İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googleda Büyük Açık

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerli dostlarım,

Biliyorsunuz google bir dünya devi ama sonunda heklendi hemde çok kötü bir şekilde ve farkında değil yada farkında fakat açıklarını kapatamıyorlar...

Açık şudur aramalarda 12 nci sayfadan sonrasına:

Google
Error

We're sorry...

... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

We'll restore your access as quickly as possible, so try again soon. In the meantime, if you suspect that your computer or network has been infected, you might want to run a virus checker or spyware remover to make sure that your systems are free of viruses and other spurious software.

We apologize for the inconvenience, and hope we'll see you again on Google.

Webmasters toolsta bir arkadaşın başına gelen şey için yazmış olduğu konu:
t has to be some kind of attack on google - l at how the logo is
not right? Plus, if you go to any other google page (mail google com,
groups google com, etc ) it takes you right there The best I can come
up with is that it s some kind of hijack, but none of my anti-virus software is catching it yet

This also ha ened to me a few months ago, and it eventually went away
on it s own But I agree it s something that Google needs to resolve,
FAST

Size sadece bir örnek gösterdim....;inanın türkiyede yüzlerce site var ve webmasterslar anlamasın diyede sonuç 12 nci sayfadan sonra çıkıyor.

En ufak örneği: forumuz.biz bir aratın site:www.forumuz.biz basın 12 nci sayfaya ve ne çıkacak. Adamlar sırf bu yüzden domainlerini değiştirip turkforumuz.biz aldılar.

Googlelın bir değişik banı dedik, Aynı konulardan oluyor dedik falanda filan,,,, Bu konuyu 1 aydır inceliyoruz..... En sonunda yakın bir arkadaşımın başına geldi...1 aylık sitesine ve orjinal içerikli...

GOOGLENIN BANI FALAN DEĞİL----DÜPEDÜZ hekLENMİŞ GOOGLE AMCAM.

Piyangonun kime vuracağı belli değil. Herkese olabilir. hek sistemi çalışıyor ve kim gelirse bu işi yapıyor. Webmasterlarda anlamasın diye 12 nci sayfadan sonrasına oluyor.... Tabiki tekilinize elveda...20k tekiliniz 5 kya iniyor.

Bakın arkadaşlar açılan 12 nci sayfa geç açılıyor ve antivirüs ve spyware linkleri veriliyor indirlmesi için...Hangi google sayfası geç açılır? Google bunları satması için yada o linkleri vermesi için arama sayfasının içinede koyabilir. Tamamen düzmece....

ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.

Konuyu google gruplardan araştırdım bu yüzden çok kişinin ağzı yanmış. Ve kimse açıklamasınıda bilmiyor.....

Tekrar ediyorum bu durumun: Benzer konularla, Spam işiyle, yeni domainle, eski domainle, içerikle, kullanılan scriptle, Dns ile, Webmasterstoolsa kayıtlı olduğunuz mail adresinizle uzaktan yakından alakası yoktur....

Piyango her an sizede vurabilir. Sistem çalışmakta. Yenisiniz eskisiniz farketmez . İsterseniz 200k tekiliniz olsun oda farketmez. Bunada örnek Forumuz.biz dir. İnanmayanlar aratabilir. Tek çözüm yolu domain değiştirmektir.

EĞER GOOGLEDAN BİR YETKİLİ OKURSA RİCA EDİYORUM BU BİR GÜVENLİK MESELESİDİR.

ve Webmasterların sonudur.... Hepinizi sitelerinizin indexlerinin kalan sayfalarını tıklamaya davet ediyorum. Aratın bakalım hitim düştü diyenler göreceksiniz çoğunuz bu durumdadır.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Hepinize saygılar:(

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim 3 tane sitemde oldu.Nasıl kurtulacaz bilmiyorum vallahi...

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginc, cıkan mesajın client'la alakalı oldugunu sanıyordum siz bu mesajı atana kadar. Mesaj icerigi surekli query gonderiyorsunu hop dedik, bekleyin biraz gibi bisey. Ama bu mesaj icerigi yalnızda forumuz.biz icin cıkıyor. Demek ki bu da bi cesit google ban'i. Nedenini bilen var mı acaba? merak uyandırdı bende

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birde Mesaj da yazmayi unutmusum forumuz.biz domaini degişiyorsa 1 ay önce kadar google dan banlanmişlardı ondandır. Kolay degil 300k hitden 30k tık cıkıyor 1 ayda çok para eder.

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.google.com/sorry/misc/?continue=http://www.google.com.tr/search%3Fq%3Dsite:www.bjk.com.tr%26hl%3Dtr%26start%3D110%26sa%3DN

bu bölüme ne yazarsanız yazın aynı hatayı alırsınız.

Forumuz.biz konusuna gelince
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:forumuz.biz&meta=
460k indexlenmiş sayfa 250k üye bilmem kac bin konu milyon mesaj.
Artı PR5.

Peki bu durumda olmayan sitelerimde var.
Domainler bu duruma düştükten sonra hit düşüyor.
forumuz.biz de eminim ki bu yüzden değişti domaini.
Neden 12. sayfada karşımıza bu çıkıyor? neden frmtr.com da yada başka bir sitede yok.
Neden bu duruma düşünce hit düşüyor?
Yalnış düşünüyorsun...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki bu durumda olmayan sitelerimde var.
Domainler bu duruma düştükten sonra hit düşüyor.
forumuz.biz de eminim ki bu yüzden değişti domaini.
Neden 12. sayfada karşımıza bu çıkıyor? neden frmtr.com da yada başka bir sitede yok.
Neden bu duruma düşünce hit düşüyor?
Yalnış düşünüyorsun...

Ben o bölgeye ne yazdı isem aynı hatayı aldım. Sizin hata almadıgınız domainlerinizi paylaşırsanız daha kolay çözümler bulabiliriz.

forumuz.biz durumu ya google adsense kazancı yada o kadar illegal icerikten sonra mahkeme karari gelecektir diye degiştigi kanısındayım.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'da bukadar büyük açık olacak ve google bunu düzeltemiyecekmi diyorsun yani :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki Şöyle diyeyim o zaman forumuz.biz den başka hangi domainlerde bu hatayı gördünüz?

17:05
Düzeltme

http://www.google.com/sorry/misc/?continue=http://www.google.com.tr/search%3Fq%3Dsite:besiktasforum.net%26hl%3Dtr%26start%3D110%26sa%3DN

kendi domainimde de var aynı sorun :) şimdi google dan banlı olan domainlerinmi (adsense) acaba 12. sayfasında hata cikiyor yoksa vbulletin forumlardami bunları önce bir çözüme kavusturalim. frmtr de cikmadigina göre vb ile alakali degil adsense ile alakalımı acaba banlanan varmı?

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olayla bende karşılaştım. Fakat site:domain.com şeklinde bizlerden başka aratan olmaz. Yani hit kaybı olacağını düşünmüyorum.
Index sayısı yüksek olan dominlerde oluyor sanırım.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de aynı problem var site:www.site.com şekilinde 1. sayfa dan sonrası sorunlu.

hitlerde beşte bir oranında düşüş oldu :( çözüm bulabilmiş değilim.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim wp sitemdede oldu aynı sorun.
Ersat sana gelince kardeş; Ziyaretçi o şekilde aramıyor zaten senin 12. index sayfandan sonra herhangi bir konudan gelemeye çalışınca direk karşısına çıkıyor.Yani sana hit sadece 12 sayfadan geliyor. Ondan sonraki indexli sayfalarından gelemiyor. Benim 70 k indexli sitemde aynı sorun oldu 5 de 1 den fazla düşüş yaşadım...
edit: wp sitemin içinde forum geçmiyordu.

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forum kelimesi geçmeyen domainde de oluyor :)
Ayrıca bu sayfa yeni bir sayfa değil. Google araması sık kullanıldığında önceden de geliyordu bu sayfa. Bazen güvenlik kodu girin diyor ilerletiyor bazende bu sayfayı getiriyor.
Garip olan her sitede olmayıp bazı sitelerde olması.

Edit: site:domain.com şeklinde değilde normal kelimede çıkıyormu örnek verebilirmisin :)
Yani "oyunlar" diye arattığımda "18 veya 19" cu sayfada bu uyarı geliyormu. Hayır. Sadece site:domain.com şeklinde aramalarda geliyor.

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Su fyorum bana mantıklı geldi. icinde forum gecen sitelerde oluyor. adece forum degi ama belli baslı kelimeler iceren sitelrin hitlerini kesmek icin yapmıs olabilirler. Zira forum dedigin seyin icerigi cok genis oluyor, bu kadar genis icerikle on plana cıkması bence cok da iyi degil. O nedenle yapılmıs bi algoritma degisikligi olabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5