İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google yaptı yine yapıcağını

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet. 2. adsensem de kapandı. Sebep geçersiz tıklamaymış. 30 000 gösterim 130 click e bana geçersiz tıklamayı gösterdiler. Açık açık paranı vermicez demektir bu. Bu adsense'den gün geçmiyorki birinin şikayetini duymıyalım. Yok başka ad sistemlerle aynı siteye adsense koyamazmışız o yasak bu yasak. Sömürülüyoruz başka birşey değil. 3-5 kuruşa bizi talim ediyorlar dünya kadar para götürüyorlar. Reklam verenden 10 alıp bize 1 veriyorlar sonrada geçersiz tıklama diyorlar. Bundan sonra google ile işim olmaz. Size tavsiyem sizlerinde yavaş yavaş başka alternatiflere yönelmeniz. Google tefecilerin en büyüklerinden...

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum yukarıda var işte 30000 ile 130 bunun neresi yanlış ? sebep ne ? kimse kimseyi kandırmasın. Ben diyiceğimi dedim sadece...

Q

QuicK

Misafir
Dün bir sitede okudum. Hatta guajira'ya linkini yollamıstım. xkare'ye katılıyorum.
Ama benim 8000 gösterim 200 tıklamaya ses cıkartmadılar henuz :D Yani atsalarda fark yapmaz. Oradan alacagım paranın daha fazlasını kazanırım baska bir sponsordan.. Maksat çek alalım'da bankacı yengenizi goreyim :D

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xkare' Alıntı:
Evet. 2. adsensem de kapandı. Sebep geçersiz tıklamaymış. 30 000 gösterim 130 click e bana geçersiz tıklamayı gösterdiler. Açık açık paranı vermicez demektir bu. Bu adsense'den gün geçmiyorki birinin şikayetini duymıyalım. Yok başka ad sistemlerle aynı siteye adsense koyamazmışız o yasak bu yasak. Sömürülüyoruz başka birşey değil. 3-5 kuruşa bizi talim ediyorlar dünya kadar para götürüyorlar. Reklam verenden 10 alıp bize 1 veriyorlar sonrada geçersiz tıklama diyorlar. Bundan sonra google ile işim olmaz. Size tavsiyem sizlerinde yavaş yavaş başka alternatiflere yönelmeniz. Google tefecilerin en büyüklerinden...

Uyarı gelmeden mi banladılar?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben 10,000 e 50-60 tık ortalamayla gösterim yapıyorum. Seni suçladığımdan değil boşu boşuna adam atmazlar sonuçta para kazandırıyoruz. Google ın bizim 100 dolarımıza el koyarak daha da zengin olmayacağı kesin. Başka bir sorun olmalı.

Kendi reklamlarına tıkladın mı hiç?

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Valla ben 10,000 e 50-60 tık ortalamayla gösterim yapıyorum. Seni suçladığımdan değil boşu boşuna adam atmazlar sonuçta para kazandırıyoruz. Google ın bizim 100 dolarımıza el koyarak daha da zengin olmayacağı kesin. Başka bir sorun olmalı.

Kendi reklamlarına tıkladın mı hiç?

Sana katılıyorum.. Başka problem olmalı.

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Standart tıklanma oranları aşmamak lazım. Yoksa hangi sponsor olsa dinlemez atar.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, gösterime karşılık belirli bir oranda tıklanacak diye bir şey yokki.
isterseniz 1000 gösterim 500 tıklama olsun. google bir şey demez.
Fakat 40000 gösterime 10 tıklama olupta , 5 tanesi hileli oldumu da , kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vardır' Alıntı:
Standart tıklanma oranları aşmamak lazım. Yoksa hangi sponsor olsa dinlemez atar.

Standart oran kaçmış?
Adam da kazanıyor sen kazandıkça.. Niye atsın?

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Standart tıklama oranımı:)
Size bir sitenin örneğini vereyim.
1.277 122 9,6% USD 32,53 USD 41,54
1.566 153 9,8% USD 58,56 USD 91,71
1.807 134 7,4% USD 50,44 USD 91,15
1.040 81 7,8% USD 109,71 USD 114,10
1.073 117 10,9% USD 82,44 USD 88,46
1.141 97 8,5% USD 34,33 USD 39,17
1.038 107 10,3% USD 46,11 USD 47,86

1 haftalık istatistikler.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok öyle bir oran. Herkesin oranı kendine göre. Tabi giren 100 ziyaretçinin 30-40 ı tıklarsa Google bundan şüphelenir ve herkesle bu kadar uğraşamayacağından yol verebilir. Ki haklıdır sonuçta Google kendi reklam verenlerinide korumak zorunda. Her geleni yönlendirme yapar gibi reklamlar a kimse tıklatamaz normal yöntemlerle.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Proxy ile tıklanmıyorsa, adsense ye login olunan PC den tıklanmıyorsa, aynı kişi peşpeşe 10-15 tane tıklamıyorsa, tıklamayla geçiş oranı % 100 olsa bile google bir şey demez.

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar. yok öyle birşey hiledir vs dir. Sebep yok kendi bannerlarıma niye tıklıyayım. Bu güne kadar hiçbirşeyim olmadı. Uyarı falanda yapmadılar çat diye kapattılar. Şu an adbrite tayım. Bi güne bi gün birşey denildiğini hatırlamıyorum. Yazık başka birşey değil. Google bir arkadaşıma mail atmış (oldukça ii kazanıyordu hilesiz) türkiyede kimse bu parayı kazanamaz diye kapattılar. Gerekçeye bakarmısınız ? Bir başka arkadaşımda yabancı sitesine adsense koydu. Amerika ile ilgili web siteniz var ve türkiyedesiniz. Bu para size ödenmiyecek dediler. Söyliyecek söz bulamıyorum... Şu an rakipsizler ve astıkları astık kestikleri kestik... Tek olay bu

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cahil' Alıntı:
Proxy ile tıklanmıyorsa, adsense ye login olunan PC den tıklanmıyorsa, aynı kişi peşpeşe 10-15 tane tıklamıyorsa, tıklamayla geçiş oranı % 100 olsa bile google bir şey demez.

:) dostum bi keresinde 100 gösterim 90 click yapmıştım. Hepsi reel ve dünyanın çeşit çeşit yerlerinden. Ve direk kapattılar (bu olaylar harici). Adamlar bi noktada keyfi. Kimse kimseyi kandırmasın...

E

erotikbul

Misafir
Cahil' Alıntı:
Arkadaşlar, gösterime karşılık belirli bir oranda tıklanacak diye bir şey yokki.
isterseniz 1000 gösterim 500 tıklama olsun. google bir şey demez.
Fakat 40000 gösterime 10 tıklama olupta , 5 tanesi hileli oldumu da , kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

Tamamen doğru. Örneğin benim Adsense'de bir kaç ay boyunca, günde 20/30 gösterim 5/10 tık oldu. Sitenin linki hiçbir yerde yoktu, sadece google yolluyordu, yani hedeflenmiş ziyaretçiydi. Hiç bir şey demediler. Demeye de hakları yok, bence ihtiyaçları da yok yayıncıları çarpmaya. :rolleyes:

Bir şekilde, Google'ın olmaz dediğini yaparsan, ne olursan ol gözünün yaşına bakmıyor Google.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xkare' Alıntı:
:) dostum bi keresinde 100 gösterim 90 click yapmıştım. Hepsi reel ve dünyanın çeşit çeşit yerlerinden. Ve direk kapattılar (bu olaylar harici). Adamlar bi noktada keyfi. Kimse kimseyi kandırmasın...
Adsense ye üye olan her site belirli bir süre sonra kendine ortalama bir performans kazanır.
Sitenin 1 aylık ortalama geçiş oranı % 2 ise , aradaki küçük sapmalar hariç bu oran doğrultusunda devam eder yada küçük artışlarla, yani her hafta binde 1-2 lik oranlarla yükselerek devam edebilir.
Ancak, sitenin bir hafta boyunca tıklama ile geçiş oranı % 2 , 8. gün % 20 olursa, sonra tekrar % 2 lere düşüp arada % 20 - 30 lara çıkarsa adsense siteyi sıkı şekilde takibe alır. En ufak bir hile tesbit ettiğinde de atar.
Zaten site kendi yakalamış olduğu standartta devam ediyorsa google bunu incelemez bile.

E

ediz

Misafir
geçmiş olsun
demek ki tek ben değilmişim göya geçersiz klikden atılan.

bu saatten sonra boşu boşuna derdini anlatmaya çalışma ben çok denedim
bir telefon etmediğim kaldı hala içeride 180küsür dolarım var

bir gün reklam veren ve adsense yetkililerinden seçeceklerim ile cinsel birliktelikde bulunup bunların acısını çıkaracağım.

E

erotikbul

Misafir
google rakipsiz, demeyin bence. Bence çok rakibi var.
Niye ?
Overture gibi büyük bir rakibi var öncelikle. WM lar google a güvendiklerinden, çok girişim yapıyorlar iyi kazanabilmek için. Hileli / hilesiz. Ayrıca, Overture, en büyük rakibi Yahoo'ya ait. İçerik reklamcılığı olmasa da Adbrite de var. Ve Yahoo'nun, hatta MSN'nin Adsense tarzı çalışmalar içinde olduğunu cümle alem biliyor.

Google da reklam vereni korumak adına, bazen saçmalayabiliyor aslında.

PS: Ne olursa, olsun Google'ın MP3 sitelerine karşı tavrı net değil. Her şeyi yapabilir, reklamını gösteren Mp3 sitelerine.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5