İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güncelleme daha ne zaman olacak

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu google pagerankları ne zaman güncelleyecek bi fikri olan varmı?Kaç aydır milletin göbeği çatladı bekliecem die:SAğustos başı dediler olmadı ortası olmadı eylüle geldik inşallah bu ay olur ve çalışanlar karşılığını alır..

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pagerank'ın ( yani orda yazan sayının ) ne önemi varki ben bunu pek anlamıyorum boşuna dert ediyorsunuz pr0 site toolbar güncellenince pr4 yazınca birşey değişmiyecekki sitenizle ilgili google açısından

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
pagerank'ın ( yani orda yazan sayının ) ne önemi varki ben bunu pek anlamıyorum boşuna dert ediyorsunuz pr0 site toolbar güncellenince pr4 yazınca birşey değişmiyecekki sitenizle ilgili google açısından

görüntü olarak belki fayda olmucak ama içerik ile ilgili kelimede rakiplerinden üste cıkmana yarıcak

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşlar bu google pagerankları ne zaman güncelleyecek bi fikri olan varmı?Kaç aydır milletin göbeği çatladı bekliecem die:SAğustos başı dediler olmadı ortası olmadı eylüle geldiq inşallah bu ay olur ve çalışanlar karşılığını alır..

Bu Türkçe ile de zor zaten ....

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
güncellemelerin olmaması sitelerimizde ciddi manada gerilemeye sebep oluyor. 1 ay önceki hitlerimin yarısını bile göremiyorum...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
peki hitleri sen göremiyon o göremiyo nere gitti bu hitler ???
millet kapamadı bilgisayarı heralde, yeminde etmediler sanırım girmeyelim sitelere diye...
birazda sorunu kendinizde arayın bana kalırsa ;)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitlerde genel bir düşü vardı bugüne kadar. 500 ortalma alan sitem 200 e düştü. bugün yeniden düzeldi.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Diğer forumda yazdığım yorumu burayada yazayım:

--------------------------------------------------------------------------------

Googleın farklı bir uğraş içinde olduğunu düşünüyorum. Prlerin güncellenmesi bu kadar geçikti çünkü mutlaka bir açıklaması olmalı. Yeni bir page rank algoritması yapılıyor olacağı ihtimali üzerindeyim. Googleın pagerank değerlendirmelerinde en büyük sorunu neydi para ile yapılan link değişimleriydi. Bu algoritma ile buna da kısmen çözüm bulacağı düşüncesindeyim. Kodlama biter itmez deneme amaçlı kısa süreli bir kaç pr güncellemesi yaşayabiliriz

Bunlar benim görüşlerim katılmayabilirsiniz. Ama googleın şimdiye kadar 2 pr güncellemesi arasında ki max zamanı 3 ayı geçmedi ( 90-95 günü ) fakat neredeyse 4 ayı geride bıraktık önceki güncellemeye göre. bu nedenle biraz daha bekleyelim ve değişiklikleri görelim..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PR ye bu kadar da takılmaya gerek yok. PR güncellendi diye 10. sayfadaki siten 1. sayfaya çıkmaz yada tersi olmaz.

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zanza pr güncellemesini altsayfaların değerlenmesi bakımından bekliyoruz.Örneğin pr3 sitem var diyelim ben anasayfadan "abcdef" diye xx.com/abcdef.html sayfasına link veriyorum.Anasayfam pr 5 olduğu zaman bu alt sayfa doğal olarak pr5ten link almış olacak.Ozamanda altsayfam sıralamada yükselecek ben bu bakımdan güncellemeyi bekliyorum =)Yanlışmı düşünüyorum?

Ayrıca
Bu Türkçe ile de zor zaten ....

Arkadaşım güncellemelerle benim türkçemin ne alakası var.Türkçemi eleştireceksen eleştir ama ikisini nasıl bağladın anlamadım :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Zanza pr güncellemesini altsayfaların değerlenmesi bakımından bekliyoruz.Örneğin pr3 sitem var diyelim ben anasayfadan "abcdef" diye xx.com/abcdef.html sayfasına link veriyorum.Anasayfam pr 5 olduğu zaman bu alt sayfa doğal olarak pr5ten link almış olacak.Ozamanda altsayfam sıralamada yükselecek ben bu bakımdan güncellemeyi bekliyorum =)Yanlışmı düşünüyorum?

pr değerleriniz bellidir sadece toolbara düşmedi daha. toolbar güncellemesi sadece bizlerin görmesi içindir. yani toolbarda bir sitenin prsini şu an 5-6 görüyor olmanız demek o sayfanın güncel pr değeri 5-6 demek değildir.

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
peki hitleri sen göremiyon o göremiyo nere gitti bu hitler ???
millet kapamadı bilgisayarı heralde, yeminde etmediler sanırım girmeyelim sitelere diye...
birazda sorunu kendinizde arayın bana kalırsa ;)
1.sıradaki sayfan 10.sayfaya düşerse ne yaparsın kardeş? Nasıl getireceksin o hitleri. Sihirli bir değneğimiz yok maalesef. Sandbox falan olmamasına rağmen güncellemeler başladı denildiğinden beri sitelerimden birisi 10.sayfalarda geziyor. Halbuki 1.sayfa 1. sıradaydı...

Turkstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pr ler bi süre içinde güncelelncek ard ard da deneme güncellemeleri olacak yeni pr sistemi çok farkli hakeden pr alcek link değişen değil :)

LİNK DEĞİŞİMİYLE PR Sİ YUKSELMİŞ SİTELER PR 0 OLACAK !!

Not: Alintidir...

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında bence google in öncelikle backlinklere değil, arama sonuçlarında o siteye kaç kere müracaat edildiğine bakması lazım. Özellikle para ile satın alınan backlinkler google tarafından benimsenmiyor. (Konu hakkında iyinet forumlarında ve http://www.googlesunrise.com/google-link-ticareti-yasagi-ve-link-satisi-ihbari/ sitesinden bilgi alabilirsiniz)
Link satışı gibi link takasları da google'i yönlendiriyor ve malesef yanıltıyor. Google reklam ile link ticareti arasındaki farkı bulmaya çalışıyor ve bunun için yeni şikayet seçenekleri (link satış ihbar gibi) ve yeni algoritmalar yaratmaya çalışıyor. Bu durumda güncellemelerin de zaman alacağını düşünüyorum. Ancak kendini savunma imkanı olmayan bir çok webmaster bu işten zarar göreceğe benziyor. Sanırım PR'lere fazla kafamızı takmadan, standart arama motoru optimizasyonları kullanarak, kendi işimize bakmamız en doğru yol.
Saygılar.

sanjuro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bence google in öncelikle backlinklere değil, arama sonuçlarında o siteye kaç kere müracaat edildiğine bakması lazım. Özellikle para ile satın alınan backlinkler google tarafından benimsenmiyor.
Link satışı gibi link takasları da google'i yönlendiriyor ve malesef yanıltıyor. Google reklam ile link ticareti arasındaki farkı bulmaya çalışıyor ve bunun için yeni şikayet seçenekleri (link satış ihbar gibi) ve yeni algoritmalar yaratmaya çalışıyor. Bu durumda güncellemelerin de zaman alacağını düşünüyorum. Ancak kendini savunma imkanı olmayan bir çok webmaster bu işten zarar göreceğe benziyor. Sanırım PR'lere fazla kafamızı takmadan, standart arama motoru optimizasyonları kullanarak, kendi işimize bakmamız en doğru yol.
Saygılar.

Belirtilen sekilde isleyen clikleri oylari baz alan bir arama motoru var: http://www.sproose.com/
Backlink sistemi zamaninda Google farkini ortaya cikaran seydi, her sey gibi onun da suistimal edilme sansi var. Ancak zamanla algortimasi gelisiyor, kullanicilardan giris almaya hatta manuel olarak SERP'leri inceletmek icin adam tutmaya kadar da yayilan cok yonlu acilimlar var. Yahoo! cok tehlikeli bir rakip ben de arada kullaniyorum yani rahat da degiller, Turkiye'de 95%+ kullaniliyor olabilirler ama ABD'de Yahoo! 23% paya sahip. Bu rekabet gelismeyi beraberinde getiriyor.
Konu basligina da geri donus yaparsak, cok karistirilan bir seye deginmek lazim. Guncelenen esasinda Pagerank degil de toolbar pagerank, yani senin pr4 diye gordugun link pekala sifir olabilir. Bunun yaninda trustrankin ve lokal sonuc dondurmesinin onemi ile (Ingilizce linklerin .com.tr de eskisi kadar etkili olmamasi vs.) ile pagerank sembolik bir oneme dogru itilmeye basladi. Bana kalirsa artik pagerank az cok bir site icin fikir vermesi disinda, text link al sat ve link exchange gibi anlamlar tasiyor bundan otesi degil.a

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5