İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günlük 10k hıtlı - 25 - 40$ arası gelirli sitesi ne kadar?

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Evet, yaklaşık olarak belirttiğin fiyatlar mantıklı.

Yanlız bir ekleme yapayım, sadeceprn'in fikrine genel olarak karşı çıktık. Çünkü bu işin ekonomisi bu yönde. Fakat doğru konuştuğu bir yer var ki hakkını vermek lazım.

gerçek hayatta ayda 700-900$ gelir getiren bir dükkanı 5000$'a alabiliyor musun

Bu açıdan bakıldığında, işin sahibi olarak herşeyin iyi gittiğini düşünürsek, site benim olsa hayatta satmazdım :) Çünkü sadeceprn'in dediği çok doğru. Böyle bir kazancı başka yollarla elde etmek şu anda çok zor. Hele de ilk yatırımın bi domain-bir host olduğu düşünülürse.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
url ve tüm geçmiş detayları olmadan fiyat biçmek bu sektörde en olmayacak durumlardan biri.
aylık kazancı 1000 usd civarında bir site 100k lira gibi rakamlar edebilirken, 5k lira bile etmeyebilir.
hite dönersek aylık 30k hitli bir site yine 50k lira edebilirken, 100k hitli bir site 5k lira etmeyebilir.
rakamlar abartı gelmesin, yaşanmış örneklerdir.
bahsettiğiniz "ortalama piyasası" benim gördüğüm kazancın 6 katı değil 12 katı gibidir.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Web sitesi ile gayrimenkulu bir arada tutanlar var ilginç doğrusu : )

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar söylediğim gibi herkesin kolayca hit sağlayamayacağı bir alanda site. Yani dizi video oyun veya piyasada elini sallasan ellisi olan site değil. O sebeple 5k etmeyebilir gibi yorumları değilde diğer soyledikleriniz daha uygun bahsedilen site için. Zaten 3 4 site hit alıyor ve bu sitede onlardan bir tanesi. o alandaki diğer siteler kolpa çakma siteler.

Tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sanıyorum satmak istesem o parayı vermese bile kimse en azından 10 bin $ ideal bir rakam olabilir. Hem satıcı hem alıcı açısından uygun olan fiyat.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
4 aylık bir çöp siteyi karşıma getirmen, ne söylersem söyleyeyim duvara konuştuğumu ispat etmekten başka bir işe yaramaz.

Yani, ortalama piyasa budur, aylık gelir 750$, istenen fiyat 5000TL, sadeceprn paran varsa al derim üstad, bende riske etcek 5bin tl olsa durmam alırım :)

Senin de 4 aylık bir site için 5000TL istenirken, 3 yıllık sabit 900$ geliri olan bir siteyi o siteyle aynı kefeye koyduğun için ve senden istediğim sitenin aynı şekilde yıllarca sabit gelire sahip olması gerektiğini söylediğim için senin de anlatılanları anlamayacak bir durumda olduğunu anlıyorum.

Yazık yani ne diyeyim. Çabalıyoruz burda, anlatmaya, aydınlatmaya çalışıyoruz. Çocuk daha bunlar bir iki bir şey öğrensinler diyoruz ama yok arkadaş. Sadece ekmekle mi besliyor bunları aileleri anlamıyorum ki. Yok yani yok. Anlat anlat, karşılığında gelen bu.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
4 aylık bir çöp siteyi karşıma getirmen, ne söylersem söyleyeyim duvara konuştuğumu ispat etmekten başka bir işe yaramaz.

Senin de 4 aylık bir site için 5000TL istenirken, 3 yıllık sabit 900$ geliri olan bir siteyi o siteyle aynı kefeye koyduğun için ve senden istediğim sitenin aynı şekilde yıllarca sabit gelire sahip olması gerektiğini söylediğim için senin de anlatılanları anlamayacak bir durumda olduğunu anlıyorum.

Yazık yani ne diyeyim. Çabalıyoruz burda, anlatmaya, aydınlatmaya çalışıyoruz. Çocuk daha bunlar bir iki bir şey öğrensinler diyoruz ama yok arkadaş. Sadece ekmekle mi besliyor bunları aileleri anlamıyorum ki. Yok yani yok. Anlat anlat, karşılığında gelen bu.

Haklısın.. Google babanın malı zaten, sitenin güvenliğini de amcan olan Bill Gates'in sahibi olduğu Microsoft sağlıyor, bu yüzden ver 200-300 bini, nası olsa yıkılmaz.. :)
Adam deprem bölgesi diye ev almıyo bazı yerlerde ama sen yarını belirsiz bir sitenin fiyatını konut hatta işyerleri ile endeksliyorsun..
Ha dersin ki; yok mu bu kadar veren? Vardır elbet, ama onlar 3 yıllık sabit, aylık 700$ geliri var diye vermiyolar ki, potansiyel var diye veriyorlar, adamlar profesyonel. Geliri de olması önemli değil, potansiyeli farketmeleri yeterli..
Ama sen bunu örnek gösterip bi siteye onların verdiği parayı verirsen... Devamını getirmiyim..

samjosefh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bayağı bir zamandan sonra tekrar foruma girdim. direk bu konuyu gördümde daha bu forumdaki kullancılar siteyle evleri aynı kefeye koyuyorlar. daha ilerlemesi lazım bu forumun :D neyse 1 sene sonra tekrar bakarız

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
1- Siten en azından 10 bin lira eder.

2- Google sitenden şu içeriği kaldır diye mail attıysa bu içerikte senin sitenin hitinin %70 ini çekiyorsa ve sen içeriği kaldırıp satacaksan 2 bin lira.

3- Diyelim bir uyarı maili geldi ve sen yaptığın hatayı yada hileyi düzeltmeden sattın 250 TL eder.

4- Adsenseden uyarı geldiyse yine yukarıda yazdığım fiyatların yarısına belki satabilirsin.

Geliri 1250 TL olan siteyi kimse :) 10 bine satmaz kafayı yemediyse.

Sitenin adresini yazsaydın içeriği neydi diyen kişilerde bir umut böyle yüksek kazançlı sitelerin peşinden koşar. Eğer bizim gibi hata yapıpta içeriği şu dersen bir ay içinde 250 den fazla o konu ile ilgili web sitesi açılır ve eminim ki senin kazandığın parada yarıya düşer. Bence sakın :) ima bile etme.

Para kazanmak isteyen kişilerinde yapamayacakları yani hiç bir zaman yüksek hit getiremeyecekleri :) fakat her yerde dile getirdiğim bir konuyu da ekliyeyim istedim yukarıdaki yazıdan sonra İngilizce Tatil sitesi açın en düşük tıklama 0,6$ :D 3 yıldır bunun altına düştüğünü görmedim.

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ozcan, ztn konuya girenlerin çoğu içerik ne acaba diye giriyorlar :d o sebeple ztn soylemem asla.İçerik olarak hile yok, ads mail fln atmadı. Düzenli olarak ödemeler alıyorum ztn. Ayda 1200$ 1500$ 1900$ gibi odemeler aldıgımda oldu. Tabi bunun yanında 200 250 $ aldığımda oldu. Bunları soylemekten çekinmem sadece arastırma yapmak istedim satış yapmıyorum. Önümüzdeki zamanlar askerlik durumları işin içine girecek gibi o sebeple.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Tüm mesajları oku, bütün millet dalga geçiyor senle, gayrimenkulle siteyi bir sananlar var, bu forumun gelişmesi gerek diyorlar.

Bide senin yazdıklarına bak, insan gibi davranıp örnek sunuyoruz, buyur kardeş diyoruz, yazdıkların hakaret boyutlarınıda aşmış.

Git, sadece prn izlemeye devam et sen, kaç zamandır forumdayım ağzımı bozmadım, şansını zorlayıp beni banlatma durduk yere. Git kendi kapasiteni sorgula, kendi annene babana sor beni neyle beslediniz diye çocuk... Yaşın nedir cismin nedir bilmiyorum ama ben makine mühendisiyim, webmaster değilim ama bildiğim bir iki şeyi kırıcı olmadan forumdaki dostlarımla paylaşıyorum, arada senin gibi çok bilmişler çıkıcak elbette ama sen haddini aşmaya başladın, dikkat et uslubuna, kırıcı olma, forumun düzenini bozma...

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar lütfen sakin olalım. herkes kendi görüşünü belirtse yeterli. Polemiğe gerek yok.

göktürk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ya bu topiğe bakıpra kızmamak mümkün değil.
jokerivar kardeş büyüklerine saygı göstermelisin.
madem bir topik açtın gelen kötü yorumda olsa sineye çekeceksin zoruna gitmeyecek.
insanlara hakarete varan boyutlarda karşılık veriyorsun.
sitende sende beş para etmez si dese bile bir üye sen üslubunu korumalısın.

eleştirilere açık olmalısın.kendi sitene biçtiğin değeri başkalarıda biçmek zorunda değil.
ortalama 800 dolar geliri olan bir siteye amatör gözü ile baksan.senelik 9600 geliri var dersin 100 dolar host v.s gitse 9500 kar kalır.bir amatorde bir senelik karını kalkıp sana vermez.ama siten 50 000 dolar bile edebilir.fiyatı senin belirlemen lazım.

madem bu kadar yorumu beğenmedin.
Malın sahibide sensin fiyat biçecekte.

saygılarımla.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Hatlar karıştı galiba :) Hakarette bulunup ortamı geren kişi konu sahibi değil Sayın Göktürk.

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bu topiğe bakıpra kızmamak mümkün değil.
jokerivar kardeş büyüklerine saygı göstermelisin.
madem bir topik açtın gelen kötü yorumda olsa sineye çekeceksin zoruna gitmeyecek.
insanlara hakarete varan boyutlarda karşılık veriyorsun.
sitende sende beş para etmez si dese bile bir üye sen üslubunu korumalısın.

eleştirilere açık olmalısın.kendi sitene biçtiğin değeri başkalarıda biçmek zorunda değil.
ortalama 800 dolar geliri olan bir siteye amatör gözü ile baksan.senelik 9600 geliri var dersin 100 dolar host v.s gitse 9500 kar kalır.bir amatorde bir senelik karını kalkıp sana vermez.ama siten 50 000 dolar bile edebilir.fiyatı senin belirlemen lazım.

madem bu kadar yorumu beğenmedin.
Malın sahibide sensin fiyat biçecekte.

saygılarımla.

birincisi 15 yaşında çocukmuşum gibi muamele yapmanız hoş değil. Burada ciddi bir fikir alma çabası içindeyim. İkincisi konuyu okumadan yorumda bulunmamanızı öneririm. bu site 100 lira eder diyen çıksa bile saygı duyacağımın belirtisini mesajlarımda görmeniz mümkün.

bluejean

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siteyi domaini bilmeden fiyat vermek doğru değil heleki Türkiyede. Bi uyanmışsındır sarisinkuafor isminde siten vardır. Çok ta güzel para kazanıyorsundur yada hayvanbarinagi.com gibi bir domainin vardır petshop ürünleri satıyorsundur ertesi günü bir yasak listesi hoopp 10 binlik site 200 lük bile etmez. Ticaret işte riski her zaman var.

En kötü ihtimal 6 - En iyisi 10 bin $

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
:D Abi bilmiyorsanız gerçekten konuşmayın bence. Düşün bakalım gerçek hayatta ayda 700-900$ gelir getiren bir dükkanı 5000$'a alabiliyor musun? Gülerler adama açıkcası. Eğer 2-3 yıldır düzgün bir gelir elde ediyorsa bu site, geleceği de varsa 100.000TL bile edebilir.
Şöyle söyleyeyim, aylık 1000TL kira geliri olan bir ev Ankarada ortalama 200.000TL eder ortalama.
Bence sen araştır biraz 5000$'a aylık 900$ geliri olan bir site bulabilirsin :D

Ekleme:

Bu rakamları verirken kullandığın kaynağın üzerinde oturuyorsun bence şu an. Neye göre veriyosunuz böyle rakamlara çok ama çok merak ediyorum. Ortada ekonomik gerçekler vardır, her türlü işletmeye şu anki gelirine ve gelecekte getireceği öngörülen gelire göre fiyat biçilir.

Arkadaşım senin kafan mı güzel ? :) Dikkatli oku arkadaş dükkan satmıyor site satıyor. 3 yıl olsa 12*3*700 = 25200$ eder 700*1,5(kuru1,5den alıyorum) = 1050 100,000/1050= ortalama 95 ay 95/12= 7 Yıl 11 ay eder.

Şimdi senin tabirinle alacak olan akıllı 100,000 TL verecek 7 yıl 11 ay geri dönüşüm yapmasını bekleyecek hadi site büyüdü diyelim gelir arttı. 5 Yıl olsun 2 yıl 11 ay sadakamız olsun. Yok yok senin hakikaten kafan güzel :)

Ekmekle kimi doyurduğu belli ailelerin, herkes ticaretten anlamayabilir ama ticarette senden iyileride var emin ol. Geri dönüşüm diye birşey vardır mantığını çalıştır. Ben ne siteler biliyorum bir anda tüm tekilini yitiren senin karşılaştırdığıın gayrimenkul ise farklıdır. Deprem olsa bile sigortası olur her zaman yeri ve konumu bellidir. İlerler ama gerilemez fiyat artar ama düşmez. İnsanlara hakaret etmeyi kes, saygılı ol onlar sana saygı gösteriyorlar sense bilmişlik taslıyorsun. Başka sözüm yok akıllı olan adam anlar sükutu bilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5