İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googlemi Sedo mu Mynetmi

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Yeni Bir Tartısma Ve Bilgi Paylasma Konusu Actım Umarım Eşlik Edersiniz.
Sizce Googlemi Sedo mu Mynetmi İyi Kazandırıyor?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazanç konusundan bahsediyorsan...

hepsi birbirinden farklı oluşum. mynet türk sponsor + kullanmadığım için bilmiyorum.

google büyük bir reklam network iyi işlerle güzel kazançlar elde edilebilir. yerli konusunu bilemem ama yabancı site olaylarında kazancı baya baya güzel.

sedo bunların hepsinden ayrı domain satışı için kullanılan bi platform. + domainin hitide güzelse vede yabancıysa sedo'nunda kazancı baya baya iyidir. beni ihya etti diyebilirim :)

neyse şimdilik bu kadar devam ederiz gene arkadaşlarda görüş bildirsin bakalım.

U

Unigenclik.org

Misafir
domain yabacı hit yabancı ama para ödemiyor sedo aman dikkat et ;)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain yabacı hit yabancı ama para ödemiyor sedo aman dikkat et ;)

kurallar kısmındada belirttiği gibi sitenin backlinki varsa evet parayı ödemiyor. ama bunu zaten kayıt olurken kurallar kısmında belirtiyor. ben dahil burdaki bir çok arkadaş kazanç elde etti ve ödemelerinide aldı. mesela merlin mesela ploop ve daha bir çok arkadaşımız. sedo domain satış platformu zaten o yüzdende click kazanç için çabalamak uraşmak sonunda banlanmayı getirir(yor). tecrübe :)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Google
Sedo
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.

.

.
.
.

..
.
.

.
.
.
.
.

.
.
.
.
Mynet.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mynet artık googlenin geyşası oldu o yüzden myneti bu değerledirmenin dışında tutmak lazım

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adsense tabii ki. kıyaslamayın bile . 3 aydır diğer alternatifleri kullanıyorum toplamda %70 kaybım var.

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurallar kısmındada belirttiği gibi sitenin backlinki varsa evet parayı ödemiyor. ama bunu zaten kayıt olurken kurallar kısmında belirtiyor. ben dahil burdaki bir çok arkadaş kazanç elde etti ve ödemelerinide aldı. mesela merlin mesela ploop ve daha bir çok arkadaşımız. sedo domain satış platformu zaten o yüzdende click kazanç için çabalamak uraşmak sonunda banlanmayı getirir(yor). tecrübe :)

1-Biraz açarmısın mesela ; backlink olmadan siteye nasıl hit sağlarız yada arama motorlarının hızlı indexlemesini sağlarız. Bu olmadan bu kadar para nasıl kazanılır.
2-Sitemi sedoya yönlendirdim diyelim eski backlink varsa sorun olurmu? Eski backlinkler için bir şeyde yapamayız ki.
3-Sedo google den gelen hitleri kabul ediyor tamam o zaman googlede iyi yerlerde ççıkmak için pr6 4 siteden link aldık mesela eee o zaman bu link aldığımız yerlerden de illaki elimizde olmadan az da olsa hit gelicek o zaman dasedo dan banlanırız.

Ya kaçırdığım yada yanlış anladım bi yer mi var acaba.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adsense en kotu tıklma başına 0,03 - 0,04 cent verırken mnet tık başına 0,01-ykr verıyordu ıkısını kıyaslayınca bıle adsense en az 0,04 vermış oluyor

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tıklamaya en çok para veren GOOGLE En iyisi GOOGLE

yaşasın google sen bizim bir tanemizsin sen varya sen muhteşemsin sen herşeysin sen bizim ekmek kapımızsın sen ..............

googledan komisyonmu alıyorsun :)

mathiaxbars' Alıntı:
mynet artık googlenin geyşası oldu o yüzden myneti bu değerledirmenin dışında tutmak lazım
hehee +rep.....
google ı tek geçerim
ama yalanmı :) :D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-Biraz açarmısın mesela ; backlink olmadan siteye nasıl hit sağlarız yada arama motorlarının hızlı indexlemesini sağlarız. Bu olmadan bu kadar para nasıl kazanılır.
2-Sitemi sedoya yönlendirdim diyelim eski backlink varsa sorun olurmu? Eski backlinkler için bir şeyde yapamayız ki.
3-Sedo google den gelen hitleri kabul ediyor tamam o zaman googlede iyi yerlerde ççıkmak için pr6 4 siteden link aldık mesela eee o zaman bu link aldığımız yerlerden de illaki elimizde olmadan az da olsa hit gelicek o zaman dasedo dan banlanırız.

Ya kaçırdığım yada yanlış anladım bi yer mi var acaba.

büyüklerimin dediği gibi sedo type in domainleri seviyor hatta aşığıdır. backlink konusuna gelince dediğin doğru googlede sıralamalarda yükselmek için backlink gerekiyor ama işte sedo bu backlink olayını aramamotorunda yükselmek için yaptığını değil reklam yapıp tıkları arttırmak için yapıyorsun diye kayıtlarına alıyor.

ve bunu neden yaptığıda apaçık ortada "domain satış platformu".

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5