İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da neler oluyor

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google son 30-40 gündür, hedef kelimesinde ilk sayfada olan siteleri ya geriye atıyor ya da ana sayfalarını indexinden silerek sadece alt sayfaları bırakıyor. kimi -950 dedi kimi -200 dedi. sonuç olarak sunu söyleyebilirim ki ortada artık "eski" google yok. su anda kimse neler olduğunu anlamadı. yıllar boyu ilk sayfada gözüken, düzenli olarak güncellenip kopya içerik olmayan siteler nasıl olur da sıralamadan düserdi? kimisi wikipedia'nın "nofollow" tagını kullanmasıyla bunu iliskilendiriyor. (benim sitem wikipedia'dan link almıyor diyebilirsiniz, fakat her seyin zincirleme olduğunu unutmayın). kimisi google'ın aralık ayında almıs olduğu patente bakın onunla alakası olabilir diyor. isin kötüsü, sebep belli olmadığı için, ilacını da bulamıyoruz bu değisimin. ne oldu da google siteleri böyle cezalandırıyor? simdilik herkes yorum asamasında ne yazık ki. sundan dolayı "olabilir" diyebiliyoruz. özellikle 5500 alt sayfasından her alt sayfası ayrı title, ayrı açıklamaya sahip olan bir site nasıl olur da "Size en alakalı sonuçları gösterebilmek için, zaten görüntülenmekte olan 8 sonuca çok fazla benzeyen bazı girişleri atladık.
İsterseniz, aramanızı atladığımız sonuçları içerecek şekilde yeniden yapabilirsiniz." hatası verebilirdi. Google'da büyük değisimler oluyor. Benim gördüğüm kadarıyla bu Bigdaddy gibi bir etkiye neden olacak.

S

serkanus

Misafir
bu dediğine tezat belki ama senin bulx baya başarılı oldu arama sonuclarıma bakınca bunu görüyorum iyi bir sistem yaptın eline sağlık

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ben bu aralar googleden baya memnunum pr1 olan sitem hicbir şekilde spam yok pr 5 sitelerle beraber aynı sayfada cıkıyor her gecen gun arama sonuclarında yukseliyor aslında ben bunu yaptığım ufak sseo optimizasyonuna bağlıyorum

diğer arkadaşlara gelince googlenin ne yaptığını tam olarak oğrenmek icin sanırım birazdaha beklemek gerekecek

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben bu aralar googleden baya memnunum pr1 olan sitem hicbir şekilde spam yok pr 5 sitelerle beraber aynı sayfada cıkıyor her gecen gun arama sonuclarında yukseliyor aslında ben bunu yaptığım ufak sseo optimizasyonuna bağlıyorum

diğer arkadaşlara gelince googlenin ne yaptığını tam olarak oğrenmek icin sanırım birazdaha beklemek gerekecek

istediğin kadar seo optimizasyon yap bizimd esitelerde spam vs.. yoktu ama 7. ayda birde düşmesi kötü oldu pr 2 ken cok iyiydi su güncellemde 3 oldu sited eindi aşagıya

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google geçen hafta benim sitenınde ana sayfasını silmiş hala gözukmuyor ne yapabiliriz bu konuda?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu dönem achor text dönemi. buna asılın, geçiş dönemini en az kayıpla atlatırsınız ve/veya kendinizi tepede bulabilirsiniz!!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:)
15 gündür yapmadığım şey kalmadı. index sayısı, güncelleme vs. hiçbirşeye tepki vermiyor. sadece aynı içeriklerden anchorla anında çözüm alıyorum.
3-7 günlük denemeler yapıyorum. aynı gün müthiş fırlatıyor, linkleri kaldırdığımda geri indiriyor. bana ödül veriyor sanırım..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yarın kalktığında ana sayfanı bulamazsan sasırma google'da. google bomb'u aynı anchor text ile link vermek ile yapıyorlardı, temel fikir buydu. simdi google bomb'un etkisini azalttıklarına göre anchor text'e verilen önem de azalmıs demektir (mantıken). bir de aynı gün müthis fırlaması tesadüf olabilir dikkat et, çünkü siteni her gün gezmiyordur örümcekler (sitesine göre değisir tabi ki).

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla bu son pr güncellemesinden sonra iyice gogle algoritmasını degiştirdi..

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
googlede bence bu aralar bazı değişimler var bir sitemi bir günde indexledi

not : blog değil.

ama bu değişim olumlumu olumsuzmu henüüz bi sonuca varamadım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bence her yazılana inanmayın; bombun etkisinin azaldığını hiç düşünmüyorum bile. ama trickleri var bunları bilmek ve bunlara uymak gerek :)

edit: bunlar şahsi görüşlerimdir...belki de tesadüftürler :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google insanların arama sonuçlarını manipule etmesini istemiyor. Arada bir böyle çalkalanmalar yaratması bir çok kişininin strateji değiştirmesine neden oluyor. Bunları logladığını ve cezalandırabileceğini de düşünmek lazım. Domain yaşının çok eski olması dışında ciddi bir niteliği olmayan sitelerin de biraz dürtülmesi lazım. Google spam a karşı zaman zaman çaresiz kalsa da iyi çalışan siteleri uzun vadede hiçbir zaman cezalandıracağını düşünmüyorum, yüzbinlerce sonuç çıkan bir keyword'de birkaç sayfalık oynamalar ufak şeyler. Her - değişimi ceza, her + yı ödül olarak görmemek lazım bu tip dönemlerde. (bence)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bildigim birsey var, google bombs yüzünden cogu site cezalandirildi. Ayrica google spamden cok icerigin copy olup olmadigini dikkat etmeye basladi. Böyle olunca copy paste olan siteler -950 ile cezalandiriliyor.
Siteyle cok oynamamak en iyisi

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adsenseden banlanınca yaklaşık bir aydır sitelerimi başka domainler altında yeniden açmaya başladım. dizayn dışında içerikleri tamamen aynı. eski domainler yerlerini koruyor yenilerin yerleri ise sıralamalarda çok iyi..
6 site var böyle.
henüz bir ceza görmedim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google içeriğiniz orjinal olunca size önem veriyo ama aynı içerikten çok varsa rekabeti diğer yönlerde iyi olan kazanıyo

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
google da "Ek Sonuç" diye aradığınızda google arama sonuçları ile yapılmış bir sürü spam sayfa görürsünüz, bu sayfaları yapanların siteleri aylardır arama sonuçlarında sürekli karşımıza çıkmakta, bir anlamda nitelikli spam denilebilecek bu sayfaları google nasıl ve ne zaman kaldıracak merak ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5