İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googleda Büyük Açık

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu nasıl hekle bağdaştırıyorsunuz buna nasıl emin olabiliyorsunuz?
Bu durum tamamen spam vs. konularında yapılabilecek aramalardan alınacak sonuçların kısıtlanmasından kaynaklanıyor benim kanımca...
Misal bir bot yazarsın phpbb forumlarını tararsın ve kayıt yapıp spam yaptırırsın misal arama sonucu veya webmastersindir başka bir arama yaparsın bir sonraki sayfalara geçin 12. sayfalara...
Google'nin arama stratejileri çok gelişmiştir, google temiz internet için en fazla çabayı gösteren firmadır çünkü aksi googlenin bitmesini sağlayacaktır ve bunu google istemez...
Adamlar birçok algoritma geliştiriyor ve bunları çoğu zaman sır gibi saklıyor... Herneyse bence bu kadar kesin konuşmamak lazım yoksa "powered by phpld submit.php" diye bir internet sitesi yok...
Yada google heklendimi yoksa diye düşünmekten kendimizi alamayız...
Misal: http://www.google.com/sorry/misc/?c...ch?q=site:www.google.com&hl=tr&start=110&sa=N

Kolay gelsin

çok mantıklı bi açıklama olmuş, botlara karşı spamı önlemek için alınmış bir önlem sanırım.

Seocu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forum
topic
şimdilik bunlar göze çarpıyor.Bence çok var ama bilmiyoruz.

I

ilkemcafe

Misafir
Vallah Aynı Sorun Bende De Vardı Burayı Okuduktan SOnra Hemen Domain i Değiştirdim İçinde FOrum Kelimesi Olmayan Bİr Domain Aldım Hade Bakalım Allah Sonumuzu Hayır Etsin :( 10.000 tekilden 900 tekile düştüm böle bir sey olamaz yaw :(

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yahu o sayfalar googledan silinmiyor. Sadece Google'a girdiğinizde alttaki "1-2-3-4-5-6-7-8-9-10" olan linklerden bi kısımına bakamıyorsunuz hepsi bu. Birisi Google'dan arama yaptığında sonuçlarda çıkıyor yine sayfanız.

S

sourso

Misafir
Arkadaşlar bir durun, bir okuyun ne yazıyor, bir araştırma yapın.
Bir kere sitelerinize bir şey olduğu yok. Amaç sadece insan eliyle yapılmayan aramaların önünü kesmek. Sitelerle alakalı değil, yapılan aramalarla, arama sıklığıyla alakalı filtreleme uygulanıyor.
Misal bazı programlar vardır, hangi kelimede kaçıncı olduğunu söyler. Eğer google api kullanmıyorsanız bu program direk arama yapıp sonuca bakar size direk rakamı verir. Bu insan eliyle yapılmamış, programların yaptığı bir aramadır ve google bu aramalardan gelir elde edemeyeceği için önüne geçmek durumundadır.
Forum kelimesi demişsiniz. Şimdi bir örnek vereyim,
bir program yazdım diyelim, mp3 arıyor. Siz şarkının adını giriyorsunuz benim programım "index of"+şarkıadı.mp3-inurl='.html'-inurl='.htm' gibi bir arama yapıp size direk download linki veriyor. Google bu gibi durumları engelliyor.
Misal ben aylar önce .pdf ve word dökümanı ararken karşılaşmıştım.

Programlara download linki vermiş demişsiniz bir de;
Google'ın piyasadaki programlara daha önce destek verdiğini hiç görmedik mi?
googlepack, firefox?

Ayrıca bu arama kısıtlaması ile ilgili bir yazı;
http://seoblackhat.com/2006/11/30/google-and-spammy-requests/

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç enterasan???

3 sebep var;1i gizli.

1- Google amcamız heklendi.?
2- Google amcamız siteyi banladı.?
3- Sitede bir bozukluk var.?
4-?? Sebep yok

kafam karıştı :(

FiRaRi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuya en son 2007-08-07 tarihinde yorum yapılmış. 2008-05-27 tarihine geldik halen bir netlik çıkmamış yada çıkmışta konuda belirtilmemiş. Aynı sorun benim sitemde de var sebebi de forum kelimesi içermesi. Sebebi öğrendik peki ya çözümü ?

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Çözümü domain adını değiştir
Çünkü içinde forum geçen tüm domainler banlı ingilizce - türkçe farketmiyor
Ama görünürde bir zararı yok domainde forum geçmesinin sadece arama sonuçlarında 12. sayfadan sonrası görünmüyor
o da site:xforum.com şeklindeki aramalarda

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hekle, forum kelimesi ile alakası yok ne kadar müsait insanlar komplo teorileri uydurmaya, birçok sitede bahsi geçmiş hatayı farklı sayfalarda farklı kelimelerde farklı domainler ile almışlar. Hata zaten ilk cümlesinden fikir vermiyor mu?

but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application.

En basit anlamıyla robot ya da insan kaynaklı olmayan otomatik sorguları engellemek için çalışıyor. Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir yazılım, virus, spy buna neden olabilir. Firefox addonu seotoolbar bu hataya neden oluyor. Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız herhangi bir programda bunu yapıyor olabilir. Google konuyla ilgili açıklama yapmış bu programlar ile ilgili,

"Don't use unauthorized computer programs to submit pages, check rankings, etc. Such programs consume computing resources and violate our Terms of Service. Google does not recommend the use of products such as WebPosition Gold™ that send automatic or programmatic queries to Google"

Sorun kullanıcı kaynaklı. Sizde çıkan bende çıkmıyor, farklı sayfalarda çıkıyor ya da farklı domainler için. Verilen linklerin hiçbirinde bu tür bir hatayla karşılaşmadım. Yani bende çıkmıyor. Başka bilgisayarlardan da deneyin, çalışan, yüklü programlarınızı kontrol edin. Toolbarlar, keyloggerlar, webmaster yardımcı programları, sitemap oluşturucular, auto trafik üreten programlar v.s. Bilip bilmediğiniz herhangi durum buna neden oluyor olabilir. Yok sizden değil google dan ise. Her sistem hata üretebilir. Ama uydurmayın google heklendi, forum sitelerini banlıyor falan diye. Komik oluyor...

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hekle, forum kelimesi ile alakası yok ne kadar müsait insanlar komplo teorileri uydurmaya, birçok sitede bahsi geçmiş hatayı farklı sayfalarda farklı kelimelerde farklı domainler ile almışlar. Hata zaten ilk cümlesinden fikir vermiyor mu?

En basit anlamıyla robot ya da insan kaynaklı olmayan otomatik sorguları engellemek için çalışıyor. Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir yazılım, virus, spy buna neden olabilir. Firefox addonu seotoolbar bu hataya neden oluyor. Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız herhangi bir programda bunu yapıyor olabilir. Google konuyla ilgili açıklama yapmış bu programlar ile ilgili,

Sorun kullanıcı kaynaklı. Sizde çıkan bende çıkmıyor, farklı sayfalarda çıkıyor ya da farklı domainler için. Verilen linklerin hiçbirinde bu tür bir hatayla karşılaşmadım. Yani bende çıkmıyor. Başka bilgisayarlardan da deneyin, çalışan, yüklü programlarınızı kontrol edin. Toolbarlar, keyloggerlar, webmaster yardımcı programları, sitemap oluşturucular, auto trafik üreten programlar v.s. Bilip bilmediğiniz herhangi durum buna neden oluyor olabilir. Yok sizden değil google dan ise. Her sistem hata üretebilir. Ama uydurmayın google heklendi, forum sitelerini banlıyor falan diye. Komik oluyor...

Forum siteleri ile alakası yok içinde forum kelimesi geçen domainlerle alakası var
Bana bir tane domain göster içinde forum geçsin ve 12. sayfadan sonrasını görebildiğin
Ama dediğim gibi bir zararı yok, tek zararı 12. sayfadan sonra listeleyemememn zaten gerekte yok

KaRMeLoN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Grip Olan Bişey

Neden Google da böyle bir curcuna sadece bu sitede oluyor anlamış degilim. Arkadaşlar Biraz Akıllıca düşünelim Google Bir şirket bir kelime veya bri şeye karşı tavır alamaz. Ama emeginizi siz yapın copy/paste olayından kaçının yeterli.

Görüşüm Forum kelimesi google da cok fazla var. Arama yaparken hata yapması benim için hiç mi hiç önemi yok. Neyin önemi var derseniniz Google dan gelen hitim ne kadar. Bence ben bununla ilgilenirim.

Sunu diyeyim son olarak ta neden bu hata google.com da oluyorda mynet.com daki anlaşmalı olan arama özelliginde olmuyor. Bir deneyin. Bu sadece Google için basit bir caydırmaca vede reklam amacı. sadece forum kelimesini arayınca sonuc 1.800.000.000 cıkan bir kelimeye alan adı bazında degilde neden kelime bazında ban yapmıyor veya vs gibi bişey. Bir yola cıktıysanız Google a güvenerek site yaptıysanız zaten yandınız. Bazen olurki Hiç beklemediginiz bir siteden size google un 4 aylık hiti bir ayda geliverir. Kendimizi Böyle alan adı bazında forum kelimesi banıymış gibi şeylerle yoracagımıza download.com a neden link vermişler. Neden antivirüs gibi bilmem neler demişler bunu düşünmemiz Lazım.

Kısaca Görüşüm Bunlar reklam kokan hareketleri google amcamızın.

forum.ceviz.net buyrun. İkiside google dan arama yapıyor ama google.com da cıkmayan nasıl oluyorda mynet.com da cıkıyor?

gdi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sorun kullanıcı kaynaklı. Sizde çıkan bende çıkmıyor, farklı sayfalarda çıkıyor ya da farklı domainler için. ...

ISTE troy kisaca anlatmis ve iyi anlatmis..

ona katiliyorum

sizden kaynaklaniyor, kullandiginiz programlardan ve eklentilerden olabilir.. hemene ooooo google hekelnmis falan sacma sapan haberleri yayinlamayin

iyihost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım bu anlatılanların ( ilk mesajda ) sebebi zoint seo eklentisi . bu eklentiyi kurmadan önce içinde forum kelimesi geçen domainler 12. sayfadan sornada indezleniyor.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
arkadaşlar anlatmış zaten neden olduğunu. eğer ingilizce yoksa pro çeviri gibi programlarla çevirsen anlardın neden olduğunu.

kendi siteni kendin sürekli google ile ara be bir kaç gün sonra bak ne diyecek yine aynı sorunları verecek. Kısaca bende bunları çok daha önce denedim. kendi sitemi arayıp direk 10. sayfaya tıklıyordum ama bunları bir günde bilmem kaç kez yapıyordum. neler olup bittiğini nelerin indexlendiğini görme açısından bir gün baktım aynı olay ve ve adam açıkca seni robot program vs gibi görüyor ve hatta aynı şeyi ara sürekli 5. sayfaya tıkla bu kezde 5. sayfadan itibaren sana bu hatayı verecektir ama sadece sana ve bu şekilde davrananlara bunu verecektir.

Bende oldu dedim zaten ve bir gün sonra baktım sorun yok. Bu arada aramaları kestim tabii ( kendi sitemi )

Velhasılı kelam kardeşlerim bu bir hek vs değil buna herkes güler sadece google bu şekilde haksız kelime çıkartmalarını engellemeye çalışıyor okadar. Birazcık merak edip google yardımlarına webmaster yardımlarına bakan herkes bunları biliyor. Domain değiştirmeye vs de gerek yok bu yüzden.

Saygılar...

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Konu eskiymiş ama ilk mesajı görünce baya güldüm güncelleştireyim dedim. O aldığınız hatanın olası nedenleri şöyle; otomatik taramalar çektiyseniz Google sizi engeller veya robot olmadığınızı kanıtlamanız için bir güvenlik kodu zorlamasına gider. Dandik toolbarlardan kullanıyorsanız fazla sayıda arama çekilince yine böyle bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Google kadar kolay bir sistemin heklenmesi öyle kolay değil. Ha ama imkansız da değil bak mesela bu şekilde title değiştirebiliyorsun http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=hekED BY LATENT :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5