İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google PR Var da Neden Bing PR Yok?

Neden Yahoo-Bing ikilisi PR gibi bir değerlendirmeye sahip değil?

• Kullanılan toplam oy
    16

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Sizce neden bu iki arama motorunun PR gibi bir olayları yok ve Yahoo-Bing ikilisinin PR gibi bir işlevleri olmalı mı?

Bence olmalı. Her ne kadar PR tescili alınmış bir şey olsa da kendi algoritmalarına göre kendi isimleriyle anılacak bir PR tarzı ortaya koyabilirler diye düşünüyorum. Bu hem reklam açısından hem de bakın bizim de bazı kriterlerimiz var diyebilmeleri açısından gerekli bence. Sizin görüşleriniz nelerdir?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
okuyan bir kaç kişi var da neden fikir belirtmemişler merak ettim :D neyse konuyu daha fazla kurcalamadan uzayalım, abi yakalanmadan tüysek iyi olacak :D:D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bence en baştan beri pr diye bişey olmayacaktı veya olacaktı ama bunu google sızdırmayacaktı. İşte böyle şirketlerin yalakası oluyoruz :D

Merih

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Rank olarak değil de Alexa türü sıralama yada benzeri birşey yapabilirler Pagerank artık tamamen Google ile özdeşleşmiş birşey oldu çünkü Bingin böyle bir taklitçiliğine gireceğini zannetmiyorum daha farklı bir mantık güdebilirler zaten olması gerekende o

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Rank olarak değil de Alexa türü sıralama yada benzeri birşey yapabilirler Pagerank artık tamamen Google ile özdeşleşmiş birşey oldu çünkü Bingin böyle bir taklitçiliğine gireceğini zannetmiyorum daha farklı bir mantık güdebilirler zaten olması gerekende o

Çıkaracaklarını sanmıyorum. Eğer çıkartırlarsa da Pagerank'ten daha faklı bi yapıda olacağını düşünüyorum. Olması gerekende bu zaten söylediğiniz gibi. Şuan da diğer arama motorlarında daha farklı sorunlar var onları hallettikten sonra anca böyle özellikler sunabilirler. Oda 1, 2 seneyi alır diye düşünüyorum :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Pagerank google'nin vermiş olduğu isim, bizim anlayacağımız dil ile sayfaların sıralanmasındaki faktörler dizini her arama motorunda var, bing yada yahoo'nun da ranking teknolojileri mevcut. Pagerank google' a ait patentli bir isim, benzerini yapamıyorlar sadece ama kullandıkları mantık aynı. Yok diye birşey yok yani,
1. bunu yapacak teknolojileri var
2. sistemleri çok gelişmiş
3. gerek duyuyorlar ve uyguluyorlar
4. biz Türkiye'de sadece google'a dayalı arama motoru konusu konuştuğumuz için bize böyle geliyor, misal uzak doğu ülkelerinde de yahoo'da üst sıralarda olmak önemli bu kıstası biz kendimiz çıkarıyoruz.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Pagerank google'nin vermiş olduğu isim, bizim anlayacağımız dil ile sayfaların sıralanmasındaki faktörler dizini her arama motorunda var, bing yada yahoo'nun da ranking teknolojileri mevcut. Pagerank google' a ait patentli bir isim, benzerini yapamıyorlar sadece ama kullandıkları mantık aynı. Yok diye birşey yok yani,
1. bunu yapacak teknolojileri var
2. sistemleri çok gelişmiş
3. gerek duyuyorlar ve uyguluyorlar
4. biz Türkiye'de sadece google'a dayalı arama motoru konusu konuştuğumuz için bize böyle geliyor, misal uzak doğu ülkelerinde de yahoo'da üst sıralarda olmak önemli bu kıstası biz kendimiz çıkarıyoruz.

vay be işin ustasından dinleyeceksin her şeyi... hocam döktürmüşsün yine. ben bir şey daha sorayım o zaman:
madem böyle bir ranking teknolojileri var da neden arama sonuçları kötü? aradığım hiçbir şeyi Bing veya Yahoo'da ilk aramamda bulamıyorum. abuk subuk siteler geliyor her defasında bu teknolojiye sahip olabilirler ama bu teknolojiyi yeteri kadar kullanamıyorlar demektir.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
eyvallah
hiçbir dersten alamamış olduğum AA notunu sen verdin bana,
senden kral ranking yapan mı var şu dünyada? :p
bak uyak bile yaptım senin için :D

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
eyvallah
hiçbir dersten alamamış olduğum AA notunu sen verdin bana,
senden kral ranking yapan mı var şu dünyada? :p
bak uyak bile yaptım senin için :D

sevindim finaller öncesi bol bol dağıtayım ki hayatımın son finallerinde bol bol AA alayım.

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Teknoloji yetmemesi diye birşey yok koca microsoft, sayfaları puanlamak önemli değil onları kullanıcının işine yarayacak şekilde listelemek önemli olan. Şu an bing ülkesel aramalarda sıkıntılı fakat amerika aramalarında gayet başarılı. Hatta görsel aramalarda en iyisi diyebiliriz, google bing'den sonra geliştirdi resim aramasını biraz daha. Elbet bing'in de sıralamalarda kriter olarak aldığı bir ton şey var google gibi ama pagerank benzeri birşeye gerek de yok zaten. Pagerank hiçbir sayfanın değeri belli etmez, sadece link gücü hakkında ufak (ama güncel olmayan) bir bilgi verir.

Pagerank hiçbirşeydir, güzel sunulmuş içerik herşeydir.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
madem pagerank hiçbirşeydir pr0 olan siteden size 10 tane link satışı yapalım. pr hiçbir şeydir diyemezsiniz. pagerank çok şeydir. amacım tartışma çıkarmak falan değil. eğer hiçbir şey olsa, google neden bunu 3 aylık güncellemelerle yenilesin. google için bile bir anlam ifade eden bir olguya siz hiçbir şey diyemezsiniz. kimsede diyemez. ha kimine göre önemi azdır kimine göre çok. ama bir şekilde bir önemi var. güzel sunulmuş içeriğe gelince haklısınız asıl önemli olan o olmalıdır.
bingrank meselesine gelecek olursak, bu bence gereklidir. çünkü webmasterların sitelerinin arama motoru gözündeki değerini bilip buna göre sitelerini iyileştirmeleri gereklidir. bing bunu yaparak hem kendi reklamını yapacak, hem webmasterlara bakın biz artık daha iyiyiz diyecek, hem de arama sonuçlarını bir nebze daha iyileştirmiş olaracaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5