İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

günde 5 özgün içerik girmekten zarar gelirmi

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar sitenin hiti bir an önce artsın diye günde 5 - 10 özgün içerik girsek ve her altsayfayı içeriği girer girmez Pr 7 , Pr 8 imleme sitelerine kaydetsek bir zarar gelirmi ? blog yeni sayılmaz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yeni sayılmaz derken kaç günlük?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar sitenin hiti bir an önce artsın diye günde 5 - 10 özgün içerik girsek ve her altsayfayı içeriği girer girmez Pr 7 , Pr 8 imleme sitelerine kaydetsek bir zarar gelirmi ? blog yeni sayılmaz.

Siteniz wordpress ise yazılarınızı peş peşe göndermeyiniz.

24 saat içerisinde 5 konu aşırı sayılmaz, zamana yararak bundan kat ve kat fazlasını kendi sitelerime atıyorum.

Aşırı imlemeden kaçınmanızı öneririm, ilgili yazınız kısa sürede çeviri yiyebilir.

İmleme sitelerinden verim almak istiyorsanız imleme sitelerinizdeki üye profil alanlarınızıda diğer imleme sitelerine gönderebilir veya bu profil alanlarınıza link çalışması yaptırabilirsiniz.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bloggerdan açtığım bloğumla yapacağım hocam bu günde 5 özgün içerik girme işlemini. zaten diğer ücretli sitemi riske atmam

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
içerik eklemekten kimseye zarar gelmez desem herhalde kızmaz arkadaşlar.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
İçerikten kimseye zarar gelmez lafı biraz yalnıştır. Fazla içerik eklenmesi dahilinde zarar olacaktır.
İçeriklerinin %100 özgünse günde ne kadar attığınız hiç farketmez. Hiç bir zarar vermez aksine bir düzen için atıldığı zaman çok faydada sağlayacaktır.

X

Xman

Misafir
hürriyet.com.tr'de günde 300-400 haber konusu açılıyor, tüm haberler DHA dan geliyor ve tamamen özgün ancak aynı haber aynı anda aynı başlıkla ve farklı metinle diğer haber sitelerinde de yayınlanıyor. Yani günde 300-400 konu açmak bu siteyi Türkiye'nin ilk 5 sitesi arasına sokuyor vede açılan konu başlıkları diğer sitelerle aynı olmasına rağmen...

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
hürriyet.com.tr'de günde 300-400 haber konusu açılıyor, tüm haberler DHA dan geliyor ve tamamen özgün ancak aynı haber aynı anda aynı başlıkla ve farklı metinle diğer haber sitelerinde de yayınlanıyor. Yani günde 300-400 konu açmak bu siteyi Türkiye'nin ilk 5 sitesi arasına sokuyor vede açılan konu başlıkları diğer sitelerle aynı olmasına rağmen...

Sağlam bir yanıt olmuş :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben katılamıyorum maalesef. fazla içerik girme, fazla pingleme vs bunlar hurafe.
altında birşey olmadan "Fazla içerik eklenmesi dahilinde zarar olacaktır" mantığı hiçbirşeye uymuyor. dün açılmış site içindir bu öneriler gibi altı birşeylerle doldurulursa tartışılabilir ki ben buna da katılmıyorum.
niche bloglarla, büyük siteleri karıştırmayın. 3 ay günde onlarca içerik girip 2 tane backlinkin varsa başka birşey, acun.com örneğindeki gibi büyük oynayan siteler başka.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
5-10 içerik bence şimdilik gereksiz, bundan bi fayda göreceğini sanmıyorum..
Blogger için..

X

Xman

Misafir
Site var, site var.... Sorunuz çok genel olmuş, google her siteyi farklı analiz eder ve farklı değerlendirir. Örneğin ösym'nin sitesine hiç bir içerik eklemesenizde google aramalarında hep 1 numara çıkacaktır, sitenin titlesi- backlinki- site haritası vs... hiç bir seosu olmasa dahi hep 1.sırada çıkacaktır. Diğer yanda sizin ösym titlesi ile açtığınız bir blog her gün onlarca özgün yazı ekleyip, dünyanın en sağlam backlinklerini de alsanız ösym.gov.tr nin önünde asla çıkmayacaktır.

Sorunuzun temeline gelince günde 1 adet özgün olmayan ama title'nizle ilgili olan bir konu, title'nizle ilgili olmayan 10 adet özgün içerikden daha faydalıdır... Kısaca çok içerikten zarar gelmez ama arama kelimenizle ilgili olmayan içeriklerinde sitenize bir katkısı olmaz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Farklı görüşler paylaşmışlar arkadaşlar. Hepsinin içinde bulunulan ortama göre doğruluk payı var.

"1 aylık fazla büyük olmayan bir blog sitesine bir anda fazla içerik girilmeye başlanırsa ne olur"

Bu soru üzerine konuşacağım. Bu zamana kadar her gün bir veya bir kaç günde bir içerik girdiysen eğer, bence 2pac içerik girme işini yavaş yavaş artır. Bugün 1, yarın bir, sonra 2. Neden dersen bir blog sitesine bir anda fazla içerik girilmesi zaten mantıklı bir şey değildir. Bu daha büyük bir site olsa durum değişebilirdi.

Farklı sektörlerde çok sayıda domain alıp hepsine bir anda içerik girmeye kalkarsan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Her sektörün belli rekabet durumuna göre girilen içerik sayısı aşırı ise domainler filtreye girecektir. Ama yeni oldukları için bu durumdan kurtulmaları uzun zaman almayacaktır.

Birisi gelip sana bu kadar içerik gir derse, inanma, çünkü öyle bir standart yok. Amaç siteyi güvenilir hale getirip ona göre yükseltmek.

Günlük 5-10 içerik senin sektöre göre fazla olmayabilir. Ama riske atmaya değmez. İçerik girme işini yavaş yavaş artır. İndexlenme durumunu incele. Ona göre hareket et.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
İçerikten zarar gelecektir. Düşünsenize yeni açılmış bir siteye kalkıp bir günde 500 konu girişi yapıyorsunuz ( özgün olmayan) ilk 1 - 2 hafta bişi olmayacaktır hatta hitiniz bile artacaktır. Peki google bir süre sonra bunların cop-past olduğunu görmeyecek mi? Görecek. Yada bir iki hafta 500 post attınız ( özgün olmayan ve bir anda günde 100 tane atmaya başladınız google gene farkecektir. Site yeni ise eğerki bu risk daha fazlalaşır.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Peki konu eklerken, konular alıntı olursa içinden 4-5 kelime değiştirirsek ( amaç= gaye , fakat=ancak ) gibi , bu durumda içeriğimiz özgün bir içerik olarak sayılabilirmi acaba?

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bence, önce 1 hafta-10 gün boyunca her gün 1 içerik gir, tamamladıktan sonra 1 hafta kadar içerik falan girme ve daha sonra hergün 3-5 içerik gir düzenli olarak..

İçerikten zarar gelecektir. Düşünsenize yeni açılmış bir siteye kalkıp bir günde 500 konu girişi yapıyorsunuz ( özgün olmayan) ilk 1 - 2 hafta bişi olmayacaktır hatta hitiniz bile artacaktır. Peki google bir süre sonra bunların cop-past olduğunu görmeyecek mi? Görecek. Yada bir iki hafta 500 post attınız ( özgün olmayan ve bir anda günde 100 tane atmaya başladınız google gene farkecektir. Site yeni ise eğerki bu risk daha fazlalaşır.

İçerik özgünmüş..

Peki konu eklerken, konular alıntı olursa içinden 4-5 kelime değiştirirsek ( amaç= gaye , fakat=ancak ) gibi , bu durumda içeriğimiz özgün bir içerik olarak sayılabilirmi acaba?

Hayır. O yöntem bana göre tamamen safsata...

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
indekslenmelerim çok güzel hocam maşallah :D içeriği girer girmez yarım saatten fazla sürmüyor indexlenmem

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

akahaita'nın da dediği gibi bu önerilen bir durum değil. Google son algoritma güncellemesi ile böyle kalitesiz içeriklere savaş açmış bulunuyor.

indekslenmelerim çok güzel hocam maşallah :D içeriği girer girmez yarım saatten fazla sürmüyor indexlenmem

bu iyi bir gelişme. günlük bir içerik girme işini yavaş yavaş artırabileceğini gösteriyor.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
akahaita'nın da dediği gibi bu önerilen bir durum değil. Google son algoritma güncellemesi ile böyle kalitesiz içeriklere savaş açmış bulunuyor.

Benim henüz 2 aylık bir sitem var.içeriğin 4 te 1 i özgün sadece.diğerleri yukarıda dediğim gibi,alıntı olan ama içerisinden 5-6 kelime değiştirerek eklediğim konular.Toplamda 600 konu var henüz.Günlük ortalama 7-8 konu ekliyorum.Şu an için indekslenmesi 1 günü geçiyor.Ama google da arattığımda 4 adet alt link çıkıyor..Bu durum normalmi sizce?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Benim henüz 2 aylık bir sitem var.içeriğin 4 te 1 i özgün sadece.diğerleri yukarıda dediğim gibi,alıntı olan ama içerisinden 5-6 kelime değiştirerek eklediğim konular.Toplamda 600 konu var henüz.Günlük ortalama 7-8 konu ekliyorum.Şu an için indekslenmesi 1 günü geçiyor.Ama google da arattığımda 4 adet alt link çıkıyor..Bu durum normalmi sizce?

hocam tam anlayamadım :)

4 adet alt link dediğiniz nedir? 4 indexi mi var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5