye aldiniz. Dedigim gibi kendime ait sahsi bir liste (internet explorer favorites gibi, bilgisayarimdaki masa ustum gibi). "Masa ustun cok karmasik, temizle biraz" gibi birsey olmus bu...

Google kullandigimda karsima cikan, dikkatimi ceken siteleri *kendim icin* ekliyorum. Katkida bulunmak isterseniz buradan ozel mesaj ile veya e-posta ile site adresini ve arama sonucu adresini gonderebilirsiniz. "Bunu yapan" sozunuz ile sanirim "Black-Hat SEO/SE SPAM" konusunu kabul etmis oldunuz.

Umarim artik bu listenin ne amacli oldugunu, kimi baglayip kimi baglamadigini anlamistir herkez. Liste sebebi ile sahsima lutfen yorum yapmayin, cunki yorum yapilmasi icin hazirlanmis bir liste degil (bakin liste yaptim, nasil olmus - diye bir sual/kelam sunmadim).

Esas konuya gecersek, eger Google tarafindan kara listeye alinip alinmadiginizi kontrol etmek istiyorsaniz, daha once Google uzerinde kayitli olan bir siteyi:

site:siteadresi.com
link:siteadresi.com

gibi kontrol edebilirsiniz. Yeni siteler Google'a girmedigi icin yine sonuc cikartmayabilir, bu Google tarafindan kara listeye alindigi anlaminda degildir. Sonuc olarak Google'da kara listeye alinip alinmadigi 100% olarak tespit edilemez. Yukaridaki gibi cesitli yontemler ile tahmin edilebilir.

Kolay gelsin.

K

KingTR

Misafir
o listeye eklediğin s.e.x201.info un s.e.x.240.info ya kadar uzantısı hepsini ekle derim.Adamlar neler yapıyor tam spam ve googla da çok önce çıkıyor bu siteler.

Canimnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
idrak

Bizi yaptığınız şey bağlar , Benim sitem hakkında birşey atıyorsan ilk önce bu bağlar ve yorum hatta eleştiride yaparım! Dediğim gibi arama motorlarını bağlamaz!!!
Kendine göre haklısın sana göre haklı olduğun konuda iyi araştırma yap tam olarak anlamını bilmediğin nedenden dolayı bizim sitemizi lekeleme!

hdogan' Alıntı:
Korkarim bu listeyi cok ciddiye aldiniz. Dedigim gibi kendime ait sahsi bir liste (internet explorer favorites gibi, bilgisayarimdaki masa ustum gibi). "Masa ustun cok karmasik, temizle biraz" gibi birsey olmus bu...

Google kullandigimda karsima cikan, dikkatimi ceken siteleri *kendim icin* ekliyorum. Katkida bulunmak isterseniz buradan ozel mesaj ile veya e-posta ile site adresini ve arama sonucu adresini gonderebilirsiniz. "Bunu yapan" sozunuz ile sanirim "Black-Hat SEO/SE SPAM" konusunu kabul etmis oldunuz.

Umarim artik bu listenin ne amacli oldugunu, kimi baglayip kimi baglamadigini anlamistir herkez. Liste sebebi ile sahsima lutfen yorum yapmayin, cunki yorum yapilmasi icin hazirlanmis bir liste degil (bakin liste yaptim, nasil olmus - diye bir sual/kelam sunmadim).

Esas konuya gecersek, eger Google tarafindan kara listeye alinip alinmadiginizi kontrol etmek istiyorsaniz, daha once Google uzerinde kayitli olan bir siteyi:

gibi kontrol edebilirsiniz. Yeni siteler Google'a girmedigi icin yine sonuc cikartmayabilir, bu Google tarafindan kara listeye alindigi anlaminda degildir. Sonuc olarak Google'da kara listeye alinip alinmadigi 100% olarak tespit edilemez. Yukaridaki gibi cesitli yontemler ile tahmin edilebilir.

Kolay gelsin.

T

tahtakale

Misafir
hdogan' Alıntı:

Kolay gelsin.

Bence "size ne" gibi bir kavramla yaklaşman çok yanlış!
Madem sana özel bir liste, o zaman bırakta o liste masaüstünde kalsın.
Kişilerin sitelerini böyle bir webmaster forumun da spam diye yayınlarsan, otomatik olarak cevap hakkı da doğacaktır.Cevap vermek isteyenlere de yorum yapmayın diyemezsin !

Forum moderatörü olarak, bu konulara daha hassas yaklaşman gerektiğini unutmamalısın!

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Liste sebebi ile sahsima lutfen yorum yapmayin
(yorum yapmamak != sahsima yorum yapmamak)
Ornek: tembelsin, manyaksin, vb.

Listeyle ilgili diger her turlu yorum yapilabilir.
Ornek: A alan-adinda su anda bir kara listelik durum yok, B alan-adi bana ait (veya degil) listede yer almasinin nedeni nedir? C alan-adi silinmis, D alan-adi listede yok ekleyin.

Canimnet'in de sebebini sordugu gibi sorusu soruldu, listede yer alma sebebi verildi. Bana mantikli geldi, ona mantiksiz geldi.
(http://www.google.com.tr/search?sou...SA,GBSA:2005-30,GBSA:en&q=site:canim.net+ekşi - ekşi, ekşi sözlük anahtar sozcukleri ile kullaniciyi yaniltmak, arama motorunda bu anahtar sozcuklerle yer edinmek, site iceriginde bu anahtar sozcukle alakali bir aciklama/baglanti bulunamamasi; ecnebiler bunu Black-Hat SEO/Search Engine SPAM olarak adlandiriyorlar ve onermiyorlar)

Kisileri baglama konusunda ise hatali bir anlama var sanirim. Alan-adi sahibini bu liste baglar, beni de baglar. Fakat Google'i baglamaz (demek istedigim baglamama durumu bu). Google icin bu listenin hicbir degeri yok, korkacak birsey yok ben Google degilim. Ha Google hangi etkenler ile kendi kara listesine alir bilemem, ben kendi bildigim kadari ile kendi kara listeme alirim.

hido.net benim ozel web sitem, madem bana ozel bir site, sadece ben gireyim, goreyim. Simdi birisi masaustunun ekran goruntusunu bir sitede yayinlasa, cok ayip - kaldir o ekran goruntulerini mi diyelim? Basliga ait ilk sayfalarda da belirttigim gibi, baska birisi kullanmak isterse alip kullansin diye yayinlanmis bir liste.

[1] Bana ozel: benim tarafimdan hazirlanmis, GPL lisansli (al, kullan, parcala, sil, ekle, para ile satma), yayin hakki yazara ait

[2] Bana ozel: cep telefonu gorusmeleri, adres defterim, kredi karti sifrem.

Daha cok farkli anlamlar turetilebilir.

Not: Arkadasin basligini baska yonlere kaydirdik sanirim, ozur dileriz.

Kolay gelsin.

Hidayet Dogan

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
siz ilgileniyorsunuz diye soruyorum.. peki geçenlerde yapılan banlamaların sebebi nedir? ben hala bir neden bulamadım! düşündüğüm tek şey (kendi sitem için) yabancı siteyi Türkçe keywordlerde çıkarmak olabilir. bu ban sebebi olabilir mi?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
pigeon' Alıntı:
siz ilgileniyorsunuz diye soruyorum.. peki geçenlerde yapılan banlamaların sebebi nedir? ben hala bir neden bulamadım! düşündüğüm tek şey (kendi sitem için) yabancı siteyi Türkçe keywordlerde çıkarmak olabilir. bu ban sebebi olabilir mi?
AdSense uzerinden banlanma mi? Yoksa Google arama sonuclarindan sitenin kaldirilmasi mi (Sandbox)?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eger gecen aylar icinde olmus (suresini tam hatirlamiyorum) ise Google, "Jagger 3" adi verilen bir tekrar indeksleme gerceklestirdi. Bu indekslemede buyuk algoritma degisimi yaptilar. Ornegin:

* Bircok alakasiz icerikli web sitesinden sana baglanti verilmesi
* Asiri derecede capraz baglanti (artik tek yonlu baglanti daha degerli oldu)
* Style dosyalari veya HTML ayraclari ile anahtar sozcuklerin goruntude saklanmasi (arka plan rengi ile ayni renkte yazilar, style ile goruntu disinda birakilan [top: -1000 gibi] yazilar, minik font boyutu ile yazilar).
* Keyword density dedikleri anahtar sozcuk yogunlugunun asiri derecede olmasi.
* Aciklanmayan bircok duzenleme (sadece dedikodular var).

gibi bircok duzenleme getirdiler.

Bunlardan birisine takilmis olabilir, veya bahsettiginiz gibi ingilizce sitede Turkce SEO yapmak ta olabilir (icerik ile yapilan SEO'ya gozatmak lazim).

Su anda alan-adi buyuk ihtimal "Sandbox" diye isimlendirilen duruma dusmustur. (Gecici olarak arama sonuclarindan cikarilma). Tekrar gelmesi soylentilere gore 1-2 ay ile 5-6 ay arasinda degisiyor. (Sanirim Google tekrar indeksleme surelerine bagli - tam olarak kimse bilmiyor).

Kolay gelsin.

Hidayet Dogan

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5