İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

halen nixcon olayını uzatmaya çalışanlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar neden anlamak istiyorsunuz bilmiyorum ama,

alın size İstanbul Ticaret Odası kaydı!
ITO
5.000YTL lik ticari olarak para sayılmayacak bir mebla.

nixcon,
gidip bu parayla ofisimi kıralayacak?
gidip hatmı satın alacak?
yoksa gidip sunucumu satın alacak?

bu elindeki parayla hiç bir şey yapamaz, anca ofis bağzemelerini alır. kağıt kalem koltuk masa vs.

bas bas bağırdığınız o koca yer Türkiye'de sadece Koç Holding'e ait Koç.Net'te olan bir şirkette var. Tabiki xray cihazında bekletip ne arama yapılıyor nede Rahmi Koç müşterilerini arayıp ben burdayım gibi bi saçmalık ta bulunmuyor.

evet alın size ayalrdır bahsetmekte olduğunuz datacenter Koç.net - Fotoğraf galerisi
buyrun buda ITO kaydı,
ITO

farkındamısınız bilmiyorum ama sermaye olarak 11.000.000,00 YTL gibi çok büyük bir meblaları var ve TürkTelekom İnternet Datacenter'ından sonra Türkiye'nin en büyük 2. datacentıdır. Ne Bnet ne Sabancı Telekom... Dünya kriterlerinde Türkiye'de iş yapan tek özel datacenter Koç Net'tir. Belirtmiş olduğunuz nixcon bundan dahada abaratlı birşeye benziyor. Koç Net'te bile 1000 tane aktif makine yok...

mantıklı bir datacenter maliyetlerini azaltmak amacıyla Türktelekom Gayrettepe'ye en yakın yerlerden ofis kiralar. Çünkü fiber optik kablo döşenmesi çok büyük maliyet gerektiren bir şeydir. Gayrettepe, Zincirlikuyu tarafında orta halli yaklaşık 120metre kare bi ofis yaklaşık 4.000YTL dir.

Bnet, ANet, Sabancı Telekom, Sistemnet, Radore Telekom, SadeceHosting hep bu bölgelerdedir.

Söylesenize nixcon elindeki parayla ofis kiralayabilirmi?

Koç.net neden Üsküdar tarafında hizmet veriyor diye soracağınıza biliyorum çünkü Holding merkezi ve tüm firmaları orada bulunmakta ve öyle bir holding için kablolama masrafı pek sorun olmaz.

nixcon sitesinde bas bas bağırıyor bakın ben Nixcon A.Ş.'yim diye. Evet ITO kaydı bana bunun adi şirket olduğunu söylüyor. Bakalım dünya çapında nixcon diye bir yer avrmı diye bakıyoruz bunun için bize yardım edene Google nixcon - Google'da Ara
Dünyada güya İstanbul'da oldukalrını söyleyen nixcon.com.tr dışında hiç bir yer çıkmıyor... Nerde ana şube veya o bas bas bağırdığınız İtalya şubesi vs?

Buda demektirki NİXCON NETWORKS INC MERKEZİ DELAWARE-ABD TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİ diye kaydı geçen adi şirket, sizi dolandırma olayını geçip devleti dolandırmaya kurulduğu ilk gün başlamış...

Bu durumu T.C. Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı'na bildirimi sonucunda ne olur, evet düşünelim bakalım neler olur?.!..

1. NİXCON NETWORKS INC MERKEZİ DELAWARE-ABD TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİ kapatılır.
2. Gerektiği taktirde ofis eşyalarına ve gerçekten var ise serverlarına el konulur.
3. Yüklü bir mebla para cezası yaptırımı uygulanır.
4. Semih bey (eğer cidden böyle biride var ise) bir daha şirket devleti dolandırmayacağına dair noter huzurunda ismini gerekeli maddelere dayanalarak onaylatıp Maliye Bakanlığına teslim eder. Eğer bunu yapmazsa hapis cezasıda uygulanabilir.

bunlar yeterli olacak maddeler sanırım.

Peki nixcon'un sahibi Semih bey(!) bunun farkında dğeilmi be kardeş sadece bu yasal şeyleri senmi biliyorsun dediğinizide duyar gibiyim.
Bakalım bu durumda ne gibi senaryolar olabilir düşünelim.

1. Semih bey diye biri var mı?
2. nixcon kurucusu yasal işlemleri bilmiyor?
3. piyasayı dolandıran bi düzenbaz! Burak Baysan'ı unutmadık halen.
4. Burak baysan 17 yaşında yakalandı. Demektirki firmayı yönetenler daha reşit değiller ve bu yasal işlemlerden yırtacaklarını biliyorlar.

Şu adres meselesi,
BÜYÜKDERE CAD. HÜRMET KEÇELİ İŞHANI NO.49/1 KAT.3 MECİDİYEKÖY adresinde ikamet ettiğini sandığımız nixcon neden adresini nixcon.com.tr'de ripe.net'te ve faturalarında adreslerini gizliyor?
AAAA ben faturalarında adres yok mu dedim. Vah vah demek ki bu faturada geçersiz demektir. Ama olamadı ki, ozaman bu plasik fatura olarak geçiyor. Maliye bu duruma pek sıcak bakmaz... İnşallah firmaya bi baskın düzenlemezler... Yoksa olmayan bir A.Ş.'nin şubesi olmaktan daha çabuk bir şekilde yargılanırlar....
Kağıthane'de ofis avrmış ve birilerine Serdar Bey(!) demiş ki Kağıtane ofisimiz boş! Çok ilginç bir durum... Firma kaydında Olmayan bir A.Ş.'nin İstanbul şubeleri ve şubenin kayıtlarda geçmeyen bir ofisi. Ve bu ofisin adreside belli değil. Sadece Kağıthane'de bir yerde bir şeyler var?.!..

Neyse fazla uzatıp bilgisayar başında gözlerinizi bozmanızı istemem arkadaşlar...

Ama lütfen şöyle bilin... Ben sadece bir vatandaşım. Ne kendime ait bir şirketim var nede oturup host satıyorum. Serverım var mı var ama sadece kendi sitelerimi barındırıyorum. Bu şirketle alıp veremediğim ne diye sorarsanız kimsenin dolandırılamsını istemem çünkü yapılan her dolandırıcılık bizim ödediğimiz vergilerin boş yerlere aktarılamsına sebep oluyor. Yani okul veya bi hastane yapılacağına bunların ödemeleri yapılıyor. Yarın gidip ripe'dan ip alırsınız evde bulunan 1mbit adsl bağlantınızı kişisel makinenize bağlar bi linux işletim sistemi kurar bu makineyi dns server olarak kullanıp abd'den, almanya'dan, israil'den belkide japaonya'dan (malum fiyatalrı bedava gibi) server kiraladıktan sonra dns serverınızın hünerlerini kullanıp aldığınız makinelere yönlendirirsiniz. Birileri sorgulamaya başlayana dek belki iyi iş yaparsınız nede olsa kimse doğru düzgün sorgulamıyor bir şeyleri... Pinglerinizde 10-12ms arasında çıkacak off süper işte. Ne güzel iş ya.
İnsanın dolandırıcı olası geliyor ama işte hani insanın manevi değerleri vardır ya... Devletine ve vatandaşına kazık atmak istemez. Hatta ticaret ile uğraşır biri gelir 10ytl lik bir mal almak ister parası sadece 8ytl dir. Satıcı bakar ya benim vatandaşım, benim insanım bunda da kanzanmıyım ne olacak diyip verir 8ytl ye....

işte böyle....

maliye bakanlığı araştırma yapana kadar alacağınız vereceğiniz varsa tamamlayın da sıkıntı yaşamayın sorna değil mi?

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google da türkiye subesini 5000 ytl sermayeyle kurdu bunu hatırlatırım :)

kagıthane olayına gelince teknoloji sebeplerinden dolayı bos tutuldugu yazıyor faturada yetkili birisi duruyordur kesinlikle orda

ayrıca yönlendirmeyle hele sizin dediginiz baglantıyla 256kbps upload hızıyla pingin 10-12 ms arası cıkması imkansız hatta o islemin yapılmasıda imkansız bilip bilmeden kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmayın derim..

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google da türkiye subesini 5000 ytl sermayeyle kurdu bunu hatırlatırım :)

kagıthane olayına gelince teknoloji sebeplerinden dolayı bos tutuldugu yazıyor faturada yetkili birisi duruyordur kesinlikle orda

ayrıca yönlendirmeyle hele sizin dediginiz baglantıyla 256kbps upload hızıyla pingin 10-12 ms arası cıkması imkansız hatta o islemin yapılmasıda imkansız bilip bilmeden kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmayın derim..

kardeşim sen niye kulanktan dolma atma tutmayla konuşuyorsun hiç anlayamadım!

buyur, ITO

eğer yanlış okumuyorsam,
GOOGLE REKLAMCILIK VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ.'nin sermayesi 150.000,00 YTLyazıyor... Nereye gitti 145.000YTL?

256Kbit bağlantı... Küçük görme bu bağlantıyı... Bir arkadaşınını ipsini iste 80 portunu açsın ve ping at... Ayrıca cevap alma süresini etkileyen en önemli etken kullanıcının bağlantısıdır... TürkTelekom hatların büyük bir bölümünü 1Mbit yaptı hatırlatırım...

Sen hiç dns yönetimi, ripe da bir kaç kez araştırma ve adam akıllı bir server yönetimi yaptınmı?

yapmadığın belli oluyor, kulaktan dolma bilgilerle atıp tutma kardeşim!

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trickster, haklısın da herkes kendi bildiğini okusun boşver. Bu konu artık mide bulandırdı..

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-verdiin linkler calısmıyor

2- adsl deki 1mbit le nixcondan aldıgımız 1 mbit aynı sey dimi ? kimle konusuyorum ben ya tamam senin dediin gibi haklısın :D

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linkler çalışıyor ama buyur,

nixcon - Google'da Ara

Koç.net - Fotoğraf galerisi

ITO

ITO

ITO

nixcon bağlantı sağlayabiliyormu bilmiyorum ama bir datacenter ile aldığın bağlantıyla TürkTelekom'un verdiği bağlantı arasındaki tek fark datecenter sana 1/1 bağlantı verir. 1Mbit aldıysan 1024Kbit download / 1024Kbit upluad yaparsın... TTnet'in verdiği bağlantıyla 1024Kbit download / 256Kbit upluad yaparsın tek fark bu...

Halen anlayamıyorum sizi neden böyle saçma yerlere çekiyorsunuz konuyu...
Daha milletin nasıl dolandırıclık yaptıkalrını nasıl anlatayaım(anlatalım)....

siz nixcon müşterileri uyumaya devam.....

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya siz manyak mısınız?Özürlü müsünüz?Sorunlu musunuz?Aklınızın belli bir anlama kapasitesi var da o kapasite mi doldu?

Bir dünya adam gittim gözlerimle gördüm diyor.Buna ben de dahilim.Kalktım Mersin'den İstanbul'a bir dünya yol gittim.Ve gözlerimle gördüm.Daha ne araştırması yapıyorsunuz.

Ayıp yaa..Beğenmiyorsan alma kardeşim.Google dünyanın en değerli şirketi.Koç'u 5 kere cebinden çıkarır.Onlar için 150.0000 YTL az değil mi sence?

Gidin Mecidiyeköy'e o binaya girin çıkın 3. kata.Çalın kapıyı.Bakalım neler göreceksiniz.Saçma sapan hayali mesajlarla burda karalama yapmayın.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/search.php?searchid=625168 14 msj ın var mesajlarının neler olduguna baktım 12 tanesi nixconu karalamakla ilgili acaba kim gönderdi seni..

bu arada bisey daha dikkatimi cekti..

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=34140

arkadaslarınıda iyi sec bence

buarada sacma bi yerlere cektigimiz yok konusmayı sacma sapan seyler uyduran sensin.. bana dedigin sacma TEKNOLOJİYLE amerikadaki servera cs serverı kurup 10 ping al serverdan öyle gel konusalım simdilik güle güle..

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sana armut demekten başka hiç bir şey diyemiyorum... çünkü başka bir şey dersem forum kuralları aşmış olacağım sanırım...

o bi dünya adam sadece echo ve sen oluyorsun sanırım sizlere milelt niye inansın çok merak ediyorum... elinizde ne bir video görüntüsü nede bir fotoğraf var. milletin kel kafasını ve bir güvenlik kamerası görüntüsü bi anlam ifade etmiyor. evimin karşınsındaki telefoncuda da avr güvenlik kamerası...

ben alıcı değilim zaten merak etme... kazıklamaya hazırlandığınız arkadaşlarımı kazık yemesini istemiyorum da bu kadar araştırma yapıp kendimi yoruyorum başka alıp veremediğim yok nixcon'unuzla...

Google doğrudur istese Koç'u cebinden çıkardır isterse ThePlanet'i isterse AMD'yi İntel'i buna laf eden yok... Ama afrkındamısın bilmiyorum ama Google Türkiye den bahsediyoruz kalın kafalı herif! GOOGLE REKLAMCILIK VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ. bu GOOGLE INC değil farkındaysan...
150.000YTL de Türkiye'de kurulan bir bilişim şirketinin bayiliği için yeterli hatta fazla bile sayılabilinir...

Bu sabah mecidiyeköy den geeçrken binaya baktım merak etme. 3. kat oş gözüküyor. Bina girişindeki firma rehberi tabelaları avr ve nixcon'a dair hiç bir yazı yok...

a kalın kafalı insanım! Koskoca İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine Google'ın gücüne inanıpta imana gelmiyorsun anlamıyorum.

Bu kadar savunduğuna göre sende Serdar beyin şu stajyeri olmalısın....

E

echo

Misafir
bilmeyen sallıyor işte. inanmayan gitsin görsün. öyle yazıyla olmuyor bu işler. boş konuşmaya gerek yok

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/search.php?searchid=625168 14 msj ın var mesajlarının neler olduguna baktım 12 tanesi nixconu karalamakla ilgili acaba kim gönderdi seni..

bu arada bisey daha dikkatimi cekti..

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=34140

arkadaslarınıda iyi sec bence

buarada sacma bi yerlere cektigimiz yok konusmayı sacma sapan seyler uyduran sensin.. bana dedigin sacma TEKNOLOJİYLE amerikadaki servera cs serverı kurup 10 ping al serverdan öyle gel konusalım simdilik güle güle..

ilk mesajıdma belirtmiştim... bu saçma nixcon tartışmalarını sürekli izliyordum forumda... sonunda LugeLas'ın ayrdımı ve Developer'ın davetiyesiyle siteye üye oldum... Msn listemden davetiye isteyen ve bilgilerini verenlere bende ayzarım aynı yardımı banada yaptılar çünkü...

kardeşim neden benim saçma dediklerimi bana döükman veya bir belge göstererek ispat edemiyorsunuz ben size ispatalrımı gösteriyorum detaylarıyla birlikte...

şimdi sen şunu diyorsun...
kardeşim ben bu ülkenin vatandaşıyım diyorsun. hadi kanıtla diyorum sen halen ben bu ülkenin vatandaşıyım diyorsun. ben se sana Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı'mı göstererek kanıt veriyorum ama işte anlamanız sorun oluyor sanırım...

galiba bu benimle tartışanalr 14-15 yaşındaki çocukalr osla gerek baksanıza...

E

echo

Misafir
sana armut demekten başka hiç bir şey diyemiyorum... çünkü başka bir şey dersem forum kuralları aşmış olacağım sanırım...

o bi dünya adam sadece echo ve sen oluyorsun sanırım sizlere milelt niye inansın çok merak ediyorum... elinizde ne bir video görüntüsü nede bir fotoğraf var. milletin kel kafasını ve bir güvenlik kamerası görüntüsü bi anlam ifade etmiyor. evimin karşınsındaki telefoncuda da avr güvenlik kamerası...

ben alıcı değilim zaten merak etme... kazıklamaya hazırlandığınız arkadaşlarımı kazık yemesini istemiyorum da bu kadar araştırma yapıp kendimi yoruyorum başka alıp veremediğim yok nixcon'unuzla...

Google doğrudur istese Koç'u cebinden çıkardır isterse ThePlanet'i isterse AMD'yi İntel'i buna laf eden yok... Ama afrkındamısın bilmiyorum ama Google Türkiye den bahsediyoruz kalın kafalı herif! GOOGLE REKLAMCILIK VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ. bu GOOGLE INC değil farkındaysan...
150.000YTL de Türkiye'de kurulan bir bilişim şirketinin bayiliği için yeterli hatta fazla bile sayılabilinir...

Bu sabah mecidiyeköy den geeçrken binaya baktım merak etme. 3. kat oş gözüküyor. Bina girişindeki firma rehberi tabelaları avr ve nixcon'a dair hiç bir yazı yok...

a kalın kafalı insanım! Koskoca İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine Google'ın gücüne inanıpta imana gelmiyorsun anlamıyorum.

Bu kadar savunduğuna göre sende Serdar beyin şu stajyeri olmalısın....

la halen boş boş konuşuyorsun sana ne diyoruz gir içeri bak çık 3. kata alsınlar seni bi içeri o zaman konuş. benle beraber forumda olmyana 3 kişi daha gitti. senin gibi adamlar yarın gidip ordan makina almaya kalktığında alacağı tek şey koca bi 0 dır.

siz hala bilinçsiz bilincsiz paranızı yurtdışına yatırın.

gitmeden konuştuğun için bu senin yaptığın kara cahilliktir.belki okumuş olabilirsin ama beyin açısında pek bi gelişim gösterememissin

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasım yeterince büyük sen bosver de orasını adres veriyoruz sana önünden gectim diyorsun cıkıp 3. kata bakmak zormuydu?

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
la halen boş boş konuşuyorsun sana ne diyoruz gir içeri bak çık 3. kata alsınlar seni bi içeri o zaman konuş. benle beraber forumda olmyana 3 kişi daha gitti. senin gibi adamlar yarın gidip ordan makina almaya kalktığında alacağı tek şey koca bi 0 dır.

siz hala bilinçsiz bilincsiz paranızı yurtdışına yatırın.

gitmeden konuştuğun için bu senin yaptığın kara cahilliktir.belki okumuş olabilirsin ama beyin açısında pek bi gelişim gösterememissin

işyerine yetişmeye çalışan biri sabahın 9.10'unda ne işi bar ne olduğu belirsiz nixcon'un var olup olamdığı belirsiz ofisinde...
dün forumda okuduk becerkli gibi bir nişcke ship olan arkadaş Taksimde saat 3'e kadar beklediğni fakat kimsenin olmadığını söylüyordu...

benim serverlarımın yurt dışında olduğunu nerden uydurdun... demek senaryo kabiliyetiniz iyi...

ben demiyorum zaten okumak beyin gelişimi için %100 başarıdır diye ama okumayanalrın halinide görüyoruz beyin hiç çalışmıyor...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@trickster boş konusuyorsun....

Madem video demişsin al kardeşim eline kameranı git oraya sen çek eger yoksa nixcon kayıt et oraları sonra döndür kendine "hani nixcon nerde?" de kameraya millet anlasın ama yok gitmiyorsan oturup konusma. serdar bey ısrarla bana 3 gündür "lütfen sizde gelin dc mizi görün" gibi davet ediyor ama benden aldığı cevap "kardeşim ben hizmetten memnunum isterseniz ağrı dağında mağarada olun benim için problem yok" diyorum. sence yalan söyleyen bir firma neden ısrarla adam davet etsin?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem binanın girişine kadar gittin neden 3. kata çıkıp o darabayı tıklamadın?

Al sana en somut delil.İşimi gücümü bırakıp sana oda kayıtları v.s. arayamam.Komplo teorileri hiç kuramam.Madem o civardasın,madem o binaya kadar gidiyorsun..Atla asansöre çık 3. kata.

Ama gerçeklerle yüzleşme korkun varsa çıkma bence.Bu arada lütfen orda forumlardaki nickini belirt.Güvenlik görevlilerine de bu mesajlardan biraz bahset.

Bu arada sen o kapıya kadar gidip 3. kata çıkmazsan sonra da bana delil göster dersen sana cevap bile vermem.Çünkü bu delillerin bulunduğu sayfayı görünce ekranı kapatmaya benzer.Ve benim uğraşmamın hiç ama hiç anlamı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5